Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lenkao
8. črc 2011

@petrina82 V lidli urcite visu neberu, ani v In´s neberu. Bankomaty tam su, na promenade urcite. My sme vyberali tam, su na 2 miestach. Ale isto su aj inde ale my sme ine nehladali 😅 Delegatka alebo v agenture vam urcite poradia. Ja urcite doporucujem ten ucet v Mbank. Nam sa to velmi kazdy rok osvadcilo. Nebrali sme ziadnu hotovost len nieco na cestu, benzin, poplatky. Na apartman sme vyberali az tam. Je to lepsie. My bravame aj NB lebo na plazi je wifi a ked tak si viem pozriet aj stav uctu pripadne keby som stratila kartu tak previest na iny ucet peniaze.

lenkao
8. črc 2011

@jenie123 na take bezne spotrebice adapter nepotrebujes. Ja som ho vyuzila len na NB ked som ho potrebovala dobit 🙂 Jedine ze budete brat nejaku zehlicku alebo tak. Da sa kupit bezne v obchode ten adapter za cca 2eur 😀
@petrina82 Dobra je aj agenzia Arena. Vacsina ubytovania v IT su apartmany. Ak do agentury pridete pred cca 12stou-13stou tak vas ubytuju urcite skor skor. Oni maju od 13stej do 16stej siestu a vtedy vas nema kto ubytovat 😀

hannah82
8. črc 2011

tak mam dalsi mail z agentury, ze maju otvorene od 8 do 20tej bez prestavky, a kluce su k dispozicii od 10, ked ich odovzdaju ti co boli ubytovani pred nami. tak som straaaasne zvedava. lebo pred dvomi rokmi sa nam stalo, ze sme takto boli dohodnuti s agenturou v Lignane, nakoniec nam zenska so stoickym pokojom a chrbticou doma v pohari oznamila ze kluce nam napriek dohode da az o tretej. brutalne prsalo, auta sme nemohli nikde nechat, boli sme hladni, nevyspati, nervozni (o deckach radsej pomlcim)...vraj sme cakali kym to tam upracu, a ked sme prisli do vilky, na zahrade boli tri krasne kopky psich exkrementov, vnutri bolo pozametane len kde kratkozrake oko dovidi (pod postelami prach, vlasy, psie chlpy) a kuchyna s kupelnou vyzerali akoby ich len "olizali" s navlieckami co mali po ruke. tak to sa nam ozaj oplatilo cakat..

hannah82
8. črc 2011

@jenie123 tak to sme na tom rovnako s najmensou 🙂 presne kvoli nej chceme ist v noci, aj ked nas este caka debata s kamoskou (co ide s nami ten druhy par) oni by radsej isli nadranom. lenze takehoto krpceka v aute nezabavis, je ine ist so starsim, uz s trojrocnym je to pohoda. tak dufam ze sa nejak rozumne dohodneme. dalsi argument bol ze co tam budeme tolko robit, hlavne ide o soferov lebo budu urcite hotovi z cesty, nie to este tahat cely den bez spanku. no ale vyzera to tak ze sa bude dat ubytovat pred obedom. parada. drzim palce nech vam tiez vyjdu v ustrety 😉 som straasne zvedava ako to bude malinka znasat, tuto zmenu, aky bude mat rezim, ako bude zaspavat, co bude robit na plazi...

petrina82
8. črc 2011

@lenkao Dakujem za dolezitu info, isla by som tam nakupit bez penazi s Visa kartou 😲 My budeme ubytovani na Lido del Sole tak snad tam nejaky bankomat najdeme. Ideme cez Agenzia MC tak uvidime aka bude realita, ci by nam dali aprtman uz pred obedom, bolo by to super, aj ked v pokynoch jasne maju ze az po 17.00 tak moc tomu neverim. Ale dufat budem 🙂

jenie123
8. črc 2011

@hannah82 ved to, nasa ak nespi v aute, tak je zla, vymysla, neusedi, nevie sa zabavit.. preto chceme ist v noci a dufam, ze sa podari.. babam sa urcite bude pacit, urcite ich z vody nedostaneme.. 😀 uz si to viem zivo predstavit, horsie bude rezim, vsetko sa zmeni a ked sa vratime, mozme opat na novo.. 🙂

hannah82
8. črc 2011

@jenie123 nestras! ako ti mala spinka? mne od 10 do11, a poobede tiez hodinku tak od 2 - pol3. ked sme boli pred dvomi rokmi, ti starsi este spavali cez obed, tak sme boli na plazi doobeda tak do 11tej, potom sme sli zohriat obed (mali sme z domu pozavarane alebo zmrazene), pospali sme si a o tretej sme sli naspat na plaz. malej chceme dodrzat rezim aj tam (manzelik povedal ze sa rad obetuje a pojde s nou skor z plaze), mozno si dovtedy upravi spanie na jeden dlhsi spanok cez obed, to by bola idealka. a vecer mam obidve decka tuhe uz o pol8, takze sa tesime na posedenia na terase a grilovanie. jaaaj nie je nad tu pohodu ked detusky spokojne odfukuju a my mame free cas len pre seba. uz aby sme sli! 🙂

lenkao
8. črc 2011

@petrina82 bankomat je urcite pri fontane pri viale gorizia a Via tolmezzo na pesej zone. urcite su aj inde 😀 Urcite sa bude dat ubytovat skor. my sme mali vyslovene napisane od 16stej lebo maju siestu. Ale asi zalezi aj od agentury. Skuste sa tam opytat.
@jenie123 @hannah82 nam Domca celkovo lepsie znasa cestu v noci. Zaspi a je klud 🙂 A to ma uz skoro 6rokov 🙂 Aj starsie dieta je problem zabavit v aute 😀 a to chodime niekolko krat do roka 500km do HE. Niekedy je to dost vesele 🙂

matttias
8. črc 2011

Ahojte
Chcel by som ist prvykrat na "Blink" do Talianska s 15 mesacnym dietatom . Oplati sa mi to vobec ?
Nasiel by som tam este nejake ubytovanie rovno tam v ich agenturach?
Dakujem za reply 🙂

lenkao
8. črc 2011

@matttias da sa aj na blink ale musis tam ist aj tak do agentury aby ti ponukli co maju ale skusat po apartmanoch ak sa dohovoris. Podla mna je lepsie si pozriet na nete a zarezervovat si priamo. Hlavne ak ides s tak malim dietatom.

matttias
8. črc 2011

To ano ale nevies nahodou o nejakej strankej talianskej agentery lebo skusam pisat vsade ale furt ziadna odpoved alebo je to plne a odchod mame uz zajtra tak neviem.

hannah82
8. črc 2011

@matttias skus napisat mail na tuto adresu celkom rychlo reaguju 🙂 europa@etgroup.info . inak ja by som na blink s takym krpcom neriskovala, ja idem radsej na istotu...ale to som ja. drzim palec a peknu dovolneku

matttias
8. črc 2011

okej dakujem uz som im poslal email uvidime ci odpisu este dneskam

lenkao
8. črc 2011

@matttias nenapada ma teraz nazov tej agentury ale je to v Lignane na Via Latisana pri viale gorizia. Mala by to byt taka ako centralna agentura a tam by vam mali na blink toho najviac ponuknut. Ale skus zavolat do Topholiday.sk 0905 170 731 Robia lignano uz 17rokov a minimalne ti budu vediet poradit p.Spiššáková je velmi mila ochotna. Minuli rok mi aj bycikel priviezsli ktory som si tam kupila 🙂

spetra
8. črc 2011

@anitrams jé tak v ten termín chceme jet taky... 🙂 tak jedině vyrazit s váma... 😉

spetra
8. črc 2011

v těch agenturách V iTÁLII se domlouváte anglicky?

lenkao
8. črc 2011

@spetra Da sa aj po anglicky, my sme sa do hovarali po anglicky ale celkovo sa tam lepsie da dohovorit po nemecky 😀

jenie123
8. črc 2011

@hannah82 no mala mi spava od 8 - 10:30 a poobede 14 - 15,16.. ako kedy a to vstavame o 6, ale dnes mame cudny den.. vstavala o 7:15 spala len raz.. tak uvidime ako to bude na dovolenke, ze by sme uz pomaly presli na jeden spanok.. a ako ti mala spinka v noci? mne sa este budi 2, 3 krat.. tak je to celkom o nicom.. som si myslela, ze sa to do dovolenky nauci a nic.. ubytovat sa bude dat skorej, ale urcite nie skor ako po 10.., dnes manzel volal s cestovkou.. a tak sme sa nakoniec dohodli, ze pojdeme rano o 4, 5, aby sme tam o tej 10 boli.. vobec si neviem predstavit tu cestu..

lenkao
8. črc 2011

@jenie123 My chodievame tak okolo tretej rano a byvame tam tak o 11stej. A to ideme max. povolenou rychlostou. Zalezi podla toho kolko je aut a treba ratat aj stym ze v sobotu je vymenny den a moze byt zapcha na vyjazde z talianskej dialnice kde sa plati myto. Navyse doporucu je sa jedna dlhsia prestavka pre malu aby sa troska popretahovala a nebola stale v jednaj polohe v sedacke a nezabudnut na pytny rezim. Nasa mala prvu dovolenku prva dva dni teplotu 😖 mala rok a pol vtedy. My sme si uz zvykli sa vzdy zastavit niekde na caj, kavu aspon na pol hodinku. Mala si pobehala a bolo fajn.

petrina82
8. črc 2011

@lenkao A kolko prestavok robite? Lebo ja som povodne chcela ist o tretej, no kedze som bola upozornena na pripadne zapchy tak som to presunula na 01.00, lebo ratam 2-3 prestavky a chcem tam byt doobeda, ak by nam dali byt skor...

vrana
8. črc 2011

Ahoj, my jsme se z Itálie vrátili před 14 dny a všem moc doporučuju. Bylo to úžasné, určitě bychom se tam chtěli příští rok vrátit a to na delší dobu. Byli jsme v Lido Altanea cca 4 km Caorle. Je to vystavěné středisko, kde je absolutně všechno, krásné ubytování, zábava pro děti. Prostě luxus. Ubytování nás stálo 12 tis. na týden pro všechny 3, bez stravy. Můžu všem maximálně doporučit, pokud byste chtěli víc info, můžu poreferovat. Byli jsme opravdu nadšeni. Měli jsme to přes českou cestovku, ale příští rok bychom chtěli přímo od nich, mrkněte na www.lampo.it Dělají i Bibione, Lido di Jesolo, snad i Lignano. Za sebe doporučuju tu Altaneu, nemělo to chybu. Na netu mají ceny i volné termíny.

Přeju všem krásnou sluníčkovou dovolenou v Itálii 😵

lenkao
8. črc 2011

@petrina82 my len v podstate jednu taku na cca pol hodku, tak v klude co vypijeme a tak. Potom uz len tak ked trebalo niekomu na zachod 😀 Na dialnici zapcha nebola iba par krat bolo ze opravovali cestu tak tam sa islo pomalsie. Jedine kde sa to zhusti je ten zjazd z dialnice a pototm vjazd do lignana, tam sa to vacsinou vlecie. My uz sme si tak zvykli ze o tej tretej nam staci z BA odist. Od kial vyrazate?

petrina82
8. črc 2011

@lenkao My ideme z BA. Mala ma necele 3 roky a cez den je bez plienok ale chodi na wc kazde 2-3 hodiny tak preto som myslela 2-3 prestavky. Takze cesta je inac v pohode? Len ten vyjazd je asi kritickejsi...
Este taka blbost ale ked uz sa pytam- kedze dcerka cika len do nocnika alebo do travy vonku ,nebude to problem, myslim nejake staznosti ze cika do travy 😝
A uvazujeme kupit dvd prehravac do auta, ktory by sme vyuzili vlastne len ked ideme na dovcu, mate skusenosti, oplati sa?

vrana
8. črc 2011

@petrina82 Nám se dvd do auta hrozně osvědčilo, fakt super. Zabavilo ji to podstatnou část cesty. Další ji pak zabavili větrné elektrárny v Rakousku 😀

petrina82
8. črc 2011

@vrana Dakujem, tak asi kupime, aj ked vyuzijeme len na dovolenke, ale hlavne, ze to detom ubehne 😀

vrana
8. črc 2011

@petrina82 A nepůjčil by vám ho někdo? Zase kupovat ho jen kvůli dovče... ale je to fakt super pomocník.

lenkao
8. črc 2011

@petrina82 tak mali sme par krat pripad ze sme museli do travy a nikto nic nevravel ale clovek nikdy nevie 😀 Ale aj ked sa idete vycikat tak to sa dlho nezdrzite. My sme dvd prehravac nemali ale mali sme NB a ked tak sme prinajhorsom pustili rozpravku na tom. Ale to sme aplikovali asi len jednu dovolenku. Nie je to zla vac ale my ked ideme tak vacsinou v noci a to prespi. Ked je hore tak ma zasobu hraciek 😅

vrana
8. črc 2011

Možná v 5 letech už se zabaví víc. Té naší budou v říjnu 3 a to ji dlouhá jízda nebere. Sice jsme jeli přes den, ale to vliv nemělo. Kamarádka jela v noci a spala jim obdobně málo jak ta naše 😀 Ale i tak, na tu cestu (z Prahy se zastávkami 10 hodin), to zvládla bravurně.

zuzinr
8. črc 2011

@ginepra ahoj no my sme boli cez IT cestovku, nasla som to a objednala priamo cez internet vyslo to o dost lacnejsie ako cez nase CK. Skus pozriet na www.lignano.it, my sme boli v residence Schubert, kusok od mora tak ze som nemusela malej brat kocik, pekne presla sama. Aj my cakame 3 tak sme nechceli ist nejako daleko cesta tam nam trvala 7,5 hod. robili sme castejsie prestavky cez noc a naspat sme isli cez den a za 6,5 hod. sme boli doma, takze super. No obliecky som brala aj ja, tam v apartmane neboli ale daju sa pozicat za poplatok ale tak tolko som uz zobrala. Pri ubytovani si treba vsimnut ci cestovka beria aj kauciu za zaverecne upratovanie, my sme mali upratovanie v cene ale aj tak som po nas upratala 🙂 a aj klimatizacia sa vacsinou priplaca my sme mali aj to v cene. Inac sme si varili (teda ja🙂 v obchodoch ceny priblizne rovnake ako u nas, maso neviem to som nekupovala ale taliansky chleba onicom (aspon nam vobec nechutil a co som bola prekvapena oni maju cenu chleba podla vahy) ale sladke kolace su vinikajuce, od vymyslu sveta. Tak hadam som troska pomohla, keby nieco ta este zaujimalo tak sa kludne spytaj, ked budem vediet rada poradim. 🙂

lenkao
8. črc 2011

@vrana Tak mi chodime od 1,5 roka kazdy rok. Tento rok nejdeme nakolko som tehu prerabame domcek tak vsetka dovolenka ide tam. Nastastie sa vieme zabavit lebo je na dlhu cestu zvyknuta. 😀
@zuzinr co sa tyka tej kaucie to nieje za upratanie apartmanu ale vratna kaucia keby ste poskodili apartman nechali velky neporiadok a ta sa vracia ked odovzdate kluce 😎