S dvouměsíčním miminkem na Korsiku

neomenia
27. únor 2019

Ahoj, manzel pojede na Korsiku sjizdet divokou vodu s partou na jaře a vezme s sebou i nasi pětiletou dcerku, abych toho nemela sama moc. No rika, at jedu taky, ale vaham, syn bude mit v te dobe cca 2 mesice. Jela bych rada, cestování miluju a rada trekuju po horach. Predstava je takova, ze by se zvladlo i pat vyletu do hor. Mimi bych nosila asi v manduce, kam by to slo, J se lo by v kocaru. Auto mame velike, spat budeme v nem. Jely byste? Zas abych nebyla vyčerpaná jeste vic nez kdyz budu sama s miminkem doma....

marketa1218
27. únor 2019

@neomenia Já osobně si to nedovedu představit, ale to asi jenom proto, že nejsem tento typ. Já bych se upřímně asi zbláznila nebo umřela 😀 Ale pokud jsi na tyhle akce zvyklá a případně ti manžel i s miminkem pomůže, tak to zkus.

vaseli16
27. únor 2019

Miminko je u nas teprv na ceste ale ja bych nejela s ohledem na to male aby se mu neco nestalo ci neco nechytlo.ale asi vec nazoru.

kittyy17
27. únor 2019

@neomenia já bych nejela. Už jenom proto, že mám ještě v živé paměti, jak kluci trpěli na prdíky a v noci jsme se spolu dvakrát dvě hodiny procházeli po obýváku a tančili u Óčka...

bayt
27. únor 2019

@neomenia My jsme jeli, když bylo malýmu 4,5 měsíce. A bylo to super. Ale v té době už si jakžtakž ustálil nějaký rytmus, zvykl si na svět okolo sebe atd. První tři měsíce syn nespal, pořád jen u prsa, trpěl na prdíky atd. Takže to poslední, co bych jako chtěla, je někam s ním trajdat. Hlavně i ta psychika se dávala dohromady tak ty první tři měsíce i u mě. I to krvácení rozhodně neskončilo stroprocentně šestinedělím.

jenny91
27. únor 2019

@neomenia No asi se musíš rozhodnout nějak dopředu kvůli letenkám a tak, že? Já bych to totiž rozhodovala spíš podle situace s mimčem. Malý byl do tří měsíců vysloveně uplakánek a cestování s ním si nedovedu představit. V nosítku vydržel, jen pokud spal, potom musel okamžitě ven. Kočárek byl ještě na kratší dobu. V takovém období by podobná dovča znamenala jen samý stres a žádný benefit. Potom se to radikálně zlepšilo a klidně bych jela. Jenže osobně bych si moc netroufala to takhle určit dopředu. Zvlášť teda jestli mimčo ještě ani není na světě a netušíš, jakou má povahu. (A jestli třeba budete zvládat společné spaní všichni v autě. Kdyby se malý budil 10x za noc, tak jestli by se pak dcerka vyspala...)

katushenka
27. únor 2019

Před dvěma lety bych napsala proč ne...teď po zkušenosti s mrňouskem, ne. Sama jsem jezdila hodně na treky, miluju hory a obejdu se bez spousty věcí, které by ženský většinou vyžadovaly...ale třeba toho našeho malého hrozně trápily prdíky, neuměl pořádně pít takže jsem musela odstříkávat, krmení opravdu co tři hodiny...zkrátka fůra starostí, které mi nedovolily být vyloženě šťastnou a to bych přenášela i na okolí. Navíc v autě, které i když je velké, je vlastně malé a nedá se z něj odejít do jiné místnosti 🙂 ....jasně, dá se jít ven...ale ne vždy. Já teď sama čekám až ten náš pidižvík trochu povyroste abych konečně taky mohla vyrazit, šijou se mnou všichni čerti....

vikinkav
27. únor 2019

Ja bych jela 😊 co muze byt horsi tam nez doma? Cestu prezijete, muze to byt dobry i spatny, to neodhadnes v zadnem veku. Mimco bude pravdepodobne hodne spinkat. Chtelo by to jen zjistit jaky komfort budete mit na ubytovani, abys nebyla ve stresu ze ho nemuzes poradne umyt, ulozit v klidu do postylky vecer a tak 😊 deti ziji v ruznych podminkach, uzasne se umi prizpusobit, treba bude zmena prostredu to prave 😊 to opravdu nevis no, ale proc to nezkusit kdyz nic neni proti? Kojeni ci krmeni co 3 hodky je krasa, uplna necivilizace to taky nebude

katushenka
27. únor 2019

@vikinkav tak ubytování jsem právě pochopila v autě..... ??? Jinak ať jsem blázen do hor a celkově...moje půlhodinový snažení o kojení co tři hodiny, další odstříkávání (nejlíp v noci), miminko nespalo ani náhodou, spíš plakalo a mělo bolavý bříško, já po císaři takže taky ne úplně ve formě........ ale každý to má jinak a tichá závist těm, které to zvládly bez tohoto.

ah1234
27. únor 2019

No ako ja som extrem a aj napriek tomu, ze som mala do 2 mesiacov doma "satanika" co nespal a vela plakal, chodila som s nim vsademozne, lebo paradoxne mimi domov bol o dost lepsi, tak v aute by som s miminkom nespala. Ved to sa nevyspis ty, manzel, ani druhe dieta, kde budete mat potom silu na nejake vyslapy ? Ak to ste spavali normalne v nejakom hoteli, tak by som isla

vikinkav
27. únor 2019

Aha to spani jsem prehlidla, ja myslela ze velke auto je na cestu 😊 jinak to tim padem hrozne zalezi na typu auta. Ja nespala nikdy v nicem lepsim nez osobaku a to je fest nepohodlny

zmrzlinka
27. únor 2019

Ne nejela.Podle mne je to moc malé mimco.

leniczka23
27. únor 2019

nevidim.problem.jet..ale pokud by byl jako moje prvni dite, tzn.naprosta pohoda. Pokud by to byl nespavec a savec jak svina, tak bych nejela a radsi bych si uzila ty chvile doma s dvojkou.

journals
27. únor 2019

Jako asi proc ne, kdyz se na to budes citit.
Ja osobne si to ale neumim predstavit. Ted mi tu spi na hrudniku 7 tydenni miminko a neumim si to predstavit s takovym prtousem. Cestovani milujeme, s manzelem jsme projeli kus sveta, ale dovolenou planujeme az bude malemu 4-5 mesicu. Ono je ted treba i dost videt, jak mu kazdy vyjezd, navsteva dava zabrat, jak je pak z kazde zmeny unaveny...

journals
27. únor 2019

Jako asi takhle - je otazka, jestli si to s tak malym miminkem vsichni uzijete, nebo si dovolenou neuzije nikdo z vas a naopak se domu budete tesit na klid a zazemi

neomenia
autor
27. únor 2019

Moc diky vsem za reakce,nejspis se rizhodnu az tesne pred cestou podle toho, jake mimco aktualne bude. Pokud bude pohodar, v noci bude spat, kojeni bude bez problemu... a ja uz 100% v poradku po porodu, asi pojedem. Pokud by to melo byt uplakane mimi, to bych určitě byla doma. Zatim je mu 5 dni a vice mene se jen koji a spi, ani o nem nevim. Ale nemusi to tak byt naporad, to je jasne....

karlajasmine
27. únor 2019

Kdybyste tam meli nejake ubytovani a miminku byly aspon 4 mesice, tak bych rozhodne jela, ale s 2 mesicnim se spanim v aute fakt ne.. kde bys treba ohrevala mleko, kdybys nekojila? Jak byste se vyspali v aute?.. miminko ve vajicku..? to neni pres noc ani trochu idealni.. navic jeste nebude mit ani prvni ockovani, tak bych se bala nemoci. Parta nemuze jet o 2 mesice pozdeji a nemuzete si tam zaridit ubytovani? Ja bych se teda i bala, aby 5ti leta sjizdela divokou vodu :D.. ale nemam s tim zkusenosti.

michaela_2
27. únor 2019

@neomenia My s dětmi cestujeme odmalička, ale v tom mimi věku jsme to vždy přizpůsobili i jim 🙂 na Korsiku na divokou řeku bych s partou bezdětných kamarádů nejela a nepustila bych tam ani 5letou dceru. Na vodu (Vltava, Berounka atd) s dětmi tedy jezdíme, dcera v 7 letech závodně plave akvabely a stejně je sjíždění divoké vody adrenalinový sport pro dospělé - můj názor 🙂

My jeli s dětmi v jejich par týdnech do hor na turistiku - ale sami a nebo s moji segrou atd. S partou kde nejsou jiné malé děti bych nejela už z toho důvodu, ze se stejně toho jejich programu nemůžu zúčastnit a hlavně - i oni se pak můžou cítit hloupe a mít tendence měnit plán a proste si to pak neužije nikdo 🙂
Já bych zůstala s detma doma a vyslala jen manžela - a at to pak tobě a dětem vynahradi jinou dovolenou 🙂

konidana
27. únor 2019

@neomenia ja bych rozhodne jela! No počkat mit tyden havaj jen s jednim ditetem? Sama doma, kde nikdo nebude prudit? Mimino se nepocita! Tak teď nevim😉 my byli v Rakousku na divoke vodě furt, kdyz bylo první mezi 5 a 9 měsíci. S dvouměsíčním a nositkem by to byla mnohem větší pohoda. Dcerka se mi totiž od 5.m plazila i venku a od 6.lezla jako tryskomyš😅

kackacka37
27. únor 2019

@neomenia to zní úžasně dobrodružně, hale jestli se na to cítíš tak jeď👍

westie
27. únor 2019

Nejela bych. Rada cestuju a syna bereme od malicka vsude sebou. Ale dva mesice mi prijde hodne malo na tak extremni podminky - dlouha cesta autem tam a zpet, spani v aute apod. Ockovani mit jeste nebude, jak to budete mit s hygienou? V noci bude jeste docela chladno a miminko bude spat celou dobu ve vajicku? Ale hodne podle me zalezi na rozpolozeni cele rodiny - pokud je manzel pro, abys jela a je ochoten prijmout mozna rizika, ze se nevyspite, bude slozitejsi cesta (caste zastavky) a bude ti pomahat a povzbuzovat i psychicky, tak to asi zvladnete.
Osobne bych si spis uzila ten cas sama s miminkem a at si to dvera uzije s manzelem.

kackacka37
27. únor 2019

Ještě k tomu spaní pokud máte auto tak velké že si uděláte vzadu spaní jako manželská postel tak si to dokážu představit, ale mazec by to byl asi ale proč ne. Miminu je jedno kde ho nakojit a prebalis hlavně když je u maminky

neomenia
autor
27. únor 2019

Auto je osmimistne, vzadu mame postel pro 3 lidi, mimi by spalo normalne na matraci, rozhodne ne ve vajicku.Dcera by samozrejme vodu nejezdila, budou tam dalsi kamaradi s detma, deti se znaji, vyhraji si, půjdou na vylet. S hygienou, o to bych se nebala, nemela bych problem umyt mimi ve sprše. O kojeni strach nemam, starsi jsem kojila 18 mesicu a mlika bylo az az celou dobu. Nemam pozadavky na ubytovani v hotelu s luxusem, takhle na road tripy jsme jezdili odjakziva, i bez auta, typicti batuzkari🙂Dobrodružství mame radi... Spíš uvidim a rozhodnu se podle toho, jak mi bude spat v te dobe, jak se budu citit sama...

journals
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivuska1986
27. únor 2019

Ahojky, manduca je vhodná až od čtyř měsíců, zkus mrknout na facebookove stránky nosíme děti a vybrat lepší nosítko pro takového mrnouska, když v něm bude trávit více času. No, nedokážu si představit, že bych spala v autě s dcerou, manželem a dvouměsíčním mimcem, naše v tomhle věku stávalo co hodinu, nevyspal by se nikdo... Hodně záleží na tom, jaké mimco bude. Já osobně bych byla doma s takhle malým prtouskem. Držím palce.

lolam10
27. únor 2019

Ja bych nejela ani nahodou.myslim ze neni vhodne menit diteti tak brzo prostredi.a mam pocit ze mit dite sebou hold nese urcita omezeni ale dnesni rodice to nevidi a chteji delat vsechno jak driv a nejlepe hned.asi jsem staromodni ale ja jsem rada ze jsem si cestovani uzila pred detma a ted me hold ceka par let jen cr ale aspon je zmena a pro dite je to podle me lepsi nez se nekam daleko harcovat...

knuffel
28. únor 2019

Tak nevím, asi bych nebyla úplně spokojená, kdyby si manžel naplánoval takhle dalekou cestu, přestože ví, že bude mít doma 2měsíční miminko...
Ale chápu, že každý to má jinak.

ah1234
28. únor 2019

@lolam10 s tym nesuhlasim, preco by mali rodicia par let sediet na zadku kvoli detom ? Nasi s nami cestovali od mala, my tiez aj s malym. On je vylozene stastne mimi, ked niekde sme, lebo ma oboch rodicov nonstop pri sebe co doma nehrozi. Sediet doma neni dobre ani pre dieta

journals
28. únor 2019

@ah1234 Přesně! Pochopím pár měsíců, ale let? Zbytečné.

neomenia
autor
28. únor 2019

@knuffel to ja ho zas rada pustim, jako revans za to, co pro nas jinak dela. Kdyz tak ctu tady v tech diskuzich stiznosti, jak chlapi doma obvykle nehnou prstem, tak muj manzel je svetla vyjimka. Nakupuje, vari, uklizi. Postara se kompletne o starsi dcerku, vse zaridi a bez reci. To je poklad! Je potreba dat najevo vdek a pustit ho. Jedno dite hrave doma zvladnu. Kdyby se neco mimoradneho delo, moje mama bydli za rohem, nebudu tu uplne sama.

knuffel
28. únor 2019

@neomenia Paráda, díky za odpověď, teď už je mi to jasné a vyzní mi to úplně jinak. 😉 Chápu... No a k tématu, nech to koňovi a zařiď se pak podle aktuální situace, no ne? Co teď přemítat a řešit, každá ti stejně řekne něco jiného, zařiď se podle sebe a hotovo.