Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

bramburka
12. únor 2009

Pepies, koukala jsem ale nechapu moc ceník, kolikl vas jede? Kolik to vyjde pro 2?

bramburka
12. únor 2009

uz to chapu.... a ted ten termin? 😀

pepies
13. únor 2009

bramburka, ten cennik je od veci, lebo cez rakusku cestovku Terra Reisen to vyjde lacnejsie, ako keby si si to rezervovala priamo cez camping........... my mame termin 27.06. - 04.07.09 a cena bola okolo 400 EUR na tyzden ...... A to ma ta cestovka akciu, ze 7=5, tznm,. ze za tyzden zaplatis ako za 5 noci........ Ostatne bungalovy v inych strediskach mali v tomto termine uz cenu okolo 700-800 EUR, aj viac ....... 😉
Takze ak sa Ti da, zozen si katalog CK Terra Reisen, maju vsetko lacnejsie .....

bramburka
13. únor 2009

to je super cena, bezvadne! Termín mate jako my 😀 kouknu jestli to nenabízí i CK azzuro, jsou taky dobry. My mame problem, ze v cervnu s nami nikdo nechce jet, tak nevim, samotnym se nam tolik nechce, bylo by prima asi jet s kamaradama.

bramburka
13. únor 2009

Nakonec jsme se rozhodli pro to Sabbiodoro, je tam navic velký aquapark, lunapark, dětský park Gulliverlandia, akvárium, zoologická zahrada a taky je to přímo ve městě, takže se tak nějak i lip projdeme a tak dokud je malá malá. Od moře je to defacto stejne daleko, páč z kraje je to k moři 250m. Akorát pojedte nekdo s nama!!!!

pepies
13. únor 2009

my ideme tiez 2 rodiny s detmi, mohli ste ist tiez do Grado 😉

bramburka
16. únor 2009

😀 vím, ale MM se to nelíbí, prej moc klidný místečko, chtěl radši i trochu zábavy a ruchu, no moc si to stejnak neužije, ale tak co nadělám?

pepies
16. únor 2009

bramburka no my zasa pravy opak - chceme hlavne klud 🙂
a aby tam boli bazeny, kopec zelene a pekna plaz........... napr. v Lignane je taka siroka plaz, ze mozes mat ubytko priamo na plazi a kym prejdes cez celu plaz, je to vecnost 🙂 Ja som bola aj v Bibione, v Caorle, v Lido di Jesolo a moc sa mi tam nepacilo ..........
vsak uvidime, ako to bude vyzerat v Grade 😉
mozno to bude to iste 😉

dadulaa
16. únor 2009

Ahojte maminy, Pepies, my ideme v lete 1.krát do Lignana a všade som čítala, že ani na tých voľných zónach pláže sa nedá zapichnúť vlastný slnečník. Ak si tam bola, nevieš mi prosím ťa povedať, či je to pravda? Aby som vedela, či si ho tam mám vôbec zobrať. Díky 🙂

pepies
16. únor 2009

dadulaa to neviem, ci sa tam da zapichnut vlastny slnecnik, v Lignane som este nebola ☹ ale ak si to citala, tak to urcite bude pravdy 🙂

tina_
16. únor 2009

Dadulaa, nie je to pravda. My sme boli v Lignane dvakrat, je tam UZASNE, nasa dcera bola nadsena, je tam toho strasne vela pre deti ( Guliverlandia, Aquasplash - aquapark, Juniorpark, Strabilla- park s kolotocmi,...da sa tam previezt na lodi na Mušličkovy ostrov, kde zbieraju decka musle do igelitiek!!!)...
co sa tyka volnych plazi, da sa pekne vidiet na mape, kde su (ked najdem, hodim link na mapu) a v pohode si zapichnes slnecnik. My sme si dokonca kupovali priamo tam v obchodiku, mali vypredaj, tak za 2 eura veeelky slnecnik...
Inak este k tej plazi- co je vyborne, ze su tam vsade WC a sprchy bez poplatku, na niektorych sukromnych dokonca sekcie pre matky s detmi, myslim, ze sponzor bol Huggies, alebo kto, da sa tam aj ohriat strava (vraj zadarmo, nebola som mrknut, este som len bola tehu), prebalit a pod. Tiez su tam ZADARMO animacie pre deti na niektorych plazach, detsky klub, vecer su tam cvicenia, tancovanie pre dospelych aj decka zadarmo- proste je to super...
Kam sa inak chystate - do ktorej casti? My chodime do Sabbiadoro, raz sme boli cez cestovku, aj to len kvoli tomu, ze sme nemali sa ako dostat, a prvykrat sme nechceli ist "nablind", ale druhykrat sme si sami vybavili ubytko cez net (talianska agentura), co sa nedalo porovnat- oooovela lepsie, lacnejsie o POLOVICU, dva tyzdne za cenu jedneho,- este aj zehliacu dosku so zehlickou som mala na izbe!, ked sme odchaddzali,kluce sme im len hodili do schranky! - maximalna dovera, klubova karta na zlavy do obchodov a parkov...
Az na to cestovanie, ale bolo to dobrodruzstvo- vlakom cez Rakusko do Udine, odtial busom do Lignana a nazad to iste...najlacnejsia varianta.
A este som chcela povedat, ze pri Terassa Mare sa daju tiez vypozicat zadarmo bicykle, tak si to tam mozete krasne vsetko poobzerat, celu tu 11 km plaz...

tina_
16. únor 2009

inak, mrkla som tie vase ceny, kocky, to je strasne draho
my sme objednavali ubytko cez tu taliansku cestovku a 2 tyzdne nas stali 580 euro (plus cesta 150 euro, vsetkych dokopy), boli sme na prelome juna-jula a vkuse 14 dni svietilo slnko, teploty este vecer boli 28 stupnov...Este aj ked hlasili dazd, tak svietilo slnko... 😎
Inak Grado je krasne, boli sme tam lodou na vylet, centrum mesta je carovne, take starobyle historicke mestecko, plaz je ovela mensia ako v Lignane, a tym padom tam bolo aj "hustejsie". Je tam krasne, ale s malymi deckami by som sla skor do Lignana, tam maju viac zabavy...

tina_
16. únor 2009

aha, a este som zabudla povedat, ze apartmany boli priamo pri mori, za 3 min. peso na plazi (aj so slnecnikom a nafukovackou, este mi mm aj take drevene skladacie kreslo z apartmanu nosil, kedze som sa uz len "valila"...) a s vyhladom na pristav a jachty...
http://www.agenziateghil.it/en/appartamenti.php...

pepies
17. únor 2009

ahoj tina, diky za infos 😉 aj mne sa Grado pacilo, dycha talianskou historiou. budeme asi 4km od Grada, tak urcite pojdeme mrknut + samozrejme 1 den pojdeme kuknut aj do Benatok.
inac ten tvoj link nejde nacitat, tak skus poslat este iny.....
tina maju aj lacnejsie apartmany, ale my ideme 2 rodiny a museli sme sa nejako zosuladit. nasimi podmienkami bol priestranny apartman, bazen v areali, vela zelene a hlavne stromy kvoli tienu, blizko plaze, krb vonku. mala som viacero tipov, az nakoniec sme rezervovali bungalovy Punta Spin. Porovnavala som aj ceny a keby sme si to objednali priamo cez nich, stalo by to v nasom termine az 700 EUR !!! tak sme to objednali cez taliansku CK, kde nas to vyslo 410 aj s detskou postielkou aj s poistenim, co si myslim je super cena 😉
Co som pozerala aj ostatne talianske destinacie, tak tato Terra Reisen ma vsetko lacnejsie, takze cez slovensku CK by som urcite nesla ☹ dokonca som pozerala aj talianske cestovky, a nieco bolo este lacnejsie u Terra Reisen, takze nie je to az take jednoznacne, ze talianske CK maju vsetko najlacnejsie 🙂
takze uz sa tesime na leto 😉 dam potom vediet, ako bolo

pepies
17. únor 2009

preklep, objednali sme to cez rakusku CK 🙂 🙂 🙂

dadulaa
17. únor 2009

Ahojte, tina, díky moc za info, veľmi si mi pomohla 🙂 Aj my ideme cez tal.agentúru(vybavila som to cez net),lebo to vyjde cez ňu lacnejšie než cez naše cestovky a to o dosť. Ideme do Sabbiadora, začiatkom júla na 2 týždne, apartmány sú 250 m od pláže, máme to síce bez stravy, ale myslím, že sa tam dá prestravovať celkom dobre v reštikách, prinajhoršom niečo uvarím v kuchynke, ale variť tam nejako neplánujem. My sme sa rozhodli ísť práve tam kvoli tomu, že je tam toľko zábavy hlavne pre deti, aby sa tam náš malý nenudil. 🙂 Ideme autom, našťastie to nie je tak ďaleko. 🙂
V Taliansku sme boli už kedysi na Palmovej riviére, bolo tam krásne, len s malým sa mi to zdá dosť ďaleko. 😉 Strašne by som chcela, aby už bolo leto... 😎

pepies
17. únor 2009

dadulaa ak mas link, posli to ubytko, rada by som sa mrkla 😉

bramburka
17. únor 2009

ahoj holky, Tina, my taky chceme bazen 😉 nás vyjde ubytko na 320 eur za 7 dní, tak to je v poho, pro oba, mozna ze taky nakonec pojedeme na vícero dní. chtěla jsem v červnu, stejny termín jako pepies, ale ti naši kamaradi mohou až v září, snad taky bude hezky. Jinak je to taky prave přímo v Lignano Sabbiodoro. Přímo přes tento kemp to vyjde uplne stejne jako pres ceskou cestovku, tak asi ma ta cestovka nejakou provizi.

bramburka
17. únor 2009
dadulaa
17. únor 2009

Ahojte, pepies, pripájam ten link- http://www.abitarelignano.it/deutsch/affittanze... Keď naň kliknes, potom si klikni ešte na Villa Patella. Nemáme tam bazén, ale nám to nevadí. Cena je 330 eur na týždeň, takže v pohode. Len dúfam, že vyjde počasie.. 😉
Bramburka, díky za článok 🙂

zuzana581
17. únor 2009

Ahojte. Boli ste niekto už v Lignane v kempe Sabbiadoro? Velmi ma to zaujalo a tento rok by sme tam na konci leta asi išli. Ďakujem za info.

pepies
18. únor 2009

dadulaa kukla som to ubytko, takych apartmanov je tam vela........ jasne ze su aj lacnejsie apartmany, ako mame my, ale cena sa zohladnuje podla toho, ako je to daleko od plaze a samozrejme aj od ostatnych sluzieb v areali,napr. bazen.

tina, som pozerala tie apartmany Terra Mare, tiez som ich videla v ponukach cestoviek, su sice pri mori, ale je to pristav a je tam aj miesto na kotvenie vlastnej jachty. plaz je 300 m. v cestovke mi znama neodporucila ist do pristavu, pre rodinys detmi mi odporucila camp.... utytko ma zaujalo, lebo je na urovni, ale ta poloha nie ....
campy su urcite drahsie, ale mas tam viac sluzieb, vsetko mas po ruke, su idealne pre rodinnu dovolenku.
samozrejme, kazdemu vyhovuje nieco ine ..... 😉 😉

tina_
18. únor 2009

my sme tiez predtym pozerali kempy, velmmi sa mi to pacilo, ale bolo to uz dost od "ruky", myslim, ze to bolo uz v Pinete, takze od tej "nasej" volnej plaze dalej... Je pravda, ze ked tam mas rezervovane ubytko v kempe, tak oni maju asi aj nejaku "vlastnu" plaz, teda, ze mas predplatene v tom aj lehatka a slnecniky neviem... V kempe su aj animacie a bazen, ale my sme auto nemali pred rokom ani pred dvomi, takze odtial chodit do mesta na nakup bolo dost odveci...
Inak cez tie agentury sa daju vybavit aj vilky s bazenom, mohli sme mat jednu na tyzden za 500 eur pre dve rodiny (takze dva byty tam boli), ale nasi nakoniec nemohli v tom termine...Musela by som pohladat link...

Inak, co sa tyka obchodov, su tam poriadne rozdiely (nielen v potravinach, ale napr. sportove potreby a pod.)
Nam sa najviac osvedcil Ins Mercato, tam clovek zozenie vsetko a za ceny mnohokrat nizsie nez u nas... Nikdy som tolko "neplytvala" olivovym olejom, ako tam 😀 😀 😀 , este aj maslo bolo lacnejsie.
Jedine co je drahe nenormalne vsade, to je chlieb a pecivo. Vyjde aj vyse 2 eura za kilo. Normalne by som si vzala vlastnu pekarnicku, tak sme si zvykli na domaci chlebik...
Da sa dobre nakupit aj v Lidli, ale ten je kus odruky (tam chodil len muz na bicykli), rel. dobre sa daju niektore veci kupit aj v centre v obchode PAM...

Inak, my sme neboli v Terra Mare, my sme boli v Condominium Effe, ten pristav nam nevadil, prave naopak, bolo to zaujimave sediet na teraske a pozerat na jachty, co "parkovali" vedla,...Ani komare vtedy neboli, az na jedneho! Co sme boli v auguste pred 2 rokmi, to sme ani v pristave nebyvali a bol to des, kolko ich bolo...

Toho sa trochu obavam, keby sme nahodou sli cez leto s malou, nebude mat ani rok, ci to nebude zase risk...

Jooj, a spomenula som si prave na zmrzlinu v kaviarni pri Piazza Fontana, neviem si spomenut ako sa vola, su tam styri oproti seba, tato je oproti "autobusky" (SAF), robili tam aj po veceroch karakoke...mňam 😎

pepies
19. únor 2009

tina my mame kemp priamo pri plazi, bola to jedna z nasich podmienok, mame male babo, tak musime prisposobovat vsetko malinkemu. vyslo nas to 410 EUR / tyzden aj s poistenim aj s detskou postielkou 🙂 , takze ja som s cenou spokojna............. dufam, ze budem aj so sluzbami.............
diky za infos 🙂

dadulaa
19. únor 2009

Tina, díky za info, nedal by sa ti nájsť link na tú mapu, aby som videla, kde sú tie voľné pláže? Alebo sapoň nevieš mi povedať, či sú nejaké voľné pri Terrassa di Mare(tak nejak sa to píše)? díky

bramburka
19. únor 2009

Tina díky za info, uz se moc těšíme do Lignana, nakonec jedeme v termínu 20. - 30. 6. pojedem tedy na 10 dní, takže to bude super. V tomto termínu davaji i jednu noc zdarma, takze zaplatíme jen 9 dní. Mozna ze pojedem 11 dní, jeste nevíme, ale uz se těšíme. Hlavně snad bude čas i na Benátky, Padova, byli jste na tom mušličkovém ostrově u Grado? Taky do Grado se chceme podívat, treba se Pepies potkame. Něco se tam děje 1. červencovou neděli, pockej najdu to. Zavítáte-li do nedalekého Grada první neděli v červenci, můžete se zúčastnit unikátní akce „Perdon de Barbana“. Slaví se už od roku 1237 a svátek je zasvěcený panně Marii. Večírky probíhají i na lodích v přístavu. to ale uz tam asi nebudeme.

tina_
19. únor 2009

Co poviete na toto?

http://www.agenziateghil.it/en/appartamenti.php...

O metrov od plaze, bazen, parkovisko, balkon s vyhladom na more alebo bazen

Hned by som bookovala... 🙂

Ale najprv si musim zarobit, a ci stihnem do leta...

tina_
19. únor 2009

dandula, pozriem sa po tej mape...

tina_
19. únor 2009

Mozete mrknut na fotogaleriu...
http://www.agenziateghil.it/en/vacanze-lignano.php

na tej fotke, kde vidno Terassa Mare je vidno aj plaze okolo nej, a vidno aj tu "volnu" plaz, to je ta, kde nie su slnecniky pekne do radov, ale len tak ledabolo...
je to trochu dalej...
Musim este pozriet nejaku fotku z druhej strany, tam tiez bola volna plaz, parkrat sme na nej boli, inak sme chodili na plaz k tomu cervenemu majaciku...

a este som chcela dodat, ze co bolo super, ze pri terassa mare je zadarmo wifi internet. V meste si na informaciach vyzdvihnete heslo a mozete surfovat...Bolo to super, ked sme vecer chceli "poskypovat" s nasimi...alebo poslat fotky...Pri Terassa Mare je teraz vpravo taka VIP zona, kde nie su slnecniky ale take luxusne akoby stany s ratanovymi kreslami s bielymi vankusmi...Tak vecer sme sa tam zvalili a surfovali, do toho hudba, pretoze pri Terasse bolo z druhej strany zase podium, kde boli kazdy vecer koncerty - rozne styly, striedalo sa to...aj kurzy tanca...tak nam do toho hrala hudba...

A este k tomu Muslickovemu ostrovu, bol to super zazitok aj pre mna, o dietati nehovoriac...Rovnako ako aj plavba lodou...Ma ju taky "kapitan", vazi asi 200 kilo,...pri nom by naozaj platilo, ze kapitan opusta lod ako posledny keby sa topila... 😀 😀 😀 , ked sme sa vracali zase na lod z toho ostrova, tak napiekol hranolky a podaval nam, a k tomu potom chodil a rozlieval "Vino? Aqua? Vino? Aqua?...."

dadulaa
19. únor 2009

Super, díky tina, myslím, že to k tej voľnej pláži nebudeme mať ďaleko 🙂 Chceme ísť aj na ten Mušličkový ostrov, pre malého to bude určite zážitok... 😉 Inak aj ten apartmán na tom linku,čo si dala, nevyzerá zle..možno budúci rok ho vyskúšame. 🙂