Sama s 5měsíčním miminkem u moře, máte rady?

sartina
1. srp 2013

Zdravím všechny maminky i tatínky! Ráda bych znala váš názor a pokud možno také zkušenosti. Ráda bych jela v září na dovolenou s mým synem - v neděli bude mít to moje sluníčko 5 měsíců. Bohužel jsme sami, tatínek nás opustil a já si chci před všemi těmi soudy a běháním s malým odpočinout a nabrat sílu. Vybírám destinaci v Evropě, co nejblíž, s odletem z našeho místa bydliště, kraťoučké transfery, bude mít už všechny dávky hexa vakcíny, plně kojím a u poblíž rezidence je supermarket. Miminko je pohodové, usměvavé a zvyklé na cestování. Byla některá z vás s miminkem u moře sama? Co může být podle vás problematické? Máte nějaké rady či tipy? Děkuji za reakce a přeji všem hezký den🙂

tvarohacek
1. srp 2013

tak jestli máš pocit, že taková dovolená by byla pro tebe odpočinkem, jeď. Jinak nebylo by možné vzít s sebou babičku nebo třeba kamarádku?
Já sama za sebe bych to asi nedala.

sartina
autor
1. srp 2013

babičku bohužel ne, kamarádkám bezdětí se nechce, jedou s partnery a ty s dětmi zas mají manžely a plány na roky dopředu 🙂

jancip
1. srp 2013

@sartina Nejela bych, takto bych si vůbec neodpočala, spíše bych byla ještě více ve stresu.

sartina
autor
1. srp 2013

@jancip Proč ve stresu?

tvarohacek
1. srp 2013

já byla ve stresu jenom když jsem jezdila s kočárem MHD po Praze. Sama musíš vědět, co ty i tvoje miminko zvládnete.

sartina
autor
1. srp 2013

aha, tak to chápu, ale já jsem kliďas, tohle mi připadá jako nejmenší problém, malému je se mnou dobře všude a cestování u nás nebude problém, my jezdíme mhd, busem i vlakem, jen letadlem jsme ještě neletěli 🙂

aronek
1. srp 2013

@sartina jsem asi blázen, ale já bych jela. S Honzíkem jsme byli prvně v termálech když mu byl půl rok a to jsme tam jeli autobusem 🙂 Naprostá pohoda. Cestu prospal, nebo jsem kojila za jízdy. Měla jsem tedy sebou partnera, ale ten nějak nefunguje s pomocí. Pak jsem byla s1,5 Honzíkem u moře, celé jsem to odřídila obstarala, přítel opět moc nefungoval 😝 Tam už to bylo dost o běhání za ním a o dost náročnější. Letos, pokud opět všechno zařídím, pojedeme s oběma asi taky v září, uvidím jestli mi zbyde energie. Každopádně pokud si všechno ošéfuješ, pozjišťuješ, tak proč ne 😉 Každopádně sebou léky na vše možné i nemožné, telefoní čísla a dobrou náladu 😉 Držím palce 😀 Jinak na těch dovolených jsem byla o hodně víc v klidu, než v MHD v Praze 😀

sartina
autor
1. srp 2013

@aronek Moc děkuji za reakci, udělala mi velikou radost. Čekala jsem, že mě většina maminek odsoudí. A lékárnička je samozřejmostí. Tak ať se vám dovolená vydaří 🙂

jancip
1. srp 2013

@sartina Jak zvládne let, jak zvládne jiné klima a prostředí, abych něco nezapomněla, jak tam případně seženu lékaře, jaké budou podmínky ubytování, zda to bude bezbariérové apod...navíc bych si to sama vůbec neužila. Stejně bych se nemohla jít koupat (neměla bych komu předat dítě), nemohla bych vysedávat po večerech v rušných jižanských restaurací, apod. Nebyla by to prostě dovolená.

aronek
1. srp 2013

@sartina proč odsoudí? Dopředu nad vším přemýšlíš, vymýšlíš možnosti a chtěla jsi radu a zkušenost. To, že nemáš s kým jet, se prostě stane 😉 A dětem je nejlíp u maminky 😎 Lepší než ho někam dát na hlídání a jet sama 😉

sartina
autor
1. srp 2013

@aronek No tak sama bych určitě nejela, to bych radši zůstala doma. A odsoudilo mě už pár kamarádek, ale to bylo spíš proto, že si to prý neužiju. Já si zas říkám, že budem u moře, v hezké přírodě, nebudu muset vařit a uklízet, akorát sem tam přeperu nějaké ty bodyčka a s malým si to zkrátka užijem 🙂

ivular
1. srp 2013

@sartina Já jsem typ stresující maminy (i z toho mhd), takže bych si to určitě netroufla. Chci Ti ale napsat, že tě moc obdivuju, fandím a závidím (v dobrém) - protože vnitřní síla, sebevědomí a klid se mi už asi jen tak nevrátí. Takže za mě: určitě jeď a oba si to hezky užijte! 🙂

evaviki
1. srp 2013

Uzijes.. Plavat nemusis, staci blbnut ve vode s malym.. Nebo mu kup mini clun a muzes ho v nem tlacit a plavat, staci voda po prsa, kdyby neco.. Muzed chodit na prochazky, vecer do restiky, spat bude v kocarku a ty se najis..😉 Za mne ano..

sartina
autor
1. srp 2013

@evaviki Člun je bezva nápad, díky za tip 🙂

radka8888
1. srp 2013

Já sama bych nejela, ale vybrala bych si zemi, kde je dobra zdravotni pece....5 mesicni cvrcek z toho horka muze mit prujem a dehydratuje se bleskem...takze za me zbytecne riziko a kdyz uz tak ne egypt nebo recko...

moniii121
1. srp 2013

Na tvém místě bych jela .... vzhledem k tomu, že se na to cítíš, tak v tom problem nevidím 🙂 .... taky bych vybírala vhodné destinace, ale to ty určitě dobře víš, takže vzhůru na dovču 😉

lv
1. srp 2013

no já jsem plašák, dovolenou s dětma považuju za přesun krámů z bodu A do bodu B a neustálý hlídání../muž je na pomazlení, ne na péči/..přesto s nimi jezdím, od roku i kempy, ale jsem smířená s tou hlídací rolí - všichni jdou na koupák, já jsem u chatky na dece /dcera nechce ani do nafukovacího bazénku, natož do brouzdaliště../..a abych si jen ovoněla moře a nemohla se jít ani vykoupat..nemohla jít na pořádnou véču, drink..nevím, mě to příjde asi za dost peněz, ale pkud je máš, tak proč ne, záleží na tvém pocitu.

andy80
1. srp 2013

Klidně bych jela. Jen se od miminka nehneš, ale to mě osobně by vůbec nevadilo a tobě nejspíš taky ne. Však doma si s ním taky pořád asi sama podle toho, co píšeš, takže jste na sebe zvyklí. Užila bych si to, kor, když píšeš, že máš pohodové miminko.

sartina
autor
2. srp 2013

holky, díky moc za názory, Egypt a podobné země rozhodně nepřipsdají v úvahu, to je jasné, vyberu něco blízko a v unii 🙂 A andy má pravdu, doma jsme taky pořád sami, takže to bude to samé, jen v hezčím ptostředí (barák mi tu padá na hlavu, pořád jsou potřeba nějaké opravy a nikdo mi nepomůže), tak už dsi pomalu vybírám místečko a píšu seznam, co všechno nesmím zapomenout 🙂

sartina
autor
16. říj 2013

Ahoj holky, tak hlásím, že dovolená byla skvělá a užili jsme si to oba 🙂

aronek
16. říj 2013

@sartina super 🙂 kde jste nakonec byli?

sartina
autor
27. říj 2013

Letěli jsme do Sardinie a strávili jsme na ostrově deset úžasných dní, malý krásně usínal za zvuku šumícího moře, naučil se spát pravidelně po snídani a po obědě, tyhle siesty dodržujeme dodnes 🙂 Sardiňané jsou neuvěřitelně vstřícní k dětem, nic nebyl problém, v hotelu spousta rodin s dětmi, spousta kočárků a vůbec jsme tam nebyli nejmladší, to byl tuším malý Humbreto, ten měl jen tři měsíce 🙂 Já jsem byla s šátkem trošku exot, ale každému se to líbilo, jedné Italce jsem to musela dokonce ukázat, jak to dělám.
Samozřejmě, nebylo vždycky všechno idylické, samota vás nakonec dostihne všude, ale stejně to bylo bezva. I letadlo jsme zvládli, cestou tam úplně bez problému, jen cestou zpět při přistávání si malý pobrečel, ale to bylo těmi proklatými zoubky, teď už mám doma malou veverku, co má krásné spodní jedničky jako perličky 🙂

aronek
27. říj 2013

@sartina je dobře, že jste si to užíli 😉 My plánujeme až příští léto. Dva roky jsme nikde nebyli a taky nám to už chybí 😉

sartina
autor
27. říj 2013

To my budem příští rok zas objevovat krásy naší vlasti, ideálně bych chtěla navštívit Český Rája k moři se snad dostaneme napřesrok, až zas něco našetříme 🙂 Tak si to moc užijte, moře a slunce je úžasné, mě to pěkně pozitivně nabilo 🙂