S 8mi měsíčním dítětem k moři. Na co nezapomenout?

ia.
24. dub 2009

ahoj holky, celý červen pojedeme ze synem do HR do apartmánu, samozřejmě už si píšu seznam těch běžných věcí, na co nezapomenout, ale poradí zkušené maminky, které už byly s ratolestmi u moře, na co nezapomenout, co je tam důležité? moc děkuji 😉

limin
5. kvě 2009

ahoj Ia. potkávaly jsme se v diskuzi před porodem, vzpomínáš 🙂 ...
my taky plánujeme cestu do chorvatska - ale nevíme, jestli v červnu nebo v září. Já jsem spíš pro červen - je blíž a září je daleko, ale v září bude teplejší voda, tak ještě uvidíme..My pojedeme na týden, max 10 dnů a už se hrozně těším. Já už nekojím, takže řeším hlavně jídlo a léky. Teď by mi to kojo bodlo - nemusela bych nic tahat s sebou. No a léky beru ty základní - chorvatsko je snad poměrně civiliovanou zemí, takže předpokládám, že kdybych nááááhodou něco neobvyklého potřebovala, tak tam seženu. Navíc jedeme autem, takže kdyby nastala nečekaná situace, můžeme se kdykoliv vrátit domů - nejsme vázání letenkami....Hm....ale co všechno s sebou na měsíc, to nevím.......No každopádně ten měsíc zááávidím - to bude relax, co??? Člověk potřebuje občas z toho kolotoče vypadnout. My jedeme ještě se známýma, co mají 118-ti měsíční holčičku, takže už se těšííííííím, jupíííí 🙂. No a ještě opalovací krém - to nevím, asi 50 faktor. Teď mám 30 ladival a jsem s ním spokojená 🙂 ale k moři je 30málo....

limin
7. kvě 2009

... 😒 hm....tak vidím, že pokec o chorvatsku nikoho moc nebere... 😠

krembonzur
8. kvě 2009

ahoj, pokec me bere, jen nestiham 🙂 ja jsem byla loni s 9 mes. synem v chorvatsku, kojila jsem-takze vyhoda, dle me, tam jsme leteli letadlem a muz s druhy synem jeli autem...co jsme meli s sebou?docela dost olbeceni pro maleho-čepice, kloboucky apod., hodne balonku, hracek do pisku-kybliky, lopaticky, serepeticky, hracek oblibenych na doma-v apartmanu, do vody kruh, balon a takovou nejakou vec-jako ryba ci co to bylo, v tom se semtam vozil, krem 50 faktor, nejake dvd ci oblibene cd.... jo a jinac tycovy mixer-na mixnuti potravy 😀 , no jinac me fakt nenapada nic specialniho...vse ostatni se da koupit-maji tam kaufland, liedl-jako u nas a dalsi... 😉

babalala
8. kvě 2009

Co se nám u moře osvědčilo:

- plážový půlstan (mají teď v Jysku za dvě stovky)
- paraplíčko s otočným kloubem na kočár
- nafukovací člun (koupili jsme v kauflandu za stovku) - dovnitř jsme dali složenou osušku, na ni dítě a mohli jsme do vody všichni najednou na dlouhou dobu - synáček se pohupoval na vlnách, pádloval lopatou nebo jsme si ho posílali - byl nadšený 🙂. Na břehu jsme ho používali jako bazének.
- kus lehké silonové záclony - hodili jsme ji přes postýlku jako moskytiéru proti komárům

limin
11. kvě 2009

babalala: ten půlstan je dobrý tip, díky za něj 🙂 určo koupím 😉

limin
1. čer 2009

ahoj holky, u nás padlo definitivní rozhodnutí - na dovču jedeme na přelomu srpna a září 🙂 ikdyž přiznám, že v tom počasí co tady teď panuje bych nejraději sedla do auta a za 10hod byla u moře 😉 ...aspoň se máme na co těšit. Tak vy, které se budete z chorvatska postupně vracet, přidávejte užitečné info...díky 😀

krembonzur
1. čer 2009

limin: vem s sebou babicku 😉 me se minule osvedcila, v letadle jsme oba chytli nejakou hnusnou virozu a to bylo peklo...jenik byl naprosto na me zavisly, furt na me visel, jsem nemohla ani na zachod..takze tchyne-super napad 🙂

limin
6. srp 2009

Ahoj holky, opráším toto staronové téma - termín odjezdu na dovču se nám blíží - za 14 dnů už jedem, jupíííí 🙂 už teď mám cestovní horečku a dlouhej seznam co s sebou. Určitě už se hodně z vás z letošní dovolené vrátilo, tak prosím pisnětě, na co nezapomenout a co se osvědčilo, přece jen jedeme na dovču s mimčem - vlastně spíš už batolátkem poprvé .... dík moc 😀 .