Svatební cesta - pas nemám a občanku mi přestřihnou, jak to mám tedy udělat?

verunka95
3. čer 2018

Ahoj máme svatbu 14.7. A cca od 3.8. Bychom chtělo odletět buď do Bulharska nebo do Řecka já pas nemám a občanku mi přestřihnou jak to mám tedy udělat musím teď vyhodit 600 Kč a udělat pas se starým příjmením který mi pak bude k ničemu? A nechají mě na něj vůbec odletět s jiným příjmením? Nebo na to jsou nějaké vyjimky? 4000 za rychlopas rozhodně utrácet nebudu

lucie01
3. čer 2018

Také jsme letěli cca 10 dnů po svatbě na dovolenou - letěla jsem na starý pas - bez problémů. Ale jak to je pokud pas nemáte a občanka je střihlá, tak to netuším. Poptejte se,ale raději v cestovce.

leniczka23
3. čer 2018

Kdyz je poprosis tak ji nestrihnou..dela se to bezne..jinak pas plati jeste nejakou dobu po svatbe. Pohledej na netu.

leilunka
3. čer 2018

Také jsem jela se starým pasem, pokud máte zájezd na rodné jméno je jim to jedno, oni na letišti nevědí že jste se vdala, a je tam na to i nějaká lhuta právě pro tyto případy. Občanku ustřihne na obřadku matrikářka, tak jim prostě řekni at ji nestříhají, že ji potřebuješ, nic víc nic míň 🙂

margrethe5656
3. čer 2018

Pas platí ještě 3 měsíce po svatbě a jeho pořízení té vyjde levněji, než pořízení rychlopasu. I rychlopas je myslím platny jen 6 měsíců. Nicméně běžně se dělá, že se občanka neustrihne a cestuješ s ní, domluv se s oddavajicim. Já takhle letěla na Tenerife (Španělsko) a bez problémů.

ruzicka06
3. čer 2018

@verunka95 Také doporučuji se domluvit, ať vám o.p. nestříhají.

verunka95
autor
3. čer 2018

Dobrá zkusím to děkuji všem za rady

priefi
3. čer 2018

@verunka95 mela jsem podobny problem. Mi dosel pas cca mesic pred svatbou a chteli jsme na svatebku, takze jsem resila co ted primo na urade, zda by sla obcanka, nebo jak. Musela jsem si vyrobit novy pas, na kterem jsem mela rodne prijmeni, platil jen urcitou dobu po svatbe, ted si nejsem jista, jestli mesic nebo dva, protoze jsem tam mela stare prijmeni. Obcanka je neplatna, jine vychodisko bohuzel neni, nez si vyrobit pas, pokud ho nemas 😉