S miminkem k moři. Ano či ne?

rozaneli1309
28. dub 2022

Ahoj holky.
Mám doma devíti měsíční miminko a s přítelem uvažujeme, že bychom v červnu letěli k moři.

Miluju moře a ráda bych letěla, ale bojím se o malou jak by to zvládla....celkově cestu a pobyt...Moře slunce...stále kojim, ale máme samozřejmě zavedená už nějaká jídla...A nevím jak bych to dělala u moře. A bojím se, aby nějak neomocnela.
Napíšete zkušenosti? Děkuji. H.

ondul
28. dub 2022

To je strasne individualni, jak se cejtis. Na cestovani s miminem neni vubec nic spatnyho a neni duvod to nezvladnout.
Ja osobne na zahranicni morskou dovolenou s ditetem nechci, protoze si stejne tak dobrou dovcu uzijeme v Ceskym Raji a to zahranici je pro me zbytecnej stres.
Dej na sebe, to je tisic lidi a tisic zkusenosti a nazoru.

konidana
28. dub 2022

@rozaneli1309 kdyz bylo holce 9m byli jsme koncem zari na Korsice. Autem teda. Prikrmy nejake sklenicky jsem mela, ale defakto sem stejne jen kojila. Jidlu moc nedala ani doma, na dovce vubec... Byli jsme tam asi 2 az 3 tydny, projeli a prosli cely ostrov a bylo to super. Deti zvladnou vse, co rodice😉

palmalaura
28. dub 2022

My cestovali s prvním i druhým synem od konce šestinedělí - nejdřív autem/trajektem, cca od roka vlakem (ne po ČR ale třeba do Paříže) a v roce a čtvrt starší poprvé letěl a byl úplně v pohodě. Cestování mají oba rádi a mám vždy pocit, že na dovolené jsou mnohem víc v pohodě, než doma. Nejezdíme teda k moři, takže v tom konkrétně neporadím, ale v 7 měsících jsme třeba byli v chatě ve Skotsku a bylo to v pohodě.

antoinet
28. dub 2022

Jela bych, pokud bych měla peníze na opravdu pohodlnou dovolenou (letadlo, plná penze), pak to může být krásný zážitek.
Taky bych si zjistila dostupnost zdravotní péče, dítě může chytit nějaký bacil (zvracení, průjmy), zánět ouška, alergická reakce na hmyz...abyste byli v klidu.
A ještě otázka, jak dítě snáší vysoké teploty, moje by to tam maličké proplakaly, ven jsme v horkých dnech chodili jen ráno a večer, ale jsou i teplomilné děti, moje radši spát ve fusaku na mrazu 🙂

levandule_k
28. dub 2022

@rozaneli1309 Jedna známá byla asi s ročním dítětem v Řecku, dítě to zvládlo v pohodě. Během vlétnutí a přistávání kojila, aby malou nebolely uši. Dovču si užili a byli spokojení. Jiná známá letěla asi s rok a půl starým dítětem někam do Emirátů a byla nadšená, dítě vše zvládlo suprově a moc si to užili.

Já bych na dovču s malým dítětem preferovala evropskou destinaci.

Ale jak píše @ondul tohle je individuální. Někdo naváže dítě do šátku a podniká výlety a dovolené, někdo se pomalu nedostane z domu, protože má náročnější dítě nebo mu to tak vyhovuje.

jjasmina
28. dub 2022

ja jsem kojila a vzdala jsem to, v noci se neustale budila, jedla jen vařene jidlo a žádne skleničky ani kaše a přesnidavky, do toho kdyby tam potřebovala doktora.. ale samozřejmě rozhodnout se musí člověk podle dítěte

radkazenklava
28. dub 2022

@rozaneli1309 záleží jak jste zvyklí cestovat...náš malý nemá a neměl problém nikde, auto,letadlo,vlak...cestování a nové místa má rád...jestli se na to cítíte tak leťte. Volila bych ale destinaci v Evropě. Ne třeba Egypt, kvůli hygieně.

felixfelicis
28. dub 2022

Byli jsme autem v Chorvatsku s pulrocnim, uplne na pohodu.

liberol
28. dub 2022

@rozaneli1309 Ahoj, my letíme zítra, malá má 11 měsíců. Poletíme přes 4 hodiny a snad to zvládneme 🙏😁 stále kojim ale už má zavedená všechna jídla, přesto s sebou vezu skleničky, kaše, přesnídávky no prostě všechno 🤦‍♀️🙈😂 nechci vidět váhu toho kufru a budu se modlit, aby se neztratil 🙏
Byli jsme se starším když mu bylo 9 měsíců a byla to paráda, takže se těším i teď. Uvidíme jak malá bude reagovat😊👶ale za mě určitě jeďte 😉

zelenaesmolda
28. dub 2022

@rozaneli1309
podle me je to snazsi nez pak s batoletem,vubec bych se toho nebala

konidana
28. dub 2022

@zelenaesmolda směju se, jak máme každý úplně jiné vnímání... pro mne 9 m totiž znamená batole, které leze a skoro chodí😅 miminka jsem měla tak do 6.m 😂 To jsme teda do zahraničí moc necourali, až od cca 5. měsíce jsme jezdili na vodu do Rakouska (na divokou , dítě hlídáno na břehu)

mysh_me
28. dub 2022

@konidana tohle je dulezite hledisko, jak je na tom dite vyvojove. Protoze mymu bude treba rok a pul a odpovida tomu co jsi napsala pro 9 mesicu - leze a skoro chodi 😀 takze to je asi dulezitejsi nez vek

vikinkav
28. dub 2022

Jezdili/litali jsme se vsemi detmi - hotel, kemp, airbnb, letos se chystame letet se vsema 3, nejmladsimu 9 mesicu, nejstarsimu je 4,5. Ja miluju more, morsky vzduch, teplo, naladu na dovolene, pohodove lidi na jihu Evropy, takze tohle si neodepirame 😄 Zalezi jak moc se vam chce, vsechno jde 😉

konidana
28. dub 2022

@mysh_me ne, ne, nejdůležitější je vlastní nastavení rodiče 😉

zelenaesmolda
28. dub 2022

@mysh_me
to je pravda,moje dite zacalo chodit hooodne pozde

nazka
28. dub 2022

@rozaneli1309 ahoj, my jezdíme a bývá to fajn. Nějaký krátký let, například Řecko a s jídlem, abys ses nehonila a užijete si to 👍

lenka27
28. dub 2022

no já si nedala poradit a jela s prvním a s druhým už jsem to neudělala i když on byl celkově lepší na cestování, byla to zbytečná křeč a hlavně tam chytl nějakou místní virózu a plačící a nevrlé miminko na hotelu ostatní hosté asi také neocenili 😀 a my byli furt zavření na pokoji, no hrůza

gdpr
28. dub 2022

My sme boli 1x pri mori s polrocnym a 2x s ročným bez problemov vsetko bolo

felixfelicis
28. dub 2022

@lenka27 to se muze stat kdykoli komukoli bohuzel a nezavisi to na veku...1x jsme byli k.o. my s manzelem (zkazene jidlo), batole ok, 1x blilo nejstarsi dite a zbytek ok, 1x jsme jsem byla nemocna ja a 2 deti, premyslela jsem,jak zvladneme let zpatky. Ale mezitim jsme zazili nespocet dovolenych, kdy bylo vsechno v poradku🙂

konidana
28. dub 2022

@felixfelicis hele, asi si nevybavím žádnou naší dovolenou bez jakéhokoli zádrhele... ale to k tomu prostě patří. Každopádně pozitiva převládají a ten zbytek je prostě nezapomenutelný😅

malanoha
28. dub 2022

Jezdíme s dětmi od jejich šesti měsíců k moři autem i letadlem a vždycky to byla super dovolená. Vybrala bych si teda s mimcem jedině Evropskou destinaci s naší úrovní hygieny a zdravotnictví...

rnika
28. dub 2022

Třetí syn s námi byl u moře už ve 4 měsících( na delší dobu). Jinak kolem 9měsíců jeli starší synové. Vždy to bylo super, ale naše děti nemají problém s dlouhou cestou autem nebo s letadlem.

inssomnia
28. dub 2022

@palmalaura týjo to jste husťáci!! Tak s druhátkem si třeba troufneme. S prvním jakékoli pochybnosti vyřešila korona 🙂 jak jste kouskovali přesuny autem s batolaty? Malá mi dá 4 hodiny max. Možná by dala s větší pauzou 2 4hodinové kusy a pak asi delší dobu na jednom místě. Řešili jste to?

konidana
28. dub 2022

@inssomnia my jezdili teda jen autem, a to převážně na noc (od pozdního odpoledne/ podvečera/večera, dokud jsme mohli-střídali jsme se- cca do 4. h ranní, 2h dáchnout v autě a jet dál). S tím, že jsme u vzdálenějších destinací (Sicílie, Řecko) měli po cestě několik půldenních až celodenních zastávek, na vytipovaných místech, která jsme chtěli vidět.

lida9
28. dub 2022

zalezi na vyberu destinace - na uroven zdravotnictvi, moznosti dovezeni vlastnich presnidavek, delka letu, uroven hygieny v zemi apod... takze treba recko/chorvatsko bych se nebala, zato egypt ci tunis bych neriskovala...

efa1
28. dub 2022

@rozaneli1309 Jak píšou ostatní, to opravdu záleží na nastavení každého. Já vím, že jsem lehce hysterická poseroutka, takže bych nejela Ale objektivně, po Evropě, s dobrým připojištěním, vybavena léky a informacemi o dostupnosti lékařské péče pro děti, proč ne. Vynechala bych lokality jako Tunis, Egypt.

marcicek84
28. dub 2022

Za me je rozumna vekova hranice na more 2 roky a vyse a to jeste s plenkama na noc maximalne,ne celodenne...jinak radeji volime hory...co se tyce letadla,no nektere male detj to cele prorvou a ostatni cestujici pak zabijeji pohledem...taky bych jela az po dokoncem ockovani hexou a 1.davce priorixu

palmalaura
28. dub 2022

@inssomnia s miminek jízda autem problém nebyla, jeli jsme v době spánku a přes noc, to se za 2 dny člověk dostal kamkoliv (oba jsme řidiči, co zvládnou jet několik hodin v kuse, aby druhý mohl spát), první syn spal v autě dobře. S věkem je to horší, teď jsme naposled byli na severu Švédska když bylo dětem 4 a 2 a už moc dlouho sedět v autě nechtěli, takže jsme vybrali cestu, kde bylo co nejvíc cesty pokryté trajektem, na sever jsme jeli tři dny, přičemž vzfy asi 2 až 3 hodiny denně v autě a k tomu já s dětmi cca 2 hodiny ve vlaku a muž autem, zpátky jsem s detma jela nocnim vlakem většinu cesty a muž jel autem sám. Jezdíme na delší cesty na 3 týdny, tak není problém strávit na cestě delší dobu. Nicmene ujet v jednom dni víc jak cca 6 hodin nezvládneme a pokud máme tak dlouhý přesun, tak pak jsme alespoň 2 noci na jednom místě.

pipi_puncocha
28. dub 2022

Asi hrozně záleží na dítěti. S naším synem bych si troufla až letos, když má dva a půl. Dříve byla jakákoliv noc mimo domov naprosté peklo, nikde jinde nespal, když jsme byli po Česku, tak jednu dovolenou problil, to je super být v malém poblitém pokoji bez možnosti si v noci vyměnit ložní prádlo.😅😅 A na zbytku měl většinou horečku.

lenka27
28. dub 2022

@felixfelicis tak ono to nebylo jen ta viróza, prostě to nesedlo celkově, ačkoliv cestování dával vždy úplně v pohodě, tak v letadle to byla katastrofa, z té cesty jsem se vzpamatovávala tři dny a pak další tři dny myslela na zpáteční cestu 😀 u moře nechtěl pořádně pít pak ani jíst, prostě si to neužíval a my tím pádem také ne, dítě, které nemělo z ničím problém tak si o téhle dovolené myslelo své. Tu dovolenou jsem si vydobyla, hodně kamarádek mě z vlastní zkušenosti odrazovalo a já paličatě šla za svým a bohužel v našem případě měly pravdu, neříkám však, že to tak bude mít každý