Řecko autobusem s 1,5letým dítětem, doporučte cestovku

vodnice
29. led 2015

Můžete mi někdo doporučit nějakou cestovku která vezme dítě do 2let autobusem do řecka? Nejlépe Korfu bych asi chtěla. Netuším zda je tam nějaké omezení, ale je mi jasný že dítě potřebuje místo k sezení a autosedačku. Od CK Aeolus mi došla zpráva že do 2let vůbec neberou že je to nevhodné pro dítě do 2let, což dle mého názoru pokud je to nevhodné pro tak malé dítě tak neshledávám ani vhodné pro dítě starší např.3-8let, ba naopak takto malé dítě bude nejspíš spát, to starší bude dělat bodrel po půl autobusu. Nevíte někdo, je tam omezení nějakou dopravní vyhláškou nebo něco? Odjezd z Brna. Máte někdo nějaké zkušenosti, rady a doporučení na CK která to dítě vezme?

guinea
29. led 2015

@vodnice Proč trváte na tom autobusu, a neletíte?

vodnice
autor
29. led 2015

Cesta trvá 24-30hod. to vím, byla jsem tam 8x s Hellasem, bohužel ten je v úpadku. Cesta přes Itálii na Korfu se mi zdá s dítětem schůdnější než po pevnině celou cestu. Tak to jen tak na okraj, že jsem si délky cesty vědoma.

vodnice
autor
29. led 2015

Trvám, protože náklady jsou poloviční a letadla nemusím.

pavlinaoo
29. led 2015

No, tak dospělá kamarádka jela s manželem autobusem do Řecka a řekla, že už nikdy! Vůbec si to neumím s dítětem 1,5roku představit. Jezdíme s dětmi do Itálie. Nejkratší možnou trasu. Dcera 1,5 roku v autě cca 7 hodin a stačí to na to, aby to všichni přežili v klidu a pohodě. Jezdíme na noc...Tohle je hrozně daleko, dlouhá cesta, nemůžete si udělat zastávku jak vás napadne. Být vámi, tak to ještě zvážím. I s ohledem na zbytek cestujících.

vendulka
29. led 2015

já bych s tak malým dítětem nikam tak daleko autobusem nejela.Byli jsme s dcerou,když měla půl roku autem v Chorvatsku, cesta cca 7 hodin, přes noc, tak to bylo v pohodě.Jednou jsem taky jela do Řecka autobusem a v životě bych to už neudělala, natož s dítětem.Pokud nejsou finance, jela bych autem do Chorvatska (pokud máte auto) a nebo tady po ČR.Myslím si, že nikde tak malé dítě do autobusu nevezmou, a je to jedině dobře, můj názor

luccy.luccy
29. led 2015

@vodnice Moji rodiče mají autobusovou dopravu, jezdí pro různý cestovky. Osobně jsem se teda nesetkala s tím, že by někdo do autobusu nevzal dvouleté nebo jakkoliv staré dítě, ale je to opravdu potřeba zvážit. Často řidiči říkají, jak to dítě půl cesty autobusem prořve, rodiče nervózní, ostatní cestující naštvaní... může být normálně dítě hodný a jako na potvoru mu něco nesedne, zalehnou ouška a prokřičí cestu. takže já bych se do toho určitě nepouštěla, v létě jedeme do Itálie, konečně k moři, starší bude mít 4 roky a mladší 1 a 2 měsíce, ale jedeme autem, aby jsme nikoho "nerušili" a kdykoliv si zastavili. A pokud Řecko, tak spíš letecky, ale tam jsou taky tlaky na ouška a některý děti to špatně snáší... fakt bych řekla, že auto je nejlepší. Jinak co si pamatuji, tak náš bus jel do Řecka asi 22 hodin a to mě příjde šílený

papandulina
29. led 2015

Já jsem na Korfu cestovla autobusem do Itálie a z Itálie lodí a z vlastní zkušenosti můžu říct, že cesta byla náročná. Po té už jsem cestovala jen letadlem. Cestovat s tak malým dítětem je dost odvaha. Tuhle kombinovanou formu přímo na Korfu provozuje cestovka MTM tour Moravská Třebová.

vodnice
autor
29. led 2015

Cesta je náročná ale dá se to vydržet, rozhodně to stojí za tu přírodu a klidné tiché lokality které řecko nabízí oproti chorvatsku nebo itálii.

vendulka
29. led 2015

tak s tím nesouhlasím, v Řecku jsem byla několikrát a příroda je 100x hezčí v Chorvatsku a i daleko čistčí moře

vodnice
autor
29. led 2015

Díky za typ papandulina, mrknu na ni. Auto bohužel nemáme, to jen pro vysvětlení pro ostatní proč nejedu autem.

lipanek2
29. led 2015

@papandulina Taky jsem takhle jednou byla a je to opravdu náročné, i když na trajektu už to byla pohoda, bylo tam všechno 🙂 S takhle malým dítětem bych autobusem určitě nejela...

vodnice
autor
29. led 2015

Každý může mít jiný názor a preference samozřejmě. Já v chorvatsku byla a už nikdy.

cell
29. led 2015

tak autobusem bych nejela ani já a vzít 2-leté dítě by mě ani nenapadlo. My teda létáme a ve 2 letech i ta 2hodinová cesta letadlem, pokud dítě nespí a nudí se, stojí za to 😔

vodnice
autor
29. led 2015

Děvčata já chápu že 99procent z vás mne odsoudí ale já nechci sedět doma. Místní rybníky jsou sice hezké ale já potřebuji teplo a moře.

lipanek2
29. led 2015

@vodnice No asi bych upřednostnila pohodlí pro dítě, než tvoje že letadla nemusíš a na prdeli sedět doma není nutné... My jsme prvně letěli, když bylo malému rok a čtvrt a bylo to naprosto bez problémů. Bohatě stačila cesta autobusem z letiště do hotelu...

zvalentova
29. led 2015

autobusem jsem jezdila jako student, protože to bylo v rámci školy. Teď budu radši sedět doma na zadku, dokud neušetřím na letenky. Jen cesta do Brna a mám zadek celý dřevěný ☹(
no a s dítětem ani za zlaté tele. 😎

smardik
29. led 2015

nedokážu si to moc představit, my o tom uvažovali letos-super nabídka na ubytování v Řecku, jen bychom museli nějak dojet-auto jsme zamítli má jen manžel řidičák a aby řídil 24 hodin nechceme a autobus taky, sice kluci mají 5 a 6ale nedovedu si to s nimi tak dlouho představit takže na to kašleme a pojedeme jen na Slovensko do termálek a k moři až našetříme na letadlo

tajemna30
29. led 2015

@vodnice Ráda bych ti poradila, pracuji v cestovním ruchu, ale zatím jsem se nikdy nesetkala s tím, že by rodiče chtěli do řecka s takto malým dítětem autobusem. V tomto bych radila - ne že ty potřebuješ teplo a moře, ale dívala bych se co je vhodné pro dítě, a zda taková cesta je vhodná nejen pro něj, ale nesobecky bych se zamyslela jak "zpříjemníš" cestu i všem autobusu. Nevím jak ty - ale já za studentských let byla busem ve španělsku - jeli jsme cca 24 hodin, a stačilo mi to, a nikdy více. Nebaví to nás dospělé, natož takto malé dítě - a 30 hodin ti určitě spát nebude - bude se nudit, vy budete nervozní, všichni v autobuse. Zvaž to - vím jak je pro děti kolikrát dlouhé cestování na místě jen od letiště po hotel, natož takto dlouhá cesta. ☹ A věř že tvoje dítě stejně ocení i chorvatsko - hlavně že bude u moře. Ale jen můj názor který nikomu nevnucuji. K otázce opravdu nevím o cestovce která bere takto malé dítě do Řecka autobusem.

suzanna123
29. led 2015

@vodnice nechci být hrubá, ale opravdu mě k tomu nenapadá nic jiného než NEBETYČNÁ BLBOST 🙄 Narvat 2leté dítě na 20 hodin do autosedačky? V autobuse, který nikde dle potřeby zastavovat nebude?? To bude vážně zážitek - jak pro dítě, tak pro ostatní cestující a řidiče. No ale když potřebuješ to teplo a moře... 🙄

veronicka89
29. led 2015

to uz bych mozna radsi vlakem nekam k mori.

Ale i tak bud nekde bliz, nebo letecky...

Jinak to bude trapeni pro vsechny 😉

veronicka89
29. led 2015

jeste by me zajimala cena takoveho zajezdu 🙂

achjonetusim
29. led 2015

Dotaz beru jako provokaci, to nemuze zadnej rozumnej clovek myslet vazne. Neznam zadny dite co "oceni prirodu a klidne tiche lokality" natolik aby sedelo pres dvacet ctyri hodin na zadku.

alen_ka
29. led 2015

@vodnice já bych vydržela, až bude mít aspoň ty tři roky, ona ta cestovka asi ví, co dělá, a upřímně si to taky nedovedu vůbec představit, ta cesta je fakt strašně dlouhá a křičíčí dítě je při cestování podle průzkumu prý to nejotravnější, co člověk potkává (sama za sebe můžu říct, že mi to taky trhá uši)
s ohledem na jiné cestující, na dítě, na řidiče i samu na sebe bych počkala, až trochu povyroste

antoinet
29. led 2015

@achjonetusim přesně tak, to si někdo dělá srandu z nudy. Prázdný profil, hrubé vyjadřování a nulová empatie k dítěti, prostě jen takové vyvolání pozdvižení, tipuju, že do hodiny bude diskuze smazaná🙂

vodnice
autor
29. led 2015

Děvčata já končím tuto debatu, kde mi pouze jeden člověk poradil cestovku, ostatní mají jen blbé keci. Já s malým jezdím i v prosinci v cyklosedačce takže klidně si poslechnu jaký jsem ve 40letech debil.

barinkas
29. led 2015

bych tedy rozhodně s takto malým dítětem nejela busem někam daleko... Možná si to moc neuvědomuješ, ale bude to neskutečně náročné pro Tebe, pro dítě a i pro okolí...Trošku sobecké od Tebe... Souhlasím s názorem
@tajemna30 celý bus bude podrážděný, jelikož tam malé dítě tam nevydrží, bude se nudit, bude tam chtít běhat, řvát...
Pokud chceš za teplem a nemáte auto, proč nevolíš letadlo? Tomu moc nerozumím..to je mnohem rychlejší...

Jako malá jsem byla v 6 letech busem v řecku a mohu Ti říct, že ani tak mě to tam moc nebavilo, sedět tak dlouho, navíc se nám cestou rozbil bus 😀 stará karosa tenkrát...

Naše malá byla ve 13 měsících autem v Chorvatsku, to bylo OK, zastavíš kdy potřebuješ, jedeš když dítě spí, je tam ticho a hlavně je to rychlejší, cca 9-10 hodin do Splitu. Byli jsme s ní u moře už 3x, má teď 2,5 roku, vždy autem a opravdu vím, jaké to cestovat s dítětem někam dál, nebaví ho to po nějaké době, TY ho musíš zabavit, ikdyž jsi unavená atd.

A ještě dodatek ke spaní, 1,5 roku staré dítě Ti v buse zas tak moc spát nebude..to mi věř...malá už v těch 13 měsících spala ráno do 6(vyjeli jsme kolem půl 4 ráno) a pak asi hodinu po obědě a šmitec...byla pak pořád vzhůru, dítě je zvědavé, vidí něco jiného, navíc se tak neunaví... A to auto zná, jezíd pomalu denně, kdyby seděla v buse, tak by nespala snad vůbec 😀

suzanna123
29. led 2015

@vodnice na blbou otázku blbá odpověď 😀

barinkas
29. led 2015

@vodnice to nejsou blbé keci, to jsou zkušenosti a inteligence...

alen_ka
29. led 2015

@vodnice jízda na kole aspoň neotravuje řidiče a dalších 40 lidí

zuzik24
29. led 2015

Podle mě je to čirý nerozum a v určitém smyslu i sobeckost. 🙄 😝 Mám dvě děti, cestuju MHD, nemám řidičák a kolikrát mi stačí i půl hodina v něm. Starší už je relativně v pohodě, ale malýmu jsou dva roky a udržet ho potichu, vsedě to je nadlidský úkon. A nedej bože, když se mu něco nelíbí a začne plakat, to je pak teprve hukot a ty pohledy těch spolucestujících... Zamlada jsem jezdívala k moři jenom busem, z letadel mám hrůzu a nikdo tam takhle malé dítě nevozil. Pokud se chceš bezpodmínečně podívat k moři za levno, je spousta jiných lokalit, např. Toskánsko je úžasné a relativně blízko. Nechápu, proč tak tvrdohlavě trváš na Řecku, musíš trošku slevit ze svých nároků, když máš dítě a hledět hlavně na jeho potřeby, den v autobusu asi úplně neocení a spolucestující určitě ne!!! 😝