První let - kam dát léky? Do příručního zavazadla?

pajaaaa
9. zář 2013

holky prosím o radu poletíme poprvé ( už jsem zde dotaz dávala ) se dvěma malými dětmi. kam dát léky? na teplotu-. průjem, kašel, atp - ono se to nasbírá? do příručního zavazadla co se bere do letadla a nebo do zapsaného? díky Moc!

pppxx
9. zář 2013

Do velkeho kufru. V prirucnim by nemelo byt vetsi mnozstvi leku

lucyhavirov
9. zář 2013

Já vždy dávám do příručního zavazadla a nikdy jsem stím problém neměla a taky se mi toho nasbíra za 2děti +co musím mít já.Ale záleží na tobě.

anushka111
9. zář 2013

No já dávám tam i tam, pokud jsou to nějaké důležité léky, které je třeba brát pravidelně, je dobré počítat i s možnou ztrátou kufru, případně toho příručního zavadla. Takže za mě rozdělit to na dvě části 😉

barborka09
10. zář 2013

@pajaaaa Hlavně je třeba mít na vědomí, že na palubu letadla tě nepustí s větším množstvím tekutin. Do toho se počítají i různé sirupy (panadol, stoptusin,...). Tak abys to nemusela na letišti vyhazovat. Do letadla si vem pro jistotu pouze léky v tabletách, sirupy bych dávala do kufru. Letos jsme letěli do Španělska - v Ostravě to konrtolovali důkladně, kdežto na zpáteční cestě nikomu nevadilo, že máme v pet lahvi víc jak litr vody. V klidu nás pustili, kdežto v Ostravě nikoli, tam jsme vodu museli vyhodit.

pajaaaa
autor
10. zář 2013

díky za odpovědi. Informoval jsem se u letecké společnosti a protože těch léků se fakt nasbírá a já jedny musím užívat pravidelně - taky ty dám do příručního ( kdyby se nedej bože něco stalo s kuframa ) a ostatní do zapsaného. Taky poletíme z Ostravy. S tou vodou tak nějak počítám, hlavně mě zajímaly ty léky - pro děcka je máme hlavně ve formě sirupů.