Vlak s vagónem pro děti, který dopravce ho nabízí?

terez27
13. črc 2014

Ahoj,nedávno jsem narazila na článek,kde psali,že nějaký dopravce,jsou to buď čd nebo regio jet má ve vlacích vagón speciálně pro děti,mají tam být hračky,knížky,prostor.Vím,ze to bylo jen z Prahy do Ostravy.Je mi hloupé volat na informace těchto společností když nevím jestli to nenabízí konkurence.Nevíte o tom někdo něco?

krystalka
13. črc 2014

Ten vlak se jmenuje Cyklohráček a jsou o tom informace na stránkách ČD.... http://www.cd.cz/cs/volny-cas/cyklohracek/defau... - tyhle věci okolo vlaků hned všechny registrujeme, mám doma vláčkomaniaka 🙂 , ale osobně ho ještě vyzkoušený nemáme, jen jsme ho už viděli stát na Smíchovském nádraží...

terez27
autor
13. črc 2014

@krystalka díky moc...už jsem našla i od regiojetu dětské kupe

krystalka
13. črc 2014

@terez27 - jéé, aha, promiň, teď koukám, že jsem si to špatně přečetla, tys hledala něco trošku jiného, unikla mi tam ta Ostrava....už asi vím, co jsi myslela 😉

benjik
13. črc 2014

A student agency má též takový vagon.

terez27
autor
13. črc 2014

@krystalka v pohodě,o tom vlaku jak jsi psala jsem taky četla a úplně na to zapomněla a jezdí kousek od nás takže díky za tip 😉

terez27
autor
13. črc 2014

@benjik přesně ten myslím,už jsem to našla na jejich stránkách,je to vlastně kupé,ale je prostorné a promítají tam pohádky...jela si někdy s ním?

benjik
13. črc 2014

@terez27 ne nejela.Ale počkej měsíc-dcera s mužem s ním pojedou za prababi. Tak pak podám reference.

terez27
autor
13. črc 2014

@benjik my jedeme právě teď v sobotu má svatbu do Ostravy,takže to asi dáme tím vlakem,přece jen pro 2,5 létě dítě bude lepší jet vlakem,kde se může koukat na pohádky a pohrát si než 4 h uvězněný v autosedacce:*)takže už jsem dost zvědavá🙂

blahova_andrea
13. črc 2014

tak naši trasu bohužel žádný takový nejezdí, ale nám to nevadí. máme taky vláčkovamaniaka, ale v pohodě vydrží i v obyčejném vlaku 🙂 v 1,5 roce vydržel v pohodě vlakem cestu do bulharska 😅 no ale mít možnost svést se nějakým speciálně pro děti...to by bylo fajn.

benjik
13. črc 2014

@terez27 pokud je vaše dítě stejný blázen do veřejné dopravy jako naše nejstarší,tak bude v semém neby. My jezdíme několikrát týdně vlakem a busem a pokaždé se vznáší radostí dva metry nad zemí.

krystalka
13. črc 2014

@benjik - taky mám takového nadšence do veřejné dopravy 🙂 , bydlíme v Praze, autobusem, metrem apod. jezdíme i několikrát denně a pořád ho to neomrzelo....vlakem taky jezdíme každou chvíli, buď Pražským motoráčkem po Praze a nebo někam do okolí Prahy....v dohledné době se chystáme i na ten Cyklohráček...

benjik
13. črc 2014

@krystalka na cyklo se chystáme cca za 2 týdny.Nelča miluje City Elefanty,vidi je z okna a to je pokaždé radosti.

krystalka
13. črc 2014

@benjik - jo, Jiřík taky miluje Elefant, nedávno jsme s ním jeli do Peček u Kolína a předtím ještě na Karlštejn, to bylo radosti 🙂 , ale on tedy miluje jakékoli vlaky, zná i přezdívky těch starších a historických, motoráčky, pantografy..... každou chvíli se chodíme koukat na nějaké parní mašiny odjíždějící z Bráníka, minule jsme za železničním mostě čekali na Pendolino, zamávali jsme mu a strojvůdce nám zahoukal 🙂 , k tomu jsme pomalu na každé modelářské výstavě vláčků, v Lužné u Rakovníka jsme byli už několikrát, dřevěnou vláčkodráhu sbíráme a doplňujeme od necelých 2 let doteď - bude mu 6,5 🙂....prostě železničář, no 😉