S miminkem k moři. Ano či ne?

rozaneli1309
28. dub 2022

Ahoj holky.
Mám doma devíti měsíční miminko a s přítelem uvažujeme, že bychom v červnu letěli k moři.

Miluju moře a ráda bych letěla, ale bojím se o malou jak by to zvládla....celkově cestu a pobyt...Moře slunce...stále kojim, ale máme samozřejmě zavedená už nějaká jídla...A nevím jak bych to dělala u moře. A bojím se, aby nějak neomocnela.
Napíšete zkušenosti? Děkuji. H.

cilkat
28. dub 2022

Mladší byl poprvé u moře ve třech měsících (plně kojeny, takže odpadly starosti s jídlem). Za mě super vychytávky byly plážový stan a nosici šátek... Jinak jsme volili zhruba 2 h letu a hotel u pláže s plnou penzi.

fyii
28. dub 2022

@rozaneli1309 mala to zvladne v pohode. vyber nejakou civilizovanejsi zemi se slusnou lekarskou peci, kdyby neco. Prikrmy si vem sebou, co je mala zvykla, me se osvedcilo davat je do bublinkatych obalek, nikdy se nerozbily. Ne vzdy v dane lokalite koupis to co by jsi ocekavala. Pleny koupis vsude, sice treba ne uplne takove co by jsi rada, ale prezije to🙂 Litam s detma od narozeni, ne ze bych vy uplne chtela, ale proste tak to u nas mame no a zvladaji to uplne v klidu a pohode. Zaklad mit dost jidla, piti a neco co je zabavi a neni okoukane🙂

zelenaesmolda
28. dub 2022

@fyii
ja jsem treba zase nikdy nevozila s sebou prikrmy,vzdycky se daji koupit na miste,aspon v Evrope a Turecku.Oni s stim pocitaji,ze tam jezdi rodiny s detma.

fyii
29. dub 2022

@zelenaesmolda no ja je po zkusenostech vozila, me deti jedly jen Hipp a Dm Bio a nic jinyho nechtely, takze jsem jim tech par sklenicek vzala. Treba ve Spanelsku prodavali jen nejaky svuj sortiment a to mi nejedly vubec...nehlede, ze ja Hipp kupovala za euro a tam tam tu jejich sklenicku v lekarne meli za 4. Vozila jsem jenom na dovoleny, Anglie, USA ne tam bezne koupila co tady.

konidana
29. dub 2022

@palmalaura jj, měli jsme to stejně, ty dovči na dva až tři týdny se plánují už jinak🙂

janinasm
29. dub 2022

@rozaneli1309 nejela bych už kvůli vedru. To neni pro miminka vubec dobré. Navic dlouhá cesta..... Prostě ja bych určitě nejela.

ellyem
29. dub 2022

Syn má 9 měsíců a v červnu letíme k moři 🙂

darinka84
29. dub 2022

@rozaneli1309 jak píší některé maminky asi záleží na nastavení rodiče.. My to nikdy neřešili a s detma jezdili od narození vším a všude,s kojenyma i nekojenou.. Ale jsou zvyklé opravdu od narození na nejrůznější cestování a nás to nikdy nestresovalo.. Nenapadla mě myšlenka na nemoc či nezvládnuti tepla... Prostě dodrží se pitný režim /častější kojení, pokrývka hlavy... A moře beru jako ozdravný pobyt v podstatě 😊

barcqik
29. dub 2022

My jsme zrovna teď na Maltě 🙂 mladší je 12 měsíců a staršímu 2 a půl roku. Je to šrumec,ale jebro hrozně fajn 🙂 máme hotel s all inclusive a každý den jezdíme na nějaké vylety. Máme s sebou kocarek i nositko a prostě ty dva nějak střídame. Když starší nechce chodit,tak jde buď do nosítka na záda,nebo do kočárku a malá naopak.
Jinak starší byl s nama ve 4 měsících na eurotripu Slovinsko Chorvatsko Itálie a zvládl to s přehledem 🙂 Malta je teď jeho 11.země,kde je. Takže vůbec bych se nebála 🙂

g_m
29. dub 2022

My jsme s oběma dětma byli v 10 měsících v Dolomitech v kempu ve stanu a bylo to boží 😀 Záleží, jak to máš nastavené ty a já už nekojila. Dovolená s malým prckem je náročná, ale já ráda cestuju, takže já bych doma nevydržela 😉 Jeden rok jsme byli v Dolomitech i u moře a v pohodě. Cesta cca 11h trošku náročnější, ale vyjížděli jsme v 10 večer, ať toho co nejvíc prospí a dalo se to.

amenophus
30. dub 2022

Tak.ono hodne zalezi kam chcete jet. Po Evrope uplne v klidu (i kdyz sama musis zvazit jestli si tu dpvolenpu uzijes, kdyz stejne budes kazdou chvili.zalezla ve stimu a kojit a kdyz wi budes chtit jit zappavat, bude dite hlidat manzel a spolu.se do vody nedostanete), ale rozhodne bych s mimcem nejela do zadny zeme s nizsim hygienickym standardem (Egypt, Turecko, Tunisko...), to si myslim ze za ten risk nestoji.

ruzovyjednorozec77
30. dub 2022

Ja bych to nedala, ja jela s dvouletým a tříletým na dovolenou na SR a jednak cesta (asi 6h) byla na střelbu do hlavy (bylo jim špatně, nemela jsem klimatizovane auto, takže měli vzadu tak 60 stupnu 🤦‍♀️ to jsem vůbec nedomyslela že jo. A taky v noci oba věčně vzhuru. Takže jsem chodila třetí den uz jako zombie a zaprisahla se ze dříve jak v pubertě nikam!! 😀 ale ja jsem taková povaha. Mame svůj rytmus a samotnou me rozhodi, jak je něco jinak, nedokonalé, špatně. Neumím si představit cestovat s malým miminkem.

jane46
30. dub 2022
lvl16
30. dub 2022

Úplně v klidu bych letěla. Užijete si to všichni tři 🙂. Vybírala bych destinace cca do 6h letu a s dobrou zdravotní péčí, kdyby se cokoli stalo. Se synem jsme první rok jezdili jenom po ČR, protože se nikam nesmělo, ale jak to šlo, tak jsme začali trajdat všude. Ve dvou letech má za sebou Lanzarote, Toskánsko, Dánsko a Rakousko a plánujeme už i nějakou větší exotiku.

fatal_error
30. dub 2022

@rozaneli1309 Starsi byl u more poprve v roce presne, leteli jsme na Sicilii. Let byl narocnej, nechtel sedet a uz vubec ne prikurtovanej pri vzletu a pristani, takze trosicku ocistec, ale dalo se to a pobyt pak v pohode. Meli jsme pouze apartman, takze jsme si varili, co jsme chteli a kdy jsme chteli. Cesta taxikem z letiste taky ok.

Mladsi byl poprve v 8 mesicich na Korfu, to byl kratsi let a bez problemu. Vetsinu cesty prospal, navic mladsi se kojil, takze jsem mu soupla prso a bylo. Meli jsme opet pouze apartman, takze jsme si varili, co jsme chteli a kdy jsme chteli.

Autem si to predstavit neumim, ale treba kdyz ma nekdo deti zvykle na delsi cesty autem, da se i to. Nasi kluci neposedej, takze to nepripada v uvahu snad ani pres noc. 🤷‍♀️

felixfelicis
30. dub 2022

@fatal_error jj, my to mame jen k rodine 390 km a deti si zvykaly od konce sestinedeli...tak jim akorat rekneme, ze k mori pojedeme jako 3x k babicce 😀 a jde to.

fatal_error
30. dub 2022

@felixfelicis no prave, zalezi, jak jsou deti zvykle. my jezdime nejdal Praha - Rumburk a je to sileny. 2 a pul hodiny sedet fakt nevydrzej, takze delame dlouhou pauzu a stejne je to zazitek. nasi kluci nedokazou ani tu hodinu a neco v kuse sedet prikurtovani v autosedacce a ja se jim teda popravde ani nedivim. 🙂 takze cesta k mori autem, to by u nas neproslo fakt ani v noci. 🤷‍♀️

vonrataj
30. dub 2022

@rozaneli1309 my jsme jeli se synem poprvé dál ve 3m (Švýcarsko) a cestovali jsme s ním docela často. Jezdíme tedy hlavně autem, ale neměl s tím problém. S dcerou jsme teď poprvé vyrazili dál také ve 3m, do Chorvatska, vzdálenost asi stejná, jako do toho Švýcarska. A taky jsme dojeli bez újmy. 3/4 roku dítko bude třeba už trochu zabavit…. Kdybys chtěla, napiš SZ nebo se ozvi, ráda poradím 🙂