Ubytování v Praze na Staromáku, máte tip?

teerka
24. říj 2013

Ahoj koňačky pražačky 🙂 Chystám se vzít rodinku na adventní trhy do našeho hlavního města. Už pomalu pokukuji po hotelích a apartmánech. Máte nějaký tip? Nějaký příjemný hotýlek pro 2 dospělý a 2 děti? Viděla jsem ceny kolem 2000 za noc, ale i 1000 i 5000. Tak mě by se líbilo cokoliv čistého, jen na přespání a hlavně blízko, ať nemusíme cestovat MHD. A máte rady, čeho se vyvarovat? Je mi jasné, že nepoužiji veřejné wc, ale co třeba klobásky z václavaku? A v kolik hodin už raději odejít na pokoj, abych se nepotkala s lehkými děvami? Jsem z malé vesničky, tak se ptám, nevím, jak to v Praze chodí 🙂

hojda
24. říj 2013

Nevím, asi by mě nikdy nenapadlo hledat si ubytování v Praze na Staromáku, jen kvůli tomu abych nemusela jezdit MHD. Stejně se jí v Praze myslím nevyhnete a zvlášť s dětma si dovedu přestavit lepší místo pro ubytování. Každopádně pokud nechceš potkat lehké děvi, tak raději nevycházet vůbec 😀 😀

teerka
autor
24. říj 2013

@hojda Tak jaké? Nám jde vážně jen o ty trhy a památky. Tak centrum asi nebude úplně ok. Moje představa je jít na trhy, přespat, na hrad, na václavák a tradá dom.

pidisek
24. říj 2013

Ahoj nechci te zklamat ale na Staromáku nebudeš bydlet ani za těch 5..... Pokud nechceš cestovat MHD, tak budete mít velké pěší tůry, protoze nejaké dostupné bydlení prodinu bude dost daleko od trhů....veřejné záchodky klidne používat můžeš, uz tady bývají hezke čisté, i kdyz dražší...klobásu si nedám ani ja která tam chodi denne - ne ze by byla špatná, ale jeji cena mi kazí chuť... Ale jinak to určitě v době adventu tady stojí za to 🙂 Tak držím palce!!

arrowka
24. říj 2013

Přijde mi zvláštní udělat si výlet do Prahy a nechtít jezdit MHD. Pěkné adventní trhy jsou i na Náměstí Míru a nebývá tam tak natřískáno jako na Staromáku. Klobásy na Václaváku jsou výborné. Čeho se vyvarovat snad není potřeba psát konkrétně, turistické zóny Prahy trpí stejnými neduhy jako kterékoliv jiné hlavní město v Evropě.
Ubytování vždycky hledám podle recenzí na booking.com, pochybuju, že ti někdo doporučí z vlastní zkušenosti ubytování na Staromáku. Já bych se tam neubytovala, i kdyby mi nešlo o peníze.

teerka
autor
24. říj 2013

@pidisek Když nebudu brát v potaz tu cenu, ale je třeba kolem 19 hodiny ještě v centru tak nějak bezpečno?

teerka
autor
24. říj 2013

@arrowka ano na booking.com jsou dobré recenze na hotely, tam také vybírám, jde mi ale i o místo. Moc se mi tou Mhd jezdit nechce, to je pravda.

arrowka
24. říj 2013

@teerka Tu MHD si opravdu rozmysli, budete unavení dospělí, natož malé děti. Koupíte si celodenní jízdenku, můžete jezdit libovolně celý den a stihnete toho mnohem víc. Nezdá se to, ale celodenní pobyt v centru dokáže pěkně vyčerpat a pak budete rádi, když se budete moct svézt pár zastávek tramvají.

olusenka
24. říj 2013

Podle mě je kolem 19.hodiny v Praze stejně bezpečno jako v pravé poledne. Člověk si třeba musí hlídat kapsy a peněženku v návalu na trzích tak jako tak, ale to asi platí všude, nejen v Praze, ale třeba v jakémkoliv nákupním centru před Vánoci i mimo Prahu.

pidisek
24. říj 2013

Praha neni nebezpečné město!!!! Je stejné jako jiná města...nemusíš se bát 🙂

ludva
25. říj 2013

@teerka Ahoj Terko, chápu, že nechceš dojíždět daleko, ale myslím, že se MHD stejně nevyhneš 🙂
Osobně bych si vybírala ubytování blízko metra a děti budou mít navíc zážitek, možná větší než ze přecpaného Staromáku 😀 😀 😀 Taky chápu, že chceš nasát vánoční atmosféru, ale když už budete v Praze, tak bych děti vzala i do Králoství železnic, do restaurace Výtopna, na Petřín, na Žižkovskou věž...
Takže za mne ubytování třeba na Smíchově, Prosek, Dejvice... někde, kde jsi za 15 min. v centru metrem. Co se týče bezpečnosti, je to asi jako všude 🙂
add klobása na Václaváku, no nevím, myslím, že bych do ní nešla 😀 😀 😀

mafeska
25. říj 2013

@teerka na Staroměstském náměstí i ve velmi blízkém okolí je několik hotelů a rzhodně nestojí 5 tisíc a nebudeš potřebovat mhd aby ses na ten staromák dostala. Na Hrad se dá jít taky pěšky i když nevím jestli by to děti ušly. J8 se ti s tou mhd celkem nedivím, centro je přeplněné a tudíž metro a vše co jezdí taky. Zkus pořádně zapátrat. 🙂

teerka
autor
25. říj 2013

@ludva Děkuji za tipy. Určitě si o těchto místech něco zjistim. Koukám, že Praha bude spíše na celý víkend, když už tam pojedeme 🙂Tu MHD tedy zvážím, máme kočárek, tak se toho trochu obávám, bez něj by to bylo v pohodě.

jenny.kay
25. říj 2013

V Praze 300 metrů od Staromáku jsem několik let bydlela. A určitě nedoporučuju hledat si tu ubytování s dětmi, obzvláště v době adventních trhů. Šíleně nacpáno, nehneš se na krok, rovnou dávají doporučení, ať tam lidi ani nezajíždějí s kočárky. Pracovala jsem v té době hned u Václaváku, běžně jsem to chodila těch pár minut pěšky, ale v době adventních trhů jsem radši jela jednu stanici metrem, protože procpat se přes přelidněný Staromák nebylo pro moje nervy. A to jsem v té době byla mladá studentka, která snesla ledacos. Určitě bych volila něco v dobré dostupnosti centra a u metra, ale ne přímo takhle na Staromáku. Je tam i hluk do noci, protože když pak zavírají bary, tak se davy nalitých cizinců i tuzemců ženou těma uličkama a je to neskutečný kravál.

teerka
autor
25. říj 2013

@jenny.kay holky pražandy, to mi vůbec neděláte radost. No nic, nezbývá mi než důvěřovat a vybírat něco dál od toho centra. Máte nějaký tipy? Byl tu tip restaurace výtopna, jdu na to mrknout. A v metru mají na kočárek výtah?

berenika39
25. říj 2013

určitě taky doporučuji najít hotel - pension někde mírně bokem, do centra metrem je fajn cesta - chvilka a ještě zážitek. NAvíc to nebude tak šíleně drahé, přímo v centru jsou ceny děsné, dát třeba 100 a víc euro za noc za jednoho...mimo centrum, v dobré dostupnosti je to třeba kolem tisícovky za noc (korun🙂) ).
taky jsem bydlela v melantrichové ulici, pět let, a nejhorší bydlení pod sluncem, do rána pařby, kravál, hulváti a nalití turisté a plynule navazoval ranní ruch , lidi do práce. ani minuta klid, abyste nebyli zklamaní, i když v zimě bude asi zabedníno a bude to lepší....jinak nával v těch inkrominovaných dnech před Vánoci je tam brutální. Lehké holky za mě - 92-97 - byly až večer v šude, ale ted už tolik nejsou - jsou zalezlé uvnitř místních nightclubs, to bych se nebála. Bezpečno? Úplně v pohodě, stejně jako kdekoliv jinde. kapesní krádeže - klasika, ale jinak suepr. tak hezký výlet.

leni78
25. říj 2013

Každopádně si pospes 🙂 Taková vánoční praha je dopředu vyprodaná, na ubytování budou rezervace. Jinak v centru prahy se prostitutek bát nemusíš. Je to natolik prestižní lokalita, že pokud prostitutka, tak v podstatě velmi krásná a slušná holka. V podstatě ji ani nepoznas. 🙂 jinak bohužel neporadim, mam to kousek. Jo a nedoporučuji rozsviceni stromu, ten nával je takový, ze jsme uvízli s dítětem v ulici ve spuntu lidí a nešlo to tam, ani zpět. Strasnej zážitek. Nakonec jsem zacla rvát že máme dítě a tlačila jsem se vší silou podél domu dopředu. Nějakej chlap mi do kluka totiž loktem stouchnul do obličeje, jak jsem se snažila zatlačit, blbec. Jinak o víkendech je to tam podobne, ale dá se chodit. Nejlepší je návštěva trhu v týdnu.

teerka
autor
25. říj 2013

@leni78 no jasně, to je nápad, vždyť mi tam nemusíme jet o víkendu, trhy tam přes týden taky budou 🙂 Já věděla, že mi ta diskuse k něčemu bude. Děkuji

anushka111
25. říj 2013

Pracuji na tomto místě a rozhodně nedoporučuji zde bydlet s dětmi, zvlášť o Vánocích. Lehké děvy už zde skoro nepotkáte, ty policie vytlačila stranou, především kvůli turistům (Za 1,5 roku jsem zde žádnou nepotkala). V prosinci je zde však tak těsno, že mi někdy cesta na metro(kterou jinak zvládám tak za 5 minut trvá v průměru 12 i 20 minut, protože je tu velmi mnoho turistů. Malou jsem sem v tomto období brala jen jednou a akrotá z toho byla mimo a plakala)
1) Skoro se neuslyšíte
2) Ke stromku se v tomto období s dětmi neprotlačíte, leda že by vám nevadilo, že vás budou odstrkovat, případně vás někdo v "boji" o lepší místo vyloktuje
3) všichni se na náměstí pohybují v jedné obří skupině, rozhodně není možné projít se po náměstí
4) většinu měsíce je zde obří hluk
Na rozsvěcení stromku už ani sama nechodím, pokud nebudete u stromku stát tak 2 hodiny předem, nedostanete se tam a jak je staromák děsně zacpaný a všichni se cpou, tak si musíte dítě velmi pevně držet, aby vám ho dav neodnesl. Ještě tak před čtyřmi roky to tu bylo na vánoce klidnější (chodila jsem dřív na rozsvěcení stromku).
Z vlastní zkušenosti doporučuji pouze Staromák okouknout mezi 9 - 10 ránou - stánky už fungují, je tu živo, ale ještě se po náměstí můžete projít, k jedenácté se to začne kupit a od 3 je to jeden velký chumel.

anushka111
25. říj 2013

Pokud si alespoň lehký znalec vína a budeš si chtít dát svařák, tak ho ber s rezervou, spíš jako tradici a rozhodně ho moc nepij. Je to fakt z jednoho z nejhorších vín. ostatní trhy mívají lepší viz. Malé Náměstí (kousíček od Staroměstského náměstí) nebo Náměstí Míru (hned u metra). Jo a s dětmi je ještě jedna důležitá věc, přímo na Staromáku se WC nedohledáš, u Můstku (jedna zastávka metrem) je Mc Donald, nákupní palác Myslebk a další tam jsou snad nejbližší veřejně přístupné wc o kterých vím 😉
P.S. Klobásu bych taky radši vynechala 😀

jenny.kay
25. říj 2013

@teerka V metru jsou bezbariérové přístupy zde http://www.dpp.cz/stav-bezbarierovych-zarizeni/ Není to bohužel v každé stanici, takže to cestování není vždy úplně jednoduché. Ale ono kolikrát stačí, když tam jsou aspoň eskalátory nahoru i dolů, po těch se dá s kočárkem jezdit taky v pohodě. Zrovna ta Staroměstská není úplně ideální, no ☹ Jinak pokud chceš nějaký lepší hotel, tak ve firmě jsme objednávali hodně hotely na Andělu (Smíchov), například NH Hotels nebo Ibis Praha Malá Strana. Jak jsou na tom momentálně cenově ti ale bohužel nepovím, co jsem na mateřské, tak tohle z mé náplně práce vypadlo. Každopádně ten Anděl je aspoň obrovská dopravní křižovatka, kde máš blízko na všechny možné druhy MHD a stanice metra je aspoň vybavena eskalátory (jezdím po nich pravidelně, takže se opravdu dají)

jezevec
25. říj 2013

my nasim kamaradum i detnym.-) (je-li jich vice nez lze ubytovat u nas v byte) co prijedou na vylet do prahy shanime vzdy penziony v nasi MČ což je oblast Stodulek, je jich tu hafo ruznych v soukormi, ciste, pekne pokoje ve vilkach a stoji kolem 500-600 za noc na osobu i se snidani kolikrat a bezproblemovym parkovanim, je to oblast kousek od metra B Luka ci Luziny, v centru jsi za cca 20minut..je zde i vytah pro kocarek v metru...metro vzdy deti nadchne, co deti nekdy i dospelce co jedou prvne 😀

ad hl.mesto jako vsude ale je to pekna podivana kor kdyz to sviti a jeste kdyz zasnezi 😎 my treba takto zase vyrazime do Vidne, Drazdan na advent, loni i s prespanim, vsude je na adventu hodne lidi,s tim se musi pocitat, holt takova dan za nasati atmosfery 😀 ..ale zrovna loni jsme meli malou pulrocni v kocarku a 4,5letaka a nicemu to nebranilo, uzili jsme si vylet pekne i s nakupy..a taky jsme se po Drazdanech pohybovali mistni MHD a v pohode..

jezevec
25. říj 2013

teerko nasla jsem treba jeden, nemam s nim osobni zkusenost ale je tu takovych dost, i tam najdes info k cestovani...
http://www.prag-pension.cz/cesky.html

nellisek
25. říj 2013

Byli jsme v Praze v září jak byl Red bull letecký den, tolik lidí že jsme se s dcerou 4roky ani nehli. Pak jsme se šli projít staromák atd a hrůza. Naráželi mi do holky, strkali. Natož na vánoce. Taky se chceme vydat na advent ale určitě pojedeme v týdnu a ráno.

lostakova
25. říj 2013

@teerka Dopručuju hledat ubytování v blízkosti metra, tím se dopravíte v podstatě všude. Cestování s kočárkem se neboj, jen si předem ověř, které stanice jsou bezbariérové.
Bydlení na Staromáku taky nedoporučuju - zbytečně drahé, rušné. Na rozsvěcení stromku není bezpečno ani pro dospělé, natož pro děti, fakt hrozí úrazy.
Někdo doporučoval místa na návštěvu, mě zaujalo, že byla zmíněna restaurace Výtopna, se kterou mám vlastní zkušenost a nebyla jsem spokojená. Mrkni na jejich webovky, jsou zajímaví tím, že ti pití rozváží vláčky místo personálu - pro děti super, ale chybí tam osobní komunikace (několikrát za večer nám nedorazila objednávka nebo bylo něco jinak než jsme si objednali, dlouho jsme čekali), malý výběr jídel a drahé (o pár metrů dál se najíš o třetinu levněji).
Jinak Petřín, Hrad, Karlův most určitě stojí za to.
Pozor na dlouhodobé uzavírky, např. v taky doporučovaných Dejvicích je to samá zácpa kvůli stavbě metra a uzavření tramvají.
Co se týká bezpečnosti, v davech a období Vánoc je třeba dávat větší pozor na kapsáře.

kamino
25. říj 2013

@teerka na Muzeu coz je vrchni cast Vaclavaku je vytah a pak si date prochazku 😉😉 urcite bych jak pisi holky nehledala ubytovani primo tam,radsi bych hledala tez neco blizko metra. A jak uz tu nejaka holcina psala..moc si od toho neslibuj,mraky lidi,ceny sileny...my tam chodime jen ze setrvacnosti a hlavne treba az 29.12...zkratka,kdyz to nejvetsi silenstvi odpadne.

lvicek2000
25. říj 2013

A trváš na Praze? Já tam teda nikdy vánoční atmosféru nenasála, vždycky jsem se akorát naštvala v totální zácpě umačkaná k smrti. 7let jsem v Praze žila a vánoční atmosféru jsem jezdila nasávat do menších měst, třeba Tábor je moc fajn. Ale chápu, že chcete zkouknout i památky.

amelie001
25. říj 2013

Ahoj,my spáváme tady v tomhle pensionu http://www.pensionhattrick.cz/ jezdila jsem s malým kočárkem i odsud a měla jsem sebou manžela,takže kde jsem nemohla,pomohl mi.Protože všude není výtah v metru.Ale cestování metrem v pohodě.I tramvají se dá pohodlně dojet a s celodenkou bych nic neřešila.Určitě Království Železnic je krásné a my jsme tam byli cca 3 hodiny🙂

blahova_andrea
25. říj 2013

@teerka já bych řekla, že je v centru bezpečno po celý den stejně 😀 okrást tě mohou v kteroukoliv denní hodinu 😉

blahova_andrea
25. říj 2013

@teerka máš pravdu. i víkend v praze bývá málo a kočárek v metru? není žádný problém. nebudeš první ani poslední.

blahova_andrea
25. říj 2013

@teerka některé stanice jsou bezbariérové a jiné se dají sjet po eskalátorech jako kdekoliv jinde, kde jsou a nejsou výtahy. však nemáš novorozence, jistě už jezdíte ve sporťáku nebo golfáči a zvládne udělat pár kroků i samo, ne? náš malej jezdící schody a plošiny miluje 😉