S mimčem na dovču do Řecka. Na jaký ostrov?

ikis
29. únor 2008

Ahoj maminky,v létě se chystáme s naším Radečkem-(7.měsíců) do Řecka a vůbec nevím pro jaký ostrov se mám rozhodnout????? chci,aby tam byla pěkná pláž s postupným vstupem do vody,aby tam hlavně nefoukalo a dobrý hotel.nemáte některá z Vás zkušenost??? předem děkuji za odpověď 🙂

kubaka
11. dub 2010

collette - a s jakou vodou? Na pití? kupovala jsem balenou. Nedoporučovali ji pít ani nám, dokáže dělat průjem, je cítit, že je to mořská voda, slaná. Pro miminko už vůbec ne - určitě bych tam koupila balík. A popřípadě s sebou vzala malou varnou konvici a převářela ji. Zásuvky se shodují. PRodávají takové malé konvice na 2 dcl - akorát pro tento účel.

Do moře malý ani nevlezl 😀 Jen se ráchal v jezírkách, co jsem mu vyhloubiila na čáře příboje. Do moře jsem chodila sama a on si hrál na písku na pláži - byli jsem na břehu většinou sami, takže jsem na něho viděla a jeho samozřejmě ani nenapadlo lézt za mnou, takže se nemohl nikam zatoulat. Laganas je opravdu hodně rušné - my byli úplně na cípu ostrova, kde byl fakt klid - tam je to pro děti fajn - neztratí se mezi slunečníky. Většinou se totiž na ty plážičky vejde tak jedna řada deštníků, někde ani to ne, takže je dobrý přehled. To mi moc vyhovovalo. Ale prý je hodně pěkný hotel Caravel Zante. Rozhodně ale nedoporučuji v Alykes KOnstantine Beach. Strava příšerná. Nejsem náročná, ale někdy už fakt nebylo z čeho vybrat. Je to ovšem taky nejlevnější hotel na ostrove - tak proto.
😉

collette
11. dub 2010

kubaka - promiň, na pití pro malého... My jsme tam taky zásadně kupovali balenou, ale nevím, jestli mají nějakou přímo vhodnou jako kojeneckou, teď používáme Tomu. Pamatuju si, že tam měli Evian, ale nerada bych, aby nás voda na mléko pro malého vyšla dráž, než celá dovolená 😅 Malému bude v době, kdy bychom tam chtěli jet zhruba 7 měsíců. Ale možná to přehodnotíme, v Českém ráji je taky hezky 🙂 Ale ta konvice není špatný nápad 🙂

klara - Laganas je hned vedle Limni Keri... A rozhodně je tedy vhodný spíš pro pařmeny, než pro rodiny s dětmi 😀

Limni Keri je malá vesnička, jsou tam spíš jen apartmány než hotely, je tam klídek, pláž oblázková, ale moře písčité a velmi pomalu se svažující. Jediným problémem mohou být pro někoho komáři, ale i to se dá ošetřit. Protože je hned naproti ten Želví ostrov, tak tam je zakázáno jezdit na skůtrech a motorových člunech, takže klid, a při plavání kousek stranou od hlavní pláže můžete potkat i karety 😵 Jeli jsme tam s Via Mare a bydleli v Mirandě. Bylo to nádherné a už se těšíme znovu 🙂

amulet
12. dub 2010

My jsme vloni byli na Kosu v hotelu Aquis Marine Resort a Waterpark a super. Pro děti i malinkaté fakt ráj.

kubaka
12. dub 2010

collet - 🙂 jde kupovat jejich obyčejná balená a stojí stejně jako u nás - nějaké 1 eur. Když se navíc převaří, tak si myslím, že už to 7. měsíčnímu drobkovi neublíží. - myslím, že mimi víc jak jedno balení nevypije. Ale fakt s takhle malým dítětem letět - nevím, nevím, jestli byste si to vůbec užili. Záleží na maličkém, jaké je dítě. V českém ráji jme byli s šestiměsíčním Mariánkem taky, spali jsme s nádherném klášteře, kuchyň byla k dispozici, i restaurace a bylo to skvělé - dalo se to bezva zvládnout - hodina cesty od Prahy.
Musím říct, jsem s oběma kluky jela poprvé k moři v 2,5 letech a tehdy to bylo už úplně bez problémů. Dřív si to neumím moc představit. Celou tu výpravu 😀 . Ale jde o děti, jak jsou náročné. 🙂

collette
12. dub 2010

kubaka - zatím moc náročný není, stačí mu máma a mlíko 😀 Otázkou ovšem je, jak dlouho mu to vydrží 😅 Dneska jsme o tom s manželem mluvili, necháme to až na příští rok, budu klidnější, hlavně kvůli hygieně...

mikulka
1. kvě 2010

Holky, my chceme jet na Rhodos, 4 km od fariaki, nevíte, zda tam jsou písčité pláže? Prý pláže ve fariaki mají modrou vlajku, tak snad písčité jsou....?
Jak je tam draho, nevíte?
A co si myslíte o tom, jestli je bezpečné tam letět teď v době, kdy má Řecko krach?

zevina
2. kvě 2010

Mikulka, byli jsme loni přímo ve Faliraki, pláž čistá, písečná, ale písek spíš hrubší a dost tmavý, takže se dost rozpálil a náš mlaďásek ječel že je moc horký a poskakoval jak čertík, takže doporučuju nějaké gumové botky 😉
draho tom bylo, resp. podstatně dráž než na pevnině nebo na jiných méně turisticky profláknutých ostrovech, ale zato nádherně, ráda se tam někdy vrátím, je tam toho k vidění spousta

diskuse o Řecku je i tady, konkrétně o Faliraki jsem psala na str. 11,12,13 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dovolena...

mikulka
5. kvě 2010

zevina: a neznáš ostrov lesbos? ten atky zvažuju, ale je to dost hornatý terén, tak nevím,a by se tam malému dobře chodilo.

mikulka
5. kvě 2010

A co Thassos, poradte nějaký dobrý hotel blízko pláže, třeba v zahradě a s dobrým jídlem... 😉

mirka755
18. kvě 2010

ahoj
my byli v roce 2008 na Rhodosu, v hotelu Doreta Beach na SZ ostrova. Bylo to nádherné, pro rodiny jak dělané - žádný hluk. Měli jsme all inclusive, v hotelu čisto, pokojské docházeli 2x denně, v areálu dětské hřiště, bazén asi 200m od hotelu a moře asi 500m - prostě hned za hotelem 🙂. Lehátka zdarma k dizpozici. Bylo tam k dizpozici absolutně vše co se týče dítěte: pleny, ubrousky, skleničky s jídlem. Anetce tehdy bylo 14 měsíců, takže jedla s námi už jejich jídlo. Kupovali jsme navíc balenou vodu kvůli Sunaru. Švagrovka byla na Zakinthosu když byl Vojtovi rok a dovolenou si užili báječně 🙂

marvit35
19. čer 2010

bol niekto na nea vrasne?je lepšie mat hotovosť,alebo sa da platiť kartou,popripade su tam nejake bankomaty?Diky moc

prasatkomisa
21. črc 2012

Byli jste letos už někdo v Agios Georgios na severu Korfu? Jedeme letos v září s 12ti měsíčním chlapečkem a byla bych moc ráda za každou informaci - jak to vypadá s přesnídávkama a jídelkama pro miminka v supermarketech, jestli jste si někdo půjčoval auto i s dětskou autosedačkou......a co gyros pita??? 😵 byli jsme tam v roce 2001 a 2002 a od té doby se asi dost změnilo. Všem předem děkuji 🙂