Zajímá tu nekoho Indie, Nepál a pod.?

aponchie
27. led 2009

Je tu nekdo koho zajima Indie,Nepal apod?spise ve smyslu yoga,jidlo,zeme,zvirata,asramy,meditace a pod?Nasla jsme par hezkych odkazu na dovolenou v Indii spolu s meditacnim a ozdravnym programem a je to nadhera..si rikam,ze po takovem pobytu se uz cloveku nechce vracet snad ani domu 😀

http://www.soukya.com/
http://www.incredibleindia.org/newsite/cms_Page...

letenky do Indie jsem zjistovala a uz to neni jako driv tak drahe,nyni se da ve dvou dospelych letet s BA treba z PRG do UK nasledne do IND za nejakych 19.000tisic vcetne tax na jednoho..lita se Boeingem 747-jumbo jet.
Program a relaxacni procedury jsou velmi levne jak muzete kuknout.. 😵 mozna to ubytovani je drazsi nez jsem cekala..nicmene po cele Indii je urcite takovych center mraky..Bratranek jezdi pravidelne meditovat co 2roky do nejakeho indickeho asramu na sever,ale bydlime od sebe daleko a nejak se moc nestykame tak nevim podrobnosti..Varite nekdo indicky libi se Vam jejich kultura a mentalita?Me teda desne,mam doma sari a kdyz me to chytne uvarim Tikku nebo Vindaloo a oblecu se k tomu a nutim manzela semnou cvicit yogu 😀

lalitagopi
30. led 2009

😕
čo znamena lenha?
Gopa je v preklade pastier, gopi pastierka...ja vela hindi nazvou nepoznam...nehovoriac,ze v indii je tooolko jazykov a toolko narečí a zvykov...

aponchie
autor
30. led 2009

lali krasne fotky 😵

tictac
30. led 2009

samozrejme mi tam chybelo g...myslela jsem lengha, podle me tam zadny velky rozdil nebude 😉 Gopi nazev jsem jeste nikdy neslysela, ale presne jak pises, je tam spousta ruznych jazyku atd.

ted jsem si vsimla, ze ty mas vlastne gopi i v nicku 🙂

aponchie
autor
31. led 2009

to jmeno Gayatri se mi libi 😎

lalitagopi
31. led 2009

heh....ano, vyznať sa v Indii nie je moc jednoduche, taký mix..všade maju ine zvyky, tradicie...atd.
Tictac, čo sa týka toho nicku...to preto bo "Lalita" je tiež "gopi"...ale taka duchovna Lalita nie ja
🙂 ja som až privelmi materialna...
Aponchie...vdaka za pochvalu 🙂
ozaj, a my sme v Indii nadivoko videli len opice...totalne drzé...no a v Yamune, to je taka rieka plaval had...uhuh.
Aký pozdrav sa použival tam, kde ste vy boli?

tictac
31. led 2009

ty opice jsou fakt priserne 😝

ja jsem teda v Indii nikdy nebyla, jen v sousedni zemi, provincii Punjab 😉 nadhera 😵 😵

lalitagopi
2. únor 2009

hmm...no ja o Punjab viem len tolko, ze odtial pochadza určity druh oblečenie, dnes už úplne popularny v Indii.ja to osobne milujem nosit, hoci to fakt s tarou indiou vela spoločneho nema. vraj to nosili ženy bojovničky , ked jazdili na koňoch. 😝
www.designersalwarkameez.com/punjabi-suit.php

tictac
2. únor 2009

jen nechapu, jak v tom zenske musou spat 😝 mne to teda neva, kdyz jdeme nekam ven a tak, ale doma neee 😀

aponchie
autor
2. únor 2009

oni v tom spi? 😲

tictac
2. únor 2009

jasne 😀 samozrejme bez toho satku 😀 pru je tos trasne pohodlne 😝

aponchie
autor
2. únor 2009

ja myslela ,ze indicke zeny se muzou svlect na noc 😀 jako treba do nejake kosile nocni jak u nas

lalitagopi
2. únor 2009

hehe, tak ak to je z makkej bavlny, tak to mas len ako nohavice plus nocna kosela 😎 ...ale že by to vyslovene použivali ako pižamo...to som tiež nepočula...a vlastne som sa nad tým ani nezamýšlala, že v čom vlastne spia... 😨

tictac
2. únor 2009

teda ony nepsi v tom samem, co nosi pres den 😀 ale jejich nocni kosile jsou obdobou jejich oblecku na den. V dnesni dobe nosi i kosilky na spani, ale stejne znam porad spoustu zenskych, co v tom spavaji 😀

tictac
2. únor 2009

kdyz jsme tam jeli poprve, tak mi MM rika, hele, musis si nechat usit bavlneny oblecek na noc, nemuzes tam chodit v pyzame, to se nedela 😀 Spala jsem v tom jednou, je to silene 😝

aponchie
autor
2. únor 2009

a jake jsou doma ty zenske?jsou uz vic kosmopolitni?co ja ctu v tech knihach nevim az jak moc tomu mam verit🙂jako jestli se maluji jestli se s manzelem pohadaji klidne a tak nebo jsou podrizene?

tictac
2. únor 2009

hihii, zalezi na tom, z kama jsou 😉 ale rekla bych, ze jsou stejne jako u nas 😉

tictac
2. únor 2009

z kama sjou jsem myslela jako z vesice, kde nic neni, nebo z mesta....na vesnici tam bych neprezila, v emste je to stejne, teda hodne podobne, jako vsude jinde 😉

aponchie
autor
2. únor 2009

no t avesnice to verim z toho co ctu ,ale mesto uz je vice moderni bych taky rekla..ale tam nekde in the middle of the nowhere to musi bejt zazitek teda..ja ted cetla o tom jak si muze muz legalne vzit na chvilku nejakou holku vyspi se s ni a rozvede se s ni a odhodi ji nekam a ona je bezdak a pak musi jit slapat nekam do bordelu ted o tom ctu knizku a je to mazec teda co s nema delaji v tech domech 😲

tictac
2. únor 2009

to jo, je to hruza. NEpamatujes tady v Londyne byla taky silena afera tak pred 8 roky? Holka zacala chodit s klukem, rodice to nechteli, tak ji zabili? 😖

aponchie
autor
2. únor 2009

ja si pamatuju jen to ,ze v roce 2000 ma domaci byla policajtka a jednou mi sjednala celou smenu ve speed car nocni s jejima kolegama(moc sem chtela vedet jak delaji a tak)sef mi to tenkrat dovolil i tu jejich mikinu mi dal s nazvem metropolitan police na pamatku2x!!nasi ju maji na ryby kdyz jdou je mega tepla 😀 no a jak sme tak jezdili tak ta nocni celkem srmec porad neco ,ale pak nas volali k chlapovi co chtel podrezat na chodniku svoji holcicku pac neco provedla uz nevim co jestli nemela satek,musela sem zustat v aute nesmela sem ven a moc si to nepalatuju,ale ani uz nevim jak to dopadlo jen mi tenkrat Lucy rikala,ze snad ji odvezli ,ze mela poraneni ,ale nevim ejstli zemrela nebo ne byl to ten rok 2000to si ale pamatuju presne

tictac
2. únor 2009

to je silene 😖 me je z takovych pribehu na nic ☹ jenze se to deje porad a vetsina lidi na to kasle. Me je strasne lito deti rodicu, co jsou nevzdelani, ziji podle svych vesnickych zakonu i tady a pletou si to s nabozenstvim a deti pak trpi ☹

nevidelas ten film, jak Indka byla doma ponizovana atd, nezvladla to a zapalila barak s ozralym manzelem v nem, aby uhorel? Pak sla do vezeni...

aponchie
autor
2. únor 2009

nevidela kde a kdy to bylo?nebo jak se to jmenuje?ale to same je iv africe 😝

tictac
2. únor 2009

ja myslim, ze v africe je to jeste horsi...

nepamatuju si, jak se to jmenovalo, ale hrala tam Ashwariya Rai, nebo jak se to pise, ta co byla miss world

aponchie
autor
2. únor 2009

http://www.osobnosti.cz/aishwarya-rai.php tahle?nevidela skoda ..a bude to nekde na vhs v pujcovne?

tictac
2. únor 2009

jo, je to ona, podivam se doma, jak se to jmenuje. Je to anglicky tusim s hindu titulkama, jestli se nepletu, neni to klasika bollywood

aponchie
autor
2. únor 2009

ja letim pro malou do skolky tak zatim pa 🙂

tictac
2. únor 2009

pa...a jmenuje se to Provoked, je to podle skutecne udalosti, celkem dobre

aponchie
autor
11. únor 2009

bububu uz su tu 😀

tictac
12. únor 2009

😀 😀 tu skolku mas nejak daleko 😀 😀 😀 😀