S mimčem letecky k moři. Jaké boty koupit do moře?

slunickooo
26. lis 2009

Ahojík všem,
chtěla jsem poprosit o rady, poletíme s 1,5 letým mimčem k moři - takže hltám veškeré info... Kdo jste cestovali s malýma dětma můžete sem hodit nějaké rady, tipy atd.... Přemýšlím jaké botičky do moře, a taky jestli malou můžu nechat už např. v bazénku, na písku, na trávě běhat naboso??? Ted mě žádné otázky nějak zrovna víc nenapadají ale ono to přijde 😀, moc díky předem

kulimka
26. lis 2009

Ahoj slunicko, my jsme byli leto s v Bulharsku, malému bylo 11 měsícu. Letěli jsme v noci takže většinu cesty prospal. Ještě jsem ho kojila takže s jídlem to bylo v poho. Jinak bych mu asi vzala něco lehkého co má rád. Ještě nechodil, takže botičky jsme neměli, ale pokud budete mít písečnou pláž tak myslím ani nejsou třeba, jinak někde jsem viděla i malé botky co jsou do vody i tam se prodávaly. Určitě ji můžeš nechat i bosky. Taky je dobré když máte možnost si vařit. Malý měl ještě skleničky, jinak zavařuji maso a tam koupíme brambory nebo těstoviny a tak. Asi bych měla strach mu dávat jejich uvařené jídlo. I když známí měli 13.-ti měsíční holčičku a ta jedla s nimi v restauraci i hranolky kuře atd. a nic jí nebylo. Naopak já dostala z jejich kuřete průjem, takže s tím bych byla opatrná.
Zajdi si k mudr. a řekni ať ti napíše léky pro malou , že jedete k moři. My měli kapky do očí, něco na alergii, teplotu, průjem, fenistil, na kašel. Jinak ˇkdyž tě ještě něco napadne tak napiš i do IP.
Všimla jsem si, že naše děti mají stejný věkový rozdíl 😀 Malý se narodil 11.9.2008

paolin
26. lis 2009

ahoj slunicko, i my byly letos s chlapečkama u moře. malému bylo 15. měsíců. měli jsem all inclusive s baby bufetem, takže jídlo v poho. dost lidí, co se stravovalo v tavernách mělo problém. vše mastné, kořeněné..botičky do vody jsme měli, nepoužili. doporučuji velkou zásobu plavacích plínek a mokrou plínu hned sundávat. dají se i sušit 🙂 naše cesta tam byla dost krušná. letěli jsme na noc, malý v letadle téměř celou dobu plakal a nemohl usnout. většina dětí. cesta zpět v poho, letěli jsme dopoledne. spal téměř celou noc. u moře super. písek, moře, bazén..velké nadšení. máme tedy negativní zkušenost z letadla...zřejmě díky klimatizaci malý chytl nějakou virozu a zkončili jsme v dětské na kapačkách. jinak jak píše kulimka - léky s sebou 😉

slunickooo
autor
26. lis 2009

Ahojík Kulimko, díky za rady, my letíme do hotýlku 5 * all incl, pro děti tam mají i spec. menu - méně kořeněné atd. takže jídlo nepotáhnu, normálně tam bude baštit jejich - určitě vždy něco vyberem.. na noc vezmu akorát Hajánka aby měla mlíčko.A ty botičky, právě že mi mudra ted říkala, že malé mám dávat pořád i doma botičky, tak nevím za půl roku, asi se jí zeptám, to bude nejrozumější a s těma lékama, že si od ní dám napsat - s tím počítám, . JInak pláž budeme mít půl na půl, proto ty botičky do vody, nevím jestli by mohli b ýt do vody třeba bačkůrky??? co myslíš?

kulimka
26. lis 2009

no já měla papučky ty otevřené,kdyby něco, ale nic... 😀 v nejhorším by se rozlepily...

paolin
26. lis 2009

taky si myslím, že by se jen rozlepily 🙂 doporučovala bych botičky k bazénu. když se nacáká voda, klouže to. jedny klasický bot do vody nám zůstaly doma 🙂

slunickooo
autor
26. lis 2009

no jo - bačkůrky by to fakt asi nepřežily.. .a gumový bot ičky do vody mám shánět ve sportu?

binki
29. lis 2009

neber let delší než 2,5 hodiny 😀 , jinak to je sekec mazec

do vody jsou dobré crocksy, viděla jsem to u hodně dětí, my měli zatím pokaždé pískové pláže, tak lítal na boso