Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotná a týdení letecká dovolená v cizině 2019

jitulhonza
17. kvě 2019

Ahoj 🙂 mám dotaz ...jsem čerstvě těhotná, je mi 41 let, a 3 týdny zpět aniž bych věděla jsme si zaplatily týden dovolené letecky na Mallorce na konci srpna...pracuji jako pečovatelka v DD, tudíž jsem na rizikovém a na neschopence .. /přebaluji klienty, krmím, dělám převazy, tahám v lůžku /...sama létání miluju a přijde mi líto rušit dovolenou jen kvůli neschopence, když nemám žádné problémy /let trvá cca 2 hodiny/...řešil jste to prosím někdo ? našla jsem pouze staré odpovědi :( ...díky moc .) 🙂 ..PS: těhotenství neberu jako nemoc ... 🙂

elis_elis
17. kvě 2019

Zdravim, ja osobne bych neletela, abych si neco pak nevycitala, ale to je to muj nazor (na miminko jsme cekali dlouho).

pipi_puncocha
17. kvě 2019

Budeš muset risknout, že ti přijde zrovna kontrola, nebo se domluvit v práci, neschopenku ukončit, mít ten týden regulérní dovolenou a pak na neschopenku opět nastoupit...

Co se týče těhotenství, tak pokud nebudou žádné komplikace, tak letu ve 2.trimestru bych se vůbec nebála.

jitulhonza
autor
17. kvě 2019

@pipi_puncocha Díky moc 🙂 ...

bayt
17. kvě 2019

@jitulhonza Nemůžeš z neschopenky odletět na dovolenou....

jitulhonza
autor
17. kvě 2019

@elis_elis ..tohle přišlo nečekaně 🙂 ... nechci nic pokoušet, ale cca před 10 lety jsem samovolně potratila v 6. týdnu s jiným partnerem ... a asi to vyzní sobecky a divně, ale zatím se nechci na těhotenství upínat...

ondruchovat
17. kvě 2019

Já Litala cely druhý trimestr a poslední můj let byl v 32+4 .. když je těhotenství bez komplikaci tak nevidím důvod se tomu vyhýbat , tak mi to bylo řečeno i u dr , která řekla ale ať nad 34+.. nelitam, ze bych mohla rodit v cizině 😂

bayt
17. kvě 2019

@ondruchovat Já jsem také letěla naposledy ve 32tt 🙂

speku
17. kvě 2019

@jitulhonza Ja leteta na Mallorcu 14 dni nazpet v 19tt. vse v pohode... Pokud s litanim nemas problem, tak ve druhem trimestru je nejbezpecnejsi... v 1. bych to zvazila. U tebe je hlavne problem neschopenka. Jak psaly holky vyse, musela bys ji prerusit a vzit si dovolenou. Na neschopence nemuzes opustit republiku ... nemela bys opouset ani domov, krome doby, kdy mas vychazky....

ondruchovat
17. kvě 2019

@speku s neschopenkou souhlasím .

Ale to už si poresi zakladatelka určitě nějak sama ..
@jitulhonza přeju krásnou dovolenou !

jitulhonza
autor
17. kvě 2019

@speku četla jsem staré příspěvky tam to holky psaly, ale chtěla jsem vědět jestli se něco nezměnilo 🙂

adelka951
17. kvě 2019

Pokud se rozhodnes jet i přes neschopenku, tak musíš počítat s tím, že tě žádná pojišťovna nepojisti a případnou zdravotní péči by sis tam musela hradit sama.

badyr
17. kvě 2019

@jitulhonza letěla jsem na začátku druhého trimestru na 15 dní na dovolenou, vše bez problémů. Druhý den po návratu jsem jen byla na kontrole u svého gynekologa. Na neschopence jsem sice nebyla, ale známá byla od začátku na neschopence, kromě jiného měla i placentu na přední straně, a ležela na dovolenou do Itálie, na dobu dovolené tuším neschopenku přerušila.

ondruchovat
17. kvě 2019

@adelka951 nesmysl , jezdila jsem přes neschopenku a vždy jsem pojištěna byla , nikdy mi pojišťovna nic neodmitla .

adelka951
17. kvě 2019

@ondruchovat A lékařskou péči v souvisloszi s tehotenstvim jsi v zahraničí vyuzivala?

gracinka7
17. kvě 2019

Kdybys nebyla na neschopence, můžeš klidně letět.

loylii
17. kvě 2019

@jitulhonza já osobně bych brala těhotenství v tomhle veku za rizikové a určitě bych neletela. Sama jsem byla těhotná v 38 letech a na let jsem se necitila... je pravda, ze jsem i v 10 a 16.tt lehce zakrvacela a měla klid na lůžku.. asi bych se poradila s lékařem, ten bude tvůj zdravotní stav znát lip, než my tady🙂

aleenka1234
17. kvě 2019

@jitulhonza já létala do 7.měsíce, v klidu ;)

elis_elis
17. kvě 2019

@jitulhonza musis sama vedet a rozhodnout se. Ja bych za sebe neletela. A pokud poletis, zjisti si jak s cetovnim pojistenim, kdyz si na neschopence.....

drep
17. kvě 2019

@ondruchovat a mělas opravdu pojištění pro těhotné? Já jako těhotná cestovala poměrně dost a byla jsem pojištěná u evropské a tam byla podmínka, že se nejedná o rizikové těhotenství, tj. Že nemáš neschopenku.

mafulin
17. kvě 2019

Zjistila jsem ze jsem tehotna a tyden na to jsme leteli do portugalska. Dovolenou jsme planovali dlouho, o dite se taky snazili dlouho .. a proste se to potkalo. Jestli se na to citis, tak let. A uzijte si to 🙂 ja na tu nasi posledni zahranicni dovolenou ve dvou rada vzpominam.

ondruchovat
18. kvě 2019

@drep já jsem měla neschopenku, kvůli tomu ze pracuji na JIP v nemocnici, automaticky nás zaměstnavatel dává na neschopenku kvůli riziku infekce , námahy atd atd , ne kvůli rizikovemu.. vždy jsem pojištěna byla pro těhotné - opravdu . Je pravda ze jsem nevyužila, nic mi nikdy nebylo , ale pojišťovna i letecké společnosti vždy věděly ze jsem
Těhotná ..

m_tina
18. kvě 2019

za prve gratuluju! za druhe nechapu, proc ses na neschopence a tim padem na min penezich (pravdepodobne) a jeste omezena vychazkami :(

a k otazce, ve 2trim je letani v pohode, ale ja bych treba neletela, ja mela problem i s cestou na druhy konec republiky, proste nejak se v tehu na cestovani necitim, zvlast do zahranici, takze bych asi pockala, do kdy muzete udelat storno a podle toho, jak se budes citit se rozhodla...

bayt
18. kvě 2019

@m_tina storno zájezdu se ale musí zaplatit nejpozději v den, kdy se platil zájezd...

jitulhonza
autor
18. kvě 2019

@m_tina Jsem těhotná krátce .) ...ve čtvrtek jsem si odpoledne náhodou dělala test .) ...ten mi vyšel pozitivně tak jsem dělala ještě jednou na večer opět pozitivní a v pátek ráno zase 🙂 ...tak jsem hned letěla k mému gynekologovi, ale pátky zrušil tak jsem skočila k obvodní a nechala si napsat neschopenku pouz na 14 dní, abych si mezi tím vše pořešila s gynekologem...ten pátek a celý víkend jsem měla jít na noční v noci jsme tam samy, samy taháme a přebalujeme lidi ...bála jsem se a i obvodní mi sama řekla, že bude jistější pokud, když je to tak čerstvé zůstanu pro jistotu doma, abych si to "neutrhla" ...v pondělí jdu na gynekologii kde se přímo domluvím s doktorem co a jak ...Byly jsme už objednaný do apolináře do CAR na konci května /jestli vůbec můžeme ještě otěhotnět - partner žádné dítě nemá a moc si ho přál a je to konečně po těch letech chlap, který si zaslouží být i otcem .) 🙂 ...a já bych si konečně užila těhotenství a všechno kolem s partnerem / ..tím pádem jsem všechno vypustila a těšila jsem se na dovolenou ....a do toho jsme se zrovna trefily 🙂 ... v pondělí se teprve dozvím co a jak, ale už scháním informace jak to vyřešit .) ..zatím se nechci ani na těhotenství moc poutat před cca 10 lety jsem potratila samovolně v 6.týdnu s jiným partnerem ...tak se zatím nechci moc těšit a nějak si to uvědomovat ...asi to vyzní sobecky, ale dlouho jsem se s tím potom srovnávala ... 😞

cervickova
18. kvě 2019

@ondruchovat muzu se zeptat, létala jste krátký nebo dlouhy lety? My jsme zaplatili dovolenou v Mexiku, přesně tejden po zaplacení jsem otěhotněla, takže jestli poletime budu 30+2, zpátky 32+2. Četla jsem o tom hodně, samozřejmě, kdyz bude všechno v pořádku a bez komplikaci, myslim, ze to bude Ok, ale stejně si porad říkám, jestli by jsme neměli změnit termín a letět o měsíc driv.

ondruchovat
18. kvě 2019

@cervickova krátké i dlouhé , letecké společnosti vás standardně vezmou na palubu do 34tt bez problému , pak by mohli vyžadovat potvrzení od lékaře ze jste schopna letu .
Asi takhle .. já jsem první 4 měsíce problila , byla v nemocnici na výživě , těžce jsem to brala protože jsem/jsme hodně aktivní a jak mi bylo dobre , žádné komplikace , začala jsem zase aktivně žít , Takže i létání a cestování . Jestli se na to cítíte a jste zdravá, nehrozí předčasný porod atd atd atd .. tak nevidím důvod neletet, těhotenství není nemoc a dovolenou si určitě užijete 🙂

motylcice29
18. kvě 2019

@ondruchovat ale zaměstnavatel Vás nemá co dávat na neschopenku, tu dává Vás lékař! Zaměstnavatel Vás musí převést na práci napr do kanceláře, nebo nechat doma za 100%...takže v neschopence nemůže být napsáno, ze mate rizikovou práci (taková diagnóza neexistuje), ale ze Vaše těhotenství je rizikové...

ito
18. kvě 2019

@jitulhonza tim spis, co jsi vsechno napsala bych byt tebou let zrusila, ale urcite je to jen na tobe. ;) Beru ted tvuj vek (neuraz se,), delsi dobu otehotnet, mozna taky jedina moznost tveho partnera mit s tebou dite (jako muze se stat samozrejme nahodne i pripadne podruhe). Nevim jak to je u starsich matek, jestli nebudes muset na odber plodove vody, pak bych byt tebou stejne neletela, clovek nikdy nevi ... Uzivej si tehotenstvi, starej se o sebe i o miminko a takovych dovolenych jeste bude. ;)

jitulhonza
autor
18. kvě 2019

@ito ..Tak ona mě trochu zachránila i kamarádka 🙂 ...sama se včera nabídla, že k nám přijede, abych nebyla sama a nebylo mi to tak líto... místo mě by letěla moje mamka ta se stará o mojí 5 let starší mentáně postiženou sestru, která sama být nemůže ..takže to promyslela tak, že bych se já starala o sestru a kamarádka o mě :D ..místo mě by letěla moje mamka ...tudíž můj syn, partner, jeho mamka a moje mamka /ikdyž přítel řekl, že mu hrábne ze dvou matek :D :D /....ale tak hrozně moc jsem se těšila :( teprve teď si užívám cestování ... na plodovku asi půjdu určitě .) ..ale toho se nebojím byla jsem na tom, když jsem byla těhotná prvně 🙂 /špatné výsledky z krve/.. i na genetice skrz sestru 🙂 tam vím, že sestra je postižená tím, že ji při porodu rozmačkaly hlavu :( ... jen spíš hledám možnosti co a jak ... no uvidím co mi v pondělí řekne Mudr. i tak moc děkuji za názory 🙂

m_tina
18. kvě 2019

@bayt aha, zo sem nevedela, my tahle nikdy nejeli a nenapadlo me, ze to je az takto omezene! 😲 tak to uz ani po zadnych zajezdech nemam chut koukat 🙂