S batoletem k moři bez cestovky

crawler
1. bře 2012

Ahoj maminky,

plánujeme dovolenou s 2 letým batoletem. Rádi bychom letecky k moři (pravděpodobně Portugalsko, Španělsko). Chtěla bych poprosit o rady a tipy:

- kde koupit levné (a seriózní) letenky
- baby friendly ubytování
- cestování s kočárkem
atd atd atd.

...Rádi bychom ekonomickou variantu, ale zároveň maximum pohodlí. Máte zkušenosti s podobným cestováním na vlastní pěst? Podělte se prosím, díky moc!

knuffel
2. bře 2012

Myslím, že je to super nápad, taky raději vyrážím po své vlastní ose než s cestovkou, protože to je vždycky sázka do loterie. Já osobně mám Španělsko zafixované jako zemi, kde jsou především rušná letoviska s pestrým nočním životem, tudíž mě to s dítětem neláká. Portugalsko bych si dala říct, nicméně se bojím, že by nezapadlo do konceptu levné dovolené 😀 . Sama jsem zvědavá, jestli Ti někdo dá nějaký tip 😉 .
Cestování s kočárkem bych se nebála, je to zase jen v lidech, viděla jsem, jak rodiče jeli s kočárkem normálně až ke vstupu do letadla, tam ho poskládali, letušák ho dal dolů do zavazadlového prostoru a při výstupu z letadla ho zase vyndal.

crawler
autor
2. bře 2012

@knuffel To Španělsko přesně jak píšeš - spíš o něm uvažujeme proto, že je to ta ekonomičtější varianta, ale ve skutečnosti nás nejvíce lákají Azory nebo Madeira- pěší turistika, sem tam se smočit v bazénu...Nevím no...Po letenkách jsem se dívala na skyscanner.net. Mělo by to vyhledávat nejlevnější spojení, ale myslím, že to nefunguje spolehlivě - mě to našlo o 500kč dražší letenky, než když jsem vyhledávala po jednotlivých prodejcích. Jen nevím nevím, zda by to přes cestovku přeci jen nevyšlo levněji - malému budou 2 roky a to už bude muset mít extra letenku a to je hned několik tisíc navíc - myslím, že přes cestovku by se daly najít akce, že by bylo takto malé dítě zcela zdarma, ne? ...

A další věc je ubytování - za svůj život už jsem byla ubytovaná v mnoha velkých hotel.komplexech...Služby jsou super, ale přeci jen teď s dítětem nás láká víc klid a toužíme po minimu lidí, ale zároveň ty all in. služby bych potřebovala, protože na dovolené nehodlám vařit, ale mazat svačiny 😀 To je těžký, že? 😀

knuffel
2. bře 2012

Jak říkám, přečtu si ráda tipy od ostatních. Od cestovky to bude něco za něco, míň peněz, davy lidí. Úplně chápu tu nechuť někde vyvařovat 😀 . Možná zkus nějakou německou cestovku... Už mlčím, protože jsem Ti vlastně vůbec nepomohla 😀

mkr
2. bře 2012

s kočárkem bych se nebála, jela jsem s hlubokým na djerbu a měla ho až do vstupu do letadla, sousedka si chválila Kanárské ostrovy a není to ani tak drahé, hodně lidí kouká na německý cestovky, dá se tam dost ušetřit, známá třeba jen koupila letenku a zavolala si do hotelu, který se jí libil a domluvila si to na přímo

prasiatko30
2. bře 2012

@crawler - ono v tom spanielsku zalezi kde sa vyberiete - jasne ze v lloret de mar pripadne v benidorme si asi moc kludu neuzijes ale je tam kopec miest a miesteciek kde je klud a nevidis ozratych mladeznikov ktori skacu z balkonov 😅 - pre male deti je napr velmi prijemna oblast mar menor - je to vlastne cast mora ktore je oddelene od stredozemneho mora takym tenkym pasikom zeme a vlastne mas akoby take jazierko s tepluckou vodou, kludnou bez burlivych vln a s hlbkou tak po kolena aj nejaky kilometer do mora - cize nie je to take nebezpecne hlavne pre mensie deti - je tam hlavne vyhodne ist do apartmanu a kedze idete s dietatom tak by som hladala nieco co je blizko pri plazi. potom napr pod granadou je tiez vela malych dediniek kde su mensie - urbanizaciones - kde by ste mohli zohnat apartman za rozumnu cenu a tam tiez nebyva vela alkoholuchtivych-mladeznikov - zona almerie dtto, a potom ak chcete az ku gibraltaru - oblast cadiz - zahara de los atunes - napr tam som videla najdlhsie a najsirsie plaze - nevyhoda je ta ze tam je uz more o poznanie studensie a dost burlive=s malymi detmi je to vela krat o drzku vopchat sa do vody a nakoniec musis namacat dieta len do vody na bazene zase plus je v tom ze su tam naozaj malebne dedinky a mas vela miest na poznavanie - cize nie je spanielsko ako spanielsko 😎

crawler
autor
2. bře 2012

@prasiatko30 Moc děkuji za tipy!!! přesně něco takového by se mi líbilo (Mar Menor)...jen nevím nevím, zda bych se nemusela starat o stravu...

Jinak pokrok u letenek - nejvýhodněji se mi zatím jeví studentagency 🙂

prasiatko30
2. bře 2012

@crawler http://es.wikipedia.org/wiki/Archivo:Cartagena,... - je to taketo - vidis ten trojuholnik to je presne ten kusok mora co je oddeleny od "sireho" mora 😀 - inaksie neodporucam sa ubytovat na la manga - to je na tom pasiku medzi mar menor a otvorenym morom a tam nie je nic ine len cesta domy na jednej a na druhej strane skor by som hladala na pevnine 😝

hoogy
2. bře 2012

@crawler my chodime do talianska,ale tiez sa laka to portugalsko len sa troska bojime toho studeneho oceanu. 😉 skus pozriet pelikan.sk,alebo hladaj rovno na spolocnostiach,ja vacsinou kupujem tak letenku. a takych veci ako letiet s kocikom sa vobec nemusis bat. kocik sportovy si kludne mozes zobrat az k lietadlu de ti ho potom letuska odoberie alebo ked letite mensim lietadlom odovzdas ho pri lietadle a oni ho daju do batoziny pri pristati ta bude cakat. este by som poradila si rozmysliet transport medzi letiskom a letoviskom. 😉

prasiatko30
2. bře 2012

neprilepilo mi to spravne ten link ale ked hodis mar menor tak ti to ukaze

crawler
autor
2. bře 2012

@hoogy studeného oceánu bych se nebála - byla jsem na Fuerteventuře (kanáry) a lepší koupání jsem ještě nezažila - teplá voda a tak čisté pláže jsem ještě neviděla...😉

seba1
2. bře 2012

@hoogy
@crawler v Portugalsku je more studenšie ako na Kanárskych, podľa mňa o dosť

prasiatko30
2. bře 2012

@seba1
@crawler

presne - tam je to more o dost studensie, sice az v portugalsku som nebola a problemom su aj vlny je to dost burlive - proste dieta ma problem sa udrzat na nohach a v podstate nemozes ho nechat kludne sa hrat pri brehu ze vsak voda mu omyva trosicku nozicky - radsej nie

kristi
2. bře 2012

@crawler ja vsechnórazizuju pres booking.com nebo holidaycheck.com

emogeon
2. bře 2012

to je pravda, kanarske, portugalsko v auguste studene more 21 C...
my chodime iba tak.. kupili sme charterove letenky, nasli apartman a vobec netreba k tomu cestovku, ved vsetky potrebne infosky zisits na webe... alebo kukaj nizkonakladovky ake maju ceny, ale uz to nie co predtym

dai
2. bře 2012

my takto nechodime, podla mna je pre take male dieta vhodnejsi iny typ dovolenky, ale ak uz, mozem ti odporucat sever talianksa - my sme tam boli v Caorle - je tam pieskova plaz, teplucko, je to male turisticke mestecko, velmi prijemne, je tam ale veeeela cechov a slovakov - ak ti to vadi, tak potom radsej nie... ale inak pre deti ako stvorene - detske ihriska na kazdom kroku, na plazi sa da prenajat lehatko na cely tyzden, pekne rodinne apartmany, a aj na plazach vela veci pre deti...

emogeon
2. bře 2012

@dai pre mensie deti mozno nie, ale pre vacsie zu v poho.. a nie je to o lacnejsej dovolenke.. my ked nieco vyberame, tak to musi byt pekna cista plaz... a nie sme obmedzovani tym, ze vtedy a vtedy je jedlo v hoteli, takto sa najeme kedy mame chut v restike

filipal
2. bře 2012

@emogeon aj ja mam take skusenosti, ze sukromne sa daju najst krajsie hotely a apartmany, ako ponukaju nase cestovky. nasim cestovkam sa casto nuka brak, ktory je uz v inych krajinach nepredajny.
vzdy si treba overit hotel aj okolie na internete. aj s tym stravovanim suhlasim. v hoteli byva nie vzdy najchutnejsia strava, ale v tavernickach sa da najst vzdy vela zaujimaveho a v lubovolnom case.

lujza123
2. bře 2012

No jasne ..nase cestovky vacsinou ponukaju fakt to co uz nikdo nikde nechce...nezabudnem na jeden zevraj **** hotel na Ibize kde tych chudakov ludi vysiel tyzden cca 1000 eur. Zevraj all inclusive..hehe...nechutny pančovaný alkohol s ktoreho bolela hlava, cely den k dispozicii suche sendvice, zevraj sukromna plaz bol preplneny kusok piesku medzi parkoviskami..samozrejme hotel plny slovakov, cechov a poliakov..nikdo iny by im totizto na tie akozehviezdicky neskocil ......pritom za tie peniaze sa dalo zohnat krasne ubytko na dva tyzdne, stravovat sa v restikach atd

kopa39
2. bře 2012

Levné letenky můžeš sehnat napřímo od leteckých společností - buď nízkonákladové (easyjet, wizzair, jet2, ryanair,...) nebo klasické letecké společnosti - když je koupíš dost dopředu nebo v rámci nějaké akce můžeš získat dobrou cenu. Třeba TAP Air Portugal měli před časem nějakou speciální zaváděcí cenu do Lisabonu.
Většina leteckých společností má speciální tarif pro děti od 2 let.
Přeprava kočárku je v pohodě - těsně před vstupem do letadla ho předáš personálu, který ho uklidí do letadla a při výstupu ti ho zase vrátí. U nízkonákladovek si pohlídej podmínky - někde se možná musí za kočárek připlatit.

Naše rodina cestuje na vlastní pěst často a ráda, ale je potřeba se orientovat v prostředí a situaci - ideálně znalost příslušného jazyka, a případně trochu improvizovat.

dai
2. bře 2012

@emogeon tak mi zatial berieme len ultra all inclusive dovolenky kde tiez nie sme obmedzvoany casom jedla, len pri krasnych plazach etc. ... cize vybrat sa da 🙂 k tym cestovkam - my cestujeme len cez rakuske cestovky - nie zeby sme nechceli dat zarobit sk, ale je to tam lacnejsie , maju v hoteloch omnoho lepsie izby, omnoho lepsie casy na lety a casto ponukaju omnoho krajsie hotely...

estterka
2. bře 2012

@crawler https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...
cestovanie s detmi zhrnute v clanku a zijem v spanielsku,ak sa chce nieco konkretne spytat. ale kazdopadne vychadza lacnejsie kupit zajad cez cestovku ako zvlast letenku a zvlast ubytovanie v hotely-hlavne cez sezonu. ak chcete apartman bez stravy,to este mozno.

lubina
2. bře 2012

@dai Aj my sme boli v Le Caorle vlani v auguste. Bolo tam super, deti si uzili aj more aj bazen vedla domceka. Hned by som tam isla opat. A isli sme autom, nabrali si co chceli, deti mali tiez moznost si vziat co chceli, bolo super. Hlavne mensia, mala vtedy dva a pol roka, tak este aj teraz spomina Talianko a pyta sa kedy ideme 😀

lubina
2. bře 2012

@dai Aj my sme si bookovali domcek cez holandsku cestovku. Porovnali sme ceny v tej dobe a nasa cestovna vysla o dost drahsie. Nase cestovky mi pripadaju "nenazrate" .No a kedze sme isli cez NL cestovnku, tak som tam vobec nestretla ziadnych slovakov ani cechov, sami rakusaci a nemci, ale mne by to aj tak bolo jedno, kto byva vedla nas, ved som tam isla kvoli svojej rodinke a detom a nie kvoli susedom, no nie?

zlatouch
2. bře 2012

@crawler Ahoj, celý plán ti schvaluju a doporučuju! 🙂 My byli před dvěma lety, s rok a půl starou dcerou ve Francii, u Marseille, naše cestovky tam téměř nejezdí (max vlastní dopravou do kempu). Ubytko jsem našla na www.homelidays.co.uk apartmán přímo od majitelů, cena slušná. Letenky přes Lufthansu s přestupem ve Frankfurtu (což nakonec bylo úplně v poho), za 5t/os, taky dobrý. a koukala jsem, že má reklamy nová letecká spol., která lítá přímo od 2 a půl t. Na letišti jsme si půjčili auto, myslím www.rentalcars.com bez toho to asi nejde, měli jsme plno tašek, leda domluvit vyzvednutí ne letišti od ubytovatelů, auto vyšlo asi na 10t na dva týdny a hodilo se na výlety. Pokud jsi ochotná strávit na netu pár hodin plánováním, bude to výborná dovolená šitá na míru 🙂 A doporučuju než bude sourozenec, se dvěma na to nemám nervy a jedem se válet do hotelu s all inclusive 😉

bodlynka
2. bře 2012

@crawler ahoj, my s přítelem jezdíme už asi 7 let na dovolenou autem: Slovinsko, Chorvatsko a poslední 2 roky začínáme poznávat Itálii na kterou nedám dopustit. Poprvé jsme jeli se synem když mu byl rok na blint do Chorvatska, bylo to náročné asi i tím, že jsme jeli v srpnu, kdy tam bylo snad 35 C. Rok na to jsem se rozhodla kuli synovu exému odjet na měsíc k moři (tentokrát Itálie) na webu: http://www.rent-holiday-homes.com/ jsem si našla aparnmán nedaleko francouzkých hranic. Měla jsem jen potvrzený mail a tel. na paní která to zařizovala. Naložila jsem si do auta dítě a věci na měsíc a vyrazila hurá přes Alpy s tím, že za námi tatínek tak za dva týdny dorazí. Dovolená byla úžasná.....měli jsme pro sebe krásný dvoupokojový apartmán a kuchyňku, pračkou a nádhernou zahradou, kde si synek trhal citrony rovnou ze stromu. A to vše v centru městečka asi 300 m od pláže . Majitelé byli lékaři, kteří mi hhned po příjezdu dali své mobilní číslo kdyby s námi něco bylo. Dokonce jsme byli s přítelem pozváni , který dorazil po 18 dnech, k nim domů na návštěvu. Byla to prostě dovolená na kterou se nezapomíná. To se ti s CK stát nemůže. Držím palce ať dobře vyberete 🙂

dai
2. bře 2012

@lubina lubka to nie je nenazratostou - ja som sa nato teraz pytala, kedze ta ista dovolenka nas vysla cez sk cestovku o 1600 euro drahsie ako priemer rakuskych cestoviek - bolo mi povedane ze je to tym, ze nase v tych luxusnejsich rezortoch maju menej miest booknutych, kvoli tomu im potom tieto hotely davaju o dost vyssie ceny - pride mi to logicke, cize to moze byt pravda - na druhej strane zial potom nevidim dovod chodit na dovolenky cez sk cestovky ( ja byvam v ba a ci letim z ba alebo viedne mi je absolutne jedno...)

estterka
2. bře 2012

@dai urcite je to tak,ze rozlicne cestovky platia rozlicne hotelom. presne ako pises,podla toho,kolko maju booknutych izieb. a dokonca aj rozne sluzby poskytuje hotel-uplny priklad-niektorym izbam od istej cestovky sa upratuje izba kazdy den,od inej cestovky dvakrat do tyzdna sa upratovanie vynecha a podobne.

dai
2. bře 2012

@estterka presne, ja som napr. zistila ze niektore cestovky vobec nemaju v hoteli do ktoreho ideme zazmluvnene izby z vyhladom na more... cize naozaj sa oplati vyberat, preberat, porovnavat - lebo potom sa da zohnat omnoho lacnejsie a k tomu lepsie sluzby ( nehovorim uz o letoch - kedze sk cestovky letia len cez travel service a ten ma tie najlacnejsie prelety zabookovane, cize vas vklude nalozia s malym dietatom do lietadla o 2-hej rano, kedze v noci je to najlacnejsie...) a k tomu sa odlet dozviete par dni pred dovolenkov, cize uz neviete nic ovplyvnit... rakuska vam povie aj pol roka dopredu o kolkej budete letiet...

lucinocka
2. bře 2012

@dai
@estterka to je uplna blbost.. cestovky sa dohodnu na fixnom pocte izieb s hotelom..to, ci dostanu viac, alebo menej zavisi od poctu, vacsinou maju vsak cestovky rovnake podmienky na plnenie..je to ferove zo strany hotela..ked cestovka vezme izby na fix, sama sa vystavuje riziku, lebo za tie izby musi zaplatit ci budu prazdne alebo plne.. vacsinou su to smiesne sumy, co davaju hotely cestovkam..a cestovky si na to davaju svoje provizie..cize je to na ich rozhodnuti, kolko vy nakoniec zaplatite..kazdopadne na tom zarobi kazdy okrem vas🙂 jasne ze vam nikto z cestovky nepovie: ta viete co, sme drahsi ako rakusania, lebo sme viac nenasytni a tresli sme si to na 50% proviziu..

d_anica
2. bře 2012

@crawler Ahoj! Keď píšeš o tom Španielsku, my sme boli vlani na Gran Canarii a všetko sme si vybavovali a hľadali sami a týždňová dovolenka nás vyšla 600 eur a to aj s prenajatym autom na cely týždeň. Ale všetko sme kupovali online cez zahraničné weby. Cestovali sme vtedy ešte bez dieťaťa, ale tento rok sa tam chystáme aj s malým. Je tam krásna príroda, určite sa tam dá na turistiku, výlety, nie len kvočať na pláži 😉