S ročním miminem do Chorvatska. Co vzít s sebou?

andy.andy
9. črc 2008

Ahoj maminy,jelikož mi malý po hodinovém bulení usnul-rostou nám zadní zuby,chci toho vždycky stihnout co nejvíc,tak jsem rychle prolétla všechna témata,jestli si nějakou tu diskuzičku o tom, jestli je to vhodné, jet s ročním prckem k moři do Chorvatska,takže jestli jsem to přehlédla,tak se předem omlouvám. Mám z toho velké dilema,nebo spíš měla jsem ještě tak před měsícem, kdy jsme se známýma domlouvali nějakou dovču. Minulý rok jsme společně nikde nebyly,když jsem měla po porodu,ale letos prý že pojedem aspon třeba na Slovensko 😒 No nakonec že prý jestli si troufneme s malým k moři?????????? 😨 Manžel z toho byl ihned nadšený,já už míň. Chlapi si zbalí pár svých švestek /jako náhradní triko,plavky,nejlépe karton piv/ a můžou jet,zatímco na nás je to ostatní. Jedeme první týden v srpnu,tak už teď z toho mám trauma co s sebou vzít,co nezapomenout,co by se mohlo hodit,co naopak je zbytečný, máte někdo zkušenosti????

moc díky všem za radu,až se bude někdo ptát třeba příští rok,budu mít ty zkušenosti já a pak také ráda všem poradím,nebo dám tip 🙂

itoka
9. črc 2008

Ahoj andy. Já tě úplně chápu. Jedeme do chorvatska za tři týdny. Mám holčičku 14m, takže je trochu starší. Už taď nakupuju a sepisuju co s sebou. Jedeme bez jídla a bydlíme přímo u moře. Nevím co jíte atd. tak jen zhruba můj seznam
balík plen, krabice mléka, kaše, skleničky, přesnídávky, granulovaný čaj,dětské sušenky. Potom samozřejmě lahvičky, ubrousky..... jako doma. Opalovačák a mastný krém/ asi koupim Ekscipial/. Velký důraz kladu na lékárnu/jsem trochu ujetá-zdravotník to víš/ náplast, něco na teplotu, pantenol,brufen,něco na průjem/záleží co používáte/. Já kupuju malé při průjmu spec. mlíčko AL110. Je super, vždy nám pomůže. Malá když má průjem nechce nic jíst jen pije mléko.
Pak plavky a pár plen do vody, boty do vody, hračky.Do auta taky nějaké hračky, ale jedeme na noc tak snad bude spát.
Nevím jestli jsem něco nezapoměla, když tak se zeptej konkrétně.
😎 😎 😎 😎

denisamertova
9. črc 2008

Ahoj holky!!
Minulý rok jsme jeli poprvé k moři s Adélkou. Bylo jí patnách měsíců...
Bylo to naprosto úžasné a myslím si, že věk tak akorát. Aspoň mě se to tak jevilo..
S nechodícím mimčem bych asi nejela. Adélka zvládla vše bravůrně.. Nesnáší jízdu autem!!!
Museli jsme jet na noc a super!! Pak jsme vzali dost hraček, hlavně k vodě... Jinak dá se řict, že
jsme nevezli nic víc,než to co potřebujeme doma..
Když si to vezmu zpětně, nenacházím nic, co by nám tam scházelo..
Letos jsme byli opět a zase jsme si to užili fanfárově!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😅

unka7
10. črc 2008

andy nám se osvědčil malej nafukovací bazének(do něj jsem dala mořskou vodu) a stan na pláž, naší malý to vyhovovalo a neustále se ráchala

andy.andy
autor
10. črc 2008

holky moc díky,hlavně obdivuju " konoupka",ty máš všechno v merku 😀 jak se říká a velký přehled,co se kdy probíralo,přečetla jsem si nějaké příspěvky a určo mě to uklidnilo v tom,že si to většina maminek opravdu pochvaluje. asi je fakt,že je velký rozdíl v tom,zda děcko chodí nebo ne,podle toho se musí vše naplánovat.my už pomalu chodíme,teda radši si pořád drží ten maminčin prstík-je to jistota,ale když přijede manžel,nebo babička,přejde od jednoho k druhému i celý obývák-a to je dost velkej. jak radí unka,beru sebou taky nafukovací bazenek,stan na pláž teda nemám,ale vezmem velký slunečník, ta lékárnička je asi to nejdůležitější,dneska jsme byli na roční prohlídce,tak doktorka taky radila něco na horečku,radši i diazepam,kdyby začaly křeče,nebo spíš i k horečce se má brát čtvrtka každých 6 hodin,něco na průjem,to díky za tip,to mléko si koupím-pro jistotu. jo a kamarádka říkala,že prodávají kloboučky s tou clonou vzadu,která je z látky chranící proti UV záření,ale já na ni nikde nenarazila,mám jen obyč.látkový klobouček, jo a z těch krémů mám koupený taky ten Ekscipial,prý je nejlepší.

Ještě mi prosím poraďte co s botičkama???? máme jen zdravotní sandálky,ve kterých chodíme,ale ty na písku asi odděláme,nebo spíš je namočí a pak nemám náhradní,jaké botky volíte vy?

Jo jinak pro ty,co se chystají,psali to i v MF Dnes,že v Chorvatsku je cca.7 vyloženě písečných pláží - a hlavně pozvolný vstup do moře,nepamatuju si je teda všechny, ale určo u Omiše (tam jedeme my), na ostrově Rab v Loparu (tam jsme byli za svobodna a opravdu kouzlo - jen ten trajekt tenkrát už stál tam a zpět přes 1000 Kč-teď určitě dražší), na Umag,Novalja, na Istriji v Medulinu ( tam jsme byli na svatební cestě,moc se nám tam líbilo,ale koupat jsme se jezdili někam jinam,protože u té pláže je obr kemp,takže v moře byli i odpadky a vůbec binčus - pláž totál narvaná), další si nepamatuju. tak čusík a za další příspěvky děkuju 🙂

unka7
10. črc 2008

Andy mi jsme na písečku lítali bosy a naši Vanessce se to líbilo a sama si zouvala sandalky

andy.andy
autor
10. črc 2008

já jsem taky PRO běhat bosky,jen nevím aby nebyl žhavý písek 😲 , tak uvidíme, ještě jsem se tě chtěla zeptat,jak spala malá v cestovní postýlce a co jste dávali na noc???? jsou tam takový horka,že my jsme s manželem spali vždycky jen tak napůl přikrytý samotným povlečením bez deky,díky ............ jo a co jste nosili? tričko s rukávkem a klobouček s kšiltem???

unka7
11. črc 2008

Andy stejně nebudete moc lítat, když bude nejvíc pálit sluníčko, to budete pod slunečníkem a naše malá když byl hodně teplej, tak si zavrtavala nožičku , aby došlápla na ten chladnější. Naše malá je celkem zvyklá na cestování a vyspí se všude a je jí to úplně jedno, takže postýlka v pohodě, měli jsme v ní lehčí deku a spala v plence a tričku. Klobouček furt, sehnala jsem suprovej lehkej bavlněnej s kšiltíkem, pod kterým jí nesvítilo do očí a volné tričko s krátkým rukávem, těch jsem brala víc, aby byla malá pořád v suchu. Jo a teď mě napadlo pokud už je malinká trošku zvyklá chodit na nočník, tak taky sebou, bylo to sice na dovče srandovní, ale hrozně se nám osvědčil. Protože plenky v těhle pařákách nejsou moc dobré.

aani
12. črc 2008

Ahoj andy.andy,
tak já mohu dovolenou do Chorvatska s dětmi jen doporučit.Byli jsme letos v červnu s 3 měsíčním miminkem a s mojí sestrou,která má roční holčičku,která tedy ještě nechodí,ale bylo to super.Moje Nikolka je tedy hodné miminko,navíc ji kojím,tak jsme nepotřebovali ani mlíko.Dokonce jsem ji koupala i v moři.Konzultovala jsem to i s naší doktorkou,která proti tomu nic neměla,jen mi řekla ať přizpůsobíme celou dovolenou miminku,což je jasný.Bydleli jsme v apartmánu,měli tam i dětské postýlky,takže super,Nikolka tam spinkala ještě lépe než doma,je tam lepší vzduch.Na pláži jsem si ji vždy dala pod slunečník,aby byla ve stínu,měli jsme opalovácí krém Daylong 50,ten je pro děti snad nejlepší.Nikolka přijela doma opět bílá,takže se mi vůbec neopálila.Oblečeního moc potřebovat nebudeš,brala jsem ji toho hodně,protože trochu blinká,ale vůbec neunosila ty šatičky atd.nosila převážně body nebo jen tričko a plínku,nebo byla i bez plenky.Bylo dost teplo.Chodila jsem s ní a s manželem na krásné procházky podél moře.Měli jsme sebou i 9 letého synka a ten chtěl večer vždy na atrakce dětské,tak jsem Nikolku vykoupala a nakrmila ,uložila do kočárku a ona spinkala,venku,večer jsme ji jen přenesli z kočárku do postýlky,prostě paráda.Ale chtěla bych ti jen říct z vlasní zkušenosti,že je moc důležité kam pojedete.My jsme zvolili ostrov Rab středisko Lopar,jsou tam písčité pláže ,žádní ježci a pokud si chceš zaplavat,tak se dost projdeš,protože je tam moře hodně pozvolné,tak jsme nemuseli mít strach o děti,že se utopí,tolik dětí pohromadě jsem na pláži nikde nevyděla.V Chorvatsku jsme byli po 4 a musím říct,že tahle dovolená byla nelhezčí,děěti byli spokojené ,hlavně naše malá neteřinka.Ještě nechodí,ale to vůbec nevadilo,tím že tam není hloubka,tak se pořád ráchala ve vodičce a byla moc spokojená.Stavěli jsme jí tam z písku hrady a to se jí líbilo.příští rok jedeme znovu na stejné místo.Tady si rodiče opravdu odpočinou,děti se vyřádí v písku a rodiče se mnemusí bát o děti,protože tam opravdu není hloubka.Bylo tam v červnu už dost lidí.Jinak co mohu dle svých zkušeností a ropisu od lékařky doporučit vzít s sebou:Paralen čípky,smectu,kapky na kašel,něco na bodnutí od hmyzu,teploměr,udělat si pojištění,něco na rýmu a to je asi vše.Myslím,ale že to nebudeš potřebovat.Přeji vám všem krásnou dovolenou a jak říkala má doktorka:Pokud má dítě s sebou svou mámu,má vše a je to jenom o tom,jak maminka věří sama sobě.Takže holky krásnou dovolenou a já už se těším na příští rok a možná ještě letos v létě někam pojedeme.papa maminka s dcerou Nikolkou

macejka
12. črc 2008

andy

my jsme se vrátili z Chorvatska koncem června,byli jsme tam týden,chytli jsme obr vedra,což bylo sice super,ale po zkušenosti z minulé návštěvy chorvatska a stejného místa(byli jsme tam podruhé) se nám velice osvědčil malý větrák.Bydleli jsme v apartmánech a né žádném hotelu,takže klimoška žádná.Né že by mi to vadilo,s tím člověk počítá,ale v těch vedrech tam stojí vzduch a dusno je i v noci.Syn byl dost spocenej a spal jen v bodýčku,nepřikrytý.My taky spali nalehko,bez přikrývek a i tak nám bylo vedro a větráček fakt pomohl,aspoň trochu 😉 To je jen malinkatá rada,co mě napadlo 😵

andy.andy
autor
13. črc 2008

holky,děkuju moc za tipy a za to že jste napsali pozitivní věci.............takže už se začínám opravdu trochu těšit,i jsem pomalu přesvědčená o tom,že si to tam užijeme a nebudu litovat. původně jsem myslela,jaké to bude pro mámu utrpení,ale snad to dopadne. Ale jak píšeš "aani" ¨,žes malou nechávala pod slunečníkem,to já dost pochybuju,neboť my nevydržíme na jednom místě ani minutu! 😖 a jestli budou velký vedra,už se vidím pořád na apartmánu,abysme nedostali nějakej úpal.

gujduska
19. črc 2023

@andy.andy
Ahojky, tak mám stejne pocity a nervy taky hlavně z cesty jak to smalym (teď 15mes.) zvládneme. Jedeme cca 1100km a taky budeme vyjíždět na noc. Máme to taky bez jidla tak mám kolikrat ceatovni horečku už teď 🤣 nechci to vidět ten tyden odjezdu, taky budu sepisovat dlouhosahle seznamy snad už teď, at na nic nezapomenu.
Přesně, chlapum stačí 4 věci a nam tak 400 🙈🙈🙈

g_m
19. črc 2023

Jezdime s detmi daleko a jeste nemeli ani rok a stanovali jsme v Dolomitech, takze vse se dá zvladnout, jen si to chce nastavit v hlave.
Dulezite je si pak uvedomit, ze nejedete nekam mimo civilizaci, ale do fungujiciho mista s obchody, takze neni nutne tahat vse z CR, ale dost veci se da koupit, pokud by chybely.
Nase deti mely normalne plavecky od imse vimse, ktere vydrzely jednou i radnou naloz 😁 Zadne UV trika jsme nikdy nevozili. Vetsinou jsme si nasli misto pod stromem, aby byli ve stinku a tam i v kocarku nebo malem plazovem stanu z Decathlonu pres den spali. U more jsme byli od rana do cca 16h odpoledne. Mazali jsme 50 a davali bacha, at maji kloboucek a pijou. Prcek mel zrovna super vstavaci obdobi a byl vzhuru uz o pul seste rano. Nalozila jsem ho do kocarku a sli jsme se projit spolu k mori, at se zbytek jeste vyspi a po ceste zpatky nakoupili v pekarne nebo na trhu ovoce.
S tak malym prckem je to náročné, ale nic ceho by se mel clovek desit...
Za me - lekarnicku, plenky, oblibenou hracku, plavky, plazovy stan a konvicku, lopaticku, kyblik do vody 🙂