Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Řecko, Kréta. Je období, kdy je vítr silnější?

tublatanka
17. srp 2015

Holky cestovatelky,která jezdíte pravidelně na Krétu...je vítr o štěstí,nebo je období,kdy je pravidelně silnější,a nejet tam zrovna v tu dobu,nebo je to prostě pokaždý jiné.děkuji 🙂

barborka09
18. srp 2015

@tublatanka Byla jsem na Krétě 2x. v roce 2006 hned na začátku července a celou dobu jsme tam měli šílený vítr - nedalo se ani být na pláží, jelikož to zvedalo písek takovým způsobem, že ho měl člověk neustále v očích. A to jsme byli na jižní straně ostrova kde dajně tolik nefouká. Je pravda že když jsme jeli na výlet na severní stranu ostrova, tak tam byl takový vítr že se nedalo vlést ani do moře. Sice místní tvrdili, že tohle není běžné, ale asi to taky budu tvrdit když budu chtít aby se lidi vrátili.
No a podruhé jsme byli v srpnu 2011 na severní (větrnější) straně ostrova. Jela jsem tam s hrůzou a kupodivu vítr v pohodě. Takže tehdy to šlo - pouze příjemný vánek který osvěžil. Takže podle mě je to o štěstí. Přeji hezkou dovolenou!

shine2015
18. srp 2015

My byly loni prvni dva týdny v červnu kousek od chanie a vyjma asi cca dva dnů kdy bylo hnusne foukalo málo.....zeptej se v cestovce na oblasti i počasí....ti poradi. A Kréta je nádherná. Určité bych letěla znovu.

tublatanka
autor
18. srp 2015

Dekuju holky,no s tím větrem to je asi o náhodě,ale určitě pojedeme 🙂

markyzka84
18. srp 2015

září je povetsinou příjemne. taky je dulezite na ktere strane jste na jizni obecne mene fouká a take rekla bych ze ta chanijska část je klidenjsí🙂

katchula
18. srp 2015

Byli jsme na Krétě letos už potřetí a nikdy tam žádný nesnesitelný vítr nebyl. Ale vždy jsme byli červen až červenec. U moře sice fouká, ale to je spíš příjemné, žádný vichr 😉

tublatanka
autor
18. srp 2015

@katchula jakou jste měli teplotu moře na konc i Června?je už vyhřáté děkuji za info

katchula
18. srp 2015

Na konci cervna jeste nic moc vyhrate nebylo. Ja tedy nejsem vubec otuzilec, spis naopak, letos jsme byli v pulce cervence a taky bych radeji brala teplejsi.

tublatanka
autor
18. srp 2015

A sakra,na podzim asi již nestihneme,tak jsem si říkala,že ne v plné sezóně,no zase mám ráda,když je moře osvěžující a ne jak kafe..takže dříve jak červenec nebrat?

kotito
7. pro 2015

@shine2015 chápu dobře že v červnu počasí nic moc? Chceme si ted v předprodeji zakoupit dovču v kokkini hani kousek od heraklionu na začátek června. Chceme jet s 2,5 letou dcerkou a mám z počasí hrozný strach

simsamsim
7. pro 2015

@kotito my byli loni poslední týden v červnu na Krétě - Gouves, pofukovalo příjemně - aspoň nebylo takový vedro takže já jen doporučuju 🙂 a vedro už bylo, lidí polovina, ptže to bylo před sezonou 🙂 fakt to bylo super, jela bych tam znova

simsamsim
7. pro 2015

@kotito chtěla sem napsat "a teplo už bylo" ne vedro... :D

pabka
7. pro 2015

@kotito osobně bych už v červnu na Krétu nejela... ale jak to tak čtu, je to o náhodě... nám ale 11 dní foukal neskutečně silný vítr, už jsem z toho byla na nervy, nedalo se být na pláži, jen u bazenu, vše lítalo, u moře se člověk pomalu neslyšel jak fičelo. Voda teplá, vzduch i vítr teplý, ale fakt silný. Byla to asi náhoda, ale nebyli jsme jediní, známí nám to poté také potvrdili... takže bych měla strach to risknout.
Dost napoví i to, že v hotelu bylo téměř vše co šlo připevněno k zemi na pevno - slunečníky, stolky.... když jsme se ptali na recepci, jestli můžeme doufat, že foukat přestane, paní pokrčila rameny a s úsměvem pronesla "to víte, ostrov...."

slunicko01
7. pro 2015

Holky, nevím kdo vám řekl že na jihu ne koukáte právě fici strašně. Všechno litá co není pridelany. Možná můžete mít štěstí a bude foukat min, ale stejně je to otravný. Na severu pofukuje ale to je celkem prijemny, co vám může vadit jsou větší vlny, ale můžete mít štěstí a nebudou vůbec. Nebo jsou střediska v "závětří", tak tam ty vlny tak velký nebudou. Takže my jedině sever Kréty, ale je zase víc turistické, jih je ještě furt klidnější. Záleží, co od dovolené čekáte...

slunicko01
7. pro 2015

Na začátku mělo být nefouka ☺

kotito
9. pro 2015

Nakonec jsme to zaplatili a pojedeme 1.6.2016 do Khokkini Hani Knossos Beach Bungalows & Suites jedeme na 12 dní tak snad nebude fučet celou hobu. Hotel má vlnolamy... No uvidíme pak dám vědět. Díky 🙂

shine2015
10. pro 2015

@kotito omlouvam se dostala jsem se sem az dnes...zacatek je nejisty,vemte si i mikiny,druhy tyden v cervnu uz byl lepsi...krom asi dvou az tri dnu jsme se koupali...dovcu si uzijete urcite,neboj,je tam hezky...

Sem začni psát odpověď...

Odešli