Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Víkend pod stanem - co s sebou a co k jídlu pro děti?

kessien
2. srp 2018

Holky poprvé jedu pod stan na víkend 😂 prosím nějakou dobrou vandrackou duši 🙂) která ví a zna a poradí co si nezapomenout sebou,co k jídlu sebou pro děti když jsme bez chladící tašky? Děkuju!!!

malinkaelinka
2. srp 2018

A jedete autem, vlakem? V tomhle teple budete mít bez chladničky všechno okamžitě nepozivatelne... jedete do kempu nebo někam na divoko? Pokud do kempu, je tam kuchyňka s ledničkou nebo nějaký bufet? My si s manželem na tůry bereme sušené maso, domácí datlove tyčinky apod. Tede věci, co všechno vydrží 🙂 jedete-li jen na víkend, stravovala bych se venku, trvas-li na svém jídle, tak to chce určitě chladící box, ale ani ten asi nebude to pravé, když je 35 stupňů... nebo pokud budete někde u řeky, dát jídlo do něčeho, co se dá utesnit a supnout do vody...

editah222
3. srp 2018

@kessien na čundry jsem jezdila i v době kdy chladící tašku nikdo neznal takže pár rad mám :D Zelenina - okurky, mrkev vydrží dlouho. Ovoce - jablka a hrušky. Konzervy - klasika jsou paštiky a různé hotovky alá Trenčianské párky s fazulou, ale dnes už jdou pořídit i "kvalitní" věci jako Rio mare paté, rybičky bez zeleniny i se zeleninou, konezrvované fazole s rajskou... to vše jde jíst samostatně nebo uvařit instantní nudle nebo fofr těstoviny a zalít konzervou. Dřív jsem uvařila gulášovku z pytlíku, přidala do ni nakrájené konzervované párky a fazole nebo brambory a hustá polévka byla na světě :D :D Pokud jedete do kempu tak stačí vzít jen základ a vše tam dokoupíte. My máme raději volnou přírodu a tak jsem zvyknutá dost improvizovat. V dnešní době už jdo nakoupit i hotová jídla co nemusí do ledničky (nějaká sušená), ale já raději jedu po staru ;)

editah222
3. srp 2018

@kessien jo a ještě marmelády jsou super na snídaně. No a naprosto bezva je šunka v konzervě, ale tu beru jen když nás jede víc, aby se snědla 🙂 Užijte víkend pod stanem.

konidana
3. srp 2018

Nejvdecnejsi snidane jsou vlocky a rozinky. Staci vecer namocit a rano se ani nemusi ohrivat. Nebo instantni kase. Detem pak pres vikend postaci rohliky😀 ale chleba je nekdy lepsi. lze vzit tvrdy syr ale platkovy ten se stejne spece nebo i taveny, pastiku, tvrdy salam, cibuli(vandracky jabko😅) mrkev, čínskou polivku. Pohanka staci take nemocit a ohrat a do toho na cibuli opect kosticky salamu. Testoviny s kecupem, nudle s makem, kuskus se skoricovym cukrem... jidel je hromada,ale v tehle vedrech nasim detem staci koupit par zmrzlin a stejne nic neji. Na spani vam bude stacit nejtenci dekovy spacak jen na prikryti, pod jeden se v klidu vejdete 2. Lzice,zaviraci nuz, zapalovac pokud budete varit, plastove hrnicky, esus, lahev na vodu, opalovak, cepice , plavky, deti at si zbali kazde 1 nebo 2 male hračky. Hlavne nezapomenout penezenku😀 v lete toho moc potreba neni. Z obleceni max. 1x nahradni spodni pradlo. Mozna i tricko na spani. To je myslim vse☺

journals
3. srp 2018

Jde to, úplně v pohodě, často jezdíme s mužem takhle na hory a není problém. K snídani můžeš vzít např. balené pečivo (buchty, záviny atd.), dobré jsou i ovesné kaše co se jen zalejou vodou. K tomu čaj a snídaně ja hotová. K obědu můžete buď pořídit nějakou rozumnou konzervu, nebo koupit na jídla typu Expres menu, Adventure menu atd. pokud se nechcete stravovat viz příspěvek výš (já bych to upřímně nedala ani na jeden den, ale nechci se nikoho dotknout). Případně něco zavař doma a vezmi to s sebou. Stejně tak můžeš vyřešit večeři např. polévkou (ne čínskou, tu bych dětem opravdu nedávala). K svačinám jablka, rohlíky, tyčinky, sušenky...
S sebou vezměte určitě dobrou čelovku, bez té to nepůjde, lahve na pití, já ještě beru šňůru a kolíčky na zavěšení věcí (jestli se třeba budete koupat). Zbytek záleží na věku dětí a náročnosti výletu 🙂

kessien
autor
3. srp 2018

Všem díky 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli