Zabavení a uspání 9 měsíčního dítka během letu. Poraďte

saminomimino
4. bře 2012

Maminky,letíme na dovolenou,let by měl trvat asi 5 hodin,od doby kdy jsme dovču objednávaly se s dcery stalo torpédo,krom samostatné chůze zvládá vše,nejraději chodit za ruce,trochu se proto teď děsím té délky letu a toho jak ji tam zabavím,je dosti i hlučná jak není pojejím,udržet ji v klidu v sedě nebo na klíně bude nejspíš nemožné,a jak ji vlastně uspím?,nedávno by to šlo na rukách,ale ona je teď jak batole žádné miminko,napadlo mně v šátku nebo ergo nosítku ale zase toho moc nenachodíme po letadle a vsedě nesune,nemáte nějaký tip,jak přežít vezdravý let s divokých dítkem??Moc díky za jakýkoliv tip 😵

ocelotka
4. bře 2012

my letěli přes dvě hodiny s rok a čtvrt starou dcerou a nechci strašit ale byl to očistec 😖 . Doktorka nám doporučila lehce utlumit Kinedrilem - tak to nezafungovalo vůbec, byla ještě živější. Naštěstí vedle nás bylo ještě v uličce jedno volné místo tak tam pořád rajtovala. Děs. A cesta zpátky naštěstí vycházela na její spaní takže jsem jí uspala v kočáru a pak přenesla do letadla a spala mi na klíně. Takže vlastně nevím jak poradit - možná na vás ten Kinedril zabere - i když nevím jestli je vhodný už pro 9měsíční. Pevné nervy!

losice
4. bře 2012

nemyslim, ze je potreba se stresovat predem - nas skoro dvoulety klucina uz letel asi 5x a pokazde naprosto v pohode. I kdyz doma je jak pytel blech, v letadle je na co koukat. Je fajn, kdyz budes treba maly ukazovat a povidat, co se deje okolo. Ja mam s sebou vzdycky i jeho oblibene knizky, plysaka, se kterym delame vsechno, co musi absolvovat i syn - takze Bamse se taky musi pripoutat a sedet atd :D Taky je fajn mit nejake male pochutiny, co ma mala rada - treba krupkama se na chvili zabavi a muzes ji nalakat na sezeni tim🙂 A jinak, z prvniho letu jsem mela fakt vichr, malej nespal v te dobe jinak nez v jedoucim kocaru... ale ZAZRAK!!! v letadle ho to vzdycky udrnca a spi mi v naruci, treba i dve hodiny!!! Tak drzim palce, aby se mala taky projevila jako rozena cestovatelka - hodne stesti a peknou dovolenou!

pattie
4. bře 2012

My létáme docela často a moje děti jsou obě velmi živé. Když je možnost, beru si volnou sedačku vedle sebe, aby měly prostor a když už to s nimi nejde vydržet, holt je vypustím do uličky běhat. Většina cestujících nikdy nic nenamítá a i letušky se občas snaží je zabavit. Chce to zajímavé hračky a nějaké dobrůtky, aby se zabavily i tím.

kristi
4. bře 2012

nase lita od mala a nikdy s ni nebyl problem, i kdyz je dost ziva. Vemte knizky, lizatka, co co ji bavi, ukazujte letadlo, obcas se projdete a taky hodne zalezi na case letu...v noci fakt vetsinou usnou

dagmarkaaa
4. bře 2012

@saminomimino teda 5h letu tak to přeju pevné nervy 🙂 třeba překvapí a bude to v pohodě
My lítáme celkem často ale max 2-3 h let a je to náročné s torpédem batoletem, vždy máme sice zásobu dobrot, pití, knih, hraček i hraček nehraček tak to na chvíli zabaví, jinak malá pobíhá v uličce, laškuje se spolucestujícíma, no jsou to většinou náročné chvilky, ptotože v letadle je vše nové, spousta podnětů tak když už to není spící miminko tak chce vše prozkoumat...

saminomimino
autor
5. bře 2012

@ocelotka my letěli s ro a čtvrt starým synem a bylo to super 😉

mamkamarketa
5. bře 2012

my litame od synovych 6mesicu. ale litame delsi lety. bezne nas cesta vyjde na 19-23h 😖 ja teda mam od dr. vzdy v zaloze diazepam.syn je divoch,ma podezreni na ADHD. pri 11h letu jako 6ti mesicni kojenec nespal. cucel a cucel. nosila jsem ho v nositku a on byl spokojeny. spolucestujici na nej delali ''opicky'' a on byl spokojeny 😉 narocnejsi to bylo pro me,nez pro nej.ale ze zkusenosti ti poradim, kazdou cca hodinu dej ''novou'' hracku. treba se kterou si dkouho nehrala,pujc si od nekoho. to u nas vzdycky zabralo.
uzijte si dovcu

mamkamarketa
5. bře 2012
saminomimino
autor
5. bře 2012

@mamkamarketa díky za tip,ale ona u jedné hračky vydrží max 5 min,myslím že ji ani nebudou bavit,zajímavé bude letadlo 😀
takže jste uspávali v nosítku??Muž bude malou asi dávat do erga.jinak myslím že neusne jen se bude muset projít po letadle

ined77
5. bře 2012

@saminomimino ...osobní zkušenost nemám a měla bych z toho stejnou hrůzu jako ty 😅 ..co nějaké homeo na zklidnění, na spánek? je to přírodní, prckovi to neublíží a možná by to ten účel splnilo 😉 .
a naopak tě třeba překvapí a místo hraček ji bude zajímat vše v okolí 😉 .
každopádně držím palce ať to zmáknete na 1* 🙂 !

saminomimino
autor
5. bře 2012

@ined77 díky,no vto tajně doufám že ji zaujme let samotný letadlo a cestující,ona je děsně zvědavá tak na to sázím,syn letěl v 15 měs a bylo to úžasné dokonce i s tchánem usnuly a volných sedadlech na 2 hoďky let byl cca 4,takž dnes se toho s ním nebojím ale u malé to bude kantáre 😀

ined77
5. bře 2012

@saminomimino 🙂 ...tak to byl šikulka 😉 .
třeba malá překvapí a prochrupe to celé 😀 .

saminomimino
autor
5. bře 2012

@ined77 tak o tom jediné pochybuji ona jak je zvědavá tak se spaním bude problém,to bude muset odpadnout 😀

ined77
5. bře 2012

@saminomimino ..no právě naopak, že toho nového bude tolik, že ji to uondá 😀 .i když třeba u nás by to si neklaplo...čím víc rozruchu, tím menší pravděpodobnost spánku 😀 .

mamkamarketa
5. bře 2012

@saminomimino no ten 11h let sme se stridali a nosili ho v nositku.chodili sme tam a zpatky. byl v klidu,pokud se chodilo. jakmile byly turbulence a museli sme sedet,byl rev 😅 jeho brali i ty televize tam a spousta duchodcu si let kratilo delanim opicek na tomase,to taky pomohlo 😀
no ono i tech 5 minut pomuze,treba kdyz se vzlitava 😉
krasnou dovcu 😵

lynks
9. bře 2012

@saminomimino Nejspíš máš strach , aby moc neplakala a cestující na tebe nedělali obličeje , že co si to za matku co nedokáže zkrotit své dítě. Neboj, vydrží to každy, v letadle je stejně hluk, tak případný řev není až tak znát, (kecám 🙂 ) jestli letíte přes den tak lidi vydrží a v noci ti usne. Náš malý , letěli jsme do USA, 7 hod tam přes den, to jsme chodili po letadle nahoru a dolů uličkou, nikdo neměl problém , zastavili jsme se kde chtěl, pak jídlo, Ipad, na uspání, šup do Meitaie, v noci usnul sám nám na klíně.Dalo se to vydržet, hlavně se zkus nestresovat, dej si víno, bude i dítě spokojenejší když se nebudeš stresovat jak to bude probíhat. My teď letíme zas do USA, teď mu je 20 měsíců, bude asi náročnější, přežije se..nějak 🙂

saminomimino
autor
10. bře 2012

@lynks díky za podporu,já s vínkem moc nemůžu v mém stavu to bych to asi letělo ven,já jsem v klidu spíš muž bude jančit,tak díky a my vyrážíme

dana3262
10. bře 2012

@saminomimino no ja teda smekam.. Ja se hroutim z cesty metrem, do centra a zpet, aby maly nerval, vydrzel v kocarku atd.. Jako jet s kojencem, tehotna nekam 5hod letadlem..no jo, jsem totalni posera a babovka.
Jedine me jeste napadlo pustit pohadky treba v mobilu, ale nevim, jestli uz na ne vydrzi koukat. Teda lizatka, diazpam a snad ani ten kinedril ne, ne?

dana3262
10. bře 2012

Teda malej velkej rve v kocarku, malej malej chrni.

popellka
10. bře 2012

Ahoj holky,

já bych chtěla letět v létě, to bude Leničce tak 14-15 měsíců, ale mám strach, aby ju nebolely při vzletu nebo přistání ouška ☹ já s tím totiž trpím jako JOB! teda jen, když přistáváme, ale strašně mně v nich píchá - no je to děsný. A to bych fakt nerada 😖

saminomimino
autor
20. bře 2012

tak mi let zvládly na jedničku,ani ouška nebolely,v pohodě a to malé při cestě zpět nebylo dobře zoubky průjem zvracení ale krásně spinkala usínala na rukách,zlatíčko celých 5 hodin

ined77
20. bře 2012

@saminomimino ...super! 😵

mamkamarketa
20. bře 2012

@popellka po 2h strikat do nosu kapky 😉