Rychlá jídla na dovolené

matvej21
3. čer 2015

Holky poraďte, pište, piště, rychlá jídla ,která si mužeme připravit na dovolené. Připrava do 30 min!!!

verjanja
9. čer 2015

V Chorvatsku nám moc chutnalo plnotučné mléko Dukat, a od stejné firmy zakysaná smetana. Byla bez škrobu ! , byla hodně tučná , a ta chuť 🙂 naši výrobci by tam měli jezdit na stáž.

A co polívky - dětem nechutnají? Stačí vzít čočku, fazole, na místě koupit mrkev, petržel, nebo zamraženou zeleninovou směs. V lednici vydrží a příprava je taky rychlá.

K snídani doporučuju koupit čerstvé pečivo v pekárně, namazat máslem a k tomu marmeládu třeba od Podravky, děckám jsem kupovali jahodový, my si brali fíkový a (hlava moje děravá) nebo med, koláčky, koblihy .....

K večeři jsme mívali pršut (přímo ze specializ.prodejny ne ze supermarketu), , sýry, olivy, děcka kakao, my samozřejmě víno (ostatně jako po celý den) , můj oblíbený Prošek (domácí ne z obchodu), občas jsem udělala palačinky, manžel povinně bramboráky (na to se vždy těšili i sousedi, nikdy předtím to nejedli, a na oplátku nás seznámili s člověkem, který vozil do restaurací a hotelů mušle, tak mu stačilo telefonicky oznámit kolik chceme kilo a on se u nás s čerstvými zastavil).
Večer hodit na gril rybu, sardinky, na pánev krevety k tomu zeleninový salát. Nebo prodávají výborný čerstvý čevapi či pljeskavice, zase doporučuju spíš přímo masnu než supermarket. Na pánvičce či na grilu jsou hotový za chvilku.
Úžasný broskve, melouny, hrozny, v srpnu dozrávají fíky - výborné jak čerstvé tak na marmeládu.

My chodili max.. na pizzu a i to byl někdy problém pro naše děti, to čekání je hodně nebavilo, takže jídlo doma a pak každý večer do naší oblíbené cukrárny na kávičku, zákusek, colu, zmrzlinu či jahodový pohár. To bylo jediné, co je donutilo chvíli posedět a počkat. Je fakt, že to ale bylo za chvilku 🙂

raada
9. čer 2015

Ahoj, loni jsme byli poprve v Chorvatsku s dětma a jidelníček jsem dost řešila. Chodit s unavenými dětmi po restauracích by byla otrava pro všechny, takže jsme jedli v klidu v apatrmánu domácí jídla. Hodně jsme jedli polévky, které dodají potřebné tekutiny a jsou rychlé ( rajská, čočková z červené čočky, mrkvová s ovesnýma vločkama, bramboračka, hrášková, fazolková...) Polévka byla každý den v poledne a druhé jsme si dávali před odchodem na pláž kolem 15:30. Z domu jsme vezli zmražené masa, párky, klobásy, uzeniny, másla v přenosné lednici, za těch 10 hodin cesty zabalené v alobalu se to vůbec nerozmrazilo. Byli jsme za to moc rádi - ve vesničce byl jeden obchůdek a ceny hrůza - tam jsme kupovali jen mléčné výrobky, pečivo, ovoce a zmrzliny🙂 Na velký nákup jsme pak jeli do supermarketu a tam byly ceny srovnatelné, ale byli jsme na 14 dní, takže na týden bych si vše vzala z domu a supermarketem bych si nekazila dovolenou🙂

korouhvicka
11. čer 2015

Já nejraději dělám saláty z cizrny, burgur, mungo, čočky červené a tak dále. Jediná nevýhoda je si to dát do vody na pár hodin před vařením. Ale výsledek stojí za to 🙂

evaatje
19. črc 2018

My také v Chorvatsku vařili, hodně jsme používali rychlé věci typu těstoviny, kuskus, červená čočoka, mungo atp.. V restauracích je dost draho. Mrkni sem, třeba ti to pomůže co vzít s sebou, co se dá naopak koupit a co vařit atp. : https://www.jimejinak.cz/zdravy-pruvodce-chorva...