Styk otce, který často pije, se synem (7 měsíců)

mrkvicka1988
17. srp 2016

Dobrý večer maminky,
chtěl bych se zeptat, zda máte některá zkušenosti a poradila byste. Přítel od nás před 3 měsíci odešel. Máme spolu syna, kterému je 7 měsíců. Ve styku se synem jsem mu nikdy nebránila, ba naopak jsem mu řekla, že nemám problém, když ho bude vídat klidně každý den a byla jsem i té dobroty, že jsem mu řekla, že si může brát syna jednou za dva týdny v sobotu k sobě domů na pár hodin. Ale stanovila jsem podmínky, aby si pro syna přijel sám a byl střízlivý (aby večer před tím nepil až do rána, jak má ve zvyku). Samozřejmě to nedodržel. Časem už si pro malého začala jezdit jeho matka a milostpán místo toho, aby trávil čas se synem, se raději opíjel. Tím pádem jsem řekla, že malý už k němu jezdit nebude, že se boudou stýkat pouze pod mým dohledem u mě doma. Tak by mě zajímalo, jak soud následně může určitě jeho styk s naším synem. Nerada bych, aby s ním syn trávil čas, když je pod vlivem. Máte některá zkušenost nebo dokážete poradit? Moc děkuji a přeji pěkný večer.

jancaand
18. srp 2016

Chce to každopádně důkazy (nahrávky, když je opilý, svědky, v případě předávání dítěte v opilosti zavolat policii). Bez důkazů je to u soudu bohužel tvrzení proti tvrzení. Bohužel znám z vlastní zkušenosti - ex mě napadl, zadržoval nás s dítětem v bytě, opakovaně byl agresivní. Bez důkazu bohužel to nikoho nezajímalo, ani OSPOD. Pokud si ještě nepodala návrh na soud ohledně svěření dítěte, tak zajdi na OSPOD a hlavně je upozorni na ten jeho alkoholismus, že máš strach o dítě. Taky záleží, jestli díky jeho alkoholismu např. dítěti neublížil. Bohužel mu nějaké návštěvy povolí, možná pod dozorem soc. pracovnice (i když od toho matky zrazují). Držím palce, ať to dopadne ve váš prospěch