Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

bramburka
23. únor 2009

jsme to vymysleli, jeste pojedeme pred tim na 2 dny do Benátek, kdyz uz tam budeme.... 😉

dadulaa
23. únor 2009

bramburka, aj my sme mysleli, že predtým pôjdeme na 1 noc do Benátok, ale nakoniec tam skočíme iba na výlet. Pôjdete pozrieť aj na Mušličkový ostrov? Na ten sa teším... 😎

pepies
24. únor 2009

dadulaa a kde je ten muslickovy ostrov?

dadulaa
24. únor 2009

Pepies, neviem presne,ale z Lignana je to tak pol hodky loďou, tak pôjdeme pozrieť... možno sa dá nájsť aj na mape. 😉

pepies
24. únor 2009

dadulaa diky, kuknem to potom nejak cez google, moze to byt fajn vyletik 🙂
my pojdeme tiez na jeden den do Benatok, pojdeme vlakom, budeme mat fajn vylet, hlavne pre deti, ked vlakom........
uz som tak raz bola, mali sme zazitok, ze sme sa vlastne MHD pohybovali po Benatkach lodami 🙂

bramburka
24. únor 2009

Holky ten mušličkovej ostrov je myslím právě někde u Grada, určitě ho taky naplanujeme... taky jsme puviodne chteli jen na skok, ale pak jsem koukala, ono je to 1hodku a 15 min cesta autem z Lignana, z Grada to bude jeste dal, tak to se mi zdalo, ze kdyz tam budem tyden, ze je to skoda casu, nasli jsme ubytko primo v centru a za dvouluzak 56 euro, je to tedy jen takova mistnost a konec, ale to nam je jedno. My jsme zvyklí... hlavne ze je to v centru a strasne se tesim na ty večerní Benátky 🙂

tina_
24. únor 2009

Tu vam davam link na lod Saturno, ktora chodi na ten Muslickovy ostrov,
okrem nej chodi aj lod Europa, ta sa mi zda, ze je lacnejsia a ma aj akcie, niektore dni idu deti zdarma, treba sa pozriet.
http://www.saturnodageremia.it/file/slovacco.pdf
Tu je stranka s fotkami:
http://www.saturnodageremia.it/deu/home.htm

Tu je info k tej lodi Europa:http://www.gncity.com/blog/motonave-europa/lang/it/
http://www.armoniaviaggi.it/it/e_Grado.html

obe lode kotvia v tom istom pristave, tam sa aj kupuju listky, inak sa daju listky kupit aj v meste na Informaciach.

Celkom fajn je aj stranka: http://www.turismofvg.it/
kde su info z celej oblasti Fruli Venezia Gulia, kam patri aj Lignano...

mispuli
25. únor 2009

braburka:večerní benátky Ti závidím,my tam byli 2x,vždycky přes den,ale i tak je to nádhera.Jinak taky jezdíme do lignana Sabbiodoro a asi letos pojedeme zas,naposledy jme jeli přes ck azzuro,ale vzali jsme si tam kontakt na místní agenturu,tak spíš přes ně,zase bysme chtěli vilu 😵 Melita,tam to bylo super,ale jezdili jsme jen s jedním prckem,kdežto teď už to bude se dvěma,tak jsem zvědavá 😵

bramburka
25. únor 2009

Mispuli, no my se nejak nemuzeme shodnout sse svagrovou, o predstave dovolené...tak napis kontakt na vilu kam jedete...

jinak nakonec v Benátkách asi bydlet nebudeme, protože se tam nedá zaparkovat, nejlepněji asi za 26 eur za den...šílený, tak budeme bydlet v Mestre, coz je mesto hned pred Benátkami a za euro tam jezdí vlak pres most. Coz je asi fajn, do večera zkusíme zustat...

monique3003
12. bře 2009

Ahojte baby 🙂 ja pracujem v cestovke a mám toho veľa prejdené a precestované, teda hlavne tie destinácie čo ponukame, pokiaľ chcete poradiť s výberom dovolenky, rada vam poradim s vyberom aj s cenami a pod. pokojne mi napiste postu ja sa isto ozvem , budem len rada 🙂

aponchie
13. dub 2009

moni chteli bychom letos s detma na konci srpna do Italie nekam na sever predpokladam Rimini Cesenatico atd tam uz jsem byla a super jenze sem nikdy nejela autem nevim jak je to s parkovanim kde v miste jak se tam dostat atd jestli ma nekdo zkusenost ze jel sam za sebe autem do Italie budu rada..nejlepe nejake studio s balkonem blizko plaze a centra nakupu zadne opustene..s atrakcemi pro starsi dceru atd a vlastnim varenim

mispuli
14. dub 2009

bramburka:nevím jestli ti to nepíšu pozdě,jestli už jste náhodou něco nezařídili,my jezdíme do Lignano Sabbiodoro,vila Melita,na Via Stiria,je to asi40m od pláže,obhcůdky jsou okolo,do centra je to cca 300m,když jsme tam byli naposledy,tak jsme byli od ck Azzurro,ale koukám,že už ji nenabízej,ale na stejný ulici tam nabízí další 2 vilky 😉

monkula
15. dub 2009

mispuli, aj my sme boli cez azzurro, takže tento rok idete cez AZ GROUP?

mispuli
15. dub 2009

monkula:nejspíš nepojedeme přes žádnou místní cestovku,ale máme vizitku na tu italskou přes kterou to nakupovala ck Azzurro,tak to chcem zkusit přes ně

monkula
15. dub 2009

mispuli, no veď, my sme sa hlásili na talianskej AZ GROUP, myslíš, že to je výhodnejšie?

ikulka
15. dub 2009

ahojte dievčatá aj my chceme tento rok do talianska asi tiež to bude lignano len nechceme cez cestovku ale vlastnou dopravou ...len nemáme tam kontakt na nikoho kto by nám tam sukromne našiel nejaké ubytovanie vhodné pre dieťa tak ak možte mi niektorá poradiť adresu, link alebo hoci čo budem rada ...našla som kadečo na nete ale v taliančien a tomu ani za mak nerzumiem ☹ ďakujeeeem

mispuli
15. dub 2009

monkula:aha to jsem nevěděla,že to je italská pobočka,my máme nějakou přímo místní agenturu v Lignanu,myslím si,že by to mělo vyjít levnějc než tady přes cestovku,v každém případě když jsme tam byli před 2 lety,tak jsme si přikupovali dva dny navíc a levnější to bylo,

ikula: samozřejmě jedeme po vlastní ose svým autem,nám to bude vyřizovat známá,která překládá z italštiny,takže v tom ti moc nepomůžu ☹

aponchie
16. dub 2009

taky jedeme autem sami vlastne poprve do Lignana Sabbiadoro chceme tam je toho mrak vybiram podle cestovky ubytovani,ale to je na jedno brdo beztak chceme aby u toho hlavne byl bazen kvuli male a jinak je to vsecko stejne..jest eby me zajimalo jestli ty kuch kouty jsou vybavene tam jako talirema hrnicky apod nebo jen sporaky?pac jako tahat nadobi fakt ne 😅 nasla sem stranky cestovky italske tak to chci zkusit pres ne jim napsat jinak nevite jak je to s tim teplem tam kdyz jeste posledni tyden srpen je to drahe a prvni tyden zari uz za polovic?tam je tam markatni roydil v teplote?a jeste by me zajimalo jak je to s platbou jestli se to musi pres cestovku platiti cele hned nebo zaloha a jak je to primo pres italy 😲

mispuli
16. dub 2009

aponchie:nádobí je ve vybavení kuchyně,takže vozit s sebou nic nemusíš,ten rozdíl není kvůli teplotě,ta je celkem podobná jako v srpnu,i když nám se stalo,že jsme tam byli 1.tejden v září a bylo docela ošklivě,ale tenkrát bylo ošklivě všude,i v Chorvatsku...,ale protože tam končí sezóna,skončí prázdniny,takže je jasný,že ten zájem turistů už není tak velkej,jak je to s těma italskejma cestovkama nevím,budeme to vyřizovat asi až za 14 dní,tak uvidíme

aponchie
17. dub 2009

mispuli dikes..ja ted projizdim cestovky pac poprve asi chceme jet ne na blind a pak uz sami,ale zda se mi to vsecko na jedno brdo jen ceny se lisi a moc nechapu ten plazovej servis to bud je v cene nebo se to musi dokoupi coz se dela na miste asi..nicmene ted sem si psala s jednim panem co ma cestovku na netu a prej mi neni schopen vyhovet,ze mam extremni pozadavky..coz mi teda neprijde jestli jo tak me utni 😀 chtela jsem at je to centrum mesta v podstate at je tam zivo a neni to nikam daleko at muzu malou vzit na krk mimi do kocarku a jet se producirovat po centru ,ale ne kilometry,zaroven sem chtela at to neni prilis daleko od plaze at muzu treba zabehnout do hotelu kdyz bude treba pro neco a nemusim se tahat s miminkem streku a hlavne at to ma soukromej bazen pro dospele i deti treba at v pripade unavy nemusime na plaz no a tot vse a nikdo mi neni schopnej nic nabidnout 😲

mispuli
17. dub 2009

aponchie:já jsem teď taky projížděla apartmány v lignanu,protože už konečně víme,kdy bysme chtěli jet a po víkendu to začneme řešit,myslím si,že požadavky který máš nejsou tak strašný a měly by bejt i splnitelný.Já ti teď bohužel neřeknu žádnou cestovku,protože hledám něco bez bazénu.My tedy na 100% chceme tu vilu Melita,ale kdyby se náhodou stalo,že už jí nenabízej,tak hledám něco podobnýho.Dala jsem do vyhledávače na seznamu lignano apartmány a listovala,pár takovejch s bazénem jsem tam viděla,kdyžtak se zkusím mrknout ještě jednou.Plážovej servis spočívá v tom,že u některých cestovek máš předplacenej slunečník a lehátko na pláži,jinak si to musíš zaplatit přímo na pláži,my to neměli a nechybělo nám to,leželi jsme na ručníkách a prostěradle a stačilo nám to.No a ty ceny jsou pak spíš o tom jestli je to hotel,apartmán a jak je to vybavený 🙂

aponchie
17. dub 2009

tak ja chci at mame ten bazen pac budeme mit novorozence a nechce se mi litat z plaze nejak daleko a navic nekdy je dobre i u bazenu vis jak prostridame se s malou a kojencem jeden si spocne na balkone druhej v bazenu atd proste to tak potrebujeme a urcite apartman hotel ne,chceme si sami varit pripadne chodit na jidlo ne nekde pausalizovane chodit pac to ani moc dobre nejde s detma jses trosku omezena casove a to nechceme a hlavne nase mala je takova ze ma hlad pokazde jinak takze to nehrotime akorat nemam paru jake restaurace servis v nich a ceny ,mam pocitat..jedete taky na tyden a kterej termin?premyslime nad poslednim tydnem v srpnu do 5,9.2009to ma zrovna manza narozky tak to oslavime ten plazovej servis ja nevim teda jak to udelat hlavne ale musime mit slunecnik a jedno lehatko kvuli mimisku abych ho mela kde polozit a ustinit takze takhledala sem taky dokonce sem psala ted do italske agentury primo a uz mi neco poslali jeste cekam na dalsi akorat nevim jak se to pak plati a vy jste tam uz v lignanu byli?

tina_
18. dub 2009

aponchie, poslala som ti IP 😉

tina_
18. dub 2009

aponchie, podla mna su najlepsie terminy jun-jul, v auguste, tak asi v polke je uz chladnejsie, co sme boli dva roky dozadu v auguste, tak nam cely tyzden prsalo...o septembri viem len z pocutia, ze to uz nie je take super...okrem toho v auguste je tam vela komarov, takze s malym babom, ...

Co sa tyka kuchynky...minuly rok, co sme boli v apartmane, cez taliansku cestovku Agenzia Teghil, tak bolo to super vybavene, take vselijake "načinie" nemam doma asi ani ja...este aj kavovar na presso- na tu taliansku Lavazzu tam bol, panvice rozne velkosti, metličky na šlahanie, otvaraky,...z domu som brala len nožik-rybku 😀 , na cestu a lyžičku...inak nič.

Slnečnik sme si prvykrat kupili tam, mali vypredaj v jednom šport.obchode,tak nas ten velky vysiel asi na 3 eura, minuly rok sme ho mali sebou, uplne staci karimatka, deka, alebo nafukovačka, s malymi detičkami tam mavali tie "mušle", kam deti zaliezli cez obed pospinkať...kooopec kočikov na plaži....

A ak chcete mat aj bazen, mrknite na Rezidenze Mare, tam je aj bazen, navyše je to priamo na plaži a aj par min. od pešej zony, ja osobne by som tento rok šla rada tam,...Našla som ešte Rezidenze Europa, tiez so super bazenom, ale je to uplne v r...., daleko k moru aj do mesta...

tina_
18. dub 2009

ikulka,
nemusis vediet po taliansky...ani ja neviem...

Tu si mozes vyhladat apartmany- stranka lignano.it je aj v slovenčine (aspon to hlavne)
Takze si tu zadas termin kedy chces ist, ci chces garsonku-monolokal, alebo jedno-dvojizbak, kolko osob a ti to vyhodi dobludu apartmanov od rozlicnych agentur....

http://www.lignano.it/sk/appartamenti-disponibi...

Dufam,ze ten link bude fungovat...

Co sa tyka platenia...My co sme sli minule cez Agenzia Teghil, tak sme platili niečo vopred, myslim nej. zalohu, a zvysok po prichode, ked siel manzel pre kluce od apartmanu...Este sme dostali aj tričko, kompletny "fajl" s mapou, materialmi o Lignane, LTD - kartou na zlavy- do zabav. parkov, do obchodov a restauracii,...sami sme si "odkracali" do apartmanu a ked sme odchadzali, isli sme skor nez oni otvarali, tak nam kazali len kluce vhodit do ich postovej schranky!!!! Tomu hovorim absolutna dovera- ja mam- napriek prechadzajucim predsudkom a pochybnostiam voci Talianom, len a len pozitivne skusenosti...

A co sa tyka ceny...v talianskej agenture sme za 2 tyzdne zaplatili 500 eur, tolko sme platili slovenskej agenture dva roky dozadu za podstatne horsie ubytovanie, za 1 tyzden a horsi termin...

aponchie
19. dub 2009

tina super dikes odepsala sem 😎 ja si taky myslim,ze to bude v pohode pres taliany ..oni sou spis v klidu nez nasinci mi prijde.manzel byl letos v Mantove coz neni daleko od tama a pochvaloval si vsecko jidlo piti hlavne jejich rizota..pac ma pizzu v praci tak ho to netahne a nakoupil v tom marketu jak se tam jede kolem to jmeno uz nevim ale rikal ze je to asi ono hromadu vin lacinejch jako prase,ale vybornejch a nadherne hadriky ..neco drahe to jo,ale jinak jidlo atd rikal suprove a prej sou v lignanu nekde nejake trhy kam se da zajit nakoupit?ja bych jela treba hned ,ale narodit se to ma do mesice a pak s mesicnim miminkem nevim nevim 😝 ja si rikala,ze snad prvni tyden v zari bude rozehrato prave

certica
19. dub 2009

baby, chystate sa niekto na prelome jun/jul?

mispuli
19. dub 2009

my chceme jet už v červnu

eimiky
19. dub 2009

Ahojte,
my chceme isť 20-27 jún... ešte nemáme ubytko vybraté.. ale hádam sa ešte niečo nájde.. 😉

mispuli
19. dub 2009

My chceme ten týden před tím,začínáme vyřizovat v úterý nebo ve středu