Těhotná a návrat manžela z Afriky

luckawm
1. říj 2018

Ahoj všem,
sice nejde o dovolenou, ale souvisí to s cestováním tak třeba někdo bude vědět.
Jde o to, ze jsem momentálně tehotna a to v nějakém 29.tt a manžela mám na montáži v Africe. Chtěla bych se zeptat jestli mate někdo zkušenost jak se to provádí po příletu zda musí manžel na nějakou kontrolu apod jelikož je v Etiopii a já jsem v jiném stavu tak z hlediska bezpečnosti? Samozřejmě je očkovany na zloutenky, břišní tyfus a ještě asi na něco. Ale jestli nemáte náhodou někdo zkušenost jak se to pak děla. Zda musí na nějakou kontrolu a já m němu radši nemám chodit apod. Až se vrátí tak budu asi v 38.tt nebo tak nějak.
Dekuji za rady a zkušenosti.

sniper787
1. říj 2018

co vim ja tak kdyz jel muj bracha do Afriky tak se nechal ockovat predem proti vsem nemocem co se tam vyskytuji, po navratu uz nikam na kontrolu nemusel

luckawm
autor
1. říj 2018

@sniper787 aha já prave vůbec nevím jak to chodí. Kdybych nebyla tehotna tak to neřeším. Ale mám k tomu teď trosku respekt, aby se náhodou něco nemohlo stát třeba s miminkem kdybych od nej nedej bože něco chytla. I když ani nevím co, když ke ockovany.

merope
1. říj 2018

Doporučila bych se ptát na hygienické stanici - tam by měli mít i aktuální informace ohledně rizik v konkrétních oblastech. V 38tt je už spíše riziko ani ne pro tebe jako pro těhotnou, ale právě pro narozené dítě a pro tebe jako matku v šestinedělí. Dá se ptát i u obvodní lékařky, ale ta hygiena by měla být jistější.

ireniq
2. říj 2018

Vlastni zkusenost nemam, ale vim, ze v Praze ve Vinohradske nemocnici je ambulance na cestovani, ockovani apod https://www.fnkv.cz/ambulance-ockovani-a-cestov... tak jestli nemate neco podobneho v Hradci....

katkatomaskova
2. říj 2018

Jojo, stavila bych se ve FN na infekční klinice, tam je centrum očkování a cestovní medicíny 🙂 Ale na hygieně by měli taky vědět 🙂

luckawm
autor
2. říj 2018

@katkatomaskova super to mě vůbec nenapadlo. Zkusím se tam poptat 😊