Tip na dovolenou u moře s děckem. Máte?

jajiik
13. dub 2009

Ahoj mamči,
chtěla bych poprosit jestli máte nějaký tip kam jet v létě na dovču k moři... Pojedeme s 18ti měsíční dcerou, tak bych chtěla aby tam bylo i nějaké vyžití pro malé děti např. aquapark, písečná pláž, hotel s nějakými atrakcemi pro děti... 😵 😵 😵
Pokud máte nějaký tip, budu moc ráda. Moc děkuju.... 😉

mart.s.
23. únor 2011

@zuzik28 ahojky, my jezdíme s dětma do Itálie 2x do roka v červenci k moři do Bibione a pak v srpnu někam do vnitrozemí na poznávačku. Mně osobně se v Bibione moc líbí a určitě bych ti ho doporučila. S mladším synem jsme tam taky byli poprvé v osmi měsících - a žádný problám jsme neměli. A pro děti je toho tam spousta 😉

mart.s.
23. únor 2011

@zuzik28 Jo jinak to září je podle mně dobrá volba. Není tam už moc lidí , ceny jsou podstatně nižší, je tam ještě teplíčko a hlavně je krásně prohřáté moře 🙂

kata29
4. bře 2011

ahoj,

pridavam svoje zkusenosti:

v 17ti mesicich jsme byli na Kanarech. bylo to paradni! v rijnu. vetsinu casu v bazenu, u oceanu ne. Maji tam spoustu atrakci pro deti. Navstivili jsme Los palmitos zoo park (defini show, atd...= moc hezke). aquaparku byva ve spanelsku hodne.
let s Travel service - nic moc, je videt,ze je to levne. naproste nestesti pro male dite je let s mezipristanim brno-praha-kanary a pri ceste zpet totez v opacnem poradi.sotva se vzlitne,uz se pristava
🙄

ve 20ti mesicich jsme byli ve Spojenych arabskych emiratech. taky dobry. Personal hotelu byl k detem velmi mily a extremne vstricny. meli jsme i pekny detsky koutek,ale to je tak vse. fakultativni vylet pro mimco zadny
letet s Emirates - luxusni pece o dospele i o dite!

v lete bych bud letela na Malorku nebo jela autem do Chorvatska. Nic lepsiho dle me neni.

tunis,egypt a turecko je nebezpecny svymi strevnimi nemocemi

a nakonec - vsude dobre,doma nejlip
😉

aaloha
20. bře 2011

Byli jsme se 14 měs dcerou v září v Turecku a s dvouletou v červnu taky v Turecku a super 😎

andalusie
28. bře 2011

holky, a jak to to probíhá na letišti, když letíte s kočárkem? to vám ho vezmou při odbavování nebo až těsně před odletem?

beruska2x
28. bře 2011

@andalusie Ahoj, az kdyz vstupujes do letadla ho predas letusce 😉

anddy
28. bře 2011

Ahoj, my z prckem litame od malicka. Kazdy rok na dovcu a potom jeste tak 2x-3x do roka do CR. A vsude to zvlada uplne v pohode. Je potreba vzdy zduraznit, ze mate dite, takze to chce nejaky koutek pro deti. Ale myslim si, ze uz to ma snad kazdej hotel.
@andalusie Kocarek muzes odevzdat u zavazadel, nebo si ho muzes vzit sebou az k letadlu. Tam ho slozis a odevzdas. Vetsinou po priletu posilaji prvni kocarky. Ne vsak v cr a ani na Mallorce. Jinak nemivam problem a kocar jede jako prvni. 😵

andalusie
28. bře 2011

díky holky 😉

zdeniii
4. kvě 2011

Ahojky doporučte prosím kam jet na dovo, chceme s manželem letecky. Kanárské ostrovy nebo Itálie, je to jedno kam hlavně letecky a aby hotel byl vhodný pro dítě rok a půl staré 🙂

hannah23
31. kvě 2011

Ahoj holky poradte dobré místo v chorvatsku, chceme jet autem, něco dobrého pro dítě, malý bude mít skoro 19m

mikkky
14. čer 2011

Není lepší cestovat s takhle malým dítětem spíš po ČR? My jsme našli super akci do hor i s dětmi na www.hyperslevy.cz. Takže v červenci to prubnu 🙂

ija1
20. čer 2011

Ahojky, my jsme tedka byli s 13m dcerkou ve Spanelsku na Costa Brava - v Calelle v hoteu Mar Blau, bala jsem se toho ale mala to zvladla na jednicku, vsude se nam s mimcem snazili vyjit vstric.......na letisti je i extra hraci koutek pro deti od 1-3 let,vsude mozne prebalovaky.. kocarek jsme odevzdali az u letadla, na odbaveni mate s kocarkem prednost, v letadle jsme sedeli na prednich sedadlech, v hotelu byla pripravena postylka s povlecenim, taky meli hraci kout, jidelni zidlicky, nikdo neresil jestli ditko zlobi nebo ne.......proste pohoda........... my si vzali dva terminy a bylo to dobre, pac prvni tyden bylo celkem chladno, tak si mala zvykla na to mistni klima a druhy tyden uz teplejs, koupila jsem ji bazen se striskou a kdyz chtela do vodicky, tak jsme ho na plazi nafoukli a mala se v nem cachtala a byla nprosto spokojena, v hotelu byl taky detskej bazen a prima.......takze ja urcite doporucuju, a nepopiram ze jsem mela hodne velky obavy, vezla s sebou spoustu leku a nakonec super zazitek 🙂, 2h let nam v obou smerech prospala, a snasela to uplne v pohode....

ajriska
4. pro 2011

@ija1 ahojky, prosím tě, mohla by jsi mi poslad odkaz, kde jste přesně byli? A jak to chodí s těmi kočárky do letadel? Díky moc

ajriska
4. pro 2011

@ija1 jinak reaguju na tvůj příspěvek ohledně dovolené s dětmi '🙂

ija1
4. pro 2011

@ajriska - http://www.mile.cz/spanelsko/hotel-mar-blau/
ahojky, s kocarkama.......... jak jsem psala, kocarek odevzdavate az pri vstupu do letadla, do te doby je ditko porad v nem......... a pri vystupu.......... to je trosku problem, zalezi na letisti, v Barcelone treba kocarek nevydaji hnedka u letadla ale vyjede s ostatnima zavazadlama az skoro jako posledni na pasech, oproti tomu na zpatecni ceste v Praze jsme kocarek dostali hnedka pri vystupu z letadla...........

ajriska
5. pro 2011

@ija1 děkuju za info, a tato ck je spolehlivá?

ajriska
5. pro 2011

@ija1 jo a ještě ta cena je za 1 osobu nebo za pokoj?

ija1
5. pro 2011

@ajriska - my s nima jezdime snad 5 let?..... takze bez problemu, a cena je stopro za osobu, je trosku vyssi, ale my jsme vloni chteli misto, kde to zname a tady jsme byli nekolikrat...... a mame to tam moc radi..........

ajriska
5. pro 2011

@ija1 děkuju, my jsme právě ještě neletěli, tak mám trochu obavy, jak s tím kočárkem, no a jak je to daleko od letiště?Doufám, že tě svými dotazy moc neotravuji, kdyžtak mě pošli do háje :D

ija1
5. pro 2011

@ajriska - my byli letecky taky poprve, driv jsme tam jezdivali busem, bylo to takovy dobrodruzstvi 🙂, od letiste je to necela hodinka busem....do Calelly.....a je to z cely oblasti Costa Brava/Maresme (Malgrad, Lloret, St. Susanna) nejbliz, takze se vystupuje hned na zacatku, ostatni to maji jeste pul hodky az hodku navic nez bus vylozi lidi po hotelech..... a kocarek fakt v pohode az k letadlu, jinak ho nikdo resit nebude....... my tam byli s Alcou v cervnu (bylo ji 13m) a zvladla to v pohode, let prospala, v obou pripadech se leta kolem 19-20h, pac melo to byt 18.20 a meli zpozdeni do 20h, a zpatky taky odlet 22h ale zpozdeni do 23h a v Praze byl kolem 1h........

ajriska
5. pro 2011

@ija1 akorát jak se to pak řeší v buse? to nemusí být autosedačka, či co? Jinak jsem si zadala dítě zdarma, ale pořád tam ukazuje cena za dítě..nechápu...

ija1
5. pro 2011

@ajriska - no cena za dite je pro ditko starsi 2 let, musi tam byt jen infant - 0-2 roky, nebo jim to tam zadat do poznamky, urcite se cena za dite neplati............. tady narozdil od Cedoku, Firo, Fischera, neuctuji poplatek 1000 Kc za miminko, v buse normalne dite na kline, zadnou autosedacku jsme nemeli, za prve mela kocarek jen golfky a za druhe uz jsme v roce nemeli vajicko autosedacku ale normalni Romer 9-18kg a tu teda sebou bych netahla ani za nic, uz i to ze muzes mit jen 40 kg (bez kocarku), tak do toho se vejit, bylo docela umeni............ v buse jsme byli pripoutani my dva a meli jsme malou na kline........ a do hoteli jsme prijeli v pul 1 rano a hnedka byl pokoj nachystanej i s postylkou ve ktery byly perinky ( nebo spis polstarek a prosteradlo a takova tenka perinka.... oni tak ustlavaji.......), my jsme polstarek zacli pouzivat az v 1,5 roce takze jsme meli svuj spaci pytlik..........

ajriska
5. pro 2011

@ija1 aha a postýlku jste měli zmíněnou v požadavcích? Čím dál více se mi to líbí 🙂) jen mám strach z toho času - narušení režimu...jo a brala si sebou nějaké léky pro malou? Jako proti průjmu atd...?

ija1
5. pro 2011

@ajriska - no postylku uvedes v cestovce a oni ji tam zdarma daji, to jsem si zjistovala uz v zime, kdy jsem jim tam posilala mejla......... primo do hotelu a maji ji bez poplatku (treba v Chorvatsku chteji 4Eura za den - za 30 Eur si muzu koupit novou 🙂), uprimne zadny naruseni rezimu se nekonalo, v Praze dcerka usla v 7 vecer a krome malyho probuzeni v Barcelone, kdyz jsme ji nesli k pasum pro kocar, tak v buse to zase zalomila a vzbudila se v pul 7 rano..............a to samy na ceste zpatky, usla kolem 8 a vzbudila se v pul 2 v Praze a na letisti a pak usla doma kolem 3, zadny dramaticky zmeny se nekonaly.......... jo leky - at zije pojizdna lekarna....... to vis ze jsem mela......... rostlo ji pet zubu najednou takze to byl vycet - na zuby - homeo a calgel, na prujem, na kasel, na rymu, balonkovoou cestovni odsavacku, na teploty,......opalovaci krem, ,..................... no hromadu leku....... ale je tam i lekarna a i doktori, takze to bych strach nemela...........nemocnice je asi 200m

ajriska
5. pro 2011

@ija1 díky moc, já koukám i na ty apartmány a přemýšlím, zda je cena za apartmán, jako u jiných CK nebo taky za osobu? Každopádně jsi první, kdo mi dokáže poradit, my s manž, jezdili všude busem 🙂
Setkávám se s názorem, že takto malé dítě nemá z moře rozum ať ho nikam netahám. Nejde mi o rozum, ale o to, že klima příznivě působí na dýchací cesty a kožní problémy atd...

ija1
5. pro 2011

@ajriska - ja jsem treba toho nazoru zedo pul roka je brzo ( i kdyz manzel chtel jet uz ve 4m), my teda s dcerkou cestujeme od malicka, ve 3m jsme byli na vylete v Polsku, ve 4 v Nemecku, autem.......... ve13m 14 dni ve Spanelsku a v 16m 14 dni v Chorvatsku je tam preci jenom lepsi klima a i clovek si trosku odpocine, no jo, ono dneska se vsude pise jak do 3 let nikam necestovat a tak, ale ja si myslim ze vseho s mirou a treba proto davame vzdycky 2 terminy, pac to neni takovej sok.......... ty apartmany, ja nevim, my vzdycky jezdivali do hotelu...... takze s apartmanama zkusenost nemam..........

renanena
8. únor 2012

Ahoj holky,
vloni jsme byli s malým asi ročním mimčem v Poreči hotel DELFIN a super a dost jídla,pokoje čisté,jen u bazénu blokovali/bohužel většinou češi/lehátka ručníkama od rána.Pláž kousek a čisté moře,my chodili s prckem kousek dál a tam to bylo pro děti ideální.Vyšlo nás to s plnou penzí asi 7800,- a malej zadarmo,fakt super!!!
Letos se chceme podívat jižněji jedeme mezi Trogir a Split .Je to do bungalovů Resnik ,máte někdo zkušenosti??? 😉

ivik3
24. dub 2012

@vanilka1 v chorvatsku jsou písečné pláže, a dost

ikarkulka
11. zář 2012

uvítám tipy na dovolenou s 2letým dítětem (nepotřebujeme hotel s programem pro děti, jen aby byl babyfriendly), chystáme se už přespříští týden, nějak jsme zaspali.
letecky nebo i autem (ale autem je dosažitelné tak leda to chorvatsko, itálie a to zrovna nechceme), aby tam na konci září bylo ještě počasí na koupání v moři.
někde, kde jsou písčité pláže.

nehledám tipy na hotely, zvažujeme spíš pronájem apartmánu apod.
spíš mě zajímají konkrétní destinace - teplo na konci září, písčitá pláž, nedaleko od letiště, nerada bych pak cestovala ještě další den autobusem, ideálně kdyby tam byla půjčovna aut.

láká mě jih francie, korsika, řecké ostrovy, sardinie, no možná i to portugalsko...

romcovaklarka
11. zář 2012

@ikarkulka Konkrétní resort nemám, ale zkus se mrknout na Kypr? Naši si ho v září a říjnu hodně chválí, pokud jde o počasí, koupání a tak 🙂 Ale oni jezdívají "bivakovat" po plážích, takže apartmány nevím...