Ratmírovský rybník - jižní Čechy, máte zkušenost?

z359
22. bře 2014

Dobrý den všem, ráda bych se zeptala, jestli někdo neznáte tenhle rybník, jestli s ním nemáte zkošenosti, zvlášť jak je to s čistotou na koupání, chceme tam jet v létě na dovolenou. Předem všem moc děkuji Lucka

zamilovanadonej
22. bře 2014

@z359 Ahoj, já znám, jsem původně od tama, a máme tam kousek chalupu. Čistota vody je v pohodě, a je to krásné místo. Pro děti je super výlet úzkokolejkou. 😉

laurital
22. bře 2014

My tam mame chatu, takze doporucuji.Cista voda, les, cca 1-2 km do Strizovic, kde je COOP, vylet uzkokolejkou do Jindr.Hradce, kde je krasne....

hojda
22. bře 2014

Všechno u nás na jihu je krásné a super 😀 😀 😀

novynka
22. bře 2014

doporučuji celé Jindřichohradecko a Českou Kanadu 🙂 Ratmírovský rybník je taky oblíbený ;)

z359
autor
22. bře 2014

Moc děkuju, už tam máme vyhlídnuté chatičky, takže jsem moc ráda, že to tam konečně někdo zná a už se nebojím 😉 . Jižní čechy mám moc ráda, loni jsme byli v kempu Bezdrev a taky to tam bylo super 😉 . A mohli byste mi doporučit nějaké tipy na výlety do okolí s dětma? Je jim 5 let, takže zámky apod. je moc neberou, ale zříceniny apod.mají rádi 🙂, Zoo tam asi žádná blízko nebude

hojda
22. bře 2014

@z359 V JH Krýzovy jesličky v Muzeu, v nákupním centru Sv. Florián je světelná fontána každou celou hodinu. projít si zahrady v zámku, výlet úzkolejkou buď směr Nová Bystřice nebo Obrataň (třeba jen do Kamenice nad Lipou, tam X letá lípa a dobrá cukrárna, všude se dá koupat, rybníky jsou opravdu všude). Zoo Hluboká nebo Tábor.

zamilovanadonej
22. bře 2014

@z359 Tak zřícenina hradu Landštejn, Slavonice (je tam zpřístupněná věž se super výhledem), pak taky u Slavonic bunkry-muzeum opevnění- je tam trasa, to by se dětem mohlo líbit, hned kousek Maříž-malování na keramiku, Telč není daleko, nová rozhledna http://www.ceska-kanada.cz/rozhledna-u-jakuba.html, také ranč s bizony...už. víc mě asi nenapadá, co nebylo řečeno...Javořice ještě, hrad Roštejn (malý ale krásný)....

edeltraut
22. bře 2014

Úzkokolejkou směr NB - vystoupit v Kaprouně a procházkou na Vysoký Kámen - nejvyšší bod Kanady. Landštejn, JH.... vlastně to vše popsala @zamilovanadonej 🙂. Přímo z Ratmírova vede krásná naučná stezka Jindřišským údolím.

z359
autor
23. bře 2014

Všem moc děkuju za super tipy 😉 , ještě by mě trošku blíž zajímal ten ranč s Bizony, kde přesněji je @zamilovanadonej

edeltraut
23. bře 2014

@z359 Teď okolo občas jezdím a je tam opravdu nádherně. Moc hezké okolí, chystáme se to tam s dětmi projet na kolech 🙂