Praha a okolí - tipy na výlety, hospůdky, kavárny na prodloužený víkend

baju66
31. říj 2018

Holky, příští týden máme v plánu prodlouzeny víkend v Praze. Budu moc ráda za rady na netradiční výlety, hospudky, kavárny vlastně cokoliv co by jste doporučily. 🙂 Zatím jsem našla Lom Velká amerika + Karlštejn jako jeden výlet. Ale dál? 🙂 (auto máme takže klidně i vzdalenejsi mista, pokud to stojí za tu cestu 🙂) no cokoliv co vás napadne prosím...i nějaká netradiční divadla? Ale nejlépe nekuracka 🙂) děkuju za nápady.

janickaruzicka
31. říj 2018

Já vyrazím na Šumavu, mám to tam hrozně ráda.... Kvildy, Modrava, Srní a tak, to je moje srdcovka 🙂.

lindikova
31. říj 2018

Ahoj, nevím, zda s dětmi nebo bez? Je toho tuna, tak jen namátkou a na první dobrou... A i přímo Praha? Nějaký tipy dávám! Okoř a okolí, kousek je strašidelný hřbitov (myslím, že Noutonice?), dvě bezvadné restaurace – Family hotel Okoř a Penzion v polích Malé Číčovice, kousíček jsou Lidice, památník s parkem. Další mě napadá Křivoklát a Beroun, se zastávkou v pivovaru Medvěd🙂 Mníšek pod Brdy a okolí, Dobříš včetně zámku. Přímo v Praze, nádherná je pražská zoo, ale o víkendu dost nacpaná, to spíš ve všední den. Klasika procházka z Pohořelce přes Hrad na Malou stranu, buď přes Jelení příkop a nebo úvozem na Petřín. Zakončit If Café ve Werichově vile... nebo pokud hezká a luxusnější večeře, tak Cafe de Paris.

baju66
autor
31. říj 2018

@janickaruzicka to už by byla teda veliká cesta ale děkuji 🙂 šumavu necháme zase na příště

baju66
autor
31. říj 2018

@lindikova jeee to je spousta super nápadů, děkuji mooc, no má to být výlet pro chlapa k svátku takže jsem se právě chtěla vyhnout klasickému Václaváku a Karlovu mostu protože to ho neba, prcka máme jednu hodnou holčičku v nosítku 🙂) chlap je docela punkáč takže jsem chtěla najít něco spíš neformálního ale zase vhodného pro návštěvu s malou 🙂 šílené požadavky já vím :D klidně Praha tam budeme ubytování takže čím blíž tím líp 🙂

lindikova
31. říj 2018

@baju66 jestli je alternativní, tak zkuste https://www.kasarnakarlin.cz/cs, a vůbec celý Karlín je posetý hospůdkami a podniky, nekuřácké jsou snad už dnes všechny. Jestli kultura, doporučuju Dox a pak výstavku před klubem Cross, to je kousek od té zoo, procházku podél Vltavy... moje srdcovka je Vyšehrad. Když půjdete pěšky z Palackého náměstí podél řeky po Náplavce, dojdete až do Podolí a z Podolí po schodech na Vyšehrad (vše na mapce snadno čitelný), pokud bude fajn počasí, bezvadná pankáčská hospůdka na Hradbách, je to vlastně pod širým nebem (ale mají i uvnitř), nádherný výhledy, z Vyšehradu dolů, kudy vás napadne. Stromovka a Planetárium, když vyjdete až v Dejvicích, dejte si něco dobrého na Puškinově náměstí Na Urale nebo v Kabinetu... je to ho fakt hodně🙂 Snad poslední, Jiřák a farmářský sobotní trhy, Žižkovská věž, oběd v Martyho bistru nebo asi tisíci jiných, které tam jsou...

konidana
31. říj 2018

Směrem na Beroun ještě Koněpruské jeskyně. V Praze prosecka bobova dráha, prosecke skály a podzemí(to ale neni zpristupneno) park Podvinní procházka podél Rokytky, třeba až k Vltavě.

lida9
31. říj 2018

jsme od Karlstejna, osobne bych na vylet sem jela tak max na hrad a pak do prirody kolem, hospudky jsou zde priserne a navic je po sezone, takze vsechny obchody zavrene...

leneee
31. říj 2018

@baju66 kouknete na sdetmivbaglu.cz - je tam spousta tipu i netradicnejsich vhodnych nejen pro deti...

zuzekk
3. lis 2018

@lindikova není už na hradbách zavřená?

lindikova
3. lis 2018

@zuzekk nevím:( ale určitě mají web. Pokud bude pěkný počasí...

zuzekk
3. lis 2018

Koukni na Streamu nebo FB na Honest Guide - příjemný kluci se zajímavymi tipy na pražská zákoutí, jiné než klasické cíle, kavárny, obědy. Co bych vypisovala, dost bych opakovala po nich.

zuzekk
3. lis 2018

@lindikova jinak super tipy, úplně souhlasím🙂

baju66
autor
3. lis 2018

@lindikova
@konidana
@lida9
@leneee
@zuzekk
Moc děkuju, mrknu na to určitě něco vybereme. 😊💗