S malými dětmi do Egypta, kdo jede taky?

maxinkaa
10. čer 2014

Letíte s dětmi do Egypta a kam? Prosím o diskuzi ne, že byste tam nikdy nejeli ani bez dětí atd.

sykorkaa
10. čer 2014

Ale i to je diskuze 🙂

fidac
10. čer 2014

Tak to by mě taky zajímalo....ráda bych taky s prckem, ale mám strach ze srajdy u malého... 😀

valik
10. čer 2014

@maxinkaa Zkus se poradit v cestovce, jestli mají zkušenosti s nějakou destinací, vhodnou pro malé děti.... Třeba ti poradí...

maxinkaa
autor
10. čer 2014

My do Egypta jezdíme,letos ale poprvé s malou, bude mít 2 roky. Jsme už zvyklí na komfort v Egyptě, Turecku, Tunisku a s Řeckem se to srovnat nedá. Teď se vrátily 3 maminky s 5 dětmi a vše v pohodě 😎

vendulka
10. čer 2014

taky nad tím uvažuji,ale bojím se střevních potíží u dětí 😒 takže nějaké doporučení na hotel by se šiknul 🙂

vendulka
10. čer 2014

@maxinkaa a kdy je tak nejlepší tam letět?přes léto asi to není moc vhodné,ale co třeba konec září, začátek října?

maxinkaa
autor
10. čer 2014

My chceme právě v září, létáme tak vždy. Jednou jsme byli na přelomu července a srpna a bylo to šílené!

hojda
10. čer 2014

@fidac TAky bych měla strach s té faraonovy pomsty u dítěte v takovém vedru ☹ , já bych byla pro jinou destinaci a do Egypta, až bude větší.

jancip
10. čer 2014

@fidac
@vendulka Holky, střevní potíže prostě k Egyptu patří. A v podstatě je úplně jedno, v jakém hotelu jste ubytované. Na tom to nezávisí. Je to otázka stavu organismu a mnoha faktorů. Bakterie, co střevní potíže způsobuje, je mimo vody často i v klimatizaci. Obecně se nedoporučuje do těchto oblastí cestovat s dětmi do 3 let. Hotely ale dětem přizpůsobeny jsou snad všechny. Bazénky, různé atrakce, animační programy. Pak je potřeba se zajímat o přístup do vody, protože na mnoha místech jsou korálové útesy a jde se přes ně přes lávku a tam už mělká voda pro děti není ..ale pro malé děti je to fakt dost velké riziko, které si musí zvážit sama maminka. 10x se nic nestane, ale 1x pak dítě skončí i kvůli průjmům na kapačkách.

hojda
10. čer 2014

@jancip U nás teď měla malá střevní chřipku 2x po 14 dnech, tak to mám v živé paměti ☹ a představa, že mě to chytne na dovolené je tedy děsivá....naštěstí jsme nemuseli do nemocnice, ale měla to pokaždé skoro týden, poprvé průjem a týden na to zvracení....Egypt je sice levný, ale když si vezmeš, že tě tam pak potká něco takového....tak z toho pak nemáš nic ☹ .

hojda
10. čer 2014

@maxinkaa Tak hurá do Turecka ne? 😀

jancip
10. čer 2014

@hojda To ne, to za to nestojí, já bych tam proto taky malé dítě nebrala, i přestože já cestovala po Sahaře, po Indii, po Blízkém východě a zvládla jsem to vždy bez problému, ale to jsem byla odpovědná sama za sebe. Ale to zakladatelka tématu nechtěla slyšet.

hojda
10. čer 2014

@jancip Pro mě je jednou z podmínek dovolené s dětma dobrá úroveň zdravotnictví.

fidac
10. čer 2014

@jancip Nakonec jsem před chvilkou vybrala Mallorku...Egypt až bude větší...protože malý je lump a do pusy naleje kdejakou vodu a rvát do něho Antinal....to zatím nemá zapotřebí... 😀 Ještě jsem přemýšlela nad Tunisem, ale tam mě to přijde takové nijaké, ale asi záleží na oblasti no.... 😉

@vendulka my jsme tam byli na přelomu září a října a i tak tam byl šílený pařák a to že něco vydržíme... 😀

jancip
10. čer 2014

@hojda Tak co se týče turistů, tak soukromé polikliniky jsou údajně hodně dobré. Já tam byla jen u hotelového lékaře a taky dobrý.

jancip
10. čer 2014

@fidac Rvát Antinal určitě ne preventivně. Tunisko je taky Afrika, to není v tomto o moc lepší.

hojda
10. čer 2014

@jancip No a co nemocnice? To mě děsí...

fidac
10. čer 2014

@jancip je to Afrika, ale ještě se mě ani jednou nestalo, že by byl nějaký problém...v Egyptě pokaždé... ☹
A podle toho co nám říkal delegát tak do nemocnice bych šla až v úplně akutním případě... 🤐

vendulka
10. čer 2014

znám pár lidí co jezdí do Egypta i s dětma, i s malinkýma a vždy bez problému,ale to je individuální, člověk nikdy neví...ráda bych se tam podívala,ale strach je zatím ještě větší

vendulka
10. čer 2014

a co se týče Tunisu, to je to samé jako Egypt

jancip
10. čer 2014

@hojda Třeba v HRG jsou nějaké soukromé nemocnice pro turisty (nejsem si jista, zda jednu dokonce nevedou Slováci). Ty jsou údajně fakt dobré. Ty nemají s Afrikou nic moc společného.

jancip
10. čer 2014

@vendulka Já znám i maminky, co končily s dětmi na kapačkách, ty to už ale tak moc nepřiznávají....Je to strašně individuální, ale to riziko je prostě dost velké.

vendulka
10. čer 2014

@jancip já si ho jsem vědoma, i když děti mají 3 a 5 let asi počkám....člověku to za to potom nestojí....i když bych se tam ráda podívala...sice jsem byla v Tunisu a zařekla jsem se, že Afrika nikdy,ale never say never 😀

jancip
10. čer 2014

@vendulka Tak to já naopak čekám, až syn bude starší...a pak hurá do Maroka 🙂 Už i muž ostatním říká (ne přede mnou), že by se tam rád podíval 🙂 Ale ještě to bude chvíli trvat

vendulka
10. čer 2014

@jancip ano, na Maroko jsem se taky koukala, že je pěkné...taky je lepší s většíma dětma?

jancip
10. čer 2014

@vendulka Maroko je krásné, ale my bysme spíše cestovali, takže určitě větší děti. Pod 3 roky bych tam taky nejela. Později už možná jo. Nevýhoda ale je, že hotelová střediska jsou v podstatě u oceánu, takže tam není tak teplá voda. Ale třeba se dá nějak vychytat období a lokalita, ale v tom se nevyznám.

vendulka
10. čer 2014

@jancip tak oceán mi nevadí, byli jsme na Fuertaventuře a tam voda byla studená,ale dalo se koupat...sice tam fučelo jako blázen...
nám se loni velmi dobře osvědčilo Bulharsko 🙂

jancip
10. čer 2014

@vendulka To říká hodně lidí, ale když já prostě tíhnu k té exotice 🙂

vendulka
10. čer 2014

@jancip já čekám až děti budou velké a samostatné a začnu taky cestovat...Bali,Indonesie,thajsko,Dominikánská republika,Kuba,Maledivy....atd atd 😀

jancip
10. čer 2014

@vendulka Hm...když bude sponzor, přidám se 😀