Troufly byste si na dovolenou v SR s dětmi bez pasu?

vendullka
6. dub 2013

Troufly by jste si na dovolenou v SR s dětmi bez pasu?

terinda
6. dub 2013

Ne.
Přece není problém ten pas nechat udělat 😅

llluckaaa
6. dub 2013

Troufli jsme si na 3 hodiny do Rakouska, ale na 4 dny na Slovensko už ne.

blahova_andrea
6. dub 2013

já bych to neriskovala. za ty nervy a případné nepříjemnosti by mi to nestálo

terunka88
6. dub 2013

Určitě ne..

monikabie
6. dub 2013

Pas máš hotová do 3 týdnuu, stojí to 100kč to snad stojí za to předejít nepříjemnostem🙂

veruska007
6. dub 2013

Ne. Já mám pas pro obě děti, "pro jistotu" 😉

evaviki
6. dub 2013

ja jo, ale jenom proto, ze ma dvojite obcanstvi.. 😀 jestli to chces risknout, tak doporucuji vzit si rodne listy deti.. bez toho bych urcite nejela..

vorllinka
6. dub 2013

Určitě ne 😉

anushka111
6. dub 2013

ahoj já ho malé nechala dělat, ale jen pro to, že jela jen s babičkou a dědou. i tak ho ale podle zákona nemusela mít. pokud máš dítě zapsané v občanském průkaze, tak skutečně není už vůbec žádný problém. alespoň u těch mrňousků. a navíc se slovenskem si v tomhle prý vycházíme dost vstříc, alespoň mi to říkala kolegyně co se právě zabýva legislativou mezi čechy a slováky.

anushka111
6. dub 2013

jo a jak tu zmiňovaly ostatní maminky, problém to sice není,ale pokud by to byl první pas, tak musíš mít potvrzení o české státní příslušnosti (nebo to aspoň tak bylo ještě v minulém roce a u nás jen to osvědčení byla štrapáce na tři týdny ☹ )

jana2907
6. dub 2013

@anushka111 Ahoj tak to se divím,já mám kluka zapsaného v občance a nechtěli nás pustit,nemít jeho pas udělanej tak máme po dovolené.

jana2907
6. dub 2013

Ale slyšela jsem i o dětské občance,tedˇ o ní uvažujem,ale nevím,zda se na ní může jezdit do ciziny.

anushka111
6. dub 2013

tak to zírám, malá byla s těmi prarodiči v roce 2011 a nikdo to po nich nechtěl, pak jim recepční v hotelu říkala, proč ¨to má malá zařízené, když to není vůbec potřeba, tak se asi už zase změnily zákony v tom případě se omlouvám za špatnou informaci 😒

mataharyy
6. dub 2013

Já "pašovala" vlastní děti sem a tam několikrát do roka, ale mě stačilo přejet čáru jedním, či druhým směrem a pak už bych to ukecala (snad), děti mají dvojí občanství a tedy jsem vždy vozila oba rodné listy a děti vlastně technicky vzato nikdy nejeli do ciziny, ale vždy domů 😀 takže na to bych to uhádala...

Každopádně většinou se už nekontroluje, ale náhoda je blbec a pak z toho může být problém, záleží na celníkovi/úředníkovi. Oficiálně dle zákona musí mít každé dítě při opouštění rodné krajiny pas, nebo jiný uznaný doklad totožnosti (zápis v pasu, či OP rodičů se nepočítá, stejně tak rodný list). Bez dokladů se může pouze vrátit domů, ne vycestovat... 😉 Zvážení je na tobě, ale když narazíš na blba, tak se ti může stát že tě seberou a můžou tě držet 48 hodin, nebo do prokázání totožnosti dítěte 😎

marketnieuw
6. dub 2013

@vendullka @jana2907 @anushka111 teoreticky to v Schengenskem prostoru nutne neni, ale napriklad na letisti se to vyzaduje...
pokud v te cizi zemi budete muset dolozit totoznost, tak tu obcanku/pas radeji ano
Slovensko by v tomto ohledu snad mohlo byt pohode, ale nikdy nevis, na koho kde narazis a muzou vam udelat problemy

ludva
6. dub 2013

NE
Lepší mít o 2 stovky dražší dovču, než problémy 😉

maruja
7. dub 2013

do států EU může být OP. za 50 Kč, pro starší máme pas a pro dvojky jen OP- bude se častěji měnit, jsou ještě malí

jana2907
7. dub 2013

@anushka111 V poho 😉 .Ono záleží asi kam se jede a taky na jakou kontrolu narazíte.To je stejný všude,ale radši zaplatit 100kč za pas a mít klid.Já klukovi pořizovala pas před 5lety a stál 600kč.

vendullka
autor
7. dub 2013

@terinda Není problém ho udělat, ale když dělala kamarádka a fotili ročního prcka skoro dvě hodiny, tak mám trauma z toho:(

terinda
7. dub 2013

@vendullka to byla jen blbá náhoda, když bude prcek vyspaný, tak to zvládne rychle 😉

kocanda2009
21. dub 2013

@vendullka taky chceme letos jet a prostě to půjdeme zkusit ten pas nebo OP udělat. já měla taky problém při dělání svého pasu, potí se mi hodně ruce a nešly mi sejmout otisky, takže tam mám jen některé. tak snad jim to tam zase nezablokujeme na dlouho s miminkem. loni jsme dělali pas prvnímu synovi a paní se s tím moc nezdržovala, dvakrát cvakla a řekla že dobrý...tak bych se toho tolik nebála, lepší než nemít doklady kdyby byl problém... V občance a pase rodiče už to právě nestačí to měnily vloni.