S kočárkem k letadlu. A co s sebou do letadla?

hanka201
28. lis 2013

Ahojky, pomalu se chystám na Vánoce v čr (žijeme v řecku). Letíme za dva týdny s Austrian airlines a snažím se zjistit, jestli bude problém přijet k letadlu s kočárkem na kterém je nasazena autosedačka (Graco evo). Všude mi říkají, že kočár musí být lehčí než 10 kg a celkově skladný. Což o to, to se dá vyložit různě. Kočárek lehčí než deset kilo je, s tou autosedačkou se složit dá, ale rozhodně z toho není placka. Pochybuju, že by mi to někdo zakázal, ale náhoda je blbec. Vzhledem k tomu, že malá má nárok i na své zavazadlo do 23 kg a my máme v plánu vzít hodně věcí, tak kdyby mi nakonec řekli že to musí do zavazadlového prostoru, tak by to byla rozhodně čára přes rozpočet. Nějaké zkušenosti?
Kromě toho by mě zajímalo co tak vzít sebou do příruční tašky a jak je to s kontrolou toho jídla pro dítě. Malá má 4 měsíce, už nekojím, takže mlíčko kupované a taky potřebuje sebou nějaký čajík. Nějaký tip jak to zabalit, musí to být v orig. obalu nebo jak? Předem moc díky za odpovědi 🙂

zuzi82
28. lis 2013

@hanka201 Letěli jsme v létě do Turecka. Pro malého jsem měla vodu v netekoucím hrnku s brčkem a jen po mě chtěli, abych se napila.Do letadla máš povolenou dětskou stravu, maximálně po tobě můžou chtít,abys to ochutnala. Cestou zpátkyj sem měla namíchaný mlíko ve flašce a prošla jsem úplně bez problémů 😉

jika10
28. lis 2013

V září jsme letěli na dovolenou do Řecka. Ohledně kočárku, já měla na malou skladný golfy, kámoši měli ny malého kočár hartan topline X a normálně jim prošel. Došli jsme s kočárama až k letadlu, tam složili a musel do zavazadlového rpstoru. Pokud má malá nárok na sedadlo v letadle, tak vem tu autosedačku do letadla a v té autosedačce jí polož na sedadlo a připoutej. My jsme totiž děti museli mít připoutaný na sobě a bohužel neměli nárok na sedadlo. Jinak ohledně jídla můžeš dítěti vzít jídlo a pití. Já pro malou měla čaj, pak udělané UM mléko a dokonce i jogurta. Vše zabalíš do igelitového sáčku s takovým tím zipem nahoře. Maximálně u kontroly po tobě budou chtít ochutnávat. Když budeš brát i nějaké vlhčené ubrousky, krém na zadeček, případně nějaké kapky pro malou a dáš to do příručního zavazadla, tak vše by mělo být v tom uzavřeném sáčku. Nevím jak na letišti v Řecku, tady ty sáčky u té kontroly dávají. Takže jsme si je schovali i na odlet

hanka201
autor
28. lis 2013

@jika10 Díky za odpověď. Ten kočár měli s hlubokou korbou nebo s jakým vrškem? Jako celkově si myslím, že bych neměla mít problém, ale tak trošku zjišťuju no. To UM mám teda radši namíchat do flašky? Ale např. malá pije teď nějakých 180ml, tam je nějaký ten limit 100ml, nebo se to na dětské jídlo nevztahuje?

hanka201
autor
28. lis 2013

@zuzi82 Jo snad to problém nebude. Takže před kontrolou tedy mléko namíchat.....já původně myslela že vezmu normálě takovou tu misku kde mám prášek např. na 3x......

blanka.k
28. lis 2013

@hanka201 Ahoj, my letěli do Řecka s terénní 3 kolkou kočárkem (17kg) + 11 ks cestovní postýlka a nebyl problém, už nevím, co to bylo za společnost,ale tam tyto 2 věci nezapočítávali do toho limitu na zavazadla. (ale volala jsem si na jejich sídlo,abych se ujistila) V ČR jsme dali zvlášť konstrukci a položenou sport.část do toho jejich RTG, a před takovým tím poslendím odbavením dali kočárek nějaké letušce (syn měl 2,5 roku, takže nám pospával na klíně než jsme nastupovali), v Řecku (Rhodos) byl problém, jelikož náš kočárek je nejen těžký,ale hlavně širší než většina, tak se nevzlezl do RTG, tak jsme museli kamsi bokem přes nadrozměrná zavazadla (kdosi tam zrovna měl nějaké kajaky 😀 ),ale pokaždé jsme vystoupili a nesložený kočárek (on jim beztak nešel složit, tak ho měli "vcelku") nám hned dala pod schůdky při výstupu. Další 2 rodinky tam měli golfky na cca 2 roční děti, ty položili někam přímo na palubu (děti se na nich vezly i takovým tím spojovacím krčkem až ke dveřím, tam je předali letuškám), ale to byly takové ty mini, lehoučké, skladné. Jsem zapomněla v batohu na palubu klasické dospělácké jídlo a nikdo nic neřekl (já to zjistila až při letu :P)

jika10
28. lis 2013

@hanka201 Na kočárku měli sportovní sedačku a kočárek má 4 velká pevná kola. To jídlo když jsme letěli tam, tak jsem měla zvlášť vodu a zvlášť prášek, protože jídlo má být spotřebované do 2 hodin od namíchání a když jsme leteli zpět, tak jsem měla namícháno. Jinak měla jsem 200ml čaje - při přistání a vzletu má mimčo buď dudat nebo bumbat kvůli vyrovnávání tlaku v ouškách, a mlíka jsem měla taky 200ml. A prošlo to. Teda musím říct, že na letišti v Řecku byli vstřícnější a nic moc neřešili, za to v Praze nám to dávali sežrat a museli jsme ochutnávat

zuzi82
28. lis 2013

@hanka201 Na dětské jídlo se limit 100 ml nevztahuje 😉 A namíchané mít nemusíš, já měla, dávala jsem Mikulášovi při vzletu, takže to hned vypil a pak jsem už nemusela, ale klidně vem jen vodu a prášek. 😉

lucieandrlova
29. lis 2013

Nemám teď čas to všechno číst, tak možná budu opakovat... S malou jsme letěli už na Krétu, na Korfu a do Portugalska. Všude to bylo stejné. Kočárek se vezme až k nástupu do letadla, tam se složí. My máme Teutonii sporťák a ten je trochu větší, ale nevadí. Manžel to vždy sváže popruhy. Autosedačku nevím. My jsme ji vždy koupili letenku (i jako infantovi) a vždy nás donutili při vzletu a přistání vzít ji do pásů na klín... Jídlo na palubě pro mimi jde objednat (nějaká krupicová kaše...), ale za příplatek (aspoň v ČR). Jídlo své je pro kojence a batolata bez omezení (přiměřeně). Dcera hodně pije vodu a Sunar, takže máme vždy 1 flašku 260 ml vody a pak 3 - 4 x 150 ml k Sunaru (každý zvlášť, aby se to namíchalo dle potřeby - myslet na případné zpoždění...), pak zeleninu s masem ve skleničce a pudink (když to je uzavřené, tak je to nezajímá) a sušenky - jídlo nevadí. krém na zadeček dají před kontrolou do sáčku (vzala jsem do malé krabičky jen trošičku) a jednou lžičku Nasivin sinus na dutiny. - v pohodě. Vodu - někde jsem se musela napít ze všech skleniček - proto dáváme o malinko více a někde jen vybrali vzorek. Vlhčené ubrousky je nezajímaly. Miminka a malé děti mají všude přednost, takže nás pouštěli dopředu (k velkému protestování důchodců... 🙂 ).
Jinak nejlepší způsob, jak zabavit na palubě větší mimi a batole je dát mu pytlík s kukuřičnými křupkami... 🙂 (Ale nevím, s jak starým miminkem poletíte...).