S mimčem za hranice na RL?

simona2103
17. kvě 2018

Chceme s malou za hranice cca 15 km se jet jen vykoupat do termalu, naskytla se nam to narychlo takze nestihame udelat občanku. Napadlo me na rodný list... byli jste tak někdo? Popr. je to problem kdyby byli kontroly?

barchen
17. kvě 2018

@simona2103 Pokud vás tam zastaví hlídka a bude chtít doklady dítěte, RL bohužel nestačí. Záleží na štěstí, na SR mne kontrolují často - jezdím tam často, kouknou na děti ale doklady nechtějí. V CH jsem musela tahat i pas dítěte, jestli je doopravdy moje.

35_a_budu_mamka
17. kvě 2018

Musite mit jeho OP nebo pas, zjistite dle cilove zeme na netu.

myjusiatko
17. kvě 2018

Je potreba mit pas nebo op. RL nestaci. Nikdo tady nezaruci, jak moc by byli policajti v pripade kontroly akcni. :/

lucyp13
17. kvě 2018

RL nestačí ale upřímně nikdy ms nikdo nekontroloval, jezdili jsme z cb do gmundu a hranice zely prazdnotou, to samé nakupy do Drážďan, takze bych se nebala a jela

simona2103
autor
17. kvě 2018

@lucyp13 my chcem prave jen do Jeleni Góry v Polsku, tak taky si říkám na jednu stranu-v životě nikdy nikdo nikde 😀 nekontroloval a to jezdíme poměrně často take do Drážďan na nakupy

berenika39
17. kvě 2018

Určitě nestačí. Stačí kontrola policie, běžná, nejde o hranice, ty už padly🙂. RL nedokážeš, že to dítě, které vezeš, je to dítě, kterému patří RL.

majajaa
17. kvě 2018

Jezdime hodne do Nemecka a Polska a kontroly jsou vecne. Asi na to mame "stesti" 😅
Jinak jak pisou ostatni RL neni doklad totoznosti.

veronicka89
17. kvě 2018

Je to jakoby se nekdo ptal ...muzu jet busem bez jizdenky .... Nemuzes , ale treba ti to projde .

luciebx
17. kvě 2018

tak jestli ti to stoji za tahanice a mozna zniceny vikend.. tak prosim... ale ja bych nejela. ja u obou deti behem prvnich par tydnu vyridila pas at mame klid kdyz nekam chceme.

jezz1e
17. kvě 2018

My tedy do Nemecka jezdime zhruba 20x rocne a za 7 let jsem zazila kontrolu jednou.minuly tyden jeli i znami s 5tydennim mimcem, pochybuji, ze ma OP nebo pas.

zmrz_lina
17. kvě 2018

Nejela bych. Za ty tahanice by mi to nestálo. Známým takhle v Německu "zabavili" dítě a museli složitě dokazovat, že je jejich, vrátili jim ho až po několika dnech. Nakonec vyfasli "jen" pořádnou pokutu a trauma pro všechny na celý život.

myjusiatko
17. kvě 2018

@zmrz_lina presne. Mela bych stazene pulky, takhle jet.

berenika39
17. kvě 2018

@jezz1e a nevadí, že je to porušení zákona, krom toho, že riskuje takový rodič odebrání dítěte?

bamak
17. kvě 2018

@simona2103 radeji bych to o par dni odlozila a jela s OP. Pri predstave, ze me nekde s miminkem odvezou na stanici a budou dohledavat totoznost....nestalo by mi to za to.

zmrz_lina
17. kvě 2018

@myjusiatko no nejvtipnější bylo, že jejich optikou byli debilové ti policajti. Vůbec se nechytli za nos, že to oni porušili zákon a německá policie jen delala, co měla.

myjusiatko
17. kvě 2018

@zmrz_lina presne tak. Kdyby to dite naopak bylo opravdu unesene a policajti to neresili, to by se bili do prs, jaci to jsou debilove a ze si nedelaji svoji praci. :/

ivuse20
17. kvě 2018

@berenika39 jako běžná kontrola třeba v tom Německu jakože v zahraničí nebo i v ČR? My jsme začali jezdit docela dost na výlety po ČR a žádný pas ani občanku nemáme

myjusiatko
17. kvě 2018

@ivuse20 v zahranici. V cr doklad nepotrebujes.

myjusiatko
17. kvě 2018

@bamak no kdyz te odvezou s miminem, to muze byt jeste ten lepsi pripad.

veronicka89
17. kvě 2018

Jinak zkusila bych asi projit pres hranice nekde ve meste pesky s kocarkem ...😂pokud fakt chcete ...ptz tak se treba vymluvis zes nechala doklady v aute 😄

berenika39
17. kvě 2018

@ivuse20 nene, jen v zahraničí.

jezz1e
17. kvě 2018

@veronicka89 Tak ono na hranicich se nekontroluje vubec, jedine riziko je prave kontrola od dopravaku nekde na silnici. Jak jsem psala, zastavili nas jednou a treba mezinarodni ockovak na psa videt ani nechteli (chteli videt jen psa, protoze se jim libil). Kamarady zastavili pred lety i s detmi a doklady od deti je taky nezajimali, naopak je kamoska servala, at do toho auta nesvitej baterkou, ze ji tam mimino vzbudi a jeste se ji omluvili.

antoinet
17. kvě 2018

To je dobrej úlet🙂 Kolikrát tu vidím, jak někomu sotva uschnuly dvě čárky na testu a "už tě drobečku moc milujeme" a pak s dítětem jedou do ciziny bez op/pasu. Nejde jen o hranice, co když se tam něco semele - autonehoda, krádež apod.
Pro mě je představa, že mi dítě někdo odebere, jedna z nejhorších...

berenika39
17. kvě 2018

@jezz1e pokud máš takovýhle přístup, tak ho prosím, nerad ostatním, protože když na něj přistoupí, co si na tobě vezmou?

absintka19
17. kvě 2018

@jezz1e proc by 5tydeni nemohlo mit pas nebo op? Nase mala ma svoji op jiz od 14dnu zivota..

jitahh
17. kvě 2018

Neriskovala bych ani náhodou, nestojí to za to. Ani kdybych jela kilometr za hranice. A tvrdit, že máš doklad v autě? Tak s tebou půjdou k autu tím tuplem, raději to zkontrolovat. Nadáváme na to, ale kdyby se fakt stal únos, tak bude nadávat, že nekontrolují dostatečně. A náhoda je blbec - může se stát, že bude mít dítko doklad a nikdo vás kontrolovat nebude, ale také naopak - a ty tahanice, to bych fakt nechtěla zažít.

evakaspar
17. kvě 2018

Ne!!!!!! Musí mít cestovní doklad, pas - občanka. Rl není doklad totožnosti!!!!!!!

ckei
17. kvě 2018

RL není doklad totožnosti dítěte a pokud budete mít smůlu a budou vás kontrolovat, máte zaděláno na průšvih. Bohužel se takto do problémů dostala kamarádka před třemi týdny v Rakousku. Dítě prostě musí mít cestovní doklad, děj se co děj.

jezz1e
17. kvě 2018

@berenika39 Nepisu rady ale zkusenosti.

rebe
17. kvě 2018

@jezz1e To není pravda, že se na hranicích nekontroluje. Nezastaví tě přímo na hranicích, pokud se jim nezdáš, to je pravda. Ale nasednou do auta, během pár kilometrů tě dojedou a zastaví tě na prvním odpočívadle. Cestovala jsem do zahraničí hodně, když jsme tam bydleli, a kontrolovali mě takhle několikrát. Pravda je, že doklady dětí je většinou nezajímaly. Ale jakmile budou mít hlášen únos nebo ztrátu dítěte, kontrolovat je budou. Zrovna kvůli koupání nebo nákupům bych to teda neriskovala.