Rady a tipy na dovču v Chorvatsku s 20měsíční dcerou

brindik
19. dub 2014

V červenci pojedeme s dcerou autem do chorvastka, v té době jí bude 20 měsíců. Máte tipy na věci, které určitě nezapomenout doma? A hlavně, dají se v chorvastku pořídít v nějaké rozumné ceně plenky a další věci?

lv
20. dub 2014

plínky jsem si vezla..a stejně lítala celou dobu nahatá /robinsonáda, pronajatý soukromý dům u soukromé pláže/..určitě Kynedril

madulinka
20. dub 2014

my jsme byli minulý rok, když malá byla v tomto věku, balila jsem jí skleničky s příkrmama a nějaké kupované šťávičky. K vodě kyblík s bábovkama, kruh, křidýlka, boty do vody,..měla ten koupací uv obleček, župánek, asi dvoje plavky, a kšiltovky s tím zadním kusem látky proti spálení krku.. tam jsme ji kupovali nafukovací člun do vody, protože moře se bála - osmělila se až poslední den. Vzala jsem jí panenku a jednoho plyšáčka, se kterými si vyhrála nejvíc.. tou dobou už byla bez plín, tak jsem brala asi jen 10 plínek na spaní..a s sebou golfky..měla asi troje kraťasy, troje šaty a asi 7 triček s krátkým rukávem - a spodní kalhotky 🙂 nic víc, ale tím, že jsme letěli letadlem do řecka, měli jsme kufry na váhu úplně max.využitý 🙂 letos jedeme do chorvatska autem, ale snad už to bude jednodušší, bude mít celý nafukovací arzenál k vodě, ale oblečení stejně jako my 🙂

brindik
autor
22. dub 2014

@lv kynedril už může? Asi bych jí ho dala i preventivně, 2x nám v autě zvracelo, jednou teda nemocná a podruhé netuším proč, ale bylo to peklo.... taky počítám plíny spíš na spaní, že jinak bude nahá...
@madulinka ta kšiltovka je super nápad, ještě aby si to nechala na hlavě 😎 do vody chci pořídit rukávky a takovej ten pásek jakoby z molitanu nebo co to je, to nosila v bazénu v pohodě

lv
22. dub 2014

@brindik po poradě s lékařkou jsem ho dala, už přesné nevím kolik, myslím 1/4. A tu ksiltku s kusem látky vzadu jsme měli taky, je super.

skusa
30. dub 2014

@madulinka
@lv Můžu se zeptat, na tu kšiltovku? Nemáte nějaký odkaz? Děkuji 😉

lv
30. dub 2014

@skusa jednu jsem mela z tesca a jednu ze sekáče 😉

madulinka
30. dub 2014

@skusa ja mela pro malou do vody neco jako toto http://www.skibi.cz/detska-ksiltovka-reima-cuba... ale mela jsem to ze sekace.. letos jsem male k mori koupila oblecek k vode za 90kc pry s uv ochranou (psali sleva z 899,ale nejak tomu neverim),ta cena 90 kc byla bombasticka, ale uz to asi nemaji, protoze to nemuzu najit.. bylo to neco podobneho jako tady http://www.malyplavec.cz/product/neopreny/kojen.... Jinak klasickou ksiltovku, z tenke bavlny s tou latkou vzadu jsem dnes koupila v kiku za 79kc.. neco podobneho jako tady https://www.modrykonik.cz/market/detske-cepice-...

skusa
30. dub 2014

@madulinka děkuji moc, kouknu na to 🙂

mucosin
3. kvě 2014

Ahoj všem, můžu se zeptat, jak jste zvládli s dětmi cestu? V létě budou malé tři roky, v autě neumí spát, takže představa cca jedenáctihodinové cesty mi přijde lehce nepřekonatelná ☹

barinkas
8. kvě 2014

my byli loni s malou v Hr, měla v té době 13 měsíců. Cesta v pohodě i tam. Plíny a jídlo bych spíše vzala z domu, plíny o něco dražší, max se stavit v větších městech jako Split třeba do drogerie, v letoviscích to mají dražší vše, co jsem si všimla 🙂Došlo nám mlíko, tak jsem kupovala, sunar teda nemají 😀 ale třeba nutrillon či podobné značky ano. Oblečky bych moc neřešila... my měli krámů a moc se toho nevyužilo... něco k vodě, triko, na hlavu klobouček a opalovák. A hračky na písek no. Byli jsme v září, kdy je už méně lidi a menší vedro. Malá stejně přes poledne spala, jinak byla ve stínu převážně. Jinak vzít určo něco na teplotu kdyby náhodou atd. Jídlo jsme jí taky brali z domu.
Nějakou hračku, co má ráda, jinak to nemá moc cenu brát.

@mucosin ani v noci by v autě nespala? Malá teda bude mít dva roky, takže neporadím... jeli jsme loni v roce, to hlavně zpět chrněla skoro celou cestu... my zvládly z Ol do Splitu za necelých 9... ale fakt se jelo na dálnici těch 160-180 a malé pauzy 🙂 sranda je, že když jsme jezdili ještě sami, jeli jsme to vždy déle 😀 tak nevím...

mucosin
9. kvě 2014

@barinkas noc ještě vyzkoušenou nemáme. V zimě jsme se ale vraceli z výletu až pozdě odpoledne (za tmy). Byla unavená a i tak to zalomila jen na 20 min., načež se vzbudila a strašně plakala. Jak byla utahaná, nebyla k utišení. Pořád se uklidňuju tím, že v létě bude přeci jen už zase trochu starší a že to snad dáme. Očividně to zvládá plno i mladších dětí, tak snad se mezi ně taky zařadíme 🙂

barinkas
9. kvě 2014

@mucosin no já si myslím, že možná čím mladší tím lepší 😀 jak byla malá, často v autě usnula... jednu dobu jsme ji i v autě uspávali, prostě nechtěla zaboha usnout, ječela jak čert doma. Tak táta vzal auto a jel se s ní projet 😀 dítě usnulo a pak dospalo doma...
Tak bych třeba zkusila nějaký malý výlet zde první, aby se jelo za noci někam nebo odněkud. Ale zas si říkám, že když vyjedete někdy ve tři ráno či dřív, že v autě spát bude...
Většina dítek cestu zvládne v pohodě, tak určitě i vy 🙂