Turecko alebo Egypt? Kam so 4. ročným dieťatom?

pukanec
25. dub 2011

Prosím vás kto by mi vedel poradit, chystáme sa na dovolenku so 4. ročným dieťaťom. Turecko krásne hotely, ale nič moc more, trocha plytčina a hned hlboká voda a jasne ze do bazenou sa nechystáme kedže ideme k moru. Egypt krásne more hned by vyhralo, ale sa strasne bojím, že budeme hnačkovať, zvracať - faraon. Bol uz niekto v Egypte?? ako ste to zvladli vy?? dakujem

veruska007
25. dub 2011

My jezdime do Tuniska, tak moc neporadim. Ale znami a kamaradi byli v Turecku a moc si to chvalili. V Egypte byla sestra s pritelem a kolegove z prace a vsichni meli zazivaci problemy, proto bych tam s prckem nejela. Videla jsem ted na LM Maroko za stejnou cenu jako je Egypt a vypadalo to nej! Bohuzel, jsem na neschopence, jinak uz bychom byli tam 😵

sichatka
25. dub 2011

ahoj, v Egyptě jsem byla, zažívací problémy jsem neměla, ale já jsem si vždy dávala ráno na lačno panáka vodky, což u dítěte nejde. Pokud se rozhodnete jet, tak nesmíte jíst žádné jejich ovoce, dokud si ho neopláchnete balenou vodou, i to , co je v hotelu, zmrzliny pouze balené (Algida apod.), vodu - musí být zavřená plastová láhev, jinak nepít. Je to o disciplíně a tu se 4-letým prckem těžko dodržíte.

jaa
25. dub 2011

Tak do Egypta bych s tak malým dítětem nejela..tchánovci tam byli loni..Lux.5hvězd.hotel All in...A kadili a blindili už od 3tího dne v tahu..takže fajn dovča..radši to Turecko..

jajinka80
25. dub 2011

My jsme byli na poznávacím zájezdě v Egyptě před 4 lety. U moře jsme byli asi jen 2 dny. A celkový dojem z Egypta je, že navrch huj a vevnitř fuj. Takže ta pravděpodobnost střevních problémů je dost vysoká. My jsme to naštěstí zavčas podchytili lékama a alkoholem. Rozhodně mi přijdou hezčí pláže a lepší koupání v Evropě.

leeena_4
25. dub 2011

Ahoj,
byla jsem v Turecku i v Egyptě a střevní problémy jsem měla v obou zemích, ačkoliv jsme byly pokaždé ve 4* a čístém hotelu. Zkrátka mají jiný druh bakterií, které jim nevadí a nám dělají problémy. Egypt má určitě hezčí moře s korálovými útesy a je tam i více památek, než v Turecku. I když Pamukale a Efes byly stejně úžasné, jako Sfinga a pyramidy. Těžko soudit.
jinak souhlasím se sichatka: ani v jedné zemi nejíst ovoce, zmrzliny, jejich džusy a podobně. Ale raději bych s malým dítetem tedy jela úplně jinam, než do Egypta a Turecka.

pettule
25. dub 2011

Byli jsme loni v Turecku, prckovi bylo lehce přes dva roky. Za mě můžu maximálně doporučit. Měli jsme opravdu senzační hotel, prostředí a vše kolem úžasné. Žádné problémy jsme neměli a musím říct, že ani neznám nikoho kdo by měl zažívací problémy v Turecku. I prcek jedl jejich jídla, vždy bylo co vybrat a opravdu žádný problém. Do Egypta bych se s takto malým prckem asi bála, ale Turecko rozhodně doporučuji.

miska73
26. dub 2011

V Turecku jsme taky žádný zažívací obtíže neměli a byl to tam fakt luxus 🙂 . S malým jsme byli na jeho roce v Tunisku a úplně v pohodě 🙂 ... Egypt počkáme....měla bych taky strach.

kristi
26. dub 2011

my jsme byly s kamarádkou a holkama ( obě 3,5r) v Egypte vloni na prelomu zari/rijna. Travici potize jsme nemely, nicmene to byla nejhorsi dovolena jakou jsem kdy zazila.

gabrielaa
26. dub 2011

@pukanec my byli v Egyptě letos v únoru, bez malé. Ale byli tam s náma Češi, co s sebou měli 1,5 ročního chlapečka a ten to zvládl levou zadní, jenže je jasný, že tam toho ještě moc nejedl. Já teda nějaké extra zažívací problémy neměla, ale jedno je fakt, v Egyptě se na hygienu moc nedbá, na veřejný wc (i na letišti) se jít prostě nedá. Byli jsme v 5* a bylo to tak srovnatelný s 3-4* někde v evropských hotelích. Takže pokud do Egypta, tak rozhodně nejít pod 4*!! 😉