Stanování u moře, máte zkušenost?

many
5. bře 2013

Ahojky 🙂 chceme letos poprvé k moři a někam do kempu 🙂 nikdy jsme nebyli, nemáme žádné zkušenosti..... tak proto mě napadlo, že založím tady diskuzi a třeba se někdo ozve, kdo má zkušenosti.... že už někde byl..... někdo nám poradí kam.......

veruska007
5. bře 2013

Jezdili jsme s rodiči do Chorvatska, Ruskamen, kousek na jih od Splitu.
Osobně bych raději volila bungalov, ve stanu jsme byli v Chorvatsku jednou a nic moc (ono jak je tam v létě teplo, tak se tam nedalo moc spát, přes den nebylo, kam se schovat a sociální zařízení bylo ve stanové části kempu otřesné). Pak jsme začali jezdit do bundalovu a to už bylo fajn. Jednou nám taky dovolená v létě v Chorvatsku propršela a to by se pod stanem moc nedalo - my zažili pod stanem akorát bouřku a i tak bylo všechno plné té jejich oranžové hlíny. Navíc jsme jako 5 člená rodina obvykle platili za bungalov méně než za stan+osoby.

many
autor
5. bře 2013

díky moc za info 🙂 právě se u nás nabízí zájezd do Chorvatska autobusem a vyšlo by nás to 4 členou rodinu na 22 000,- s polopenzí, ubytování v bungalovu a s cestou, tak nevím,jestli se to vyplatí nebo ne :-/ nemáme fakt žádné zkušenosti

llluckaaa
5. bře 2013

Ahoj, já byla kdysi ještě s rodiči a byla to moje poslední dovolená s nimi. Pro mě otřesná. Hned první den jsem se samozřejmě spálila, udělaly se mi puchýře a bylo mi blbě. Dovolenou jsem proležela pod jedním z mála stromů v kempu. Ve stanu se nedalo před den být, bylo tam strašné vedro. Já už bych do tepla pod stan nikdy znovu nejela a už vůbec ne s dětmi 😒

veruska007
5. bře 2013

@many Autobusem do bungalovu by šlo, pod stan je to masakr - stany nejsou vždy vybaveny, takže bys s sebou mohla táhnout vařič, kastroly... to busem nedáš. Osobně nevím, s dětma bych měla trochu obavy jet busem tak daleko (cestují rády, autem dají klidně 12h za den, ale občas mají taky svůj den, a to jsem pak zpocená i během 20 min. cesty do centra tramvají). Osobně bych asi jela vlakem, pokud bych nechtěla jet vlastním autem. Nedávno jsem koukala, že ten Ruskamen nabízejí i cestovky u nás. My tam byli spokojení, jezdili jsme tam několik let. Majitel byl tehdy Čech.

many
autor
5. bře 2013

no právě přemýšlíme, že bysme jeli naším autem a stan vlastní

many
autor
5. bře 2013

@llluckaaa tak to byla špatná zkušenot ☹ to věřím,že nebylo vůbec dobře

veruska007
5. bře 2013

@many Tak to jo, ale fakt ten stan zvaž. V červenci a srpnu tam může být 35 stupňů vedra a ve stanu se pak nedá moc existovat ani v noci. A kdybyste jeli až v září, tak zas hrozí propršené dny - a co s malýma dětma ve stanu... za sebe bych šla rozhodně do bungalovu. I třeba kvůli kraválu, ten bungalov aspoň trochu izoluje. Můžete mít rušnější kemp a s dětma ve stanu se zblázníš 😉

llluckaaa
5. bře 2013

@many Bohužel byla ☹ A to jsem byla zvyklá s našima jezdit pod stan na dovolenou skoro každý rok, ale odjet stanovat v červenci do Itálie byl hodně blbý nápad 😝 Nebylo kam se schovat před vedrem a sluncem 😝 Já bych byla taky raději pro bungalov 😉

many
autor
5. bře 2013

no musíme to s tatinem pořešit 😒

konidana
5. bře 2013

My jezdíme s dětma odmalička celkem všude, ale do kempu jen v nouzi na jeden den, třeba když nám došla voda. Jenže my jsme jinej případ, my máme velký auto a spíme v něm.

konidana
5. bře 2013

Jo a taky jsme jezdili buď v červnu nebo v září, o prázdninách je moc vedro a všude moc lidí. Letos už kvůli školce pojedem v červenci, ale rozhodně ne do Chorvatska. V létě se nám líbí Polsko.

konidana
5. bře 2013

Jet autobusem s malýma dětma si nedovedu představit. Jo teď už po čechách taky někdy jedem, ale to je maximálně hodina. A trnu aby kluk vydržel s čůráním. U nás jezdíme vlakem, na dovču vlastním autem.

many
autor
5. bře 2013

my třeba vloni kempovali s ročním dítětem 4 dny teda v Čechách a super 🙂 dýl jsme nezkoušeli, že byl malej, to stačilo i nám 🙂 a letos jsem právě přemýšleli, že zkusíme moře a už i kvůli tomu, že kluci mají teď oba molusky a paní doktorka nám řekla, že by možná moře nemuselo být špatný, tak proto nad tím hlavně přemýšlíme, mě jinak to moře nějak netáhne 😀 mně stačí to kempování tady u nás 😀

alisek
7. bře 2013

V čechách nebo podobných klimatických státech by to bylo asi fajn ale u moře teda nic moc, my stanovali jen 2 dny v Chorvatsku, na konci sezony a stačilo nám to, nesnesitelný vedro, spali jsme nazí a v polootevřeným stanu, ráno stan ze vnitř opocený..když se chceš aspon trošku vyspat tak určittě koupit/půjčit nafuk.karimatky ne obyč a taky vybrat kemp kde je dobrý zázemí, jinak by to mohlo být zajímavý. jediný čeho bych se bála je, že mi někdo vykrade stan, všechno cenný pořád vozit v autě.

many
autor
12. bře 2013

ahojky holky 🙂 tak už jsme si našli dovču, podle recenzí, fotek.... vypadá suprově a je i blíž, kolem 800 km .... a známí si teda berou ubytování ve vybaveném staně a my nakonec karavan 🙂 je tam i klima 🙂 hodím vám sem odkaz, no bude to naše první dovča u moře, tak snad budeme moc spokojení 🙂
http://www.abc-ck.cz/chorvatsko-mesto-krk-karav...

many
autor
12. bře 2013

a pojedeme vlastním autem, tak snad to tatin zvládne s pár přestávkama 🙂

nunacek
12. bře 2013

@many Chorvatsko, Istrie, kemp Sv. Marina, každý rok celé 4 týdny pod stanem, super, super, super 😵 ale s malým dítětem / malýma dětma bych to rozhodně neabsolvovala.

many
autor
12. bře 2013

@nunacek díiky za info, juknu a dám do záložek na příští rok 😀

martinius
10. črc 2016

Líbí se mi ten první komentář rozmazlené fiflenky, co si na vše stěžuje, hlína deštíček, záchůdky špatné. No nic, nebudu si kazit večer. Takže jak je to s tím stanováním. Není podmínkou, aby to bylo někde v campu, jste li trošku dobrodruzi, tak jistě normálka někam kde si to vše rozděláte u auta, ale mimo plážovou zónu. Spíše někde u silnice kde se dá zajet a to z důvodů. kdyby se nedej bože něco stalo,aby jste nastartovali a hned vypadli. Stačí nějaká ta cestovní sprcha, gril, konzerva no prostě jako na běžný camping v čr. Jen nutno podotknout, doporučuji pitnou vodu nejlépe balenou v kanystrech, co stojí 5L asi 12 ,- Kč. Nejsme chudý až tak moc, ale sám to takhle praktikuji už 5. rokem a jsem nadmíru spokojen. Sice jezdím úplně sám což taky není dobré. Ale prostě vyvalit si šunky u moře, koukat na západ slunce, nebo na východ, je prostě úžasný.

karlajasmine
11. črc 2016

@martinius Pokud jezdis sam, tak je to veliky rozdil, nez jezdit s detma... u malych deti je opravdu potreba aspon minimalni komfort... s detma pod stan samozrejme ano, ale nemyslim si, ze prvni komentar je nijak rozmazleny - proste pise fakta - ze tam muze byt peknej hic nebo naopak dest a to proste s malyma detma neni nejjednodussi.

somalicats
11. črc 2016

@martinius Chlapce milej, ono to je s detma uplne o necem jinym. Sama jsem travila pod stanem cele leto, ale to pochopitelne nebyl problem sebrat se, odjet, kam me srdce tahlo a az jsem chtela, tak jsem se vracela. S detma je to taky adrenalin, ale jinej. A ver tomu, ze desticek a blaticko pod stanem sam zvladnes, s detma ne.

maii
11. črc 2016

A co takhle to poprvé zkusit u Baltu? Jako sice je moře studenější, ale je to blíž a takový, no, s detma snesitelnější. Jako autokarem s detma k mori, to bych si nelajzla. Taky je na severu menší naval, da se tam i obstojne existovat ve stanu/chatce...

konidana
11. črc 2016

@karlajasmine @somalicats ono to jde i s dětmi tím stylem jak píše @martinius , ale rozhodně to není pro každého. Chápu, že většina rodičů, hlavně maminek, to neriskne, pokud si to vůbec dokážou představit 😉
"A ver tomu, ze desticek a blaticko pod stanem sam zvladnes, s detma ne." - To je právě ten kámen úrazu - děti (i mimina) to zvládnou, otcové docela taky a maminky šílej 😀 Jo já taky, ale jde si zvyknout:D

somalicats
11. črc 2016

@konidana starsi deti jo, mimina - jak ktera v tom smyslu, ze je rozdil, jestli kojis (a pak nemusis resit tu trochu spiny), nebo nekojis, a diteti na um se ty flasky ve spinavem prostredi udrzuji ciste pomerne obtizne, o tom bych mohla napsat roman. Ad blaticko a spol - zase - kdyz je to v rozumne mire, tak proc ne, ja zazila splachnutej stan bahnotokem a to uz fakt ne 😀 . Jinak stanovala jsem i v Italii a bylo to super, deti beru pod stan tak brzo, jak to jde, do Chorvatska kdyz jedem, tak zasadne bez zajisteneho ubytka, klidne i se stanem, ale decka jsou zvykla na vylety, dobrodruzstvi, neriskovala bych to v situaci, kdy jedou prvne s malymi detmi do lokality, kde to se stanem neznaji.

karlajasmine
11. črc 2016

@konidana tak tohle je na uvazeni kazdeho cloveka, ale ja bych rozhodne nenazyvala zenu, ktera si na to s detma netroufne nebo ji to za to nestoji, rozmazlenou fiflenou... a na to jsem reagovala..

unstopabblelily
17. srp 2016

My byli letos poprvé pod stan.. znáte to, rodina, první výplata, první kazeťák a první dovolená pod stanem v Chorvatsku 😀
Příští rok to ale vidím spíš na apartmán. Nebude to o tolik dražší a nebudeme přemýšlet které dítě necháme místním v úschově aby se vešel na cestu zpátky do kufru stan 😀
Můj je z něho nadšený páč ho vlastnoručně vybral - a jako jo, není v něm dusno jako když jsem jezdila za mala a celkem prostorný.
Tenhle to je: https://www.precisshop.cz/outdoor/stany/rodinne... chci apartmán a vanu. Sprchy v kempu a lančmíty z domu už nikdy! 🙄

lastom
17. zář 2016

stanovacka je super, ale nie pri mori, skor do hor, alebo kde nie je az tak teplo. Takze do chorvatska skor do bungalovu alebo mobil house.

lorana
23. zář 2016

Zkušenosti s tím osobně nemám, ale kamarádka pravidelně každý rok jezdí na Corvatský ostrov Cres, kde je prej skvělý kemp hnedka u moře a libuje i v tom, že je tam přímo vyhraničená pláž i pro psy, takže jejich retrívr se moře prý umí taky užívat.

jbg
23. zář 2016

My jezdíme na dovolenou k moři pod stan 2 x ročně - před a po sezóně a nemůžeme si to vynachválit. Už jsme projeli všechny státy od západu na východ, včetně Bulharska.
Poslední dobou využíváme kartu ACSI acsi.eu/en/home/l2-n144/, jde objednat i u nás na camp.cz/campingcard.aspx?sflang=cs . Kempy v katalogu jsou ověřené a pravidelně kontrolované, navíc se dá na přiloženou kartu kempovat u moře i za 17 EUR za rodinu/stan+elektřina/ den.

luda35
13. srp 2019

Neumím si představit jet do na dovolenou jinak než pod stan. Jezdíme 4x po sobě do kempu Baško Polje od cestovky do vybavených stanů a i sociáky jsou čisté