UV faktor chlapečka, rok a 2 měsíce, k moři. Poraďte

evcounek
13. únor 2011

Ahojky maminky,
chtěla jsem se zeptat jakou značku a UV faktor pro takového prcka. V červenci chceme jet s malým na Slovinsko a do Rakouska nikam k moři. V drogerii jsem už viděla opalovací krémy a tak mi napadlo který bych mu měla koupit. My jsme se s manželem domlouvali na Astridu nějaký vyšší faktor 30 a výš.
Jen nevím jestli bude dobrý nebo ne. Poraďte zkušenější maminky.
Díky

beponka
13. únor 2011

Ahoj. loni byli nějaké testy krémů a co si pamatuju tak Astrid bych nekoupila ani psovi.... doporučovali tam ve své podstatě dva krémy a to Biodermu a pak Daylong (teď přesně nevím jaký mají faktor, ale nějak 30 nebo 50). a ten Daylong vyšel tak dobře, že i když nekoupíš přímo dětský tak je vhodný pro dětskou pokožku víc než 50% dětských krémů co testovali. já Daylong používám i sama na sebe, jsem pihatá a ten krém je skvělý. s dcerou jsme zažili už 2 léta a na krému prostě nešetřím. mažu ji stejným doma na zahradě i u moře....

martaska78
13. únor 2011

Ahojky, my byli s malou u moře v Chorvatsku minulý rok (malé bylo 10 měsíců) a absolutní spokojenost s Niveou 50+ , Astrid jsem dostala 25+ a nic moc, možná na naše podnebí, ale Slovinsko bych neriskovala. Jinak ten Daylong je taky super jen trošku dražší.

terkytka
13. únor 2011

u malých dětí tak do pěti let rozhodně úplně nejvyšší faktor, je jedno, jestli je to v Čechách či u moře, děti by neměly vůbec přijít na slunce, teda cíleně se tam vystavovat a na to nutné pobíhání kompletně namazat a co jde tak zakrýt. každý spálení a sluníčko si pokožka pamatuje celej život a bohužel je to základ na rakovinu kůže. Dnešní slunce je úplně něco jiného než když jsme třeba byli malý my.
A ze značek bych doporučila taky nějakou z lékárny, Daylong, Biodermu, La Roche Posay, vyplatí se investovat.

andy80
13. únor 2011

Malému k moři jsem brala 50 a mazala jsem ho skoro pořád. Kupovala jsem Seba Med jan na opalování, tak po opalování. http://www.zbozi.cz/p469181-seba-med-of-50-dets...

marrakech
13. únor 2011

Naprosto souhlasim s terkytka. Na tak mladou a citlivou kuzi jedine kvalitni opalovak z lekarny, setrit se nevyplati!!! Astrid bych nekoupila ani pro sebe. Nekde jsem nedavno videla vysledky testu, nejlepsi jsou La Roche Posay, Daylong.
S malym jsem uz u more byla. Mazala jsem ho detskym 50+ od La Roche a k tomu mel vzdycky bavlnene tricko a UV klobouk. Koupila jsem i UV overal,ale spatne se obleka, jak je to umele, nemuze to mit na sobe dlouho neb se pod tim poti,... I tak chodil ven jen po ranu a pozde odpoledne.

kubaka
13. únor 2011

Jezdím s malý k moři, kupuji Daylong z lékárny s nejvyšším faktorem a loni jsem měla Avéne 50 a oba nemají chybu. Nespálili jsme se ani v poledne na lodi. prvních pár dní jsem mu dávala ustřižené tričko , abych kryla ramínka, a funkci splnilo dokonale i bez UV. S nějakými UV oblečky si myslím netřeba přehánět, slunce je pořád náš spojenec a tmavá látka paprsky pohltí sama o sobe..

lenousek100
14. črc 2011

Nevím, jestli je otázka stále aktuální - ale zkusím to 😎
Minulý týden jsme se vrátili právě ze Slovinska, byli jsme tam hlavně v horách, ale i u moře - ale pálilo to i v těch horách. Takže jsme mazali pořád, měla jsem zbytek Daylong Kids 50+ a potom dětské Nivea 50+. Určitě doporučuju takovéto kvalitnější opalováky a hlavně s vysokým faktorem. Lepší přijet domů s neopáleným děckem než mu zadělat na nějakou "ošklivou nemoc" - která se pak může projevit až za xx let.
Jinak přeju krásnou dovču, my byli ve Slovinsku poprvé (kromě toho, že jsme tudy dřív projížděli cestou do Chorvatska) a náramně jsme si to tam užili 😎 😎 😎

lukza
14. črc 2011

taky mi před týdnet přijeli do moře a zasadně mažu je daylong nám stačíla 30 říkal mě to doktor a malej měl ještě UV obleček u moře ale i u nás stále každý den když svítí sluníčko mažu daylongem

palma111
18. črc 2011

máme daylong baby 30 a jsme maximálně spokojení

hojda
18. črc 2011

Zkus někde najít test dětských opalovacích přípravků na netu, byl v Dtestu, ale tam je jen placený přístup. Já i u nás mažu 50 od Nivea.

mili84
18. črc 2011

Já používám pro malého všude a vždy, když jde na slunce faktor 50, krém pro děti od Garnier.