Seženu Last minute k moři v červnu/září s dítětem?

anoli85
5. únor 2013

Ahoj, začínáme přemýšlet o letní dovolené a rádi bychom k moři, jenže ještě nevíme, kdy bude mít manžel dovolenou, budem to vědět nejdřív 3 týdny předem, takže si dovolenou vybírat předem moc nemůžeme.. Na destinaci nám zas tak nezáleží, ale určitě chceme do evropských zemí, takže to vidím na Bulharsko, Španělsko, Řecko, Turecko apod. Budeme 2 s cca 2,5 letým dítětem a chtěli bysme minimálně polopenzi a délku 8 dní. Na penezích nám samozřejmě záleží. Vím, že teď bychom se s těmito požadavky vešli do 25.000Kč, ale nevím, jak je to s Last Minute zájezdama, s dítětem jsme nikdy nebyli, tak nevím, kolik se za něj případně platí. Teď bysme za dítě platili jen letenku, ale na poslední chvíli právě nevíme.. Budu moc ráda za jakékoliv zkušenosti.

gepe
5. únor 2013

@anoli85 je to realne, kor kdyz nemate presne vymezene misto 🙂 nase posledni zkusenost sice bez deti, ale 🙂 polovina srpen 2012, last minute Egypt 12dni, all inclusive, 4* ktere odpovidaly - my si jeste na miste na recepci za 10eur ziskali super velky apartman/bungalov v klidne casti, i s pojistenim nejvyssim, nejak za 2 dospele komplet dohromady cca 25,500kc. Meli jsme termin dovci, cekali jsme na nejaky pekny last a i nam vyslo ze jsme chteli stravit dovcu vcetne hotelu 🙂 s detmi planujeme taky jezdit jedine na last. Standardni cena toho mista i terminu cca 22tisic na osobu. Chytli jsme posledni misto, tak jsme to meli levnejsi i nez ostati na last - ti to meli za 16t. Koupeno v patek, uhrada v pondeli, odlet ve ctvrtek.
Sestrenka s muzem a detmi vloni v lete Chorvatsko vlastnim autem na blint na zacatku srpna,deti v te dobe 5,5 a 2,5. Jinak uz je po matersky, pracuje dal v CK a rikala mi, ze ted jsou kolikrat zajezdy vic s bonusy a slevami, typu deti/duchodci, aj. Ale muzu se ji optat co a jak je nejlepsi 🙂

anoli85
autor
5. únor 2013

Joo, mě by se líbila dovča klidně na severu Itálie, ale manžel tak daleko sám jet nechce a zatím nevíme o nikom, kdo by případně jel s námi. Taky se trochu děsíme té cesty, proto bysme spíš chtěli raději letecky.
ten egypt Vám vyšel parádně, něco takového bychom potřebovali, jen s dítětem a asi ne Egypt, s tak malým dítětem bych se bála (kvůli průjmům). I když my byli s manželem před několika lety v Tunisu a žádné problémy jsme neměli. Jestli můžeš, tak se zkus zeptat té sestřenky, co si myslí o těch lastech s dítětem. Budu moc ráda.

gepe
5. únor 2013

@anoli85 ono ty prujmy jsou zpusobeny bakteriemi, ktere tady u nas nemame a tim padem na ne telo neni zvykle. Pouzivaji tam driaky na cisteni vody, muze to chytlo prvni den akorat, ja se mu smala, a druhy den jsem malem nedobehla od more :D ale ercefuryl a antinal zabraly hned a jako prevence taky ok. Dva pary co tam byli ve stejnym terminu uplne bez problemu, jinak nevim, bylo tam hodne malo cechu, spis jsme se bavili s Rakusaky a Egyptany. S nikym jsme radsi jejich streva neresili :D Poptam se u sestrenky a dam vedet 🙂

anoli85
autor
5. únor 2013

@gepe 😀 No to se nedivím, není to úplně ideální téma ke konvarzaci 🙂 Já bych do Egypta jela hned, ale s dítětem bych jela radši jinam. Moc děkuju

boban
5. únor 2013

Je to určitě reálné..něco takového budem letos řešit i my..jen stím rozdílem, že jsme omezení datumem 😝 přelom červenec a srpen 😉 mám kamaráda v cestovce a ten mi určo něco zajistí..loni v září nám posílal nabídky, třeba na Hurgadu s all inclusive, letecky z Ostravy na 15!! dní za 5999kč akonečná cena pro jednoho 😉 takže sehnat se určitě dá 😵 😵

boban
5. únor 2013

@anoli85 Jo a chceme spíše Chorvatsko, právě kvůli těch průjmů a táák 😅 😀 😀

gepe
5. únor 2013

@boban My nebyli napr. prave v Hurghade - jelikoz ta je pro klidnou dovolenou uz par let naprosty pase, vcetne na snorchlovani a potapeni, byli jsme vsak akorat 15 min. shuttle od ni. Hurghada jako takova uz je prave i proto levnejsi, nemluve o tom Tvym kamaradovi 🙂 otazkou taky, co za hotel a kde v Hurghade a taky zda jste nemeli cenu jako "rodinni prislusnici" 😉 😀

anoli85
autor
5. únor 2013

@boban To jsi mě potěšila. My bysme nejradši půlka června nebo půlka září, ale zatím nevíme, kdy to klapne. Takže to asi budeme řešit tak 14 dní předem. Ale neradi bychom čekali na nějaký Last minute a nakonec nikam nejeli. To bysme radši strávili dovolenou v Čechách..

boban
5. únor 2013

@gepe my jsme tam ale nejeli, jen jsem to dala jako příklad,posílal to všem kamarádům, protože potřebovali zaplnit 😉 takže to bylo fakt super cena..zapoměla jsem napsat že to byl 4* hotel a co jsem tak koukala na net tak opravdu luxus a jen samé dobré recenze 😉 Letos spoléhám na to, že nám něco sežene 😀 😀 jezdíme přes něj každý rok, jen loni kvůli porodu jsme nebyli..ale letos opět vyrážíme 🙂

boban
5. únor 2013

@anoli85 je škoda, že nemáte známého v cestovce,protože to si pak nemíš nic hlídata on ti jen posílá nabídky..ale kdyš nemáte, tak stačí se prostě chodit ptát do cestovek a hledat na netu..ale určo něco bude..dítě máš malé, takže sním to bude taky vpohodě 😉

anoli85
autor
5. únor 2013

@boban Snad máš pravdu. V cestovce nikoho nemáme, to by bylo hned jednodužší..

barborka09
5. únor 2013

@anoli85 Tak my co máme malou necestujeme jinak než na last moment. Vždy máme rozsah od kdy do kdy poletíme a nikdy s tím nebyl problém. Jsme trochu omezení tím že chci letět z Ostravy takže výběr je menší ale vždy jsme vybrali. My teda vždy chceme jet na 10-11 nocí a all inclusive. Takže když byl malé rok a půl tak jsme byli na Kosu - to cenově vyšla malá zadarmo, takže paráda. Od dvou let už děti platí. Další rok jsme byli na Krétě - malá vyšla v last momentu na 2990,- takže se to dalo. No a loni jsme riskli Tunis. Tam už malá vyšla dráž - na 5990,-. Dětské ceny se většinou pohybují od těch 5990,- do 8990,-. Takže cokoliv levnějšího je super. Ale v konečném důsledku jsme se vždy dívali kolik vyjdem jako rodina a bylo mi jedno na kolik vyšlo dítě. Vždy byl nějaký finanční strop který bylo třeba dodržet. Takže přeju šťastný výběr. Mě osobně systém last moment vyhovuje a letos pojedem zase tímhle způsobem.

anoli85
autor
5. únor 2013

@barborka09 Nám je taky jedno, kolik bude stát dítě. Teď by s nám líbilo třeba Bulharsko, které má Alexandrie na 8 nocí s all inclusive cca za 11.000 a dítě asi za 3.000, takže to vychází za těch cca 25.000 Kč. Vím, že je to dost napnuté, ale dá se to. Tak snad se do těch 25.000 vejdem i při last minute..

barborka09
6. únor 2013

@anoli85 Já myslím že ta částka je reálná. Zvlášť jesli chcete jet v červnu nebo září kdy není hlavní sezona. Loni jsem se koukala na týdení pobyty kolegovi a dalo se sehnat od těch 8000,-/ dospělého. Bohužel nevím jak vycházeli děti, to jsme neřešili. No a určitě vám doporučuji letět - člověk je za chvilku na místě a je to v naprosté pohodě. Jo a nevím jaké máš zkušenosti s vybíráním dovolené, ale je třeba se při výběru dívat i na další věci, které ti můžou dovolenou na místě samém dost prodražit. Někdy je zájezd hodně levný, ale když se podíváš na služby které v tom máš zaplacené, tak zjištíš kolik si ještě na místě doplatíš. Tak třeba ne vždy bývá v ceně klimatizace. Většinou to bývá nutnost no a den klimy vychází na 8-10Eur, takže týden se hned prodraží jenom na tom o cca 1800,-Kč. Dále pak nebývají někde v ceně lehátka a slunečníky (v Řecku to není skoro nikde, takže s tím tak nějak vždy počítám) no a když nechceš ležet na zemi, tak set většinou vychází na 6-8Eur, takže dalších 1400,- za pobyt. Jinak ti doporučuji pokud to bude možné vzít all inclusive. člověk si většinou řekne k čemu, že oběd nepotřebuje, ale my to berem hlavně kvůli tomu, že má člověk celý den k dispozici pití. Protože za to bys vydala za celou dovču taky nemalou částku.

anoli85
autor
6. únor 2013

@barborka09 Vidím to přesně jako ty, jídlo bysme nejradši neřešili vůbec, už jen kvůli malé, takže když to jen trochu půjde, budeme chtít all inclusive. V hlavní sezoně ani jet nechceme, pro Sofi bude lepší ten červen nebo září, protože není takové vedro, ale na koupání to (doufám) už je. S vybíráním dovolené příliš zkušeností nemám, s manželem jsme byli u moře s cestovkou jen jednou a to bylo před 7 lety s polopenzí do Tuniska, ale co vím, jinak jsme jezdili do Chorvatska autem a jednou jsme byli ve Francii taky autem, ale to byla spíš poznávačka, kdy jsme spali po kempech, takže zkušeností s vybíráním přes CK moc nemám. Tudíž jsem ráda za každou radu.

barborka09
6. únor 2013

@anoli85 Kdybys něco potřebovala a budu vědět ráda poradím. Nevím jeslti ti už malá spí na normální posteli nebo ještě v postýlce. Většinou to berou že do těch dvou let má dítě postýlku a pak spí na přistýlce. Takže jestli ještě bude nutná postýlka, tak je nutno ověřit jestli vám ji vůbec dají. Ne všude bývají k dispozici a někdy mají jenom omezený počet a dávají přednostně dětem do těch dvou let.

gepe
6. únor 2013

@anoli85 ahoj, tak Ti odpoved poslu do soukrome posty, atd. 🙂

anoli85
autor
6. únor 2013

@gepe Moc díky 🙂

anoli85
autor
6. únor 2013

@barborka09 No zatím nám spí v postýlce, ale jsou jí zatím rok a tři čtvrtě, takže kdo ví jak to bude za ty 4 měsíce.. Měli jsme za to, že když budeme mít s sebou cestovní postýlku, nebude to problém. No vidíš, další problém na světě 😝

gepe
6. únor 2013

@anoli85 neni vubec zac 🙂 co se tyka cestovni postylky, tak to problem byt nemusi, nektere hotely ji maji zadarmo pro male dite ;) Ono kolikrat taky davaji letenku pro dite zdarma, ale to neni taky pravda, je to napocitany do letenky dospelaka a ta cena je nakonec v celkovem souctu kolikrat vyssi. A toemluve o skrytych dalsich poplatcich napr. na miste atd. viz. co Ti psala @barborka09. Taky poplatky, ktere neuvadeji kolikrat cestovky v nabidkach a tim se jejich nabidky zdaji levnejsi oproti konkurenci atd...
My bohuzel letos nikam nevyrazime - mozna taky max v cervnu dle meho zdravi, v srpnu cekame prirustek 😀

anoli85
autor
6. únor 2013

@gepe Ono to bude chtít si vše zjistit předem, to je jasné..

gepe
6. únor 2013

@anoli85 tak tak 🙂 ostatne viz. ip