Výlet do Maďarska, mám několik otázek

sylvar
19. dub 2013

Ahoj, za 14 dní jedeme do Budapeště a rádi bysme udělali výlet i k Balatonu.
Řekne mi někdo, zda jste se domluvili anglicky?v Pešti asi ano, že?
Tak se chystáme do Hevízu, tam ani není třeba extra počasí,je to teploučké prý.
No a do Balatonu se dá vlézt?
Prostě potřebuji vědět vše kolem takovéhoto výletu 😉

ollif
19. dub 2013

Jee, tak to ti závidím, Budapešt prostě miluju, jezdila bych tam klidně každý rok. Co se týká dorozumívání, tak ja trošku umím maďarsky, ale anglicky taky nebyl problém, i když mimo metropoli nevim, nevim. Možná s němčinou bys tam pochodila lépe. Jinak my tam byli vždycky v létě, když tam bylo neskutečné vedro, teď to tam na koupání moc nebude.

sylvar
autor
19. dub 2013

@ollif no my chcem do těch termálů, tak snad tam to půjde

ollif
19. dub 2013

Vidiš, v termalech jsme nikdy nebyli, tam to musí být taky super. Kdybys chtěla nějaký tip na Budapešť, písni.

zandanem
19. dub 2013

Maďarsko je úžasné a krásné, jezdíme tam každý rok na 12 dní 🙂 nedomluvíte se žádným jazykem, pač jsou až příliš vlastenci a jazyky neumí.... my jezdíme na jih a tam se dá dorozumět chorvatsky, v Gyoru jsem se domluvila slovensky 🙂 jinak rukama a nohama, ale v pohodě, lidi jsou milý a trpělivý 🙂 ceny jsou stejné jako u nás a né li levněji. Balaton ted bude asi chladny... my jezdíme až na začátku července a to jsou tam tropy 🙂 ale je ta spousta termálů a ty jsou super 🙂 je to tam valstě v každém městě a dědině 🙂 jinak teda ideální dovolená pro děti 🙂
http://www.termalfurdo.net/furdo/aquacity-zalae...
http://www.aquacity.hu/
http://www.termalfurdo.net/furdo
na tom posledním odkazu najdeš termály... podle toho kama pojedete si najdi termál... my navštěvujeme jižní zádunají 🙂 ty termály co jsou méně známé v čr jsou super, tam nikdo není a budete tam třeba na celý bazén samy 🙂 už i proto tam jezdímě že je tam naprostý klid a úžasný relax🙂

zandanem
19. dub 2013

jo a jestli jedete autem tak silnice mají krásné ale značení je katastrofa ... takže se dívejte a jedte podle čísla silnic, nás navigace vedla nějak mimo, tak jsme ji vypnuly 🙂 a at se vám tam líbí stejně jak nám 🙂 fotky mám albu, ale musela by sis mě dát do přátel 🙂

sylvar
autor
21. dub 2013

@ollif
@zandanem

strašně jste mě holky potěšily!!!
My se moc těšíme, nikdy jsme tam nebyli, pojedem autem od našich z Moravy, čímž si dost zkrátíme cestu z Prahy 🙂

Já bych se prostě k tomu Balatonu chtěla jen aspoň podívat 😀 je mi jasné, že bude led v květnu...ale lákají mě ty venkovní termály v Hevízu 🙂 jako tam bych chtěla, nějak potřebuju vymyslet koncept, proto sbírám info kam se dá jet,pač abysme zbytečně nebloudili 😅
toho značení se teda bojím, takže zjistit si přesně, po jakém čísle kam potřebujem dojet, co?!

jdu zkouknout odkazy a album 😵

zandanem
21. dub 2013

no hlavní města a ty veliké města jsou docela v poho, ale když se chceš dostat z velkého města do malého tak to je síla... a známí co jezdí už asi 10 let, tak říkají: ,,kdo projíždí Keszthely a zabloudí, tak to je správný turista,, oni přes to město jezdí každý rok a pokaždé jedou jinou cestou 😀 a my jsme jely sice jinama, ale jely jsme taky pokaždé jinou cestou, nevím jak je to možné 🙂 v Maďarsku je spousta krásných termálů 🙂 dobré vínko a jídlo, klobásky, vynikající langoše - oni je mají se zakysanou smetanou a jsou moc dobré, ale na čechy jsou zvyklí že chcou kečup 😀 vždy se usmějou 🙂 meníčka jsou většinou kolem 70,- a musím říct, že vždy je mají vynikající, nebo aspon mě chutná 🙂 docela často když si objednáte donesou celou mísu polévky a každý si nabere kolik chce, pokud to teda není luxusní restaurace kde dají mega porci... jj porce jsou obrovské a né jak u nás 🙂 v některých restaurací mají jídlo vyfocené a dá se objednat jen podle obrázku a někde mají menu v angličtině a němčině 🙂
jo a ještě se poptej nevím jak máte staré dítě ale do některých termálů děti nepustí !
já prostě maďarsko miluju, letos to asi nedáme, pač s pupkem tu cestu nedám i když by jsme moc chtěly, ale na rok určitě...
@sylvar

zmrz_lina
21. dub 2013

V Maďarsku spíš německy, než anglicky (výjimkou je samozřejmě Budapešť).

hojda
21. dub 2013

Zkusila bych to spíše s němčinou s tou jsem tam docela uspěla všude. A pozor v Budapešti (možná i na celé Maďarsku) se nemůžu odbočovat na křižovatkách doleva!

sylvar
autor
21. dub 2013

@hojda huste,a jak se dostanes doleva 😀

@zandanem Sofii je 5 let,nekde jsem se to docetla,s tim nepustenim do termalu,zrovna v Hevizu

sylvar
autor
21. dub 2013

@zmrz_lina jo a nemecky nemluvim...neco rozumim,ale nic moc nejsem schopna splodit 😀

majajaja
21. dub 2013

V Maďarsku, v okolí Hevízu nám anglicky nerozuměli, zato všichni na nás spustili německy. To jsme zase neznali my, a tak nakonec rukama nohama. V okolí Hevízu moc hezké městečko Tapolca ( neplést s termály) , Hevíz fajn, ale nějak nebyl tak dechberoucí jako na fotkách, spíše pro důchodce enž pro mladé. Moc se nám líbilo v Sumegu, jak hotel, tak přilehlé historicko-zábavní centrum, super pro děti, taky je tam hrad. Keszthely - tam jsme taky zabloudili, hezký zámek i městečko, a určitě Balaton bude ještě studený. Jídlo za rozumné ceny a množství kvanta. V květnu jsme tam byli taky a bylo to super.

hojda
22. dub 2013

@sylvar musíš doprava,doprava, doprava a jsi v levo🙂. Jinak nádherné luxusní termály jsou v Egershaloku, je to kousek od Egeru (tam jsem byla jako dítě), jezdí tam i bus z Egeru.

kamino
22. dub 2013

Ahoj, my seč domlouvali rukama nohama, angličtina moc nezabírala...jen připomínka.. v Hevízu jsme byli před dvěma roky a nikdy víc...doporučuji třeva Sarvar, tam jedeme letos na týden, je stokrát lepší a není od Hevízu daleko. Hevíz je zkrátka teplý rybník s boudou oprostřed. V Sarvaru je krásný velký dětský svět, spousta venkovních i vnitřních bazénů,,,fakt doporučuji.

sylvar
autor
23. dub 2013

@kamino tak v Hevízu jsem se dočetla, že děti do 12let nesmí?!fajn, tam ne teda

sylvar
autor
23. dub 2013

@hojda přes gyor dokonce snad pojedeme, tak tam asi cestou domů

hojda
23. dub 2013

TAky jsme jezdili do Sarvaru, ale už je to hodně profláknuté, ale je to tam moc hezký.

kamino
23. dub 2013

@sylvar Fakt nelituj, špinavý rybník s oprýskanou boudou uprostřed... podívej se na ten Sarvár, tam mohou i děti, je pro ně celý pavilon...

sylvar
autor
24. dub 2013

@kamino
@hojda
@majajaja
@zmrz_lina
@zandanem

holky, tak jsme se dohodli, že hodně projdem Budapešť, ochutnáme nějaké speciality 😀 😎 a cestou zpět dáme nějaké lázně po cestě...teda chcem v Budapešti do Király, neznáte?

ckei
24. dub 2013

@sylvar tak já procestovala Maďarsko komplet na vlastní pěst autem ;) A jezdila bych tam pořád a stále 😀 Domluvit se dá anglicky, německy, výjimečně i francouzsky a česky 😅 Hevíz - rozhodně nedoporučuji pro děti. Je to permanentně hluboké - tedy do vody se vleze po schodech a pak už člověk nedosáhne, tudíž musí být pořád v plovacím kruhu a musím říct, že teda požitek z toho nula nula nic....naopak doporučuji jiné termály, např. v Egeru, ale je tam mnoho dalších krásných termálů k relaxaci a odpočinku. Budapešť stojí za to projít ji všemi směry, je krásná. Pak určitě z Maďarska stojí za to vidět Eger, Pécs (opravdu nádherné město). Győr, Kecskemét, Sopron, Mosonmagyaróvár - Uherské staré hrady.
Balaton v té době, kdy jsem tam byla, byl zcela nepoužitelný, smradlavý a plný špíny a myslím, že to bude i docela "ledárna" v tuto dobu 🙂
Prostě Maďarsko je krásné od hranici po hranici, skvělé jídlo, fajn lidé, krásné památky, super místa pro relaxaci a odpočinek.......
Tak přeji, ať se dovolená vydaří ;)

zandanem
24. dub 2013

@ckei krásné napsané 🙂 já ho neprocestovala celé, ale i tak Madarsko miluju 🙂 jak budou děti větší tak vyrazíme na okružní jízdu 🙂 už se těším 🙂

ckei
24. dub 2013

@zandanem já si ho úplně zamilovala....je to fakt krásná zem a už se taky těším, až syn povyroste a zase tam vyrazíme ;)

@sylvar ještě jsem zapomněla na "Pustu"....to je teda naprosto něco úžasného, ta krajina, to nic, ta volná zvířena...zaplatili jsme si povoz s koňman a kočím samozřejmě a fakt jsme si užili neskonalou nádheru!!!

evitaa
24. dub 2013

V Hevízu jsme byli minulý rok. S jazyky si dělat starosti nemusíš, s Maďarem se zkrátka nedomluvíš. Vstup do areálu jezera stojí 2.500,- for. na 3 hodiny. Nedovedu si představit jet tam v tomto období, když člověk ještě nemůže ležet venku. Myslím, že jsem tam viděla děti i v kočárku, ale nejsem si jistá.

sylvar
autor
24. dub 2013

@ckei to se jmenuje Pusta?

janinkaves
24. dub 2013

v Hevízu jsme trávili tyto Velikonoce a do Hevízkého jezera už nikdy více, měli jsme štěstí že jsme měli v hotelu vlastní wellnes termální bazény a vše co jsme potřebovali, protože voda v jezeře, je temná, hluboká, a studená max 32C, jsem zvyklá na termály okolo 36 a víš, děti tam ani ty tři hodiny nevydrželi :(. Jak už tady všichni psali maďaři jsou trpěliví a rukama nohama se domluvíte raz dva 🙂

ckei
24. dub 2013

@sylvar Ano, je to Puszta-Hortobágy ;)

sylvar
autor
24. dub 2013

@ckei už jsem na to koukala 😎

sylvar
autor
29. dub 2013

@hojda
@kamino
tak nakonec Györ a Sarvar

hojda
29. dub 2013

@sylvar Sarvar je boží, je pravda, že už je ČR profláknutější, ale je to tam moc pěkné, určitě zajděte na pizzu do pizzerky mají jí moc dobrou!

kamino
29. dub 2013

@sylvar Maximální souhlas... Gyor je taky skvělý, věřím že si to užijete 🙂