Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

janka46
18. čer 2009

Tak ja sa pripajam,my odchadzame 27.6 do Bibione...tiez ma to pocasie mata,ale to si asi nenavyberame 😒

eimiky
18. čer 2009

Janka46,
ale 27 už hlásia celkom pekne http://www.zoover.co.uk/italy/veneto/bibione/we...
My ideme o týždeň skôr.

pepies
18. čer 2009

Janka46, my ideme 27.06. do Grada ......................... 🙂

mart.s.
19. čer 2009

Ahojky, my jedeme sice až 10.7., ale počasí bych se tam nebála. Za tu dobu , co tam jezdíme, se nám ještě nestalo, že by bylo zataženo víc než 2 dny. Spíš jsme si naopak několikrát přáli, aby se trošku ochladilo, protože- když máte v 11 v noci nějakých 35 stupňů, tak se pak nedá ani spát. 😉

janka46
19. čer 2009

Eimiky, tak si ma celkom potesila, 😵 😎
Prajem peknu a hlavne pohodickovu dovolenku,uzite si to s rodinkou 😉

janka46
19. čer 2009

Pepies my ideme do www.bibioneresidence.it..... 😉 neviem ako daleko belbo blizko budte od nas,ale ked zacujem Slovakov,urcite sa potesim 😎 😵 😵

pepies
19. čer 2009

Janka my ideme sem:

http://www.puntaspin.it/cz/camping-grado/index.php

od Bibione je Grado cca 68 km.........................

A Slovakov tam urcite budete pocut na kazdom kroku, aj Cechov - je to tam samy Cecho-Slovak 😉

evulik6
19. čer 2009

Babulkyyyy potrebujem pomoc.... niektora ste tu pisala o nejakej agenture v bibione ze tam mozem pisat aj slovensky, lebo tam vraj pracuje ceska....prosiiiiim hodte mi link.... dakujeeeeeeeeem 😉

evulik6
19. čer 2009

halo halooooooo ☹

pepies
20. čer 2009

babenky nemate nahodou nejaky link na pocasie na Benatskej riviere - nejaku dobru stranku?
dakujem.

jaku
20. čer 2009

Pepies http://www.ilmeteo.it/script/meteo3h.php?id=fre... - to je aktuálka Grado, najdeš odkazy na ck Ludor - www.ludor.cz, tam se dostaneš i na předpověď v celé Itálii )nějaké italské www stránky.

pepies
21. čer 2009

jaku diky............ 😉

danulik
22. čer 2009

pepies - ja to prezivam s tebou, lebo tiez ideme do tal. 27. juna 🙂 pozeram predpovede a dufam, ze sa pocasie umudri a bude teplo 😉

pepies
22. čer 2009

danulik verim ze ano, ak by malo byt 25 stupnov, tak nam to nevadi, len aby neprsalo.
V okoli je co robit, tak v nudzovom pripade pochodime po vyletoch, len by mi bolo luto, keby sme sa nekupali v mori. ☹

danulik
22. čer 2009

mne tiez 25 stupnov staci, horucavy nemusim, hlavne nech neprsi!!
my ideme do lignana 😉
pozeram, ze mame rovnako stare deticky 🙂 preco nechodis k nam do augustoviek?

pepies
22. čer 2009

neviem.
zacala som na konika chodit az ked sa maly narodil, takze vlastne ani neviem, ze nejake augustovcata existuju. 😀

danulik
22. čer 2009

tak sup sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉
trosku sme odbocili od temy 😅

evulik6
22. čer 2009

ahojte babulky....

dnes sme si uz aj my objednali dovolenku....takze ideme 11.7. do Bibione... residencia (niekde aj villagio) LIA... cez rakusku cestovku terra reisen... mate s nou niektora skusenosti?
Este by som sa chcela opytat ci by niektora z vas poradila ohladom jazdy autom do bibione... Ktora ste uz boli, uvitam vsetky dobre navrhy, rady a podobne ohladom cesty...kadial ist, co vsetko treba na taku cestu..myslim tym dialnicne znamky a ako je to s tym Talianskym mytnym... kde sa to plati? ako to vyzera? kolko to stoji? atd...dakujem za vsetky rady od vas...
My ideme prvykrat takto, tak preto sa pytam vas, skusenejsich bab 😉 🙂

ktora este idete v tento termin? mozno sa tam aj stretneme :DD

danulik
22. čer 2009

evulik - das si www.mapy.google.sk a tam si daj vyhladat trasu a pekne ti to vsetko rozpise 😉
cesta je super, myto sa plati na dialnici, bud v hotovosti alebo kartou, kde - to uvidis, urcite to neprehliadnes, su to take "budky" 🙂 vysku poplatkov ti nepoviem, nepamatam sa, ale mozno niekto bude vediet..

danulik
22. čer 2009

este som zabudla - v rakusku potrebujes dialnicnu nalepku, kupis na pumpe, aj v BA, tusim sa predava aj 10-dnova..

janka46
22. čer 2009

Danulik tak to sme uz tri co odchadzame 27-ho 😉 😎 tiez mam z toho pocasia vselijake pocity,ale hlavne nie radost s dovolenky 😒 tak snad nebudeme zavretí na izbe cely tyzden baby 😉

Evulik tak to ideme asi do rovnakych miest, je to toto www.bibioneresidence.it???ja som to rezervovala priamo u talianov....nie cez cestovku....

pepies
22. čer 2009

evulik, daj si cez google Routplanner - to je najlepsi planovac tras, tam si mozes zadat vsetko aj spotrebu a vytlacit si podrobny vypis celej trasy.........................

ide sa z BA cez Rakusko, potom na Graz a odtial uz na IT. Dialnicnu kupis v BA na pumpe, napr. pri Auparku je tusim OMV, kupis 10-dnovu za cca 7 EUR. V Taliansku sa plati myto, nepotrebujes nalepky......

Babenky, nestresujme sa s pocasim, ako bude, tak bude, ja radsej ako spravna sprievodkyna CR 😉 vyhladavam rozne tipy na vylety, aby sme sa nenudili, ked nebude idealne pocasie na kupanie.
Urcite bude tych 25 stupnov a trosku slniecka tiez, aj predpovede tak hlasia............................ 🙂
Pokial nebude prsat, je to ok.
My mame nastastie v areali aj solarko 😉

Takze trochu optimizmu, prinajhorsom tam dame niekde stretko, mozete prist ku nam grilovat do Grada, mame tam vonkajsi krb.......... 😉 Mangel je majster grilovac 😉 A este k tomu mam 1.7. narodky 😉

danulik
22. čer 2009

janka46 - tak vitaj v klube 🙂

pepies - prideme 😀 a my vas zase cakame v lignane 🙂

pepies
22. čer 2009

no to si pis, ze urcite zavolam a nieco spolu podnikneme 🙂
min. to ZOO 🙂 🙂 🙂

danulik
22. čer 2009

ok 🙂 😉

evulik6
23. čer 2009

ahojte babulky... jeeeej, dakujem za infosky...
co to o trase som uz pozerala, dufam ze to zvladneme v pohode... hlavne som potrebovala info o tom mytnom.. o dialnicnych viem ze rakuska dialnicna sa da kupit za 7 eur na 10 dni, lebo svagrina chodi cez rakusko do nemecka, tak mi hovorila...ale to mytne... dakujem vam vsetkym este raz ....

jani, nie mi nejdeme do tej rezidencie...ideme inam...hodim link len si to musim pohladat... 😉 jani a vy idete kedy?

ide niekto 11teho do bibione?

janka46
23. čer 2009

Evulik no urcite budeme niekde blizko seba,tak mozme hosit stretko na kavicku 😉 jaj teraz som trosku mimo idete az toho 11.7??!!

Pepies tak to budes oslavovat s mojou dcerou,ma 1.7 meninky 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😎 😎 😎

tina_
23. čer 2009

Ahojte, dlhsie som tu nebola...

Kto idete všetko 27.-ho júna? Pozerám že Janka...My ideme tiež do Lignana, teraz ale prvýkrat autom...predtým sme boli vlakom, a ešte skor busom...

Odkiaľ a kedy vyrážate? Idete tú trasu v sobotu, alebo robíte niekde prestávky?

Hovorili ste tu o ceste, ja pozerám trasy cez www.viamichelin.com, tam vypočíta všetko aj clo aj diaľničné...aj náklady na benzín...trasa sa dá aj modifikovať, či chcete ísť rýchlejšie alebo kratšie...

Moja otázka ešte na vás, čo ste tadiaľ šli - je nejaká možnosť zísť z diaľnice v Taliansku tak, že sa na tej ceste neplatí mýto? Lebo ak pozerám exit na Udine, tak mi vyhodí mýto okolo 5 eur, ak idem na exit pri Latisane tak vyše 8 eur...
Prípadne, nemáte skúsenosti ísť z Grazu smerom cez Slovinsko? Ako je to s poplatkami v Slovinsku?

A ešte niečo - ohľadom počasia od 27-ho mám dobré správy - kým tento týždeň je chladno a prší, budúci by sa malo otepliť až na 27-29stupňov - mrknite predpoveď:
http://www.ilmeteo.it/meteo/Lignano+Sabbiadoro

a našla som aj ďalšie webkamery, kde sledujem, ako to vyzerá "na mieste" 🙂)
http://www.lignanosabbiadoro.it/index.php?lingu...

- na ľavej záložke menu si kliknite na WEBCAM

mart.s.
23. čer 2009

Evulik6 - tak to jedeme stejně. Jsme v Bibione od 11.7. do 25.7. Jo a ještě k té cestě- v Itálii jsme myslím platili loni za dálnici do Latisany 7,60 Euro.
A ještě bych ti doporučila- před Bibione totiž bývají při příjezdu často obrovské fronty. Je tedy lepší, když sjedete v Latisáně z dálnice, nedávat se přímo na Bibione , ale jet na Lignano. Těsně před Lignanem je odbočka na Bibione( a kdyby jste jí netrefili, je ještě další přímo v Lignanu. ) Je to tam dobře značené - nemůžete je minout. Skoro nic si nezajedete, ale vyhnete se ( někdy i několikahodinové) frontě. Vyjedete totiž až těsně před Bibionem.
Jo a ještě něco. Nevím, jestli to víš, ale až přijedeme do Bibione, je tam hned v neděli 12.7. ohňostroj ! 🙂