S batoletem k moři bez cestovky

crawler
1. bře 2012

Ahoj maminky,

plánujeme dovolenou s 2 letým batoletem. Rádi bychom letecky k moři (pravděpodobně Portugalsko, Španělsko). Chtěla bych poprosit o rady a tipy:

- kde koupit levné (a seriózní) letenky
- baby friendly ubytování
- cestování s kočárkem
atd atd atd.

...Rádi bychom ekonomickou variantu, ale zároveň maximum pohodlí. Máte zkušenosti s podobným cestováním na vlastní pěst? Podělte se prosím, díky moc!

dai
2. bře 2012

@lucinocka nemyslim si... je predsa rozdiel ci hotelu prinesie cestovka 1000 ludi za sezonu alebo 3-och...ta prva dostane urcite lepsie ceny....
blbost to urcite nie je , kedze tie rozdiely potvrdzuju cestujuci... ja som to zazila na vlastnej kozi ked sme v tej istej destinacii boli aj so znamymi s rozlicnymi cestovkiami - oni cez hydrotour a my cez gulet - oni si doplatili vyhlad na more, s nami to nikto neriesil lebo nam cestovka povedala ze vsetky ich izby maju vyhlad na more - ziaden priplatok od nas nikto nechcel... nasi znamy nakoniec dostali aj tak izbu s vyhladom na cestu a museli si tu za ktoru zaplatili vyhadat ... taktiez spravanie personalu je zial k turistom z roznych cestoviek odlisne 😔

estterka
2. bře 2012

@lucinocka o tom,ako toto u nas funguje v hoteloch viem priamo od vedenia hotelov 😉 takze co ja som pisala,je urcite pravda. hadat sa nejdem,u nas je to tak. presne viem,ze taliani platia najmenej a maju upratane kazdy den,zato nemci platia viac a maju dva dni bez upratania izby-kazda cestovka ma svoju zmluvu...a plno detailov,ktore si dohaduje kazda cestovka zvlast s hotelom.

estterka
2. bře 2012

@dai je to tak urcite.

lucinocka
2. bře 2012

@estterka tak nas hotel ma korektne vztahy s cestovkami, teda kazda cestovka ma rovnake cenove podmienky .. to ze niektori maju gratis pitie, bicykle a pod. bludy to ano, samozrejme , ze ked nam poliaci naplnia 5 mesiacov, tak im dame nejaky bonus, na rozdiel cechom, ktori poslu za cele obdobie par izieb, to je tak 🙂

lucinocka
2. bře 2012

@dai zavisi od manazmentu hotela..ako vravim u nas maju cenove podmienky vsetci rovnake..ked je izba za 20 Eur, tak juu maju vo fixe za tolko aj poliaci , ktori plnia pol roka aj cesi, ktori plnia par izieb

estterka
2. bře 2012

@lucinocka @dai ja to vidim realne z tej druhej strany,zijem pri atlantiku v turistickom meste uz niekolko rokov a teda viem ako to chodi zo strany hotelov. co potom dalej robia cestovky,to uz zas ja neviem 😉 ja hovorim o spanielsku.

lucinocka
2. bře 2012

@estterka ja som robila aj za hotel aj za cestovky a kazda jedna si prida na cene min. 20% 🙂

estterka
2. bře 2012

@lucinocka to urcite,ved z niecoho zit musi aj cestovka. ja len viem,ze nemaju vsetky rovnaku zmluvu s hotelom.

lucinocka
2. bře 2012

@estterka kazdopadne, ja ako turista si radsej vyberam konkretny objekt na nete a kontaktujem ich priamo🙂 velke hotely ja nemusim a penziony a vilky sa viac oplati dohodnut s majitelmi priamo🙂

dai
2. bře 2012

@lucinocka jasne lucinocka, zalezi od hotela... ja som tiez zazila ked sme isli do spojenych arabskych emiratov tak nam najlepsiu cenu dala ceska cestovka - co sme boli veeeeelmi prekvapeny, ale bolo to tak... teraz chodime vaecsinou s malymi do turecka do tych luxusnejsich rezortov a to je plne nemcov a anglicanov, slovakov tam stretnes menej - a turecko vychadza suverene najlacnejsie cez nemecke, potom rakuske a anglicke cestovky - nase nemaju sancu...

dai
2. bře 2012

@lucinocka aj my sme to tak robili pokial sme nemali deti... teraz ideme viac na istotu a niekolkomesiacov dopredu 🙂

crawler
autor
3. bře 2012

@zlatouch jůůů, to jsi mě potěšila, přesně tak bych si to představovala🙂 a gůglení mi vůbec nevadí - je to taková "předehra" k dovolené 🙂
@bodlynka přesně - taky toužíme po něčem podobném a jak píše, to se s CK nedočká nikdo ...😀

Takže abych informovala, jak pokračujeme - mám pár tipů: Elba, Pak sz.Španělsko a Bulharsko. Prioritně Elba, takže mám najité letenky do Milána - ty se dají s ledovým klidem do 8 tisíc za 3 osoby obě cesty. Ted jdu hledat trajekty na elbu a pak vyřešit dopravu mezi přístavem a letištěm 😀