Se 4. měsíčním dítětem do tee-pee

terreza
27. črc 2008

ahojki,chystam se s miminkem pod tee-pee, bude mu 5 mesicu..je tu nekdo, kdo byl s takto malym mimcem v takovych nebo podobnych podminkach?diky moc 😉 shanim rady a tipy, zlepsovaky..atd🙂

terreza
autor
27. črc 2008

hlasi tepla tak je to lepsi asi nez bourky a deste,to bych si asi netroufla🙂

terreza
autor
27. črc 2008

tak ZATIM se moc nechytam s takovym tematem:D

majaaita
27. črc 2008

Terezo, myslím, že v tomhle počasí to bude spíš horší - pozor na to, kdy bude mimčo chodit spát. Teepee bývají po celým dni na slunci hodně vyhřátý, nedají se moc větrat. Pokud teepee ještě nestojí, radím postavit tak, aby tam svítilo jen ranní slunce a odpoledne bylo ve stínu.
Taky bacha na chladný rána, už je po sv. Anně 🙂

Pokud máte prostorný hluboký kočár a dá se mu v pohodě sundat korbička, doporučuju spaní v ní - mimčo má svoje soukromí i sucho a teplo pod zádíčkama, navíc se dá i případně přetáhnout síťka proti hmyzu, kdyby tam byli moc komáři.

Jestli je zvyklý na spací pytel, je to o starost míň kvůli odkrytí.

Jestli kojíte, taky pohoda.

Takže asi jedině bacha na vedra kvůli přehřátí, kdyžtak zkuste pověsit mokrou plínku kousek od spacího místa, aby byl vzduch dost vlhký i v teepee, aby neměl malý rýmu nebo problémy s dýcháním ve vedru.

kalo
28. črc 2008

terreza: obdivuji odvahu!!!! My jsme s mužem byli vždy dobrodruzi a cestovatelé po celém světě..teď už začínám mít pocit, že bychom s malou mohli také někam aspoŇ na týdenní výlet aspoň tady v ČR, protože už je jí rok. ALE!!! Pořád z toho mám hrůzu, že je ještě malinká...kvůli teplotě venku-v noci, ráno, čistotě, pohodlí...Prostě si říkám, že letos tak někam do hotýlku /ač jsem na takové dovolené nikdy nebyla 🙂 / a za rok i ven 😉
......Tím tě ovšem nechci zrazovat, já jsem posera. Ale určitě to jde i s tak malým dítětem...Jak píše MAJAAITA...dobré vzít korbičku od kočárku na spaní, nějaký fusak-spacáček a dát pozor na vedra 😉 😉 Pěknou dovču, ať vám to vyjde a užijete si to!

lindulak
28. črc 2008

To co je tee-pee? Teda z toho, co citam, ide o spanie vonku ale tee-pee, to som este nepocula.. Nejaky cesky vyraz? Dik 😉

adetka
28. črc 2008

lindulak... nic ti nehovori indianske tee-pee?

milhaus
28. črc 2008

indiani vyhrnali kože na jednej strane ked bolo moc horko

lindulak
28. črc 2008

Tak teda - uz som mudrejsia, no vazne som to este nepocula. Ved je to proste obyc. indiansky stan, nie? 😀

markeeta
28. črc 2008

kdyz v tom prežili děti indiánů, tak vy se taky nemusíte bát. Já bych osobne s tak malym miminem stanovat nejela. Proste na to neni zvykle. Ono potrebuje svuj klid, zname prostredi, ritualy atd.

kisska
28. črc 2008

markeeta - to ze to prezili indianske deti inak este neznamena, ze by to prezili nase nezvyknute deticky. Zalezi od veku, ale 4-mes. je naozaj este velmi malinkate. Prehriatie v tomto veku pride ovela rychlejsie ako sa vieme nazdat. Brrr, v horucavach nevydrzim v stane ani ja, a tie rana, ked je v stane vydychany vzduch a vlhko na umretie... a ked otvoris, tak same komare... No zniem teraz ako fiflena, ale toto su veci, s ktorymi musime zapasit my dospelaci, nieto este deticky. Povedali by ste, ze stanovacky milujem? 😀

iza
29. črc 2008

tak já bych teda taky do toho nešla...ale každej sme jinej..
tak jen pár tipů:
rozhodně postavit TP do stínu, hodně ho větrat, pokud možno nechat mimi spát v korbyčce od kočárku(pokud je dostatečně velká) a to bych pod ní ještě dala deky..., spací pytel pro mimi výhodou, určitě síťku proti hmyzu,nějaký repelent s sebou, pokud kojíš je to v pohodě
pokud bude deštivo tak bych rozhodně tohle nepodnikala...
a kam jedete? myslím tím lokalitu?

terreza
autor
20. říj 2008

diky vsem,ktere ste zareagovaly 😉
stanovani pod typkama se konalo 14dni s jednou dvoudenni pauzickou a musim rict,naprosto super akce!
Matej tam byl naprosto spokojeny,vetsinu dne spinkal v kocarku ve stinu u lesa a potucku (sitku proti hmyzu mel! 😉 a taky spoustu cerstveho vzduchu 😉 Pres den si hral na dece ve stinu,nosil se u maminky v satku,nebo se vozil v genialnim kocarku zn.Liberta! Vecer jsem ho uspavala i s jeho pravidelnym vecernim ritualem a spinkal v typku na specialni drevene posteli,kterou mu vyrobil tatinek v zimnim fusaku oblozen dekama 🙂 zatimco my jsme si uzivali ohynku hned vedle typka i s ostatnimi. Protoze jsem v te dobe jeste kojila,bylo to bez problemu a cerstvy vzduch v typku byl taky,kiss asi nevis co je to typko,rozhodne se neda srovnavat s obycejnym stanem,tam bych nejela ani ja,natoz s miminkem 😉 😅
takze opravdu doporucuju 😉 neni se ceho bat,myslim ze to byly pro Mateje ty nejlepsi prazdninove dny plne teploucka,slunicka a cerstveho vzduchu,pristi rok mu uz bude rok a pul,to uz bude ostrileny indian.
uz ted se tesim 😉 🙂