V 25. tt letecky do Tuniska, můžu?

miavit
18. led 2015

Ahoj holky,
chci se zeptat, na konci května budu ve 25-tém týdnu a máme objednanou dovolenou do Tuniska. Chci se zeptat na váš názor, jestli můžu jet. Jde mi o to, že jsem četla na diskuzích několik názorů na hygienu (že je to podobné jako v Egyptě s průjmem). Zas když budu pít balenou vodu, mohlo by to být v pohodě. Jaký máte názor na to vy? Jet či raději nejet? Nebo nemá někdo zkušenost jako těhulka v Tunisku?

Díky za názor a pěkný večír 🙂

tarra27
18. led 2015

@miavit já bych nejela....určitě ne do tuniska....a zvažila bych, zda jinam 😉 ale asi bych radeji byla doma. kdyby to bylo do 20tt tak ještě, ale pak už ne...

ale nekttere maminky jezdí....hlavně ze zahraničí...letos jsme jich na dovolených potkali.... 😉

laurajohana
18. led 2015

@miavit takhle ve 25tt bych nejela... a určitě ne tam..
I já jsem pila balenou vodu, dávala si pozor na hygienu, ale i přesto mě průjem chytil... a to jsme nebyla těhotná..
neumim si todle představit s mimi v bříšku.. ☹

kacca11
18. led 2015

Určitě bych nejela. To, že budeš pít jen balenou vodu řeší půl problémů, protože oni v té jejich vodě vaří, z ní jsou džusy v hotelech, led do nápojů, je v ní omyte ovoce, snadno se nalokáš ve sprše a snadno se dá zapomenout na to, že si máš balenou vodou vyčistit i zuby. Kdyby se něco stálo, je tam mizerná lékařská uroveň... Takže za mě ne, možná někam po Evropě.

leniczka23
18. led 2015

@miavit Asi bych jela..průjmu se nejspíš nevyhneš ani když budeš pít balenou vodu..budete tam jíst atd,každopádně i kdyby si ho chytla mimino tím ohrožené nebude,pokud bys nebyla v nějakém akutním stavu,kterému se dá předejít-to mrkni na net..Z hlediska těhotenství nevidím důvod nejet..těhotenství není nemoc..Ale pokud to jde zkuste změnila bych destinaci abych byla v klidu..😀 Hezkou dovču..

tarra27
18. led 2015

@miavit do 200tt bylo myšleno někam v evropě...rozhodně ne afrika...

hojda
18. led 2015

Nejela bych, představa jakékoliv komplikace a Tuniské nemocnice mi nepřijde jako dobrý nápad.

peggy2
19. led 2015

V Africe jsem byla několikrát a nikdy jsem prujem nedostala,ale jako tehu bych to neriskovala,muzes si z tama dovezt cokoliv a prenest to na dite 😒 jj tehotenstvi není nemoc,ale ja bych v takovem tydnu uz ani to letadlo neriskovala,asi jsem posera 😨

terinda
19. led 2015

V těhotenství bych neletěla nikam.
Nikdy nemáš úplně "bezpečné" období.
Přišla jsem o dítě v 26.tt, ale tím nechci strašit...

petule12
19. led 2015

Ja bych asi nejela ;) ale kazdopadne si zjisti na pojistovne jak je to s pojistenim. Mam pocit ze nektere od 25tt nehradi pokud se neco v ramci tehu stane.

eloana
19. led 2015

nejela bych

diamanta
19. led 2015

nejela bych
ještě tak do Rakouska neboNěmecka, za roh, ale 1)daleko, 2) mimo vyspělé západní státy, 3) v současnosti do islmámské země....nejela bych no

marketnieuw
19. led 2015

byla jsem ve 27tt v Dominikanske republice (i s nasi tenkrat 10-mesicni dcerou).
13h let byl v pohode, schvalen gynekologem (jen s tim, ze musim mit kompresni puncochy).
Co se tyka jidla a piti na miste, tak jsem byla opatrnejsi. Musim rict, ze z Tunisu, Egypta apod. mam trosku vitr, ale zase to neni zadna hruza, urcite ti spousta lidi potvrdi, ze se jim vubec nic nestalo.
Co me na cestovani momentalne strasi vic nez prujem je spis nebezpeci teroristickych utoku. Ale to je kapitola sama pro sebe... 😉
Pokud mate objednano a zaplaceno, tak bych asi jela... Ja na tu dovcu ve 27tt moc rada vzpominam... 🙂
Urcite to ale prober s tvym doktorem...

sofie1974
19. led 2015

taky bych nejela, můj dr. říká, že nemá problémy s leteckými zájezdy do 24. týdne po Evropě. Je to velký risk, přeci jen, letadlo, tlak, neevropská země, zvaž

luckaamilan
19. led 2015

urcite to zruste. let je hodne riskantny. musite si byt ista, že nemate ziadnu leidensku mutaci.to ma hodne zien, a vacsinou sa na to pride az v tehotenstve, napr. v pripade problemu s letom v tehu. tehulky co lietaju a dopadne to dobre, maju fakt stastie.
plus voda je tam naozaj spatna. nemohli by ste ani ovocie, ani zeleninove salaty, vsetko tam myju ich vodou. balena voda skoro nic neriesi.

januchovic
19. led 2015

25tt je uplne nejhorší období na cestování kamkoliv, nemluvě o Tunisu kde je špína. hrozí předčasný porod

alcar
19. led 2015

Taky bych nejela. Do veder? V tehotenstvi? To by byla moje smrt. 😝

evcann
19. led 2015

@miavit do Tunisu ve 24tt rozhodně ne, ale ani nikam jinam bych necestovala, my dovolenou zrušili, mimčo je přednější

pouzarovaj
19. led 2015

Asi bych též nejela. Kolem 25. týdne jsem snědla nepříliš kvalitní jídlo (byla jsem 100 km od domova, v ČR) a ačkoliv mívám v takových situacích lehčí průběh, skončila jsem v těhotenství na kapačce v nemocnici. Měla jsem šílený průběh, nebyla jsem schopná nic sníst, vypít 2 dny a i jen dostat se domů byl nadlidský výkon... V Tunisu bych se bála právě průjmů a poté jejich zdravotní péče...

michaela_2
19. led 2015

@miavit Já jsem v obou těhotenství do zahraničí cestovala. V tom prvním, jsem zpočátku i jezdila na kole a hrála tenis. V létě jsem se normálně koupala, nijak moc se neomezovala v jídle, co se nedoporučovaných potravin v těhotenství týká. Moje i manželova maminka ze mne šílely 🙂. To říkám proto, že opravdu nejsem extra opatrný člověk, který se v z preventivních důvodů zavře doma, jakmile pohlédne na pozitivní test.

Ve 25. týdnu bych ale do africké země na dovolenou neletěla. Prostě bych se bála nějakého toho infekčního průjmu, virózy......Je to daleko, domů se jen tak nedostaneš a jejich lékařská péče nemá moc vysokou úroveň. Vím, jak blbě mi dokáže při střevní viróze být, jednou jsem ji prodělala i v těhotenství ( se synem) a byla jsem tehdy sakra ráda, že jsem doma 🙂

hannyss
19. led 2015

Já bych neletěla nikam, natož do Tunisu... Jejich běžné léky na průjem bys asi nemohla, slivovici taky ne... Já bych se bála i předčasného porodu, viz několik miminek tu na MK. Já bych neriskovala. Jela jsem do Rakouska na hory, ale to jsem byla kolem 14tt. Nelyžovala jsem 🙂

marcinek
19. led 2015

ve 25tt muzes letet ještě kamkoliv bez omezeni, max. si vyžádat od doktora zpravu, ze ti zdrav. komplikace neomezuji v letu. Letecke spol. mají problém s tehotnymi az od 32tt a vys. Ale rozhodne bych zmenila destinaci-Egypt a Tunis jsou na ten prujem jak delany. Ja letela pokazde, když byla tehotna do Bulharska a Turecka a bylo to bez problemu ( v Turecku jsme ale měli hotel 5*)

l_eslie
19. led 2015

Ahoj, já tě podpořím, já bych letěla klidně,
sama jsem byla na letecké dovolené v prvním trimestru (po Evropě teda), ale kamarádka byla v šestém měsíci (tedy cca ten24 tt) na Bali, druhá taky tak nějak v USA, teď je jedna známá v Zanzibaru (ta je tak konec šestého, spíš už začátek sedmého). Všem to schválil lékař, žádná při cestách nezaznamenala žádný problém.

Já jsem teď 23 tt, a je mi báječně, letěla bych klidně kamkoliv, spíš než na tom začátku, kdy mi bylo špatně. Prostředek těhotenství je pro cestování ideální i dle lékařů, není ti už špatně, ale ještě nemáš potíže související s obdobím před porodem.

Je ale pravda, že o zažívacích potížích v Tunisku a Egyptě už jsem slyšela dost (sama jsem tam nebyla), tak taky nevím jestli bych se nezamyslela nad změnou destinace...

Řiď se svým pocitem, ale nenech se zastrašit, osobně mi tady hodně budoucích maminek přijde opravdu extrémně ustrašených. A těhotenství je samozřejmě jiný stav, ale neustále si představovat nějaké pohromy a pod heslem "dítě je důležitější" se všeho bát mi přijde jako nesmysl. Jasně, jsou ženy u kterých se během těhotenství něco pokazilo, nebo rodily hodně předčasně, ale pokud se něco takového má stát, tak se to stane i když ležíš doma s nohama nahoře 🙂

kaculkak
19. led 2015

Hlavne je dulezite zjistit si s jakou spolecnosti bys letela,vetsina neprijima uz od 26.tydne,takze pokud bys chtela letet kamkoliv,dopredu rozhodne zjistovat jestli te vezmou tam a zpatky. 🙂

hrasok100
19. led 2015

Do Tuniska jezdíme již několik let (dokonce jsem tam i otěhotněla), ale ten 25tt je již celkem riziko. Naposledy jsem lítala v 24tt (Kanada a USA) a zjištovala hodně věcí na pojištovnách - a třeba těhotné od 25tt téměř nikdo nepojistí, prtože to je pro ně riziková skupina.
Průjmy v Tunisku se ti zřejmě nevyhnou (pokud si tam již nebyla předtím a tvá střevní mikroflóra tím již jednou neprošla), proto je to risk (jako těhotná asi desinfekci slivovicí nebudeš moci využívat 🙂 ). Poraď se s doktorem a manželem, uvidíš co na to řeknou.

zaneta238
19. led 2015

V Tunisku jsem byla,sice ne těhotná,být tebou tam bych neletěla. Ani nám se tam nevyhly střevní potíže ☹

jandulinkaa
27. led 2015

Měli jsem celá rodina letět v létě do Řecka, neplánovaně jsem otěhotněla, jsem úplně na začátku,ale raději to rušíme, obě předešlé jsem měla rizikové a kdyby zase něco, tak tam bych to řešit nechtěla. Náhoda je blbec! 😖

somalicats
27. led 2015

Tunisko mi z hlediska hygieny přišlo lepší než Egypt, průjmy jsme tam nikdo neměli (a to jsem si čistila zuby jejich vodou, jedla jsem normálně ovoce i zeleninu a pila jejich pití). Nicméně během těhotenství bych tam neletěla, je to už dost daleko. My byli s partnerem na dovolené v Chorvatsku, když jsem byla v 17tt, to je přece jenom bezpečnější, já se teda slunku vyhýbala, ale užili jsme si to tam moc pěkně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru