Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Šumava s kočárkem. Je v létě "sjízdná"?

pajik82
25. led 2012

Ahoj holky,
máte prosím zkušenost, jak je "sjízdná" Šumava v létě s kočárkem? 😉 Případně tip na ubytování s ročním a dvouletým dítkem? Nebo kde jste si v ČR užili dovču s takhle malými dětmi? (nejsme vyznavači ležící dovolené, ale ani žádní extremisté - denně tak 10km pěšmo, kde je co vidět, případně popojet někam autem a tam se projít a něco vidět...).
Předem moc děkuju za tipy.

llluckaaa
25. led 2012

@pajik82 Ahoj, bohužel asi moc neporadím ☹ Ale jinak chválím volbu, Šumava je krásná. Já bych to viděla někde kolem Modravy, tam se nám líbilo a není to vyloženě v kopcích, ale s dětmi to odzkoušené nemáme.
Holky nevíte, kde by bylo pěkné ubytování s malými dětmi (1 rok a 3 roky) na jižní Moravě? A kolik to tak stojí? Přeci jen z toho rodičovského příspěvku si člověk nemůže dovolit všechno ☹

mannadela
2. únor 2012

Ahojka, my jezdíváme na Kvildu a tam jsme posledně našli celkem dobré ubytování. Jmenuje se to U Hamru a mají to manželé Boldovi. Jsou tam tři pokoje - každý s vlastním sociál.zařízením. Kuchyň je společná. Jen netuším, kolika lůžkové ty dva zbylé pokoje jsou, náš byl jen 2-lůžkový ☹. Ceny jsou, myslím, na dnešní dobu docela hezké. A co se cesty s kočárem týče, to si moc jistá nejsem. Ale jestli si dobře pamatuju, k pramenům Vltavy je celkem hezká cesta. Tam vlastně tenkrát i někdo s kočárem byl. Pak na Knížecí Pláně udělali novou pěknou cestu. Jo, a jak píše llluckaaa, tak u Modravy je to taky sjízdné 🙂 - jak na Tříjezerní slať, tak potom i kus dál kolem Vydry. A pak vlastně i všechny ostatní slaťě jsou kočárku přístupné 🙂.

andy82
23. únor 2012

My jsme byli na Šumavě s kolama, ale jen s jedním, když mu bylo zhruba půl roku, půjčovali jsme si tam vozíček za kolo, je tam spousta cyklotras, takže se dá jezdit i většinou mimo silnice,
můžu jen doporučit toto ubytování:
http://www.levneubytovani.net/ubytovani/u-bauch...

aemmi
23. únor 2012

Já myslím, že ano, určitě tu jdou vybrat trasy pro kočárek a nejsou tu extrémní kopce, aby se člověk nadřel. Doporučuji Borová Lada, Kvilda, Modrava, Srní...

lecijasek
23. únor 2012

Ahoj my byli na Šumavě, když bylo Simče půl roku v Kašperkách. Bydleli jsme na chatě Kačerov http://www.chatakacerov.cz/ a můžu doporučit. Pěkné ubytování, je tam i dětský koutek, židličky a půjčí i postýlku. A výborná polopenze, majitel výborně vaří 😉 Jinak jsme jezdili na výlety - určitě se dá s kočárkem okolo Vydry, pak z Kvildy na prameny Vltavy a na Bučinu (tam je moc pěkná restaurace s nádhernou vyhlídkou), přímo v Kašperkách jsou taky trasy pro kočárek. Určitě se toho dá víc, ale my tam byli jen pár dní. Teď se tam chystáme zase na víkend, tak se už těším.

papuchalk
23. únor 2012

@pajik82 Ahoj, krásné téma - teď jsem na něj náhodou narazila a zatetelila jsem se, Šumava je totiž moje srdeční záležitost. My jezdíme s prckem od jeho 6 měs., ale jezdíme fakt hodně leckde po ČR. Z Šumavy je určitě nejlepší sehnat ubytování na Kvildě, už jen proto, že je tam uzel těch letních zelených busů, kterými se rozjedeš na všechny strany. Dá se tam třeba pěkně dostat i do Německa na takovou tu rozhlednu v korunách stromů. Když bylo malému 6 měs., bydleli jsme ve Volarech (ale to byla ubytovna, tam bych Ti tip nedávala, to už je pro "drsnější" 😝 , ale my jezdíme s partou kamarádů a jsme tak zvyklí). Vloni jsme byli na dovče jen jako rodina a to jsme byli v Novohradských horách (pohoří vedle Šumavy) a letos právě pojedeme zase na Šumavu a budeme bydlet také na té Kvildě. Jinak ale máme Šumavu procestovanou hodně z minula, s kočárkem je to úplně v pohodě, protože je protkaná cyklostezkami. Nedá se jet akorát do pohraničních hor (Třístoličník, Plechý), ale zase do této oblasti se dá dostat do okolí Lipna, kde si ty příhraniční hory pěkně prohlédneš z cyklostezky. Kdybys chtěla tipy na výlety, pošlu třeba do IP, ať to tu nezahlcuju, nebo Ti dám odkaz na naše fotky. Stejně tak i naše ubytování.

papuchalk
23. únor 2012

@pajik82 http://www.penzion-podboubinem.cz http://www.uspirku.cz/index.php?str=popis&r=1 http://www.uhamru.cz/index.html http://www.chalupavestrani.cz/cenik.html http://upily.sweb.cz/ubytovani.html Tak jsem ještě pohledala ta ubytka, co jsem měla vyhlédnutá. První je teda Kubova Huť (zase je dobré, že to je na železnici), tam byly vloni kamarádky odsud z diskuse a dávaly mi tip, zbytek je Kvilda, já jsem si rezervovala na letošek ty Špirkovi (to druhé). Kdybys chtěla ty Novohradky, byli jsme tady: http://www.pensionkovar.cz/pens_kovar.htm - tam to bylo prima a Novohradky jsou oproti Šumavě báječnější v tom, že nepotkáš celé dny v horách živáčka. Jinak zase - dají se projet kočárkem po cyklostezkách, hezké jsou i Nové Hrady, ale hlavně potom jet dál do hor, z té Stropnice je vše kousek.

zvirka
23. únor 2012

Zdravím a přidávám se k diskuzi. Našemu budou dva roky v září, takže toho taky ještě moc sám nenaťape a chtěli bychom někam na jižní Moravu, asi NP Podyjí a okolí. Nemáte někdo zkušenost, jak se tam dá s kočárkem? Případně tip na ubytování?

Jinak na Šumavě jsme byli, ubytování Nové Hutě U Karla, bylo to tam fajn i dobré jídlo. Ale to jsme byli jen s manželem. S kočárkem se určitě dá spousta tras, doporučuju půjčit nebo si koupit nějakého průvodce. S malým tam nepojedem, je to přes celou republiku a nemá moc rád jízdu autem, tak až bude větší.

pajik82
autor
27. únor 2012

Moc děkuju za tipy. Ještě si pohrávám s myšlenkou Třeboňska. Nemáte tam někdo nějaký osvědčený tip na ubytko s prckama? Jinak ta Šumava vypadá taky nádherně... 😀

papuchalk
28. únor 2012

@pajik82 My byli vloni v létě v Třeboni, ale v kempu v chatkách 😀 . Pak jsem byla, když jsem byla těhotná, v Třeboni v lázních Aurora. Teď na Silvestra jsme bydleli v Suchdole nad Lužnicí (kus od Třeboně) - jmenovalo se to, myslím, pension Harmonie, byli jsme tam zase s kamarády, ale včetně tří rodin s malými dětmi a nám to stačilo. Na pokojích jsou kuchyňky vybavené vařičem, konvicí a nádobím. Záleží, co všechno očekáváš od toho ubytování - my právě klidně vyšli jak v té chatce, tak v tom pensionu. Jinak tip na region na léto, který není daleko od Třeboně, je Vlkov (kousek od Veselí nad Lužnicí), jsou tam rozlehlé vlkovské pískovny, kde je pro prcky báječné koupání, písečné pláže - když vyjde počasí, je to paráda. Ale tam tip na ubytování nemám, my jsme se tam právě byli podívat z té Třeboně.

kacudkao
25. kvě 2013

@papuchalk ahoj, chystame se s 11měsíčn.synem na Šumavu - mohla bych tě poprosit o pár tipů na výlet s kočárkem? případně i doporučení bydlení, Díky moc, Katka.

lca180
4. únor 2014

@pajik82 Ahoj, byli jsme loni u Šumavský Hoštic s kočárkem a mrkni na stránky NP Šumava,jsou tam doporuč.trasy pro vozíčkáře = sjízdné kočárkem:
http://www.npsumava.cz/cz/1446/sekce/trasy-pro-...
A taky doporučuji mrknout sem:http://www.npsumava.cz/cz/1546/sekce/zaparkuj-a-jdi-dal/ - jsou to tipy nejen na výlet,ale hlavně na parking zdarma,což se hodí. Jinak tyto letáky pak nabízí na Šumavě každé íčko,takže doporučuji a vůbec Infocentra na Šumavě jsou moc pěkně udělaná,vybavená,ale tam přebalit,nakrmit,někde i ohřát jídlo,ale i dospěláka zaujme vnitřek a spousta zajímavých informací.
Možná,že by se dali nechat ty brožurky zaslat domů,jako to běžně zasílají Infocentra z ciziny.

terkavil
25. lis 2019
Uživatel terkavil je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkavil.

Dobrý den. My jsme byli tu http://www.nadrybnikem.eu/ a všude kam jsme chtěli jsme se dostali v pohodě 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli