Řecko autobusem s 1,5letým dítětem, doporučte cestovku

vodnice
29. led 2015

Můžete mi někdo doporučit nějakou cestovku která vezme dítě do 2let autobusem do řecka? Nejlépe Korfu bych asi chtěla. Netuším zda je tam nějaké omezení, ale je mi jasný že dítě potřebuje místo k sezení a autosedačku. Od CK Aeolus mi došla zpráva že do 2let vůbec neberou že je to nevhodné pro dítě do 2let, což dle mého názoru pokud je to nevhodné pro tak malé dítě tak neshledávám ani vhodné pro dítě starší např.3-8let, ba naopak takto malé dítě bude nejspíš spát, to starší bude dělat bodrel po půl autobusu. Nevíte někdo, je tam omezení nějakou dopravní vyhláškou nebo něco? Odjezd z Brna. Máte někdo nějaké zkušenosti, rady a doporučení na CK která to dítě vezme?

aemmi
30. led 2015

S 18 měsíčním děckem chcete trávit 24 hodin a nebo i více v autobuse? 😲 😕 😅 mně stačí i 20 minut 😝 a to jinak autem jezdíme i delší vzdálenosti.
Se jdi teda poradit s chlapama do hospody, třeba ti to tam schválí 😀

achjonetusim
30. led 2015

@marton Nikdo pani nenazval trotlem, nybrz trollem (viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)) . Ech.

irinka
30. led 2015

Nejela bych ani omylem, letos taky plánujeme Řecko, ale letecky, nedokážu si představi jet busem s tříleťákem a to pro něj není problém zvládat 15ti hodinové cesty autem, ale tohle už je moc, to jako fakt....

atinkaa
30. led 2015

Uprimne neviem si to ani predstavit - viem, resp. citim z toho co pises, ze velmi chces....ale s ohladom na to, ze tak male ditko este nema termoregulaciu uplne vyvinutu..tak to pren bude v horucave peklo...detto tak maliickym maluskavcom nesvedci velmi klima.

To ani nevravim, ze i vacsie dieta ma problem vydrzat na pis-pauzy....aby curalo, kakalo kedy ma, niekedy s tym maju problem i velkasi...alebo skor s pauzou na fajcenie...takze predstava ze sa ti ditko tak 3-4x pokaka a bude to citit na cely bus...i bez placu ...chudak cestujuci ostatni.

Pises, ci na to je nejaka vyhlaska alebo cosi kde by bolo obmedzenie jasne urcene...neviem ako je to s cestovkami..ale kazdy kto prevadzkuje nejake to cestovanie tak by asi mal brat ohlad na komfort vsetkych cestujucich a chranit ich zaujmy rovnako ....neviem ci sa to priamo nevylucuje s cestovanim s miminkom na tak daleku cestu v nepohodli - ked bude castejsie potrebovat pauzy, ked moze plakat, ked Vam de facto moze ochoriet, preto sa moze prehriat....

Na niektore veci by nemusela byt vyhlaska ...ono sudit sa s cestovkou ze Vas vylucila s dopravy mozes furt....ale niekedy by mohol stacit cit a ohladuplnost jednak pre svoje okolie, jak najblizsie tak i pre to ktore sa ta de facto netyka - spolucestujuci.

Snad ta to nenastve moc.

marton
30. led 2015

@achjonetusim děkuji,už jsem byla upozorněna 🙂 .

kvakuska
30. led 2015

@vodnice chystám se s malou koncem května autobusem na poloostrov Gargano, malé bude v tu dobu 21 měsíců ... jedeme s cestovkou Sunny Travel, sedačku bereme vlastní, nikdo nemá s ničím žádný problém ... cesta je asi 1550km, trvá asi 20 hodin ... tak pokud bys chtěla vyměnit pro jednou Řecko za Itálii ... na Gargánu je krásně, byla jsem tam několikrát ... vím že těch 20 hodin v pohodě s dcerou dáme, je naprosto bezproblémová (teď má skoro 18 měsíců a klidně bych si to s ní troufla už teď), ale 30 hodin už bych si asi netroufla, to je fakt dost ... každopádně ti přeji, ať ti letos to moře výjde a ať si ho i s dítkem užijete 😎

mandala
31. led 2015

Chudák dítě, maminka by se jeden rok neobešla bez moře, nechápu. ☹

tarra27
31. led 2015

holky já si myslím, že to je tady provokace....
😉

martinahost
31. led 2015

Když jsme ještě neměli dítě tak sme šli jednou autobusem do Španelska 23 hodinová cesta, my jsme vydrželi ale neumím si představit cestovat autobusem s 1,5 letým dítětem.Stále jsem říkala, že už když k mori tak jedině autobusem protože do letadala nenastoupim, jedině by mě museli zabít, měla jsem hrozný strach z létani... Když se ale narodila dcerka a bylo jí taky 1,5 let tak jsme se rozhodli že pujdeme na dovolenou k mori, taky do Řecka, no ale jak když já mám strach z létani.. Tak nakonec jsem se musela premoct prehodnotit to a letěli jsme, práve kvuli dcerke protože tá by cestu určite nezvládla.... Já jsem strašne chtěla jít k mori a buď letecky anebo vubec, protože na tak dlouhou cestu by jsem díte do autobusu nevzala... Když jsme už meli letět, mela jsem hrozný strach, pred letem jsem si ještě doma musela dát dva panáky 😀 a když jsme už sedeli v letadle, tak jsem se ptala letušky jestli je to letadlo bezpečné, měla jsem strach celej let, ale zároveň to byl hezký zážitek... Tak za me určite doporučuji přemoct ten strach a už když Recko, tak jedine letecky, anebo nejít nikam...

barisej
14. dub 2015

@vodnice my jdem od ck aelus jestly chcete domluvim mam u tejto ck ze vam prepravi dite jen dejte vedet dekuji

romco3
28. led 2019

precital som si viacere debaty ohladom cestovania autobusom na dovolenku, do Grecka na modrom konikovi (ceskom i slovenskom) aj na inych forach. Vacsinou neodporucate. Alebo vedele by ste to pripadne nejak obmedzit vekom ze odkedy uz ano? Poviem nas pripad, radi by sme sli pri more (po 7 rokoch) plus mozno by to more pomohlo detom (starsi syn je casto chory, prieduskove choroby, alergia, at.ekzem), deti mame vo veku 2 a 5 rokov. Mozno poviete, ze radsej Chorvatsko kvoli vzdialenosti a autom.Nemame vhodne auto a keby aj netrufneme si to odsoferovat. Letecky je to o dost drahsie (plus urcity mozno aj strach). Tak zvazujeme Grecko (Chalkidiki) autobusom (ale skor si trufame len s tym 5-rocnym. Neviem ci by to zvladol ten dvojrocny? ), Grecko sa nam paci viac, aj lepsie plaze (piesok, pozvolny vstup, casto aj stabil.pocasie). Istu dobu sme zvazovali aj vlakom do Chorvatska (ale nejazdi kazdy rok ten priamy vlak do Splitu-aj ta cesta trva dlho, navyse museli by sme riesit presun zo Splitu do nejakeho letoviska). Myslite ze je to dobry napad? Chceme tam ist aj kvoli zdraviu (casta chorobnost). My rodicia sme boli kedysi sami v Grecku busom, takze vieme co to obnasa (a to sme boli aj na ostrovoch cize plus trajekt).

lucie01
28. led 2019

Řecko je krásné a vždy to bude moje srdcová záležitost, autobusem jsem tam jela 2 x ( jednou Chalkidiki a jednou Thassos ). V té době jsem ještě neměla děti a můžu říct, že tak dalekou cestu bych s nimi neabsolvovala ( jeli jsme 28 a 30 hodin ). Buď bych počkala na nějaký last-minute letecky ( např. v září je tam pořád krásně a ceny už jsou úplně někde jinde ), nebo pokud bych trvala na autobusu, tak bych volila sever Chorvatska. Děti zvládnou toho hodně, ale já třeba si to s mými dětmi nedokážu představit :D