Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

reni111
21. led 2011

@monkula dakujem za super opis...no teraz popravde neviem co mam hladat 🙂 Ja sa nejako pridržiavam toho co sme mali v LIgnano - bývali sme skoro na plaži, ale večer tam bol klud..promenadu sme mali akurat na taku prijemnú prechádzku, takže auto bolo nepotrebne - iba ak sme sli na nakup a pod. Na plaži sme sa v pohode rozložili a nikomu sme nevadili 😎 Večere sme travili bud pri mori alebo na promenade, takže nejakú možnost večer vypadnút by som prijala. Takže mam hladat nieco v Spiagge len dalej o pláže??? ach pomooooc

reni111
21. led 2011

@mart.s. dakujem za radu, tým pádom to Scorpiio odpada 😒 parkovsko pred ubytkom nemusím...musím pátrat dalej...alebo mas nejaký typ na ubytko? už mam v hlave guláš 😝

monkula
21. led 2011

@reni111 mne sa v Lignane nepáčilo, boli sme tam v rámci prechádzky, ale bola som rada ,že som odtiaľ preč.. tá promenáda bola veľmi veľká, na Bibi je to také útulnejšie...
A prečo chceš ísť na Spiaggiu? Aj na Lido sa dá prechádzať, posedieť... Ale ak máte radi veľa ľudí pri prechádzke, tak Spiaggia

reni111
21. led 2011

aha no , ak to tam večer trocha žije...a vieme sa na nejakú promenadu dostat pešo, tak potom nie je problem...je len neviem porovnat co znamena rušnejšie a kludnejšie miesto ... 🙂 teda priamo tam

monkula
21. led 2011

@reni111 tak na SOle nejako brutálne rušno nie je, to nie, ale sú tam gelaterie, reštaurácie, herne pre deti...
Vravím, my nasadneme do auta, zvezieme sa k lunaparku a odtiaľ ideme pešo do mesta a tam to žije, čo znamená rušno? neprejdeš kočíkom, všade dlho čakáš, na zmrzlinu, do reštaurácie, je tam plno herní pre deti, čo znamená záťaž pre vašu peňaženku 😀 😀
my sa vozíme autom, lebo my si prenajímame vilku až na konci sole 😉 🙂

mart.s.
22. led 2011

@reni111 ahoj, včera jsem už nebyla na příjmu, takže se do vašeho rozhovoru zapojuju až dnes 😉 . 😉 To vůbec není pravda, že je Bibione Spiaggia nějak rušná, kromě těch hlavních ulic. Nesmíš se ubytovat na via Orsa Maggiore, Corso del Sole, a Via Costellazione. My sem jedeme už po patnácté (nebo po šestnácté) a nikdy jsme v rušné ulici nebydleli. A vždy bydlíme blízko moře. A vyhovuje mi právě to co píšeš, že nemusíme popojíždět autem a do centra dojdem za pár minut.
My dokonce letos bydlíme na rozhraní Bibione Spiaggia a Lido dei Pini na VIa Terra a je tam úplný klid( už jsme tam bydleli). A centrum máme skoro za sebou.A pláž je tam krásná. Je pravda, že na konce Lido dei Pini je pláž pro psy. Ale to jsou úplně až ty poslední slunečníky směrem k majáku, takže pokud tam nejdeš, vůbec se k nim nedostaneš. Je to vlastně až "za městem". Takže říkám pokud budeš chtít do Bibione Spiaggia nebo Lido dei Pini, napiš zase adresu a já ti obratem napíšu, jak to místo vypadá. 😉

mart.s.
22. led 2011

@reni111 Nebo včera jsme se tu bavily s tinyleaf, ta jede zrovna do Via Polluce, což je taky u moře - a je to úplně klidná ulice. A všechny ty rovnoběžné s ní.

jaku
22. led 2011

Ahoj holky, Itálii máme rádi, byli jsme v Bibione-Pineda a v Lignanu. Víc se nám líbila ta Pineda, Lignano už bylo dost obr. Letos se chystáme po 4 leté přestávce a pokukujememe po Gradu- je to severně asi 20km od Bibione. Byla jste tam některá? Jde mi přímo o Grado, ne villagia, nechceme ubytko mimo městečko. Díky moc za radu.

reni111
22. led 2011

@mart.s. ahojky , tak dnes som zase trocha lovila v ubytovaniach 🙂 Zacinam mat problem, lebo apartm typu A teda pre 3 osoby je dost malo.... našla som rez. BRISTOL (Via Ercole), pišu že je to 100m od centra , tak zase neviem, ci je to dobre, Marti, hovori ti to nieco?

reni111
22. led 2011

@monkula ahoj, isla som cez cestovku, co si nahodila Azzuro..., este sa skusim skontaktovat s tou slečnou, že čo by mi poradila 🙂

mart.s.
22. led 2011

@reni111 těch malých apartmánů je míň. To je pravda. Zkus se ještě podívat do nabídky geosu. ty jich tam mají dost. http://www.ckgeos.cz/italie/bibione.htm Když si prohlídneš ty obrázky, tak dole je ještě nabídka asi 200 apartmánů... Klikni na to a ukážou se ti další. Dívala jsem se na ten BRISTOL. Via Ercole je tichá ulička, která vede přímo k moři. Je to i kousek od centra . Akorát podle mě je tem Bristol na rohu s Via Europa. Tam sice nechodí moc lidí, ale když se večer zavře hlavní pro auta, tak to tudy objíždějí. Vypadá to ale, že většinu oken má Bristol otočenou na druhou stranu.

reni111
22. led 2011

@mart.s. dakujem ti za rady, pozerala som ten CK geos, veru je tam toho dost....na to si musim najst viac energie 🙂 Uvidim co sa dopatram ohladne toho Bristolu, trocha ma tam odrádza to prízemie - neviem ci aj tam su apartmany , nejako to zobrazka neviem usudit

kordula1
22. led 2011

Hledám nějaké tipy na ubování s dvlouletým capartem a chtěla bych aby to byly apartmány někde blízko moře a hlvně ne na nějaký rušný ulici.

karinecko
22. led 2011

Mate susenosti z ck-ekoz..cz? cez nich som si nasla neake ubytko len neviem ci bude volne ☹ pri mojom stasti urcite nie 😖 uz mi asi 3 cestovky odpisali ze maju obsadene to co sa mi pozdavalo tak to by ma ani vo sne nenapadlo ze v januari budem mat problem.

mart.s.
23. led 2011

@reni111 v přízemí jsou tam apartmány určitě http://www.etgroup.info/Appartamenti_Bristol-Bi...
Dočetla jsem se , že v Bristolu je 60 apartmámů po třech. Takže bych ti doporučovala, pokud o něm uvažuješ, aby sis zavolala do cestovky, od které chceš jet. A oni ti řeknou, jestli zrovna oni mají v nabídce i apartmány v přízemí. A když tam nechceš, tak se s nima domluv, že chceš jiné patro. Myslím si , že na místě bys to už nevyřešila. To už bude vše rozdělený. Já třeba už teď znám číslo apartmánu , ve kterém budeme bydlet.

reni111
23. led 2011

@mart.s. viem že ta už velmi otravujem, no este ta chcem poprosit o nazor - nasla som ubytko http://www.casa-mare.it/en/apartments.php?idapp... a este http://www.azgroup.it/result.php?id=21. U tohoto Corsa neviem posudit, ci tie balkony su fakt take male, alebo to robi foto... a este az group pise že je to spiagga a inde som citala že Pini....poznas niektoré z týchto dvoch? Po tom to už budem len uvažovat, ktoré je najlepšie...čim viac hladam, tým som zamotanejšia 😝

mart.s.
23. led 2011

@reni111 podle mě oba tyto výběry jsou podstatně lepší než to Scorpio u toho parkoviště 😉 .Kolem Gemmy jsme chodili k moři. Je ve Via Cassiopea a hned vedlejší rovnoběžná ulice je Via Polluce, kde jsem dokonce několikrát bydlela. Byl tam úplný klid a je to pár kroků od moře. To Condominio Corso http://zajezd.invia.cz/italie/dovolena-italie-b... řaděj někdy do Spiaggi a někdy do Pini, protože je to na rozhraní. Ale hluk tam určitě taky nebude. 😉

mart.s.
23. led 2011

@reni111 jen jsem ještě chtěla říct, že se vždy snažím posuzovat to ubytování podle okolí. Nedokážu ti říct, jaký klid bude přímo v tom condominu. Záleží jací lidé tam zrovna přijedou. My radši vždy vybíráme nějaké malé domečky, kde není moc sousedů 😀 . V takovém větším jsem jednou taky bydlela a - jeden týdem byl v pohodě a druhý - nad námi jezdili Němci na kolečkových bruslích. 😀

monkula
23. led 2011

Súhlasím s @mart.s. najhorší susedia sú nemci... 😝 😝 a my máme vždy "šťastie" že máme za susedov nemcov z každej strany... Vrieskajú, búchajú dverami, oknami, zakaždým, keď sme si sadli ku kávičke, mali sme tie deti nalapené pred plotom a čumeli... 😝 😝 😝 😀
Ale zase na druhú stranu, dokážu byť aj vďační, min. rok som si s takým malým Nemcom hádzala loptu, on mi tam vykecával, mohol mať tak rok a niečo a tí rodičia sa mohli udankenovať, keĎ videli, že sa s malým hrám... Čo iné mi aj ostávalo, keď nám stále bral loptu 😀 😀

reni111
23. led 2011

Tak s tými susedmi s vami uplne súhlasím,minule leto sa v poslednú noc do vedlajšej izby nastahovala skupina mladých nemcov, a bola to najhoršia noc aku som zažila...hluk hudba , cigarety, no hroza..takže naozaj zaleží na štasti. Som vam vdačna za všetky rady, mna zaujimala poloha ubytovania, lebo naozaj nie je jedno čo sa deje do rana pod oknami..Snad už z tých čo som našla nieco vyberiem a budeme spokojní.. 😀

mart.s.
23. led 2011

@reni111 neboj, určitě vybereš něco pěkného. A když tě ještě něco napadne, tak se klidně ptej 😉 . Když budeme vědět, tak určitě poradíme. 😉 Já si o Bibi povídám ráda, aspoň nemusím myslet na tu hroznou zimu,která tu je. 😀

reni111
23. led 2011

@mart.s. jaaaj si zlatá...už sa len trápim s datailami, kde je vacsi balkon ci terasa - lebo radi papame na vzduchu, a to Corso ma vsade rovnake fotky, tak si neviem predstavit ako to tam s balkonmi je 🙂 Zavolam rodinnú radu a snad pomožu 😉

mart.s.
24. led 2011

@reni111 to je pravda balkon , terasa nebo zahrádka jsou pro nás taky důležité. Jednou jsem tam bydlela zamlada s manželem( to jsme spolu teprve chodili a nebylo moc peněz) v takovém malém apartmánu i bez balkonu - a to by se mi už fakt nechtělo. My jsme zvyklí tam i snídat venku , a tehdy jsme tam byli furt zavření nebo jsme museli ven. 😒

monivo
24. led 2011

@reni111 ahoj, píšeš, že jsi byla několikrát v Lignanu. Mohla bys mi, prosím, poradit kde? Nebo i konkrétní apartmán? Děkuju 🙂

sorciera24
25. led 2011

tak baby, uz mame rezervovane Liganano 😉 ideme od25.6. - 2.7. do vily Renza, tak hadam sa nam bude pacit 🙂

mart.s.
25. led 2011

@sorciera24 určitě se vám tam bude líbit. Tak to jedeme stejně 😉 . My jedeme taky 25.6. akorát vedle do Bibione 😉

reni111
25. led 2011

@monivo ahojky, my sme boli raz v resid. Cristalo, cez agenturu Battiston(tam bol aj bazen) , a druhý krát sme boli až na špici pri Terra Mare rez. Casa Mare... v tom Casa Mare sme boli nemilo prekvapení, lebo ked sme dorazili, zistili sme , že sice maju parkovisko, ale bolo rozdelene na free a platene...samozrejme že tých free tam bolo asi 5 miest a v kuse obsadene domacimi talianmi, ktorí to tam odparkovali a šli sa kupat..takže ak sme nechceli nechat auto niekde 5 ulic za ubytkom, tak sme zacvakali 60evri 😠 obidve ubytka mali svoje výhody. Vždy sme boli ubytovaní v tej časti Sabbiadoro, teda vraj v tej "najrušnejšej " ale mimo hlavných promenád, takže po večeroch sme mali klud. Ak ta zaujima niečo konktretne, napiš...ak viem rada Ti odpoviem Už so to tu spominala, že mame doma katalog s ponukami ubytovania apartm aj hotely, je to niekedy lepšie ako lovit na inete 🙂

karinecko
25. led 2011

Ahojte boli ste niekto vo villaggiu planetarium resorts ubytovani?nam sa to velmi paci len je to daleko od mora ale kyvadlova doprava tam chodi....takze deturence budu mat zazitok.. 😉

kordula1
26. led 2011

@mart.s. ahojky,děkuji za tipy na ubytování a cestovní agentury. Cestovní agentura Azzuro má opravdu obrovský výběr ubytování,že jsme nevěděli na co dřív koukat. Mám dotaz ohledně ubytování,vybrali jsme ubytování v Bibioně-Lido del Sole Villa Friuli. Je to vila pro čtyři rodiny,akorát nepíší jak je daleko od centra. Mám strach,aby tam nebylo moc hlučno. jedeme s dvouletým Matýskem. Děkuji

mart.s.
27. led 2011

@kordula1 nevím jaké centrum myslíš. Pokud mluvíš o klasickém centru v Bibione Spiaggia, tak tam musíte popojet autem, nebo je to na delší procházku. Jinak Lido del Sole je poměrně malá a samostatná čásst Bibione, kde je určitě klid. A ještě , jak jsem koukala, tak jsi vybrala Villu se zahrádkou. Takže bych se hluku nebála. Já sice jezdím do Spiggii nebo Lido dei Pini, ale taky nejraděj vybírám pokud možno malé samostatné domečky se zahrádkou. Monkula by ti určitě řekla víc, jezdí do Lido del Sole. 😉