Řecko či Turecko v červnu, máte zkušenost?

tublatanka
4. lis 2014

Dobrý den holky. Plánujem dovolenou příští rok,zvažuji Řecko(rhodos), ale moc se mi líbí i Turecko.Jen nevím,chceme jet po 15.6,ještě mimo hlavní sezonu,
u Řecka mě odrazují u větrů a někdy ještě neprohřátého moře a Turecko,je vhodné pro malé dítě,malý bude mít 16měsíců.Jaké jsou tam teploty po půlce června,kdo byl..s dětma pojedeme poprvné,ještě moře neviděly,takže váhám,děkuji předem za zkušenosti 🙂

barborka09
4. lis 2014

@tublatanka My byli na Rhodosu i v Turecku a obojí super. Akorát jsme tam byli až v srpnu nebo září, takže jak tam je v půlce června počasí nemůžu posoudit. Ale podle mě v tuhle dobu bude v Turecku určitě tepleji než v Řecku (hlavně moře bude teplejší). Já raději jezdím spíše v září, kdy je moře už nahřáté. V tom červnu by to pro mě ještě nebylo, ale někomu to nevadí. Jinak na Rhodosu nám nefoukalo - musíš jet na jihozápadní stranu toho ostrova. Ta druhá strana opravdu byla jak větrná hůrka a byl to ráj pro surfaře. My byli v městečku Kolymbia a spokojenost. Letos jsme vyrazili do Turecka a taky spokojenost. Měli jsme hotel který měl pláž jenom pro sebe, nebyli jsme v rušném turistickém centru, takže klid, žádné davy lidí. Jinak jsme ještě byli na Kosu, taky spokojenost. No a dvakrát na Krétě, poprvé nám tam celou dobu strašně foukalo takže zážitek z dovolené nic moc, podruhé to již bylo v pohodě.

martasek
4. lis 2014

Za mě určitě Řecko, s malým dítětem bych měla strach do Turecka jet, hygiena, voda atd......

barborka09
4. lis 2014

@tublatanka Co se hygieny týče, tak bych se Turecka nebála. Bylo všude čisto, uklizeno. Když bych to měla srovnat s Řeckem tak hygiena a čistota byli na stejné úrovni.

pabka
4. lis 2014

Za mě určitě Turecko, i Řecko je fajn, ale Turecko je pro děti opravdu vybavené, byli jsme tam několikrát, hygieny apod. bych se vůbec nebála... Malá si několikrát "lokla" vody v bazénu a nic jí nebylo a to jí jsou dva roky. Jedla tam, pila, zmrzlinu denně a žádné střevní potíže... Letos jsme byli v září a opravdu počasí i moře ideální, ani vedro, ani zima, moře krásně teplé, žádný vítr, v Řecku jsme naposledy byli na Krétě a šíleně tam foukalo... Záleží, co máte radši, v Turecku jde najít komplexy, které jsou pro děti opravdu rájem 🙂

tublatanka
autor
4. lis 2014

děkuji holky🙂 Turecko asi vyhraje.Určitě to děti nezklame.Jen pro nás není opravdu ta hlavní sezona..proto červen..září jde zas holka do první třídy,tak zase nechceme nastupovat později a taky..udržet je doma až do září 😒 už jsou natěšení ted🙂 děkuji za rady,mějte pěkný den 🙂

dominickap
5. lis 2014

ahoj, kamarádka pracovala celé léto na Rhodosu a říkala, že to bylo úžasný .. myslim, že neprohřátýho moře se bát nemusíš ani u jedný možnosti, Rhodos je pokud si dobře pamatuju asi jen 30 km od Tureckého pobřeží. Jestli si budete kupovat zájezd přes invii nebo dovolena.cz, tak určitě použij tohle http://bit.ly/1AiHveQ
Každá ušetřená koruna je vydělaná koruna 🙂

zimkova
6. lis 2014

Za mě také určitě Řecko. 🙂

tublatanka
autor
6. lis 2014

ještě to bude na dlouhé probírání..u Turecka,recenze na hotely byly napůl,klady i zápory,ale to mohou být všude..když už by to vše bylo super,tka odlet z Prahy..což moc nehceme..přes celou republiku na letiště ☹
zakoupit chci na first moment,at máme slevy...takže čekám,co skočí dále na Řecko..oblast Kolymbia,je hodně rušná? ach jo. Děkuji za rady
@zimkova

lidadv
20. lis 2014

@tublatanka koukám po stejné dovči... chtěla bych taky first minute, ať mám klídek a můžu se těšit. kde jsou podle tebe dobré ceny? už se ti podařilo něco najít? děkuji za každý tip... 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
už chci dovčůůůůůůů. 😝 😝 😝 😝 😝

tublatanka
autor
20. lis 2014

@lidadv -ahoj,vyhrálo Turecko,cenou i servisem oproti 5řecku.Záleží do které oblasti, u nás oblast Belek,je nejblíže letiště,kvůli malýmu,alánie je levnější,ale je to přes 2h busem z letiště.Side, je nás 5,máme omezený výběr hotelů,ale jinak je tam prý krásně,i výlet do městečka.My letíme do oblasti belek,nejblíže letiště. Sice
do většího komplexu,ale pro děti je to tam super,pozvolné moře.Recenze na hotely různé,někomu vadí kde co.
Naše tipy byly green max bungalov belek, suntopia magic life belek, a my letím do suntopia magic life
waterworld.Vyšlo nás to cenově tak nějak nejlépe.,je to rozlehlý resort s parku,fotky se mi moc líbily. Letíme hned v červnu,mimo sezonu. Zkus zadat na mmb Turecko,dovolená,mamči tam taky dávají tipy na hotely,ale nás opravdu omezil náš rodinny počet,nebo dálka od letiště. Tak at něco vybereš 🙂

pabka
20. lis 2014

Holky, kouknete na Sural Alexandria resort, byli jsme tam vloni a spokojenost. Ale nevim, jak vychazi cenove, my byli na last minute.

handm
20. lis 2014

Ahoj, my byli letos v červnu, myslím 22. jsme odlétali a bylo tam v poledne i 50 stupňů na sluníčku 😲 Ale i Turci říkali, že to je extrém, přišla nějaká vlna veder 😉 🙂 Ale jinak musím doporučit. My jsme se rozhodovali taky mezi Řeckem, naše srdeční záležitost a Tureckem, z kterého jsme měli obavy. Ale zbytečně. Pokud ti nevadí mraky Rusů (ale ty už asi najdeš uplně všude a ve velkém množství), mě tedy lezli neskutečně na nervy, tak Turecko doporučím. Byli jsme v oblasti Belek, krátký transfer z letiště, moře parádní, vyžití pro děti taky. Naše tehdy byly necelé dva a necelé 4 roky. JInak jsme byli v tom Green Max hotelu, jak píše
@tublatanka. A fajn. Měli jsme obří family room a to byla taky velká výhoda, nejsme už zvyklí spát s dětmi v jednom pokoji.. 😉 kdyžtak kdybys měla dotazy, klidně se ptej..@lidadv

handm
20. lis 2014

Jo a jestli vás nějak zásadně netrápí finance, zkuste Kypr, skoro cokoliv na Nissi Beach 😉

tublatanka
autor
20. lis 2014

měla jsem green max vybraný,ale pro nás 5 byl povinný rodinný pokoj a příplatek za něj to tedy hodně prodražil☹ jen doufám,že tam nejsou nějaké skrayté poplatky,které se pak povinně ještě platí.
@pabka na alexandrii jsme koukali,ale letím s ck,kde lítá naše celá rodina a nemá problém, ti mají zase jiné hotely.
@handm

luccy.luccy
20. lis 2014

@tublatanka já bych s takhle malým dítětem neletěla nikam, možná jsem vychovávaná moc konzervativně, ale máme v rodině tak nějak dáno, že do tří let se s dítětem k moři letát/ jezdit nemá.. navíc, co z toho to dítě má... pamatovat si určitě nic nebude, takže bych tam jela víceméně kvůli sobě a protože nejsem sobec, sedím doma na zadku a děláme výlety a minidovolené po ČR. Ale na to má každý jiný názor. 🙂 a každé dítě je jiné... tak ať to zvládnete. 🙂

metallico_mondo
20. lis 2014

@luccy.luccy my letěly přesně v roce a malá byla bez jakéhokoliv problému 🙂

tublatanka
autor
20. lis 2014

@luccy.luccy no,kdybych lítala jako nějaké rodiny každý rok a měla na to,tak to beru jinak,ale jelikož děti poprvé uvidí moře,tak si myslím,že 16měsíční dítě už si něco užije.Ale halvně chci,aby si to užily děti,prootže se na to těší už několik let

tublatanka
autor
20. lis 2014

@luccy.luccy ano,po čr také jezdíme, k moři s dětmi poprvé 😖

luccy.luccy
20. lis 2014

@tublatanka na fotce vidím, že máš i dvě starší holčičky, to já ne, já mám tříletou a pětiměsíční, takže já poctivě "sedím" doma, to víš, že bych taky letěla, ale to by moje mamka asi nevydýchala. není staromodní, ale co se tohoto týká, spíš zásadová. .. možná to příští rok taky " riskneme", malá bude mít v září 15 měsíců, tak mě to napadlo, že by jsme po pěti letech mohli k moři, ale.... uvidíme. Já sama třeba nechápu švagrovou, která v srpnu byla v Zanzibaru, v září porodila a další rok v květnu jela na měsíc s miminem do Itálie. ale to je zase ten případ, že ona by se asi zbláznila, kdyby měla doma uklidit, uvařit a postarat se o domácnost. 😀 a jinak, já kdysi měla střevní potíže i v Řecku, takže co se týče hygieny, to si nevybereš, čisto může být tam, kde to nečekáš a naopak.

tublatanka
autor
20. lis 2014

@luccy.luccy no taky to moc neuznávám,s mimčem,to bych měla strach,že to nezvládne)-horka,atd, i když někdo lítá...ale někdo holt to má jinak,riskni to, a jedte,určitě si to užijete,také si to hodláme užít,hlavně děti tedy,a snad nás nic nepostihne.Mamku svou tedy respektuji,ale je to přece vaše rozhodnutí kam pojedete či nepojedete,to tak nějak moc nechápu.Zase je to přeci jiné,než se jezdilo kdysi,za dob rodičů ☹

sunny222
20. lis 2014

@tublatanka hezký den koukám a nemohu najít ten váš hotel přes co jedete???taky uvažuju Turecko,Řecko

sunny222
20. lis 2014

@pabka ten vypadá taky super 🙂

tublatanka
autor
20. lis 2014

letíme přes exim tours,celá naše rodina s nimi léta léta a vždy super...zadejte exim tours-turecká riviéra a
SUNTOPIA MAGIC LIFE WATERWORLD ,má jen zahraniční recenze, i jednu slovenskou ale jsou téměř 100%

tublatanka
autor
20. lis 2014

jen na last moment je jjiž jiná cena..tato platí za včasný nákup

sunny222
20. lis 2014

@tublatanka exim mi píše není v nabídce...

sunny222
20. lis 2014

@tublatanka už to vidím nevím proč to nenašlo přes seznam,ale až přes cestovku

tublatanka
autor
20. lis 2014

dnes mi to také nenašlo,změnili tu úvodní fotku. jinak na gogle mi to našlo recenze(zahr) jsou tam i fotky co tam byli,vypadá to,že to bude dobrý,jen to je velký komplex,ale pro děti myslím na vyžití až až.

tublatanka
autor
20. lis 2014

http://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g312725-... doufám,že vám to naskočí( stránka psaná zeleně,jsou tam fotalba
@sunny222

tublatanka
autor
20. lis 2014

@lidadv exim tours magic life waterworld belek turecká riviéra. fota z recenzí na tomto odkazu http://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g312725-...

sunny222
20. lis 2014

@tublatanka díky,ale to už je pro nás moc peněz...natož pro ty co mají dvě platící děti a jedno miminko