Sleva na dovolenou pro postižené dítě. Máte zkušenost?

sonije
29. bře 2011

Ahoj,
zjišťuji pro kamarádku, jestli nějaká cestovka nedělá slevy na dovolenou k moři pro ZTP/P děti. Chtěli by k moři, chlapeček je úžasný, ale bohužel "ležák", k tomu má dvě zdravé děti - 5 let a 14 měsíců. Našla jsem jen slevy pro děti s kožními a dýchacími problémy, pak cestovky nabízejí slevy normálně na děti, novomanžele, seniory... ZTP prostě nikde nemají. Máte s tím někdo zkušennost? Jinak si ty cestovky obešlu, ale takhle by to bylo rychlejší🙂. Děkuju

beruska2x
29. bře 2011

jedine zkusit pojistovny jestli neprispiva jako na rehabilitacni pobyt - jinak cestovkam je to jedno, hotelu musi sluzby i ubytko zaplatit stejne jako za zdraveho.. a ze sveho to platit bude nekdo tezko.. leda pres nejakou charitu - prispevkovou organizaci a tak... ze by mu to uhradili... ale jinak pochybuju..

k.jolanka
29. bře 2011

@sonije asi jak píše beruska2x, přes nějakou organizaci..také pochybuju, že by nějaká cestovka hradila výlohy, ale není to nemožné..já jako alergik a astmatik jsem byla jako dítě v klubu alergiků, který nám hradil buď úplně nebo částečně dovolené k moři, jistě i pro postižené děti něco podobného musí být.. 😉

sonije
autor
29. bře 2011

Nejde o to uhradit celý zájezd, ale když mají slevu pro novomanžele, seniory atd., tak proč by nemohla být pro ZTP? Přes organizace to chodí většinou tak, že se vyhlásí sbírka, o to mi nejde, chtěli jsme jen slevu a třeba radu, kam se dá letět bezbariérově😉.
Pojišťovny právě přispívají astmatikům, alergikům atd., ale na tělesně postižené se nějak nemyslí... A přitom by se mu pobyt určitě líbil.
Nařešila to tu už některá maminka? Nebo třeba některá pracovala v cestovce, tak by mohla vědět..

beruska2x
29. bře 2011

@sonije ja jsem prave leta pracovala v hotelu, takze vim, ze to neni jednoduche na organizaci, prostorove dispozice atd.. treba s vozickarem i v nizkonakladovem letadle to neni snadne 😅
cestovky pro ne slevy nemaji, protoze to neni vyhodna cilova skupina 😅 pro reklamu a jako staly zakaznik..

beruska2x
29. bře 2011

pojistovny ti reknou ze postizenym prispivaji na pomucky, asistenty, peci atd atd a na tohle nezbyva - to nijak neobhajuju ale takhle to proste je 😒