Zajímá tu nekoho Indie, Nepál a pod.?

aponchie
27. led 2009

Je tu nekdo koho zajima Indie,Nepal apod?spise ve smyslu yoga,jidlo,zeme,zvirata,asramy,meditace a pod?Nasla jsme par hezkych odkazu na dovolenou v Indii spolu s meditacnim a ozdravnym programem a je to nadhera..si rikam,ze po takovem pobytu se uz cloveku nechce vracet snad ani domu 😀

http://www.soukya.com/
http://www.incredibleindia.org/newsite/cms_Page...

letenky do Indie jsem zjistovala a uz to neni jako driv tak drahe,nyni se da ve dvou dospelych letet s BA treba z PRG do UK nasledne do IND za nejakych 19.000tisic vcetne tax na jednoho..lita se Boeingem 747-jumbo jet.
Program a relaxacni procedury jsou velmi levne jak muzete kuknout.. 😵 mozna to ubytovani je drazsi nez jsem cekala..nicmene po cele Indii je urcite takovych center mraky..Bratranek jezdi pravidelne meditovat co 2roky do nejakeho indickeho asramu na sever,ale bydlime od sebe daleko a nejak se moc nestykame tak nevim podrobnosti..Varite nekdo indicky libi se Vam jejich kultura a mentalita?Me teda desne,mam doma sari a kdyz me to chytne uvarim Tikku nebo Vindaloo a oblecu se k tomu a nutim manzela semnou cvicit yogu 😀

tictac
30. led 2009

to je presne to, co rikam, oni ty chute prizpusobuji, takze nakonec to s indickym ma spolecne akorat jmeno. Ja hrozne nerada chodim do ind. restauraci, protoze ja si onjednam medium-hot, oni na me kuknou, reknou si: ajeje, dalsi bila a prinesou mi mild, ze se to neda jist 😀

Jasne, ze muzes udelat vindaloo cokoliv. V podste vsechno, co mas chicken, tak muzes mit i lamb, pripadne beef, pork, proste co jis. V restauracich se vetsinou dela chicken a lamb, duvody urco znas 😉

tictac
30. led 2009

kolem Finchley zadanou dobrou indickou neznam, ale je fakt ze jsem tam nejakych 8 let nebyla 😀

aponchie
autor
30. led 2009

no jasne ,ze znam 😎 jinak me se hrozne v tom safronu libilo,ze pri prichodu nas hezky posadili do predsine dali nam drink zdarma na uvitani hrozne mile se chovali(to jsem nevidela za celou dobu u angl.obsluhy) 🙄 a az bylo misto usadili nas a vsude same platno bile a modre a zive kvetiny prekrasne vune to vonelo jak nejakej parfem orientalni a pak jak nam nosili jidlo ja si davala nejakej predkrm uz nevim co asi tu lentil soup a pak madras a nesli to na horaccich v medenych miskach s naan chlebem a bylo to uchvatne a kolega si daval zamerne hot a ja medium a pusa me palila jak hrom 😀 jeste tim jak to prihrivas tak to je intenzivnejsi ta palivost zejo?nicmene dali kyticku podekovali dezert zdarma a malem do auta nas doprovodili a to sme nemeli trzbu nic extra proste domactejsi usluznejsi psristup nez centrum...znas obchod MOJO?myslim,ze se tam jmenuje je to neco asijskeho myslim jestli si to pamatuju dobre teda

aponchie
autor
30. led 2009

no vidis stejne jak skoro ja naposledy v 2000 😀 😀 😀

tictac
30. led 2009

neco mi to rika, ale presne nevim...?

tak na ten safran se mrknu a zkusili bysme. Protoze me strasne vadi tak typicka obsluha a hygiena, ale zase nemuzu si moc vymyslet, kdyz chci kvalitni jidlo, tak je jasne, ze kvalitni zbytek nebude a naopak 😀

aponchie
autor
30. led 2009

no ja jeste chodila do Soho nekdy uplne dovnitr a pokazde sem neco nasla ,ale zase zavratne sumy..uz si prave na nazvy moc nepamatuju,ale bejt tam nasla bych to hned 😀 akorat ze srdce nesnasim ty prodavace parku ci co to je jak se jde na London Eye po tom moste tam stojej a smrdi 😀

tictac
30. led 2009

tak to je silene, to je fakt. My vetsinou chodime do Sauthall, bylas tam nekdy? to je takova mala indie, driv jsem to nesnasela 😀

aponchie
autor
30. led 2009

neznam nebyla alespon o tom nevim 😎

aponchie
autor
30. led 2009

a to je nekde na trase metra?ja se totiz orientuju podle stanic 😀

tictac
30. led 2009

tam prave metro nejezdi, jen vlak
neni to daleko od northolt, jestli pamatujes. Fakt to stoji za to, jestli do londyna pojedes, skakni se tsm podivat

aponchie
autor
30. led 2009

no to jo urcite se kukneme jeste chci manzu urco vzit na camden market to je takove zname a hned naproti metra camden je pres cestu hospoda a tam jsme dole ve sklepe parili kazdou sobotu nazev nevim ,ale sakra vystup na camden ma dve strany nebo ne? 😀 tak tam z te ne z te 😀 😀

tictac
30. led 2009

😀 😀 😀 camden uz neni to, co byvalo...jak to vyhorelo, tak se mi tam vuuuubec nelibi, takove nijake 😝

kukni http://www.southall.co.uk/default.aspx, trosku se tam pohrab, je to nejake info o sauthall

normalne jsi me inspirovala, MM bude mit radost, zitra mame doma mensi party, tak se oblecu po indicku 😀 😀

tictac
30. led 2009

ted se divam, ze ten odkaz nenio nic moc, myslela jsem, ze tam bude vic info a fotek 😝

aponchie
autor
30. led 2009

jj ja uz to nasla pres google a kde to je nebo jak daleko od centra vlakem?

se mas ja mam party dneska jdeme na otevreni restaurace co manzel ma s kolegou tak se prezeru napiju a usnu asi v 9vecer 😀 a uz sem nadhodila,ze by se mohl udelat tyden indicke kuchyne nekdy jenze to tady nikdo nedela a pak taky se to musi dukladne pripravit ne koupit madras ve sklenicce a zaplacnout tim kure ,ale poradne

tictac
30. led 2009

sauthall je vedle northolt, greenford, hounslow, z centra to bude tak pul hodka, ale budes muset dojet autobusem, coz neni problem, jezdi jich tam hodne. Neni to daleko od Heathrow.

Kde v CR bydlis, nejsi z Moravy? 🙂

jo ve sklenicce 😀 Az tu budes, kup si hotova koreni namichana na ruzna jidla, jsou to takove krabicky, krasne nafocene to maji a jsou dobre, i my je obcas pouzivame. Vetsinou ti budou stacit tak na 3-4 uvarit. Dobra znacka je Laziza

tictac
30. led 2009

http://www.theasiancookshop.co.uk/laziza-biryan...
tohleto myslim, maji ruzna jidla 😉

aponchie
autor
30. led 2009

no sem z Moravy konkretne Zlin 😀 jde to poznat co?

znamej v Milton Keynes (beloch)si michal sam ty pasty a daval si to do lahvicek a mel to normalne venku zadne v lednici

tictac
30. led 2009

ta moravstina mi zni nadherne, i v psane podobe 😀 😀

co do te pasty prosim te daval?

aponchie
autor
30. led 2009

garam masala a madras sem jednou nasla v tesku v sacku origos co jsem koupila v East Hamu na trhu ,ale tady to stalo mega supu..navic kdybych si to chtela namichat sama tak tady asi nemam z ceho pac tudle jsem hledala jen obyc.vanilkovej lusk na tvarohovej kolac a nic!!takze rimskej kmin sem nikdy nevidela u nas

tictac
30. led 2009

ten je pekne hnusny 😝
prave proto zkus ty namichana koreni, staci k tomu doplacnout maso, rajcata, cibuli a hotovo 😉 Takhle odbyvam vareni ja a nikdo to nepozna, naopak, vsichni jaka jsem dobra kucharka 😀

v Brne je pry nejaka indicka restyka, nezkouselas nahodou? MM tam strasne chce jit, pokazde, kdyz jsme v CR

aponchie
autor
30. led 2009

neznam vubec 😎

lalitagopi
30. led 2009

Ahojte...no zda sa ze India aaaz tak vela ludi moc neoslovuje....my sme tam boli dvakrat...a dufam, ze sa tam este vratim...

aponchie
autor
30. led 2009

ahoj no asi ne ,ale me to nevadi ja jsem rada,ze jsem nasla aspon nekoho 😎 i s malou jste oli nebo bez? 😀

aponchie
autor
30. led 2009

jsou nejake malicke sari pro holcicky? 😎

tictac
30. led 2009

jasne ze jsou 😉 i kdyz spis delaji shalwaar kameez nebo lengha, v lengha jsou strasne cute 😵

aponchie
autor
30. led 2009

no a co bengalsti tygri? 😀 nebo ti krokodylci nacpani mrtvolama lidi jak sem videla ty obrazky kdesi kdysi 😀 😀 videli jste nektere zvirata live ve volne prirode?

tictac
30. led 2009

pro me byl nejvetsi zazitek velbloudi na silnicich, jinak nic jineho, protoze jsme byli v city 😀

lalitagopi
30. led 2009

vy ste kde konkretne boli?
my prvykrat vo Vrindavane, perfektna dedinka kusok od Delhi, no ked sme išli cez Delhi....uf...to bola miestami fakt tooo much. druhy krat west bengal, miesto sa volalo Mayapur, to bolo naj naj naj...ale cesta z Kalkaty tiez divocina...u nich dopravne predpisy služia len pre inšpiraciu 😀
hodim linky

lalitagopi
30. led 2009

http://www.mayapurworldwide.org/index.htm
ten druhy obrazok, ktory naskoci to sme my s manželom na lavičke..zrovna 😝

pre male dievcatka je viac vhodnejsi gopi dress, našla som toto
http://www.govindabutik.cz/govindabutik/gopi.html
Aponchie...ano boli sme aj s malou...bola som v 5 mesiaci 😝 uuu..dufam,ze sa tam ešte vratim.v tomto živote 😅 http://www.facebook.com/album.php?aid=2004827&l...
šupnite aj vy nejake pictures, ak mate
🙂

tictac
30. led 2009

gopi je v podstate lenha, ne?