Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
12. črc 2014

@cibka1 určitě budete mít pěkně 😉 . Přivezla jsem si takovou sadu - náušnice, náramek a na krk na motivy A. Muchy. A potom asi 15 kg kalábrijské cibule 😀 , těstoviny , balzamikový ocet atd...

cibka1
14. črc 2014

@mart.s. no ja už sa teším na tie trhy. Určite si niečo nakúpim. Talianske balzamiko musí byť a určite si na kilá nakúpim to úžasné korenie do šalátov. To sa dá u nás ťažko zohnať. Teším sa na tie tvoje fotky... 🙂 Mimochodom, ako sa dohovoris s miestnymi?

mart.s.
14. črc 2014

@cibka1 koření do salátů jsem tam ještě nekupovala. Jak se to jmenuje a kde ho kupuješ? Že bych ho vyzkoušela. Hm, já ty jejich trhy taky miluju 🙂 .
Já mluvím italsky, takže s mluvením nemám problém. Ale podle mě v Bibione není vůbec problém se domluvit. Prodává tam řada Slovenek, Češek , Polek... Nikdy jsem tam neměla problémy se domluvit, ani, když jsme ještě nemluvila italsky.

cibka1
14. črc 2014

@mart.s. ako sa to vola presne ti nepoviem. Ale zoženieš to presne tam kde aj balsamico alebo olivový olej. Potom ti dám vedieť či a kde som ho zohnala. U nás na Slovensku sa ho snažia napodobniť, ale tie zahraničné sú oveľa lepšie, a u nas ich zoženieš iba na väčších trhoch.

mart.s.
14. črc 2014

@cibka1 tak jo, napíšeš mi potom, kde jsi to koupila a já to taky vyzkouším.

cibka1
14. črc 2014

@mart.s. jasne.

mart.s.
15. črc 2014

@cibka1 už se ti to strašně rychle blíží, viď?
Máš už sbaleno nebo jsi na tom jako já a balíš většinu věcí poslední den? 😀 A jak pojedete? Jedete na noc a nebo vyjíždíte až ráno?

cibka1
15. črc 2014

@mart.s. už len pár dní, už sa strašne teším. Zbalené ešte nemám, ale už je niečo pripravené na kôpkach, ešte musím dnes-zajtra niečo oprať, aby som to v piatok dožehlila. Ešte treba nakúpiť nejaké potraviny a môžem to dať dokopy. Ideme autom, vyrážame zo soboty na nedeľu okolo 2 v noci, ubytujú nás okolo obeda, tak nechceme tam v tých teplách čakať. Dúfam, že cesty budú v poriadku a nebudú plné. Kvôli deckám potrebujem vyraziť ešte v noci, lebo v aute budú ako čerti. Otázka "kedy už tam budeme" padne možno tisíc krát. Trošku sa tej cesty obávam, oni sú strašne živí, ešte neboli na takejto dlhej ceste. Počítam, že prespia do tej 6 rana, viac nie. Ale dúfam, že to nejako zvládneme. Hlavne pripraviť veľa hier a rozprávok, aby sa zabavili. Počasie by malo vyjsť, hlásia tak 30-34 stupňov. A čo tie fotky? Pridáš niečo?

mart.s.
15. črc 2014

@cibka1 To chápu 😀 , naši kluci se taky začínají ptát " kdy už tam budem" jen co vyjedeme z baráku.
Na fotkách už začínám pracovat, ale trvá mi strašně dlouho, než se jima prokoušu. Máme jich asi 5500. Už jsem jich ale hodila prvních pár do alba. Tak se mrkni 😉

cibka1
15. črc 2014

@mart.s. idem na to...

cibka1
15. črc 2014

@mart.s. ty panečku, to je nádhera... Ubytovanie ste mali aké? Spali ste na viacerých miestach?

mart.s.
15. črc 2014

@cibka1 spali jsme na pěti různých místech. V Bologni, Pompejích, u Tropei, V Tivoli a v Sirmione.

cibka1
15. črc 2014

@mart.s. a všetko si mala zabezpečené dopredu, alebo ste zháňali na mieste?

mart.s.
15. črc 2014

@cibka1 ubytování jsem si všechno obvolala z domova a zamluvila

cibka1
15. črc 2014

@mart.s. tak je to podľa mňa lepšie ako cez cestovku. A samozrejme lacnejšie. Tiež som si tak zohnala ubytko.

mart.s.
15. črc 2014

@cibka1 určitě. A hlavně- cestovky ti to většinou pronajmou na celé týdny. A já potřebovala ta ubytování různě.

cibka1
17. črc 2014

@mart.s. včera už som začala baliť, šak mám pocit, že vôbec nestíham. Zdá sa mi, že mám v tom akýsi chaos. Zajtra chcem mať všetko zbalené, aby som si v sobotu dochystala najnutnejšie a aj trošku oddýchla pred cestou. Nebudem síce šoférovať, ale manželovi treba robiť psychickú podporu. 🙂
Aby nezaspal. 🙂 Takže prvý deň na dovolenke budeme obidvaja oddýchnutí 🙂

mart.s.
17. črc 2014

@cibka1 tak to znám. Taky mám vždy pocit, že vůbec nestíhám 😀 . My řídíme oba. Takže se střídáme. Neboj,to stihneš. Hlavně ti přeji, abyste si to tam krásně užili. My vyjíždíme až za 5 týdnů 😒 .

cibka1
17. črc 2014

@mart.s. ja síce šoférujem, ale takéto dlhé a neznáme trasy sú pre mňa tabu. Bojím sa. A hlavne jazdenia po dialnici. Tak ďakujem a isto sa potom ozvem ako sme sa mali.

mart.s.
18. črc 2014

@cibka1 Tak už jsi se dočkala 😉 . Ještě jednou ti přeji krásnou dovču. Hezky si to užijte a hlavně už žádné úrazy 😉 .

cibka1
18. črc 2014

@mart.s. ďakujem moc, určite si to užijeme. Zajtra v noci vyrážame. Ešte dnes posledné úpravy a dobaľovačky a zajtra môžeme vyraziť. Potom sa ozvem. A o úrazoch už radšej nechcem ani počuť. Verím, že všetko nakoniec dobre dopadne.

lenkao
18. črc 2014

@cibka1 A vy nemate nastup v sobotu? Lebo vacsinou je to od soboty do soboty. Na kolko vlastne idete? Ja ze uz dnes vyrazate 🙂

mart.s.
19. črc 2014

@lenkao já myslím, žes to špatně pochopila. Mají nástup v sobotu. Vyráželi dnes ve dvě ráno, aby tam byli dopoledne.

martinabre
19. črc 2014

@mart.s. Prosím prosím, matně si pamatuju že jsi tu kdysi psala že míváte ubytování přes CK Ludor, někde u pláže? Doufám že jsem to nespletla. Mohla bys mi prosím dát odkaz? Nějak se snad už měsíc snažím prokousat všemožnými nabídkami, když něco vyberu, tak je to obsazené...

mart.s.
19. črc 2014

@martinabre to sis mě bohužel s někým spletla. My jedeme přes ckgeos 😒

lenkao
19. črc 2014

@mart.s. Ale ona naozaj napisala ,,vyrážame zo soboty na nedeľu okolo 2 v noci´´ a potom pise ze chce mat v sobotu vsetko nachyatane. Preto som sa cudovala

martinabre
19. črc 2014

@mart.s. Aha, tak jsem to pomotala 🙂. No kouknu i tam a uvidím, momentálně v tom mám mišmaš.

mart.s.
20. črc 2014

@lenkao tak se jí zeptáme, až se vrátí 😉

lenkao
20. črc 2014

@mart.s. no veru 🙂 mne to len prislo zvlasne, fakt som bola v tom ze piatok v noci uz idu 😀

akayka
21. črc 2014

Dobrý deň, ideme do Bibione a mala by som pár otázok. Určite ste tu už na také otázky odpovedali (ale zatial som sa k nim neprepracovala - je tu toho straašne veľa 🙂 )
Viete mi poradiť nejakú dobrú ale aj "výhodnú" reštauráciu? - ktorú máte overenú...
Čítala som že v Bibione býva trh - utorok - neviete od kedy? od rána len do obeda? alebo je to celý deň? nerada by som ho premeškala 😉
Neviete ako to tam je s požičiavaním bicyklov?
Prípadne nejaké tipy - čo v Bibione (prípadne okolie) určite nevynechať... 🙂
Bola som raz v BIbione - ešte ako 5ročná - veľa si z toho nepamätám - a určite sa to tam už zmenilo :D 😉
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď...