Rizikové těhotenství - pojištění do zahraničí

jx
26. lis 2016

Pojistila vás teď nějaká pojišťovna při dovolené v zahraničí, když jste v pracovní neschopnosti při rizikovém těhotenství?
Pojišťují běžně do cca 26.tydne což stihneme - vrátíme se na začátku 25.týdne.Nestačí mi obyčejné cestovní pojištění, chci mít kryté i náklady s případnou péči o dítě.
Má s tím někdo čerstvou zkušenost? A s případným pobytem v Italských Alpách - co nadmořská výška, jak vám bylo? Hrozně se těším ale bez pojištění si netroufnu odjet. Děkuji za rady a názory

cizinkaa
26. lis 2016

Mne hlavne doktor rekl, ze ve chvili kdy jsem v pracovni neschopnosti nemuzu nikam odjizdet.... Pojisteni jsem neresila.

jx
autor
26. lis 2016

To máš pravdu, ale záleží na doktorovi. Může ti změnit místo dočasného pobytu,pokud je to do zahraničí, tak dáš žádost na socialku a a tím papírem pak k doktorovi, a záleží samozřejmě na něm jestli tě pustí.

vanilkacka
26. lis 2016

Nemyslim to vůbec špatně,ale ty se nebojis,že budeš mít se sociálkou nějaké problemy? Já když byla na rizikaci a byla 2x na 14 dní určitě rodičů si fakt odpočinout (cca 200 km autem,ani jsem sama neridila),tak socialka řešila,zda mám opravdu takové problémy,ze mužů jezdit takovou dálku a přitom nechodit do práce. Tak sestřička musela vysvětlovat,ze manžel je často v zahranici a ze se o mě nemá kdo postarat. Vůbec si nedokážu představit situaci, ze tam přijdu,ze chci na hory. Jinak si myslím,že s pojistkou bude problém, když jsem jako těhotná letěla k moři,tak prakticky u každé pojišťovny byly výluky ohledně rizikoveho těhotenství.

mulgrew
26. lis 2016

žádna pojištovna tě nepojisti, pokud jsi na rizikovem tehotenstvi.zrejme tak rizikova nebudes, kdyz chces do alp, takže smula. to je dan, za bezduvodne flakani.je mi lito holek, které většinu tehotenstvi musí proležet, aby nepotratily.ty jsou na rizikaci opravněně, ty evidentně ne

kekulice
26. lis 2016

Souhlasím, žádná pojišťovna si to na triko nevezme. Navíc bych tu cestu opravdu zvážila, doma mám předčasně narozené dítě, situace se může změnit za hodinu....v tu chvíli jsem byla ráda, že mám vysoce specializované pracoviště za rohem. Péče o miminko narozené takhle brzo je velmi drahá, když jsem viděla výpis od pojišťovny za porod a péči, tak mě málem porazilo, neumím si představit, že bych to měla platit v zahraničí.....

cizinkaa
26. lis 2016

@jx to vim, ze mohu. Jsem personalni. Tyhle figle znam. Ale doktor rekl, ze pres to nejede vlak. A jeste mel nejakej duvod. Ted uz bych lhala jakej... Takze jsem to neresila a nejela nikam...

cizinkaa
26. lis 2016

@jx jinak jsem tedy zapomnela dodat, ze nemam doktora nejakyho justare. Naopak se s nim normalne dohodnu bez problemu na vsem a nebylo cokoliv problem mu vysvetlit a o cokoliv pozadat.

Co se tech Alp tyce, tak jsem to presne nezjistovala, ale nekde jsem tusim cetla, ze by se tehotne mely vyhybat vyssim nadmorskym vyskam...

lv
26. lis 2016

Ne, nepojistí. Je to tak jak píšeš, do 26., některá i do 28., ale nesmí se dotyčná léčit, být na pn, v nemocnici - v souvislosti s těhotenstvím. Takže tebe nepojistí.

jx
autor
26. lis 2016

Holky děkuji za názory a za rady